Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

veronika13
3. jún 2008

😀 😀 vážne?
u nás len nedávno všetko vykuklo spod zeme, jahody ešte len kvitnú, a hrach sa ešte ani po palici neťahá 😀 😀

melory
3. jún 2008

vazne, by som neverila, ze vyjde taky isty ako sa skonzumuje....asi tak 20 bobuliek mala...som aj muza zavolala na pomoc, lebo sa mi zacali rozkotulavat.

tu je teplo aj dnes , i ked sa nezdalo.

veronika13
3. jún 2008

Riško tak vykakal kukuricu, ale nie také množstvo 😀

melory
3. jún 2008

to vsetky strukoviny....ak by ich zacali jest zvierata, tak aby semeno ostalo cele, ked nepozuju...cize je to dobre zariadene, stale mame co sadit.

veronika13
3. jún 2008

rovno aj s hnojivom 🤐

melory
3. jún 2008

v afrike je zas take semeno, ze kym neprejde slonim traktom, tak nikdy nevyklici 🤐

veronika13
3. jún 2008

sranda, že sloním traktom, ako sa to dá slušne napísať 😀
vložila som pár fotiek z dneška 😉

melory
3. jún 2008

videla som a aj ma zamrzela, ze uz dako nefotim, stelka mi pripada roznaka...hugo ma kopu fotiek, no musim to napravit, aj dnes sme boli cely den vonku, boli by krasne fotky, no nemam chut ci co. musi to na mna priiiist. risko sa mi zda velky, je vnimavy a svojsky, mne sa vidi na teba aj povahou aj do tvare

melory
3. jún 2008

musim si kupit lampu, lebo v tme sa pise ozaj tazko 😵

veronika13
3. jún 2008

tiež niekedy zabúdam foták a potom ma to mrzí, tak teraz ho mám väčšinou zo sebou. Chcem, aby mal veľa fotiek, keď sú možnosti...

ingrid78
4. jún 2008

Ahojte, Kajka dodatocne vsetkym dakuje za blahozelania a posiela vsetkym pusinky 🙂
Jani, tie OK mozes s kludom kupit, UV filter maju vsetky plastove sosovky a na tu chvilu co to bude mat na tvari nebude vadit ze je to len vylisok, ono to fakt bude len chvila, Kajka ma strasnu srandu z toho ze si ich dava dole 😉

ingrid78
4. jún 2008

Kajka sa prave prvykrat vycurala do nocnika tak sa vytesujem, urcite netusila co spravila ale nevadi 🙂

veronika13
4. jún 2008

ahojte, ingi oni to netušia ešte dlho 😀

zuzkafuny
4. jún 2008

Zdravím od varenia 😅
pekný deň 🙂

veronikap
autor
4. jún 2008

ahojte, naša zina ciká a kaká do nočníka už dlho.. a vyzerá , že vie čo robí.. lebo len ju tam posadím, ona hneď potalčí a je to, nemusím jej nič ukazovať ani ju zabávať... potom sa postaví a "pýši" sa, čo urobila (ukazuje na to prstom) 😎 😀

gulicka
4. jún 2008

ahojte, tak Paulinka uz chodi sama, cosi vyse tyzdna, v byte dlhsie, ale von sa doteraz bala sama... casto pada na zadok, niekedy aj napredok 🙂 , zatial ju to neodradilo 😉 , je smiesna ako kyvoce rukami, nohy nasiroko a snazi sa udrzat rovnovahu.

gulicka
4. jún 2008

ja som malu zacala ucit na nocnik cca pred mesiacom a pol, zo zaciatku mi tam vobec nechcela sediet a musela som ju vyslovene zabavat... teraz obsedi aj sama, niekedy troni aj pol hodinu, ale musi mat okolo seba "material" na hranie a ked nieco chce, musim byt po ruke a podat jej to. vycika sa aj parkrat denne a dufam, ze zacina tusit, co robi, lebo potom nasleduje chvalenie, spolocne vylejeme ciku do Wc a Paulinka potom splachne. Kakanie som zatial nikdy nevystihla, ona potlaci a je to tam, otazka par sekund, nestiham vyzliect.

Nasa dr hovorila, ze podla nej. vyskumov je to aj tak o tom, ze matky vystihnu cas, kedy dieta do toho nocnika nieco vykona, vraj vacsina deti sa to vedome nauci a dokaze sa vypytat, udrzat atd az okolo dvoch rokov... a vraj na nocnik by sa po spravnosti malo davat dieta sedkat, vtedy, ked uz vie samo chodit, vie si samo sadnut a zo sedu aj stat, na nacvik je dobra mala stolicka... ja som vsak inde citala, ze kvoli zvyku a vytvoreniu si "vztahu" k nocniku je dobre ich davat sediet nan hned ako dokazu same sedkat... a celkom tomu verim, vtedy neutecu ako mne Paulinka, a zvyknu si, ze je to sucast ich denneho rezimu a bud sa cosi podari alebo nie 😉

baby, ale ja som sa rozhodla, ze kym sa maly narodi, tak to Paulinku musim naucit, ak nie, tak to vidim az na buduce leto 😒 , tak ak mate nejake tipy sem s nimi 🙂

gulicka
4. jún 2008

... a blahozelame dodatocne Karolinkam, cmuky cmuk 🙂

zuzpidka
4. jún 2008

ahojte. aj ja som začala Rastíka učiť na noční, 2-krát tam kakal, zopárkrát aj pišal, ale šéfko povedal, že má ešte čas. Keď však uvidí nočník tak ho vyzlečiem, posadím a niekedy sa to podarí. Danielka mala v januári rok a v ten rok v lete som ju odučila od plienok. Bolo to síce namáhavé, ale zvládli sme to. Urobím to takto aj s Rastíkom, nech si každý hovorí čo chce. Aj šéfko. 😉 😀

miriamka12
4. jún 2008

Ahojte 🙂 my nocnikujeme hlavne ne vecer, to ho naplnime vzdy, cez den ked je teplo beha holata po zahrade, tak si cikne kde chce 🙂 Par krat sa nam uz stalo ze som nestihla dat nocnik a cikla si na dlazku 😝 Podla mna to je fakt individualne a kazde dietatko "odlozi" plienocku v inom veku, ja dufam ze do 2 rokov to neako dobojujeme a budeme bezplienkovy 😉 no penazenku by to potesilo 😀 😉

veronika13
4. jún 2008

ja som počula, že deti nemajú dlho sedieť na nočníku, teda pol hodinu a tak, môžu dostať hemeroidy 😝

zuzpidka
4. jún 2008

Danielka vzala na prechádzku Rastíka v kočíku. Uvidíme kedy ho dovezie naspäť. 😒 😉 😀

melory
4. jún 2008

ahojte, stelka sa vycika do serblika a potom si tam chce clapkat ruky 😕

zuzpidka
4. jún 2008

Mel, tak toto sa stáva aj nám. 😀
Danielka došla domov, lebo prišli domov svokrovci a presvedčila ich nech jej idú kúpiť nejaký izbový kvietok. Keď Rastík zbadal, že sadajú do auta, tak aj on sadal a išiel s nimi. 😀

melory
4. jún 2008

stelka stale este bojuje s poslednou stolickou, sopliky ma od stretka 😕 doktorka, ze je to normalne 😨 dnes som videla viac krat ako jej ide odtial aj krv.... 😒

salajcatko
4. jún 2008

ahojky
tak my beháme po záhrade tiež s holým zadočkom..teda nie my ale simonka 😀
a vie že chce cikať, čupne si a "vraví" ciiiiii a kuka sa dole...potom máme ooobrovskú radosť obidve...každú chvíľku sa jej pýtam, čí chce cikať, a prišla som na to, že ked nechce tak mi kruti hlavičkou ako "NIE" a ked chce tak len tak na mna kuká..vtedy ju dam cikať a fakt sa vyciká....ale posledné dni úúúplne odmieta šerblík, sa vsystrie a napne ako luk, nedokážem ju tam posadiť, nechápem to, mesiace s tým nemala problém a teraz ako chodí na trávičku tak šerbel nehcce...no neviem čo bude robiť v zime 😀 budeme utierať snehom 😝 😀

Karinku som odúčala v zime, dávala som jej len pančuchy a ked sa vycikala do nich, nechala som ju v tom ešte chvílku,aby zistila že jej to vadí...a celkom to zabralo...ale najviac sa jej páčilo, ked k nám chodila suseda staršia , ju som vždy prosila aby išla na nočník pred ňou a to zabralo úplne najviac 😵

MEL ja neviem tie soplíky, mám tiež dve deti, ale také soplíky zo zubkov nemala veru ani jedna, simonke ked ide zubok, viem to aj podla stolice, je riedka, žltá, (karin ani len to) ale tie soplíky ako ty píšeš 😕 robili jej z nošteka výter????

GULI dnes nam to zasa "vyšlo" čo??? 😵

melory
4. jún 2008

salaj nerobili, ze pokracovat v homeopatikach.... 😒

salajcatko
4. jún 2008

ja osobne proti homeopatickej liečbe nemám žiadne námietky, ale ak mám byť úprimná, zatial ani mne,ani karinke homeopat. nikdy nezabrali a nepomohli
nechcem sa do toho starať,ale ja by som veru nástojila na výteroch aj z nošteka aj z hrdielka, simonke to robili už viac krát, a mudr. je potom istejšia a vie stanoviť presnú liečbu

melory
4. jún 2008

salajcatko vsetci ospevuju homeopatika a ja som sa teraz rozhodla, ze vytiahne otrivin pre deti a za tri dni mam pokoj....

salajcatko
4. jún 2008

ja som homeopatika použila pri strate hlasu, vybrala som dve komplet balenia a vôôôbec nič,
kajke som dávala sirup na kašel, a tiež bez zmeny k lepšiemu, viac krát, ja som sa rozhodla na sennu nádchu homeo. ale kdeže, kýchala som dalej, akoby som v sebe nič nemala....
isto to nie je zlé, ale podla seba si myslím, že asi možno nie na každý organizmus...
a od stretka je aj dosť dlhá doba a Stelka stále soplikuje 😒
daj otrivin uvidíš či to zaberie..ja davam detský nasivin vždy ked tuším, že jej ide zub, to mi kazal očiar 😉 a poradil aj tie kvapky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre