Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

veronikap
autor
2. mar 2009

Ingrid, ďakujem! práveže ma bolí hlava už od obeda a je to hrúza.. pri každom kroku ma v nej pichne.. 😖 skúsim ten paralen a rýchlo sa uzdravte!!!
ja to nechcem zakríknuť, ale nás choroby obchádzajú (klop, klop, klop)

ingrid78
2. mar 2009

Prave pozeram prevenar, tak ked tomu dobre rozumiem, mali by sme byt vybaveni. 1. davka nam isla v 13.mes, a 2 o 2 mes. neskor, amju sa davat dve. Uz som sa zlakla ze som na nieco zabudla

anielik
2. mar 2009

veronikap, myslim ze nemozes...skus homeo...pozrem ako sa to vola 😉

miriamka12
2. mar 2009

Ingrid, sak ja som malu dala zaockovat prvy krat minuly rok v septembri, ale az teraz sa dostavame k druhej davke kedze slecna sa vzdy na termin preockovania druhov davkou rozhodla soplit a vtedy dr. povedala ze radsej pockame az som zmenila lekarku a ta nas ide preockovat druhou davkou teraz 5.3.
Veronika dnes isla aj mne hlava prasknut to bude tym pocasim 🙄 Idem kuk na ten link to je tusim v Inchebe ten veltrh.

salajcatko
2. mar 2009

ahojky
tak som si vás dočítala, dve strany dozadu 🙂

LUMI pekne si mi to zhrnula, super, dík, ja som už fakt nemala prehľad, ale už mám 😀

aj u nás v MT je hodne chorých, my sme mali zatial len Karinku, ako vždy priedušky...no a na nový rok som mala salaja v nemocke, zahaprovali mu obličky, robili mu biopsiu, ale už berie lieky tak hádam že zaberú.

som prepla na Panelák a tam sami sex 😀 😝
a ja sama s deťmi 😠
aspoň že už spia 🙂

inak idem sa vám "pochváliť" - ešte plienkujeme, teda tak pol na pol (občas ako dnes je aj bez plienky), nerozprávame takmer nič, vieme poriadne vrešťať a zúriť, ale sa aj smaiť a mojkať...je normálne že ešte nerozpráva???? ak nepočítam mama, baba, havo, ham, Kaka = Kajka, au, jau, bo = ked sa buchne alebo padne, a to je asi tak fakt všetko..teda ešte spieva akože kukulienku ajajaj kukuku 😀

váži 12,5 kg a meria...to neviem, ale 92 jej je tak LTT, kupujem už 98

zuzkafuny
2. mar 2009

Sali 😀
my tiež ešte nerozprávame 😀 ale posunky nám idú na jednotku 😉 🙂

lilu18
2. mar 2009

ahojte,tak narychlo sa zapojime do prieskumu 🙂

vazi cca 14,5 az 15 kg-..meria 97 cm...plienkujeme,nocnik spanielska dedina,dudlujeme ale len na spanie a rozkecala sa krasne-uz spiva ze kolo kolo mlyntke 😀 sa tesim lebo do vianoc len mama tata baba...teraz uz vsetko zopakuje,musime si davat pozor co hovorime 😀 len perlicka-tato jej nieco nerozumel a na nu ze ty cinan a odvtedy na tata pokrikuje cinan cinan 😀

salajcatko
2. mar 2009

zuzka aj my celkom posunkujeme a staré známe eee eee, občas už z toho šediviem 😵

lilu, tak to je dobré
inak simonka si takto zapamätala že hovno 😀 - ona ma s kakaním už dosť dlho problém, ani lieky jej zatial na to nepomáhajú..a raz tak začala tlačiť, vždy pritom kričí aauu, jau,a drží si zadoček, tak som dala šerblík, že nech sa jej ľahšie..a ako sa zohla tak salaj kričí..pozor už tam ma Hovno 😝 😀 no a malá odvtedy vždy ked ide kakať, alebo už, tak kričí hovno 😵 😵 ..najlepšie je, že takmer nič nevraví, a ideme tak po parku a tam padnutá šuška a malá na celé ústa hov..., hov..o 😀 😵 🤐

lilu18
2. mar 2009

😀 mali by sme si zapisovat tie detske hlašky

veronika13
2. mar 2009

sali, tak to bolo dobré 😀
nášho najobľúbenejšia hláška, je "ty kokos" no čo narobím, v rodine traja pubertiaci... najhoršie, že všetci sa tomu smejú a on to vtedy opakuje najviac
ja miery neviem, vážim ho len doma na obyč. váhe, tam ukazuje 15kg aj s oblečením a meria... neviem, no nosí 98 až 104

kala12
2. mar 2009

veronikap aj u mna boli taketo stavy na zaciatku tehu, ja som vracala vkuse do 16tt a migreny som mavala tiez, to som prelezala aj dva dni vkuse, ani vodu som nemohla vypit, 😝 lebo hned isla so mna von.

U nas tiez vedie ,,trtko,, 😀 😀., Terezka keca o dusu, najlepsie je, ked si sama cita rozpravku o cervenej ciapocke. V jej prevedeni je to asi takto :no no no vlk, .....ahoj dievcatko,kam ides,.....papam kolac.....otvori brucho. A takto stale dokola.

salajcatko
2. mar 2009

KALA tak som teraz odpadla...to ako vážne takto rozpráva????? uf, tak to je frajerka...
mama mi nedávno povedala - bud rada, že je ešte ticho, keď sa rozkecá, už sa nezastaví - no a podla seba a karin súdim, že to tak bude...ja som rada, ked karin večer zaľahne, tej sa papulka veru nezastaví 😵
Inak mne tiež tak hnusne bývalo na začiatku tehu ,aj pri jednej aj pri druhej, presne ako píšeš, ani vodu. Skončila som na infúziach a potm už bolo lepšie.

Veronikap - už je lepšie?

Inak zuzi, dobrá váha, že 17 😀
ja sa len smejem pri simonke, že má 12 kg - to mala Karinka presne v roku, to si pamätam, ako sme sa s mudr. smiali, že kolko mesiacov tolko kilou 😝

kala12
2. mar 2009

no veru salaj, takuz rozprava. Dokonca uz aj vie, ako na nas. Ked ju s muzom hresime, tak nam zacne rozpravat, ze ,,Simonko bol chorucky,,. To je taka jej finta, lebo Simonko je syn mojej sestry a ked bol chory, tak sme ho vsetci lutovali a hovorili ze chuda Simonko. Tak si teraz mysli, ze aj ju budeme lutovat a nebudeme sa na nu hnevat. Opica mala 😀

anielik
2. mar 2009

veronikap....som sa az teraz sem dosstala...ckus cephyl...je super a mozes ho aj v tehu 😉

baby vy mate teda kecalkov, aj my kecame ale takto super ee, ale po vsetkych tetach vykrikuje "teta" 😀

zuzpidka
3. mar 2009

dobré ránko všetkým. trošku som vás prečítala. prepáčte, že tu chodíme tak málo, ale už nám nabehli peniažky zo stavebka, tak vybavujeme a začíname pomaly z rekonštrukciou. ešte len pomaly vypratávanie priestorov, ale aj to treba. ináč sa máme fajn. zatiaľ sa držíme, málo kecáme a zbožňujeme rozprávky ako Krtko, Psík Rexík a Blesk McQueen, aj Lolek a Bolek zaujali. prajem pekný deň. 😉 🙂

veronikap
autor
3. mar 2009

dobré ránko, anielik, ďakujem za info.. včera som si nakoniec dala ten paralen, ale len polovičku a zabralo skoro hneď... to bola úľava... ale kúpim si tie homeo, nech mám doma pre istotu...

naša Zina je ukecaná už dlho.. čo si pamätám, tak ona rozprávala pomaly skôr ako chodila 😀 ale tiež je to taká opica... keď urobí niečo, čo vie, že nesmie, tak mám aj problém ju vyhrešiť.. lebo ona príde rovno za mnou: "mamina a prečo chytala Zina televízor?" a vypúli na mňa tie veľké oči... a čaká ... tak sa jej spýtam, že to by som aj ja rada vedela, prečo to urobila, keď to nesmie a ona len kuká, mikne plecom a zahlási: "no, prečo?".. no a to sa musím otočiť alebo odísť, aby ma nevidela, že sa smejem... 😀

najnovšie keď sme v obchode, ona vo vozíku, tak jasné, že všetko musí prejsť jej rukami.. a keď má niečo chladené alebo mrazené, tak vzdychá, aké to je studené... niekto okolo nás prejde a ona: ujo, vyskúšaj, je to studené a dáva mu to do ruky... 😀

a momentálne fičíme na obyčajnom mlieku... mne teraz nechutí káva, tak si dávam na raňajky mlieko a ona asi ako ma vidí, tak si tiež vypýta a vypije skoro aj celú šálku... čo sa teším, lebo jogurty nám teraz nejako nechutia a UM má len večer pred spaním...

a dnes nám "vyšlo" počasie, u nás prší, je hmla... 😒 😠

zuzpidka
3. mar 2009

u nás zatiaľ svieti slniečko trošku, tak dúfam že to vydrží kým pôjdeme do obchodu. to bude okolo 09,30-10,00h.. 😒

zuzkafuny
3. mar 2009

Mňa tera napadla ytaká milá príhoda 😀
Sestrina malá sa pustila tiež skoro kecať... sa aj mudr čudovala (kecá doteraz=katastrofa)
a rada chodila ku dedovi (ocinovi)
a vždy lkeď tam chcela, tak vraví mame... "mami po, ty budes fajciť a ja budem šlepky kopať" 😀 😀 😀
to bola naj veta v celej rodine 😀

melory
3. mar 2009

veronika tak s tym rozpravanim je zinka 100 bodova...stekla strasne vyklada, odusu, ale rozumiem jej tak tri slova.
tu je pochmurne, vhodne pocko na depky.
dnes periem, pracka ide od rana, napocitala som 8kopeckov.
vela teraz varim, muz si berie obedy do roboty. namam ani vela casu na internet.
rada si vas vsak precitam.
stelka zacala davat dole plienku, tak som vela casu s nou na serbliku alebo zachode. alebo po nej utieram mlacky, ci uz z cikanice, alebo z jej varenia.

ingrid78
3. mar 2009

No co sa tyka rozpravania, tak hovorime uz vsetko, aj vety jej idu perfektne. Ak opise Slaj, do vecera sa jej usta nezavru. jedine s cim si neviem poradit je ta jej spurnost. Ona robi normalne uz naschval veci a este sa pri tom smeje. Niekedy mam vycitky, ze kde som urobila chybu, ked sa hadze o zem, bije ma kuse. Ako reagujete vy na take vybuch zlosti, ja sa priznam ze nie vzdy to dokazem s prehladom.
Mel, mozno ty by si mi vedela nejaku knihu poradit

veronikap
autor
3. mar 2009

ingrid, ono je veľmi ťažko radiť, keďže každé dieťa je iné a na každé aj niečo iné platí... zina keď niečo takto skúša, tak ja proste neustúpim, môže sa aj na hlavu postaviť a keď si to začne vyžadovať plačom, tak ju vykážem do jej izby, kým sa neukľudní.. ono ju to potom veľmi rýchlo prejde 😝 a keď sme niekde vonku a nepočúvne ma ani na neviem koľký krát, tak ju vezmem bez slova za ruku a šup domov.. ona už vie, že keď som ticho, tak je zle 😀

ingrid78
3. mar 2009

To je fakt, mne sa zda ze Zinka j eoproti kajke anjelik, kaja je strasny certik, ja ju tiez poslem do izby ked nieco vyvedie, ale najhorsie je to vonku medzi ludmi, ked sa s vreskom hadze do blata, to totalne nezvladam

miriamka12
3. mar 2009

Ahojte, Ingrid presne viem o com hovoris 😖 medzi ludmi je to najhorsie, mozem jej povedat, zakazat odist ona si robi po svojom a je schopna sa mi vyvalat v bahne ☹ A ludia na mna kukaju....
Ja stale dufam ze ju ten vzdor casom prejde. S tym nic moc asi nenarobime proste niektore deticky su kludnejsie a da sa im vysvetlit a druhe nie. Mne moja mama hovori ze aspom vies co som si uzila ja s tebou 😝 😀 A teraz som uplne normalne 😎 tak to musi prejst aj tie nase male potvory 😉
Veronika, ja si vzdy tak spomeniem ze zlata Zinka anjelik dobrucky 😉

melory
3. mar 2009

baby, alzbeta, moja priatelka potrebuje kupit kocik, trojkolku do 3500,-sk
ak by ste sa potrebovali zbavit, dajte mi vediet.

veronikap
autor
3. mar 2009

no miriamka, nemôžem povedať, že by zina bola čert, ale máva už svoje chvíľky, už vystrkuje rožky.. dnes napr. prišla ku mne a poštípala ma na ruku, čo v živote neurobila, ale až tak, že som hviezdičky videla... vyhreším ju a ona to má ako srandu.. a potom príde za mnou, že moja mamina a sa chce stískať.. ťažko to s tými deťmi... 😅
ale vonku sa nekašlem, dostane aj po zadku, keď veľmi vymýšľa a už sa stalo, že som ju aj s revom ťahala domov a mohol sa pozerať kto chcel.. 😎
ale my sme vraj boli s Michalom obaja ako deti veľmi kľudní, tak sa to asi fakt prejavuje aj na tých deťoch.. aj keď ešte nekričím hop, kto vie aké bude to druhé.. to nám to možno všetko vynahradí a potom tu ja budem hľadať rady a "vyplakávať" 😀 😀

ingrid78
3. mar 2009

Miriamka, mne mamapovedala to iste, dokonca, ze som bola este horsia 🙂
Mna stve ze su situacie, ze ma tak vyprovokuje, ze nezvladnem situaciu a svacnem ju, ona mi proste s usmevom ironickym na tvari robi to co jej zakazem.
Mel ja predavam kocik ale golfac, skoro novy, tak neviem, ci ti mamposlat link do IP

ingrid78
3. mar 2009

No prave som Adrianovi hovorila, ze nase druhe babbo bude hotovy anjel urcite, co sme si pri Kajke preskakali 🙂
Adrian bol tiez kludne dieta, tak sa nechame prekvapit, ale jedno je iste, uz ma to tak nerozhodi, uz budem nachystana

melory
3. mar 2009

ingrid dobra kniha je drobny tyran.
minule som na teba myslela, ked som cakala autobus a hovorim si, je to 6ka?8?3?..ale som slepaaaa.....si ma napadla.
stelka si povedat da, ale na kratko...akoze dobra stelinka posluchla a za dve minuty si robi to iste. ale je zvladnutelnejsia ako hugo.

ingrid78
3. mar 2009

No predpokladam, ze si na tom vysetreni este nebola 😀 A predpokladam 😀 ze aj soferujes, pekne

ingrid78
3. mar 2009

Halooo Maja, Zahrada uz skoncila...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre