Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

zuzpidka
19. júl 2008

Nie, nemám s tým skúsenosť. Teraz som o ňom počula prvýkrát. 😒 ☹

veronika13
19. júl 2008

a ako so stavbou, či prístavbou? šefko maká?

zuzpidka
19. júl 2008

šéfo a zvyšok rodiny sú dnes v Maďarsku na kúpalisku. Ináč makáme. Vy ako ste na tom?

veronika13
19. júl 2008

zatiaľ stále čakáme na vyjadrenie OÚ o stavebnom povolení 😖 tento rok asi už nič nenarobíme, keďže mužík ide asi od septembra znova válčiť vo Švedsku a to som sa tešila, že sa budem chodiť pozerať na hrubú stavbu cez zimu 😢 ale verím, že toto všetko k niečomu vedie a že to bude mať šťastný koniec 🙂

veronika13
19. júl 2008

im ja na kupku 🙂 a vy čo ste nešli?

zuzpidka
19. júl 2008

lebo bol odchod z Košíc o 06.00h. a cesta z Košíc takmer 3,5 hodiny. To by Rastík nezvládol, si myslím. Ale si doma pekne vegetíme. 😉 😀

veronika13
19. júl 2008

tak to hej, tak si oddýchni 😉

anielik
19. júl 2008

veronika, my sme brali biogaia.. su fakt super ja som ich brala a aj matko ( ja som kojila tak aby sa neprenasala vyroza ak bola odo mna)

my sme dnes boli v cunove kukat na rafty a na svadbe sa kuk, normalne sa mi nechcelo ist prec...ale matko sa vie vypytat 😉 a zajtra ideme oslavovat kamoskina 1ve narodky 🙂)

veronika13
19. júl 2008

fajn, že zabrali, ich kúpim, lebo aj na mňa asi niečo leze 😝
my ešte stále taký kľudový režim radšej, dúfam, že zajtra bude pekne a pôjdeme trochu do prírody.ň

je tu niekto?

zuzpidka
19. júl 2008

ja som tu trošku. Rastík zaspal a zvyšok rodinky ešte nie je doma. tak sedím, čakám, papám a kukám telku"Tú starú treba zabiť". 😀

veronika13
19. júl 2008

ja trochu kukám recepty na nete, inšpirácie nikdy nie je dosť 😀

miminka
20. júl 2008

ahojte tetusky, tak v prvom rade sa vam chcem vsetkym podakovat v mojom i filipkovom mene za gratulacie.

na a ktomu nasmu dnu D.
rano o 4-tej som sla na wc a zistila som,ze mi vybehla zatka.ked som si lahla do postele,tak som citila kontrakcie.tak som si ich zacala stopovat a boli kazdych 10-15minut,ale skor 15 ako 10.
okolo 6-tej som este zaspala a zobudil ma maly okolo 8:30.kontrakcie este boli a uz viacej 10 ako 15 minutove.
tak som zavolala svojej sestricke u gynekologa (ta je porodna asistentka) a ona mi povedala,ze ak mi praskne voda mam si zobrat tasku a ist do nemocnice a ak nepraskne,tak si mam sledovat kontrakcie a ist sa ukazat v nemocnici priebehu dna.
tak ja som sa sledovala a cakala ked pride mamina domov z roboty aby mohla ostat so sebkom bo muz isiel pri porod.
mamina dosla okolo 13-tej a my sme vyrazili.ked som dosla do porodnice ,tak mi spravili monitor a povedali,teda ze tam ostanem a budeme rodit. (bol tam aj abututaima a smial sa ze kedy som to stihla,ale nerodil ma bo mal sluzbu iba do 15-tej)
ked ma prijimali som bola otvorena na 2,5cm a ked mi praskali bodu o 14:40 som uz bola na 3,5cm a maly sa narodil o 17:40 a v pohode bez nastrihu a pekne som sa otvarala.

veronika13
20. júl 2008

miminka, tak super, že to prebehlo tak hladko, si sa bála... ešte raz gratulujeeeeeem 🙂 a už ste doma? zvykáte si?

zuzpidka
20. júl 2008

Miminka, vitaj a držte sa. 😉 😀

melory
20. júl 2008

miminka uz sa tesim na fotku tvojho uzlicka....

melory
20. júl 2008

u nas je velka mega show, pretekarske, obrovske stvorkolky z ameriky...muz ide dnes na vystupenie s hugom, nebude dychat. berie aj bratrancov, aby sa usetrilo...dospeli 200,- dieta 150,- usetrime za rodicov 😅
inak stelka a muz spia 😉
vcera opekacka dopadla supeeeer, prisli sme domov o 21:30 🤐 dako sme si neuvedomili kolko je hodin, slniecko svietilo...hugovi sme urobili prak...to ste mali vidiet...tolko radosti. stelka mama rozrobene so psami, co mala kamoska, bigle dva kusy 🙂 lola a zara.

miminka
20. júl 2008

ahojte uz som dala do albumu aj filipkove fotky

miminka
20. júl 2008

tak to som sa teda bala a riadne,ale fakt to bola taka rychlovka.maly bol na tretie zatlacenie vonku.

no zvykame si.je to zatial ok az na to, ze sebko obcas spusti plac zo ziarlivosti,ale to skor vtedy ked ho ma na rukach tatino.ja mozem on velmi nie.no nevadi zvykne si no musi nic ine mu nezostava 😅 😅 😅

veronika13
20. júl 2008

miminka, Filipko je rozkošný a bol taký valibuk ako predpokladali? kukám, že papá z fľaška, nekojíš?

salajcatko
20. júl 2008

ahojky
hlásim príchod z dovči a vytešujem sa z fotečiek malého FILIPKA..bože, aj ja chcem 🤐 😵
MIMI si frajerka, mooooc šťastia vám prajeme 😉

salajcatko
20. júl 2008

kočky, čo je tu ešte nového??? nie som si istá, či to všetko postíham prečitať 😨

veronika13
20. júl 2008

sali a čo ti v tom bráni? 😉

miminka
20. júl 2008

este raz dakujem. naozaj je zlaty
kojit kojim,len som mala koli zltacke odstavku dojcenia a musela som mu 48 hodin davat nutrilon,ale uz opat kojim a vytesujem sa z toho ako velmi ma bolia bradavky.

takze uz viem ktora aprilovka bude tehotna ako dalsia v poradi 😀
nie nebol taky velky mal 3500g a 50cm.ale aky je to rozdiel prebalovat sebka a jeho.

pa pa idem sa napapat a buvat.zatial sa majte pekne

melory
20. júl 2008

miminka FILIPKO je krasnucky. mam dojem, ze sa ani so sebbkom nepodobaju....toto je taky tatinko a trosku aj cmuridielko 😉

zuzkafuny
20. júl 2008

Nech sa Filipkovi darí :o)))

salajcatko
20. júl 2008

nie nie, ja mám už dve a tretie nie je v pláne...i ked ja by som časom asi aj hej...ale salaj??? to bude radšej v celibáte 😀

veronika13
20. júl 2008

vážne??? by som do neho nepovedala, skôr naopak 😀

melory
21. júl 2008

moj sa tiez potesil, ze sme z chorvatska tentokrat nic nedoniesli, ze ziadny bocian neletel.

melory
21. júl 2008

dnes je dost zle pocasie, ani nie tak zima, ako fuka silny vietor...preto ideme dnes praclikovat, mam recept a napad z knihy, ktoru odporucam "hry pre rozvoj detskeho mozgu"
vyrobte pracliky v tvare pismeniek.
360 ml teplej vody
4 hrnceky hladkej muky
1 prasok do peciva
1 lyzicka soli
na konci potriet vajcom a piect 12 minut pri 220stup.

a teraz aj pre aprilove babatka, super recept na plastelinu, vonavu a farebnu.
1sacok tangu
240ml vody
1 lyzicka detskeho oleja
240 ml muky
120ml soli
1 prasok do peciva
v hrnci s vodou rozpuste prasok {tang}, ked zacne para stupat pridajte detsky olej, a miesajte.
v miske zmiesajte vsetko ostatne a postupne pridavajte do hrnca.
miesajte pokia nema konzistenciu zemiakoveho pyre.
vyklopte cesto a vypracujte cesto kym nebude vlacne....nechajte cesto vychladnut...uzite si s nim.

lilu18
21. júl 2008

mel to je super, uz vcera som dumala co zase vymyslim,lebo vonku lialo a doma vsetko okukane 😀 nakoniec som nafukala malu lod do vody a clnkovali sme sa na sucho 😀
tak ked zase bude liat vyskusame tvoje receptiky ,len dufam ze mi potom bude aj nieco normalne jest 😀

filipko je cukrikovy,na spapanie. Prajem vsetko dobre 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre