Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

anielik
16. feb 2010

ahojte,

to su tie deticky co maju surodenca a mamini na materskej :((( Michal chodi cca o pol 4tej a ked som prisla raz ja tak riaditlka mi vravi ze Matko je smutny lebo tam uz skoro nikoho niet...no ja to mozem taku skolku ved aj sprace skor nepojdem ako o 4tej ...co budem mat polhodinovy uvazok????

MAji a ked budes na materskej resp. Robo tak kde budete mat mareka? v tej istej skolke?? Nedate ho blizisie k vam??

zuzpidka
16. feb 2010

ahojte.
ináč aj u nás funguje škôlka len do 16,00h., takže aj nás čaká niečo podobné. 😒 ☹
my sme ešte chorí, vo štvrtok ideme na kontrolu. dúfam, že už to bude v poriadku. deti ešte kašlú a aj soplík sa sem-tam ešte objaví. ale mne sa to zdá už oveľa lepšie. tak nám držte palce. 😒
prajem pekný deň. 😉 🙂

ingrid78
16. feb 2010

No ja neviem, ale vseci mi hovoria, ze to tak funguje. Oni ich sice o 16.15 davaju do zbernych tried, a to nechcu velmi s tymito malymi detmi robit, aby isli k uč. na ktore nie su zvyknute.
Maji a nechodi Marek do sukromnej, lebo to je trochu o inom...

maaja
17. feb 2010

ano, marek je teraz v sukromnej ... ale som myslela ze aj statne skolky su dlhsie !

monkap
17. feb 2010

ahojte,
akurat pozeram Patkovi novu autosedacku 15-36 kg ... bez isofixu ... nemate nejaky tip?

anielik
17. feb 2010

he he akurat to riesim 🙂) rozmyslam nad romerkou ale chcem aj isofix, aby to bolo bezpecnejsie

monkap
17. feb 2010

my zial nemame take auto 😖

maaja
18. feb 2010

este na margo skolkok: dat dieta do skolky v BA, ake ste mimobratislavski, alebo dokonca mimo daneho obvodu - ABSOLUTNE BEZ SANCE... fnuk ... nezozenieme ne ze len statnu, ale ani sukromnu !!!!!!!!!!!! aj tam su obrovske poradovniky ... takze nist ine nam neostava, len nechat mareka tam kde je 🙂 😖 🙄 inak dobra skolka ... len draha 😔

anielik
19. feb 2010

:( maji to mi je luto, a co tak ruzinov? alebo petrzalka tam ze v pohode... kamoska vravela

maaja
19. feb 2010

petrzalka ??? tam "lobujeme" cez znameho a nejde to ani tak ☹

anielik
19. feb 2010

blizko cernysevskeho...neviem kde presne ☹

maaja
21. feb 2010

Lietavska - ale tiez neviem kde to je ;)

anielik
22. feb 2010

baby pomooooc ja fakt uz neviem a som z toho na prasky
odkedy zacal matko chodit do skolky tak denno denne je pocurany, hlavne cez spanok. a cez vikend to zaklincoval...vstal prisiel do spalne... a tam sa ako ze este valal....zavrete oci a vycikal sa do mojej postele, dnes preistotu sme boli v Ba tak som sa ho pytala hned ako otvoril oci a v zapeti sa pocikal do sedacky. ja neviem co s nim ☹ ☹ ☹
ved to bolo skoro super, presli sme cestu na vychod bez nehody a doma len malokedy na spanok. Ucitalka mi povedala ze je to adaptacia, ale ja neviem a riaditelka na mna kuka divno...uz mi aj hovorila ze co s tym pocikavanim...a najviac som asi sklamana ja.
Nic nepomaha zakazy sluby prosby, zobratie hracky, nepojdeme na vlacik....co mam spravit pomozte prosiiiim

maaja
23. feb 2010

kati, ja tiez myslim ze je to len reakcia na situaciu ... aj ked si vravela ze matkovi sa v skolke paci, isto ho to nejakym sposobom stresuje, mozno aj pozitivne, ze sa tesi a neuvedomuje si to pocikavanie ... mozno to za kratky cas prejde ... nam sa marek tiez z nicohonic opet zacal pocikavat, pocikaval sa cca dva tyzdne a potom uz pohodka ...
a este jedna vec: vraj zakazy, krik alebo nebodaj bitka sa pri takomto znovapocikavani nema aplikovat ...

anielik
24. feb 2010

ahoj maji,

diky, no som uplne vv .... zase si ma dnes podala riaditelka.. ze nie je pripraveny a ze nezvlada adaptaciu...a zabila ma "jej deti od 1dneho roka nemaju plienky "
no a co mam spravit. V noci sa takmer nepocika a cez den hej, no a? ked sa spytam kolko mu daju napit na obed...hoci som ich poziadala aby mu dali minimalne, tak zakazdym mi povedia ze pohar. Tak ja neviem ci su prblble alebo hluche alebo co...

Maji ja viem ze sa to nema, ale on to nerobi ze "nestihne" on jednoducho povie potom. A vie ze ma povedat....

maaja
25. feb 2010

... to chce trpezlivost ... aj trpezlivost pani ucitelky !
myslis ze je zaujata a nechce ho v tej skolke ??? 😕

veronikap
autor
26. feb 2010

ahojte, po dlhšej dobe som sa sem dostala.. čítam o tých škôlkach...
a presne to mi vŕta v hlave, že kto v dnešnej dobe pracuje napr. co 15,30, aby mohol ísť po dieťa do tej štvrtej? anielik, už si nepamätám, malý je v štátnej škôlke? lebo sa mi len potvrdzuje, že tam sa snažia vyberať deti ktoré sú ticho, zahrajú sa samé, nič nevyžadujú... aby tety učiteľky nemali náhodou nejakú prácu s nimi... a príde mi divné, že takýto pedagóg sa to nesnaží riešiť spôsobom, že poradí na základe určite svojich dlhoročných skúseností.. ale hneď je to problém a nevie sa adaptovať.. do pekla, čo doteraz nepracovali s deťmi? to ešte neprišli na to, že každé je iné?! ja už fakt neviem... toto ma dokáže vždy tak rozčúliť..
neviem, či by som dokázala nechať Zinu v prostredí, kde by sa na ňu pozerali nejako inak, lebo sa pod+a nich nevie adaptovať...

ja teraz dosť váham, či dám Zinu vôbec do štátnej.. lebo tam kde je teraz nie je problém absolútne nič a plienky sú to najmenej... že sa nevie napr. niektoré dieťa ešte samo najsesť? tak ho nakŕmia... jasné, že to aj niečo stojí, ale to je zase iná debata..

anielik
26. feb 2010

ahojte,

no problem nie je v ucitelke..aspon mne sa nezda, ale v riaditelke...neviem ci chce daco do vrecka alebo...

Veronikap, keby sme nestavali tak nevaham dat Mata do sukromnej, ale zial uz nemam kde naskrabat aby tam mohol byt, hlavne ked viem co este vsetko budeme potrebovat...nevadi, jemu sa tam velmi paci, uitelka vravi ze je super, ze deti strhne so sebou a pekne sa hra, sam sa napapa, obliect sa zevraj nevie (neviem doma to vie 😲 ) vycika, vykaka sa sam, akurat obedny spanok skonci takto 😝 😝

Skusili sme ho teraz motivovat, kupili sme taku nalepovaciu knizku a ked bude nalepena cela si vybral ze sa pojdeme kupat do Galandie...tak uvidime ci ho to bude viac motivovat

Inak tato skolka je velmi fajn, povyhravali kopec grantov a nejake sutaze, takze tam maju aj bazen aj trampolinu, ucia sa AJ, tancuju...

Aj tu pomahaju s jedenim...hoci mi sama riaditelka povedala ze to MUSI vediet..no to asi nie je az taky problem....neva, podla mna niekto z nas musi vyhrat...a snad to budeme my 🙂 a nie matkove cikanie 😉

veronikap
autor
26. feb 2010

kati, držím palce! 😵 hlavné je, že jemu sa tam páči.. a pokiaľ je takáto len tá riaditeľka, tak to je ten lepší prípad, verím, že všetko sa utrasie 😉 a to s tou knižkou je super nápad 🙂

naša Zina zase odmieta v škôlke spávať... aspoň večer nevymýšľa, včera ležala už o pol ôsmej 😀 má tam veľkého kamoša, Adamka a keď nejde spať on, nejde ani ona.. no proste láska veľká 😵

maaja
26. feb 2010

Marek sa tiez nevie obliect ☹
a keby mal jest sam tak neje vobec - totiz vie sa najest sam, ale kedze nechce jedavat, tak ho krmim, takmer nasilu ...
a vie napocitat do desat - bez chyby ! 😀

anielik
26. feb 2010

dakujem 🙂
inak dnes sa nepocikal a ked prisiel po neho Michal tak za nim utekal "tatinko nepocikal som sa, ideme nalepit nalepku 😉 aby sme isli do galandie 😀 😀 "

no na moje megavelke prekvapenie matko spava krasne...co doma musi stale niekto spinkat...ale neva doma to zvladame hlavne ze nema problem v skolke 🙂

a jedenie??? musim zaklopat ale papa krasne a dokonca vyzera ze tento rok bude aj ovocny...zacal papat jablka a banany tak uvidime co bude dalej.

Maji, dnes matko napocital do 15 a pekne aj ukazoval baloniky a ide mu krasne anglina, ucim ho len ja...sem tam slovicko a pekne vie...tak sa tesim dufam ze ked bude mat na rok v skolke tak mu to pojde. A co so nechapala najviac po 2 dnoch v skolke dosiel so 4r versovou basnickou 🙂)) nas naucil 😀

luminkasp
27. feb 2010

maji, ahoj, ako sa vam dari? baby, my sme uplne odrezani od sveta, este aj pc som mala pokazeny...

veronika13
27. feb 2010

lumi a čo tam máte kalamitu nebodaj? na Orave je už pomaly jar 😀

anielik, tebe Matko nepapal ovocie vôbec? Lebo Riško neje absolutne nič z ovocia, keď aj v koláči zacíti, tak vypľúva... neviem ako to riešiť, nasilu to nemá cenu a nejaké umelé vitamíny do neho nedostanem má odpor k hociakým liekom, sirupom 😖

anielik
28. feb 2010

lumi som rada ze si sa ozvala 🙂) co sa u vas deje, sak hlasia same pekne pocko u vas

veronika 13 nie nic nepapal, ale sem tam sme ho prehovorili na jahodovy alebo bananovy kokteil ale inak nic. Jablkovy kolac este papal. vlani nic ale nic nezjedol no vlastne asi 5 malin 🙂 a tie si musel odtrhnut 😀 sak sme boli aj celu zimu chori 😠 😠 😠

teraz papa doma jablko a na prechadzke banan 🙂 ale prislo to take samo, ja som si spravila jablko lebo som uz mala straaaaaaaaasnu chut a zjedla som ho a matko to zbadal az ked som skoro nic nemala v miske a zacal nariekat ze preco on nema jablko, kto mu zjedol jablko..... tak som mu ocistila a odvtedy papame...asi mesiac.

Neboj pride to, skus ho nechat tak, ja som mu vobec neponukala, proste sme to nejedli ... :(

veronika13
28. feb 2010

veď mu ani nenúkam, už mi to príde normálne, že stále nechce, vyzerám ako mater, čo decku nechce dať ovocie, ale on nič. Pekne na obrázku vie, čo je čo, dneska mi podával pomaranč, mali sme na tanieriku nakrájaný na mesiačiky, ale on nechcel.... tak neviem kedy to príde, ale už by mohlo 😎

anielik
1. mar 2010

a keby si mu to odstavila? nas matko tiez nehce pomaranc, grep, citron...a stavu zbasti ako cokoladu 😀 spolu si strngneme a pijeme 🙂

zuzpidka
1. mar 2010

ahojte.
tak mi sme dnes boli po rozhodnutie o prijatí do škôlky v škôlke a Rastík tam reval ako pavián. učiteľka ma vzala do riaditeľkinej kancelárie a on ma nevidel, tak spustil rev ako drienovská siréna. učiteľka sa na mňa len pozrela, povedala že nejako to zvládneme, ale nadšená nebola. Rastík ma čakal pri vchodových dverách a reval vkuse kým sme nevyšli zo škôlky. tak už teraz sa bojím, čo bude keď bude musieť nastúpiť do škôlky. 😒 ☹
prajem pekný deň. 😉 🙂

ingrid78
1. mar 2010

Zuzi nam pomohlo, ze sme sa chodili hrat do skolky pred nastupom, ked isli na vychadzku tak sme isli s nimi, alebo do triedy. Takze nesla do neznameho prostredia. Skus sa opytat ci mozte parkrat prist. A kedy nastupujete?

zuzpidka
1. mar 2010

rozhodnutie nám dala riaditeľka od septembra, ale keď si nájdem prácu, tak ho vezme hneď. 😒
v meste je to iné, lebo s Dadkou som chodila na ihrisko, tam sa spoznala s inými deťmi, ale na dedine je to o to horšie, že tu sa poznáme len so susedmi a s deťmi naokolo. tak uvidíme. minule sme boli so škôlkou na prechádzke, ale ináč sa nedá. ☹

luminkasp
1. mar 2010

baby, sak u nas uz 3 mesiace v kuse prsi, ked tu naprsi 500 za rok tak sa povazuje za velmi dobry a tu uz naprsalo vyse 1200 len za tieto tri mesiace, proste jedna cesta co ide z dediny vyzera ze cesta diera a potom cesta, na druhu a tretiu spadol kopec..., takze...

dnes bolo konecne pekne, tak sme boli cely den vonku a ako bolo dobre 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre