Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

luminkasp
1. jún 2009

ahojte 😵

zuzpidka
1. jún 2009

ahojte.
Veronika13, aj Rastík je ostrihaný. vyzerá taký väčší, starší, rozumnejší. už nie je ten maličký chlapček. 😉 🙂
u nás dnes zase prší. takže pôjdeme autom po Dadku, do obchodu a domov. to zase bude deň. 😠
prajem príjemný deň. 😉 🙂

melory
1. jún 2009

veronika13 posli aj mne marlenku.... 🙂

kat22
1. jún 2009

ahojte

vsetkym detickam zelam aspon prijemny den deti, ked uz je uprsany...

veronikap
autor
1. jún 2009

ahojte 🙂 ani vás po týždni nejde čítať... verím, že ste všetci ok.. nám bolo u babky super, oddýchli sme si... len dnes sme boli u lekárky, nejako Zine neprestával kašeľ.. tak máme prvé antibiotiká, také troj dňové.. a začínajúci zápaľ pľúc... ale nič vážne, okrem tých liekov sa nič nemení.. aj von môžeme chodiť.. o dva týždne sa už budeme vyvalovať v Turecku, tak do vtedy by sme už mali byť ok..
u nás tiež hlásili dážď, ale nejako sa vyčasilo, aj keď oblakov je dosť.. tak uvidíme ako to bude cez týždeň..

zuzpidka
1. jún 2009

Zinke želáme skoré uzdravenie. 🙂
u nás chvíľku nepršalo a teraz znovu prší. ☹ Rastík spí a ja idem dať veci do práčky.
tiež želám všetkým deťom veselý MDD. 😀 😀 😀

kat22
1. jún 2009

napiste mi prosim vas, ako spavaju vase deti. nase tornado strasne tazko zaspava, vylieza z postielky, aj 10razy ju ukladam. to vecer. po obede trva hodinu az hodinu a pol kym zaspi a to musim pri nej lezat. je to strasne unavne. 😠

veronikap
autor
1. jún 2009

naša Zina si medzi tou 12-13 hod. ľahne buď sama a zaspí, alebo ju musím poslať, sem-tam hlas zvýšiť, ale to je tak 5-10 min. a spí..
večer chodievala pekne sama spávať, teraz má obdobie, že trochu viac vymýšľa... najnovšie si rozsvieti lampičku pri postieľke, číta si knižky no a po takých 20 min. zaspí... alebo tak 3x zakričí, aby sme jej prišli dať pusu alebo ju zakryť a potom zaspí..
my sme ju ako malú naučili zaspávať s nami, resp. vždy pri nej niekto bol a museli sme ju potom od toho odúčať.. pri Marekovi sme si dali záväzok, že ho úplne od malička naučíme zaspávať samého.. tak uvidíme aká bude realita 😀

maaja
1. jún 2009

jeeeej melory, ze by som ti s marlenkou sadla na chut ??? 😉

maaja
1. jún 2009

hi hi, veronika13, aj my sme vcera vecer Mareka strihali - uz bolo treba bo to uz mal dost dlhe ... teraz je z neho taky maly grazlik ;)

maaja
1. jún 2009

co sa spania tyka - tak my NO PROBLEM ... klop klop

vecer ide okolo pol deviatej, len ho polozim do postielky a necham tak ... zaspava s macom, ktoremu porozprava co robil cez den 😀 niekedy este aj o deviatej pocujeme ako mu vyklada 😀 ale vecsinou zaspi asi rychlo, od unavy - skolka dava zabrat ...

poobedne spanie moc neriesime, lebo spava v skolke ... no cez vikend doma ked spi, tak detto ako kazdy vecer ...

jednu dobu sme aj my pri nom lezali kym nezaspal, ale to bolo dost o nicom 😖
ani neviem ako sa naucil sam - zrejme od tej skolky ...

fakt byva unaveny 🙂

zuzpidka
1. jún 2009

ja si k Rastíkovi ako poobede, tak aj večer ľahnem, pustíme nejaké dvdčko s rozprávkou a zaspí niekedy do 10 min., inokedy max. do polhodinky. večer si ľahneme s Dadkou k nemu, buď pozeráme nejakú rozprávku alebo sa rozprávame o dni a zaspia postupne. 😒

melory
1. jún 2009

maaja ja som na marlenke zavisla 😵
idem si hodit aerobik, nech si mozem dat dva kusky 😀
rano pride ku mne kozmeticka, zacina sa mi to pacit. 😎

zuzpidka
1. jún 2009

Mel, tak ty sa máš. pošli ju aj ku mne, prosím ťa. 😎

melory
1. jún 2009

podava sa u maaji na opekacky, pridi.

zuzpidka
1. jún 2009

Mel, ja by som rada, ale je to pre mňa veľmi ďaleko. niekedy nabudúce. 😉 🙂

melory
1. jún 2009

moji drobci zatial bez strihania.

zuzpidka
1. jún 2009

tak my sme ostrihaný okrem Danielki a svokra všetci. ja zapúšťam dlhšie postupne zostrihané vlasy. tak uvidíme dokedy to tak vydržím. 😒 😉

luminkasp
1. jún 2009

ja lezim pri nasej, ked zaspava, zaspi rychlo, vecer precitame macka puf, zavrieme knihu, povieme si dobru noc a sladke sny a za chvilu spi

veronika13
1. jún 2009

náš zaspával asi do roka a pol sám, odkedy vylieza z postieľky, tak nie... musela som pri ňom ležať kým nezaspal, lebo by aj 20x vyliezol a prišiel za nami a to sa mi teda nechcelo.... a keď stále vymýšľal, tak som zamkla dvere, pár dní si poplakal, ale naučil sa. Teraz pri ňom chvíľu ležím, ale keď vidím, že vymýšľa, štucha mi do oka a podobne, tak poviem, že idem do kuchyne, nech spinká... niekedy zamrčí, ale zaspí... bolo super, keď nevyliezal z postieľky, ale časy sa menia 😀

ja robím domácu marlenku, je to makačka s cestom, vyvaľkať 6 tenkých plátov, ale stojí to za to 🙂

maaja
1. jún 2009

nas Marek zatial este z postielky nevyliezol - preco ? 😕

ooo, ja marlenku kupujem, keby som ju sama doma, tak ju melory neponuknem ;)

mimochodom, ktora je lepsia ? mne viac chuti ta tmava, ne ta bleda ...

veronika13
1. jún 2009

neviem, asi ako komu, mne chutia obe 😀
neviem prečo nevylezie, asi nemá potrebu, možno je väčší kľuďas...

maaja
1. jún 2009

nevylezie, lebo nedociahne 🙂
ale mam pocit ze este ani neskusal ...
ked sa vyspinka, tak zamrnci a ja pridem .... niekedy tam stoji potichu jak trulo, ani sa neozve 😀

veronika13
1. jún 2009

no vidíš v tom to bude, že nedočiahne, môj dočiahne. A to čo máte za postieľku, takú hlbokú?

veronika13
1. jún 2009

neviete mi poradiť s topánkami od Baťu? chcem tam Riškovi kúpiť sandálky, no zdá sa mi, že majú dosť slabú klembu... to už na sandálkach z číňaku som videla s väčšou klenbou.. ako to má byť správne?

kat22
1. jún 2009

vdaka vam za skusenisti

nasa sa naucila sama vyliezat ale tak, ze vlastne hadze sipku dole hlavou 😠 a opakuje sa to velarazy. skusali sme citanie, spievanie, nic nepomahalo. asi musim len vydrzat. najnovsi mores je taky, ze jej privriem dvere, ona vylezie, otvori ich dokoran a vrati sa na nasu postel. cez leto chceme prerobit a prestahovat detsku , bude mat velku postel a bude spat so segrami, tak mozno to pomoze.

veronika13
1. jún 2009

isto hej 🙂
náš keď prelieza, tak sa drží rukami, až kým nedočiahne nohami na zem, opatrný, a som rada, lebo pri jeho hyperaktivite by sme boli na pohotovosti isto každý druhý deň

kat22
1. jún 2009

veronika, mne ortoped povedal, ked som sa pytala ake papucky mam kupit, ze detom do 3 rokov netreba tvarovane, lebo oni maju take makucke este zospodu , ze by ju to len zbytocne tlacilo, ako prevenciu plochych noh odporucil chodenie naboso a cvicenie s prstikmi na nohach
ale detom som kupovalla u Batu, pre mna je dolezite, ci su stielky kozene. 😎

veronika13
1. jún 2009

netreba tvarovanie? to ma prekvapuje, ja som sa stretla prevažne s názorom, že treba a samozrejme aj chodenie naboso... skôr by som tu oporu dala ... no rada si vypočujem-prečítam názory aj ostatných 🙂

luminkasp
2. jún 2009

no, tak uz tradicne: bre raanko 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre