Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

manka
18. sep 2009

ahojte.aj my este mame plienky. uz bol aj v lete bez, ale potom dostal nejaku virozu a skoro mesiac mal este riedku stolicu, tak som sa neodvazila chodit niekde bez plienky. tak sa prave chystame zacat znovu

zuzpidka
18. sep 2009

ahojte.
my sme cez deň bez plienky a dnes sa pocikal a pokakal do slipov. zahral sa a už prišiel za mnou s plnými gaťami. a dnes zošúchal ľavé líčko. prišli sme z obchodu, nechala som ho na dvore a ja som si išla prezliecť nohavice. pýtala som sa ho čo robí, on že nič a o chvíľku reeeeeeeeeeeeeeeeev. utekám a on ako žabka roztiahnutý na betóne. tak sme utekali umyť pod vodu tváričku a po ukľudnení mi vysvetlil čo robil. chcel zísť s motorkou-odrážadlom dole po schode a prekoprcol sa. tak ho to už vonku na dvor neťahalo a pomáhal mi pripraviť francúzske zemiaky. 😒 😉
tak prajem pekný deň. 😉 🙂

manka
18. sep 2009

zuzpidka takychto veci sa ja strasne bojim. preto furt len kukam na neho alebo ho odniekial davam dole a nist nespravim 🙂 muz mi hovori ze to prehanam, ale neviem sa toho zbavit 😒 posielame jeden fukanec na licko

manka
18. sep 2009

veronikap to s tym serialom je dobre 🙂 u nas Oli vecer zaveli puťíme Pata Mata a mi vecer pozeravame rozpravky. v nadeji ze sa trochu ukludni a pojde spat. este ze mame modernu televiziu a serialy sa nam nahravaju 🙂

ingrid78
18. sep 2009

Kati diky za rady, skusim sa opytat v skolke, lebo myslim ze s plienkou by spala dlhsie, ale nedavam tomu velke sance, lebo hovorili ze nesmu mat plienky. Inak posledne 2 dni sa nepocikala a dnes dokonca spala 2 a pol hodiny, tak uvidim. Kajka vydrzi 4 hod. ale ja ju vacsinou davam castejsie cikat. Task snad to nejako zvladneme. A surodenec? neblazni, keby ze mam taku svokru ako Veronika tak v pohode, ale mam pocit, ze sa mi to nechce zvladnut ked som tu sama a nema mi kto pomoct 🙂 Hlavne sa rychlo uzdravte.
Predstavte si, dnes mi sesternica volala, ze jej mlada asistentka dostala mozgovu prihodu, zistili ze z horm. antikoncepcie. A to mame tetu uz 3.mes. v kome po znicujucej mozg. prihode, z ktorej sa uz nepreberie ☹
Tak ma to na 100% utvrdilo, ze nechcem tabl., nebola som im naklonena ale muz ma nahovaral, tak teraz mam jasno.Musim uz nieco vymysliet, lebo vyzera ze sme sa monecne odstavili, takuz mozem riesit antikon. A lekari jej hpvorili, ze takych pripadov je viac u mladych bab, a to ani nefajcila. Po 2. babu by som chcela DANU. len som si nie ista ci aj tam su hormony, alebo je o len cisto mechanicka ochrana.
Veronikap kamoskin maly tiez musi pozerat Panelak 🙂

ingrid78
18. sep 2009

Kde ste vsetky stalice? Urcite na FB,raz za sto rokov sa tu dotrepem a tu nikoho 😠

mounty
19. sep 2009

jaaaj, o takom case ja uz spiiiiiiiiiiim, zato rano od 6h hore 😒

zuzpidka
19. sep 2009

ahojte.
tak u nás je slnečno, posteľné prádlo sa perie a ja žehlím. taká sobotná klasika. prišla mi sestra, tak išli s Dadkou hľadať po okolí poklady. prihlásila sa na hru Geocaching, tak chodia hľadať "kešovky". aspoň trošku oddýchnem. Rastík zatiaľ spí.
prajem pekný deň. 😉 🙂

luminkasp
19. sep 2009

ingrid, ja mam hormonalku zakazanu, zistili mi to na testoch potom ako som mala straaaaaaaaaaaaaasne zlu reakciu

manka
19. sep 2009

ingrid to je hruza 😕 pocula som,ake mozu byt rizika HAK, ale ziadny konkretny pripad..

ja mam tiez zakazanu. od neurologa.kvoli komplikovanej migrene a este mam aj nabeh na krcove zily, ani vtedy by sa nemalo.

inak pekny vikend

salajcatko
19. sep 2009

ahojte kočky

veronikap, tak som sa zasmiala na tom seliáli a kubkovi švehlovi, to musí byť milé.
Naša malá frčí na Nemovi, už ho poznáme na spamäť,ach jaj....ale ked vstane o 6tej ráno a jej ho pustím a ja sladko spinkám ďalej, tak som aj celkom rada 🤐 😵

k tej téme plienky - my nemáme plienky už..už..juj, som aj zabudla, tuším od apríla,alebo marca vôbec, a súhlasim s názorom mounty, že dieťa musí na to vyzrieť - ja som ju niejako zvlášť neučila a ani nenútila, síce som sa za deň 3OOx pýtala či jej netreba cikať..ale prišla na to sama, začala sa pýtať, utekať na WC a kričať cííí, a vlastne aj sama prestala chcieť plienky, aj na noc, jednoducho ju vyhadzovala, aj ked som jej ju chcela dať 😉
A 3tí týždeň už nemá ani cumeľ, čomu som fakt rada, bo už taký maličký závislák sa z nej stával.
Zato rozprávanie baby moje, to je totál hebrejčina. Síce jej rozumieme čo chce, ale ako si to ona dokáže pospájať do viet, no sa ideme usmiať.
Pýta si mlieko niejako takto " mama, a ja maja (=malá) a ja mieko (=mlieko) ham "
no cudzí na ňu občas kukajú a nechápú o čo jej ide 😀 😀
a poviem vám, papuľka sa jej nie a nie celý deň zastaviť - uf 😵

maaja
19. sep 2009

baby, dneska bol pekny datum na svadbu, nie ? 19.09.2009 😎

nechcem zakriknut, ale asi aj my budeme konecne bez plienky ... sice uz dost dlho, mozno aj vyse mesiaca, ho nechavam cez den bez - nepyta sa sice, ale ani sa nepocika, lebo ho stale otravujem ci nejde ... ale dneska sme boli prec, a som ho nechala bez plienky - v aute pospal, a necikol ... tak sa tesiiim . dokonca dneska sa mi aj sam pytalcikat a utekal na zachod ... s tym ze bude cikak "ako chalan" 😀

luminkasp
19. sep 2009

maji, a ja ze nechcem to zakriknut, budeme rodicia, som ti uz chcela napisat, ze septeeeeeeeeeeeeeember😀

tesim sa s vami

maaja
19. sep 2009

lumi, my sme snazilkovanie odlozili na neurcito ...

ingrid78
19. sep 2009

Lumi mna napadlo presne to iste 😉

ingrid78
19. sep 2009

My sme dnes mali celkom pekny den, doobeda sme boli v Stupave na salasi a poobede vonku, na zmrzke ihrisku. A predstavte si ze nas s Kajkou nabrala koza, muz ma varoval nehladkajte ju a ja ved co a zrazu bum Kajku do hlavy a mna do ruky nabrala mrcha jedna rohata 😀 😀 😀
A este som stihla cez obedny spanok pobehat aj zimne oblecenie, ide ma porazit z tych cien a vsetko jej treba kupit, lebo nam je vetko male

veronikap
autor
20. sep 2009

dobré ránko 🙂
ste sa normálne rozpísali 😀 ingrid s tou antikoncepciou si ma teda dostala! 😖 ☹
mňa to práve včera napadlo, že keďže nekojím, tak na kontrole po šestonedelí som si chcela vypýtať recept.. ale teraz neviem... aj nad Danou som rozmýšľala, ale tiež o nej toho veľa neviem.. spýtam sa lekárky a uvidím,č o ona na to, potom dám vedieť

salaj, ja by som niekedy bola rada, keby Zina toľko nerozpráva... taký mudrlant sa z nej stal... napr. jej povieš, že nech si ide umyť zuby a ona na to: mami, ale ja predsa nemôžem, lebo si ešte musím dať kúsok čokoládky, vieš o tom?... a podobne... 😀 a toľko výrazov pochýtí od každého... dnes napr. dedovi zahlásila, nech si okamžite oblečie tričuldo 😀

a čo sa zimného oblečenia týka, tak by som sa už tiež mohla k tomu dokopať, aspoň kuk kde čo majú.. len s tým rozdielom, že ja to musím dvojmo 😀 lebo pre Mareka mám akurát tak bodyčka s dlhým rukávom, nejaké gaťuše a od sestry fusak 😝

na mimibazáre som našla jeden jednoduchý recept na bryndzový posúch, tak idem robiť.. peknú nedeľu 😵

ingrid78
20. sep 2009

No ja by som tiez este nebehala za zimnym oblecenim, ale som sa poucila z minuleho roka, ze ked som sa v novembri spamatala tak uz nic nemali, tak teraz uz zacinam v auguste /septembri.
No budem rada, ked das Veronika vediet o DANE

zuzpidka
20. sep 2009

ahojte.
Rastik zimne oblecenie nieco ma po Dadke, po bratrancovi, ale tiez ostatne veci musim pokukat. aj Dadke treba pokupit. booooooooooze, musia tie deti tak rychlo rast? 😀
prajem pekny den. 😉 🙂

zuzpidka
20. sep 2009
salajcatko
20. sep 2009

tak baby ja som pred pár dňami kúpila Simonke overal na zimu..tiež mi to bolo také "divné", ešte celkom pekne, teplo a overal...ale predala mi kámoška takmer nový za 5 eur - no nekúp to 😀 Jej malá ho mala na sebe pár krát keď boli lyžovať. Tak som jej povedala nech vytiahne všetko čo chce predať, tak som za fasa ceny nakúpila poriadnú zásobu 🙂
U nás, teda myslím medzi kámoškami toto teraz vo veľkom frčí, ja túžim mať svoj vlastný obchodík 🤐 ale môžem snívať dalej, tak aspoň takto pomáham kámoškam medzi sebou - od jednej k druhej, od tej druhej k tretej a tak, beriem vecičky po deťoch pre deti ..také vzájomné obchody a super to ide. Síce nemám z toho ani cent, ale zato radosť dosť veľkú 😝

ZUzpidka, domček sa vám celkom pekne rysuje, držím palce nech to ide tak ďalej 😉

luminkasp
21. sep 2009

aby ste nas nemuseli dlho hladat, skoro na tretej strane, tak som nas posunula rychlo na prvu 😎

veronikap
autor
21. sep 2009

ahojte, tak my dnes mame veselo.. Marek má kričiaci deň, spal len doobeda v kočíku, Zina pre zmenu nepočúva ani na 25te upozornenie... 😖 tak si to užívam 😎 😀

zuzpidka
21. sep 2009

ahojte.
Veronikap, tak sa pridavam k tebe. Rastik sa zobudil o 02,30h. na to, ze mu treba pisat, hoci mal plienku. vypisal sa, trosku pokeckal a okolo 04,00h. zaspal. ja som uz nezaspala, tak mam hrozne dlhy den. ☹ cestou po Dadku sa mi pokazilo sefkove auto, tak musel po nas prist sefko sluzobnym autom. ostala som vysiet s autom v strede krizovatky, Rastik zo sedacky krical, auta oproti sa rutili a ja som ich pohladom brzdila. razne som povedala, ze to bola moja posledna jazda tymto autom. 😠
tak vam prajem pekny den. 😉 🙂

veronikap
autor
21. sep 2009

no, zuzka, tak ti si to mala ešte veselšie ako my 😀 😵

anielik
21. sep 2009

ahojte
veronika pises o nas? my sm chori...matko ma neskutocnu natchu a je protivny ako 100certov. Misko chdak nevie ako ma zavriet oci, furt hi zobudi 😠 😠 😠
uz islo aj lego do kosa...

inak zimnne oblecko riesim uz asi 2 tyzdne, pre matka mam lebo som kupila na jar vo vypredaji ale miskovi treba a neviem ake ☹

zuzpidka
21. sep 2009

Veronikap, velmi veselo mi pri tom nebolo. triasla som sa ako osika, ked som dosla ku skole. 😒

maaja
21. sep 2009

zimne oblecko ? ja nad takym este ani neuvazujem 🙄 ved stale je tak teplo vonku 😎 ale ono to asi zrazu sekne, vsak ?
ja by som mala zimne riesit aj pre seba - nemam čižmy, tie co som mala som bez milosti na jar vyhodila do koša, lebo inak by som sa k novym nedokopala ... nejaky kabat detto plus nieco na oblecko ... no des so mnou ... ked sa vyberiem kupit ieco na seba, vzdy dojdem akurat tak s nakupom pre Mareka ;)

dneska sa nasim susedom narodilo babo Natalia 🙂

maaja
22. sep 2009

nikto ??? 😕 🙄

uz zacala jesen ???

luminkasp
22. sep 2009

maja, jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre