Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

ingrid78
16. nov 2008

No caute,
tak mi sme uz od stvrtka v Koaiciach, dnes tu bolo hrozne pocasie, cely den hmla a mrholilo.
Ked ste uz pri tych receptoch, tak ja som vcera robila Pangasia obeleneho v platkoch slaniny a opeceneho so zemiakmi s cesnakom. Totalne jednoduche a muzi sa isli normalne zblaznit, strasne im to chutilo. Mna tesi ze je to jednoduche rychle a dobre.
Tak sa zatial majte. Pa 🙂

veronika13
16. nov 2008

ingi, tak sem s receptom, lebo ten názov znie dosť zložito 😀

luminkasp
17. nov 2008

dobre rano😀

veronika, cez vikendy bezne pre 8 ludi 😎

veronika13
17. nov 2008

to klobuk dolu, tak si zdatná kuchárka, ja sa bojím varenia pre viac ľudí, keď budeme stavať 🤐

zuzkafuny
17. nov 2008

Ahojte... 😉 🙂
tu je tááák krááásne 😵 ako na jar...!!! Nemal by už náhodou padať sneh...??? 😠
Lumi... tak to si neviem predstaviť 😖 veď ledva varím doma 😀 😀 😀 Ja mám na to môjho drahého 😵
Ma naserinkal môj pes pažravý...!!! Mi zožral čokoládu a ešte mu bolo málo, tak si zobral aj celú...!!! Ale naháňala som ho dovtedy, kým nepustil 😀 😀 😀 Hajzeľ oranžový 😀

veronika13
17. nov 2008

u nas snežilo 😀

zuzkafuny
17. nov 2008

Veronika... to ako fakt...?!?!?!
tu vyzerá cez okno ako je vonku teplučko a tam zima ako v rusku... 😖
tak sme sa chvíľku prešli a šup sa domov 😀

luminkasp
17. nov 2008

verca, myslim, ze nie som zdatna kucharka, som si povedala, nechuti im? ich chyba, nech sa idu najest inde a nie ku mne, no nie? 😎

ingrid78
17. nov 2008

Veronika, Pangasius je ryba bez kosti, normalne ju osolis das korenie na ryby a obalis v slanine a na troche masla opecies. Ja to este pokvapkam trochu citronom. A je to. 🙂

luminkasp
17. nov 2008

Ahoj ingrid,

no nasa mala sa uz dva dni zobudila poobede zo spanku, ze chce prso 😒

veronika13
17. nov 2008

o tej rybe počujem prvýkrát, asi preto že ryby jeme len na štedrý deň a možno ešte 2x do roka okrem toho 🤐 ale znie to dobre, a kde sa dá kupiť?

maaja
17. nov 2008

luminka, co to vidiiiim - snazilka ??????? 😀 😵 no pekneeee ...

maaja
17. nov 2008

my sme boli na predlzeny vikend na "dovolenke" ako hovoria znamych krpci co boli s nami 😀
bolo fajn, aj ked boli sme uz aj v lepsom hoteli 😖 cakat na jedlo v restike hodinu !!!! je podla mna dost, ne ? hlavne ked v tej restike sme sami 🙄

ale Marek sa aspon pohral s kamosmi a ja pokecala s kamoskou ... oddych, veget ...

veronika13
17. nov 2008

veru lumi, aj mňa si šokla 😎
maja, no hodina je dosť, keď ste boli sami a čo nepovedali vám čo sa stalo? či im prihorelo?

u nás baby veru zima natvrdo, na noc hlásia -10, obloha jasná ako zrkadlo, tak zas ráno nenakopnem auto, "teším sa" 🙄
ale najdem sa sťažovať, bude aj horšie 😀

veronika13
17. nov 2008

treba asi hodiť do placu nejakú témičku, čo tak Mikuláš a Vianoce-pečenie, ako ste na tom? No čo sa mňa týka, tieto sviatky by som si chcela konečne užiť naplno, teda aj s prípravami v kľude, pohodičke. Chystám sa piecť medovníky a kopec iného, vyzdobiť izbietku... dúfam, že sa nám to opäť neskomplikuje ako po minulé roky... Na Mikuláša by som chcela ísť s malým do kulturáku ak bude, ak nie tu tak ku našim, niekde ho hádam vymákneme. Adventný venček zvyknete robievať? ja som robila minulý rok zo živého ihličia, ale som aj skončila, do týždna bolo kompletne na stole opadané, teraz spravím asi z tuje, len si musím vymyslieť ako zapichnem sviečky do toho.
Medovníčky sa chystám už čoskoro začať, chcem aj pre starku, mamu... aj ako darčeky porobiť také ozdoby na dvere, som videla na MMB super nápad, tak to bude taký preddarček pre každú rodinku. Tak ako ma Vianoce dáko netrápili pred týždňom, teraz ma to už akosi chytá, tá náladička, atmosféra, rozprávky, Riško už je väčší, už to bude viac vnímať, tešííím sa. Nerozumiem ako niekto nemôže mať rád Vianoce.

melory
18. nov 2008

ahojte, ja som zazila druhe vianoce, najprv sme boli na 30-tke u kamosky, potom mal hugo oslavu s rodinou a na druhy den s kamosmi....veru, odstala som si to v kuchyni ako na vianocne sviatky, aj som piekla, tak na vianoce uz ani chut nemam.

luminkasp
18. nov 2008

No, snazilka, snazilka, no... 😀 😎

Verca, joj, vanoce, vanoce, ja tesim, ale len pre malu, inak vianoce od kedy zijem v spanielsku nemam rada, lebo mi je straaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasne smutno, ale prezijem, lebo sa budem z malej a jej tesenia tesit😀
Ja uz pilne dva vikendy robim vianocne upratovanie, papi ide s malou na cely den von a maminka maka a maka a uz to je aj vidiet😀

Piect budem medovniky, vanilkove rozteky, linecke, kavove zrna, nejaky jeden kolac (xi, lebo kto by mi tortu spravil, to tu nehrozi, tak aby som neobisla uplne na sucho...) a bude. Tiez pojdem porozdavat ako min rok, uz som pisala toto diabeticka rodina, tak sa skoro nic nezje, ale napiect sa musi, nie? 😎

luminkasp
18. nov 2008

ozaj, a co je s lilu?

maaja
18. nov 2008

no tak ja absolutne nemam pocit ze by mali byt vianoce 😖
my piect nebudeme, lebo to ani neviem a ani nie je pre koho 😒 ale budeme mat aj napriek tomu domace kolaciky, lebo svokra objednava u jednej jej znamej, ona doma pecie tak jej poviem nech objedna aj pre mna ... mnam mnam ...
no a co sa tyka velkeho upratovania - to si neviem predstavit kedy by som stihla 😝

ale dneska rano som zistila ze uz je nacase prezut auto na zimne gumy ... teda nebola som nikde autom, len bolo vsetko take biele vonku 😀 a teplomer v noci ukazovaj aj minus dva !!!! 😀 veronika, kam sa na vas hrabeme, ze ? 😎

mounty
18. nov 2008

maaja ved Ty robis vianocne upratovanie denne 😀

maaja
18. nov 2008

mounty, no casovo o tak vyzera ale vysledok tomu nezodpoveda 😝
dneska som ostala doobbeda doma z musim poupratat, tak som poupratala len doln poschodie, tak zbezne a hore len spalnu a codbu a robila som to od deviatej do dvanastej ... a to fakt bolo l take zbeznne 🙄 tak ja neviem uz co ...

luminkasp
18. nov 2008

ahoj mounty, ako sa mate? deti posluchaju?

maaja, no, si dobra, ze zbezne upratovanie domu za tri hodiny, ti zavidim😀 Moje zbezne upratovanie domu cez vikend vyzera, zacnem v sobotu rano o 9 a skoncim v nedelu vecer o 21😀

kubanka
18. nov 2008

Joooj nestraste uz s vianocami,,,,,este si oddychujme kym sa da. 😀

maaja
18. nov 2008

jeeeej, dalsia buduca maminka - kubanka - gratulujeeeem 😵

kubanka
18. nov 2008

maaja dakujem 🙂

luminkasp
18. nov 2008

ahoj kubi,

ako sa mas? som ti uz gratulovala aj cez ip, hned na zaciatku, no ale este raz, gratulujem 😎

a co laura, uz ste sa tu dlho neukazali...

kubanka
18. nov 2008

laure idu naraz 4 ocne zubky, celu noc sme nespali, iba plakala......boli sme u dr, tak, ze antibiotika netreba, iba sirupceky a kvapky do nosteka dala, lebo z tych zubkov sa jej robia hlieny a stekaju do hrdielka a potom sa dusi.
Inac ja som kdesi chytla nadchu, tak sa citim pod psa.

luminkasp
18. nov 2008

Kubi, ocne su fakt zabijaky. Nasa uz ma jeden von, druhy takmer prerezany a dalsie dva uz na prerez, ale hruza fakt

kala12
18. nov 2008

Ahojte baby,
este si na mna spominate? Ja uz nejako k Vam nechodim, ani nieje moc casu. Neviem, co tu mate nove, lebo by som vas musela citat straaasne dlho. 😀
Z nasej Terezky je uz velka slecna, stale cosi vymysla a keca odusu. vsetko co povieme, po nas zopakuje. Zaujimave je to hlavne, ked ideme v aute a muz si zanadava za volantom. Tak sa musi krotit. Dokonca aj vety typu ,,mama daj caj,, alebo ,,mami pod hacat,, nam nerobia problem.

A este novinka- Terezka bude mat v marci surodenca 😀 😀 😀

Lumi dakujem za Ip, aj som zabudla odpisat a podakovat.

luminkasp
18. nov 2008

kala, neni zac, rada😀

aj ja uz by som rada surodenca pre teresku 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre