Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

melory
26. mar 2009

u nas sa chystaju party hned tri, jedna je u nasich v kremnici, druha s muzovou rodinou a tretia s mojimi kamoskami, co im chodia gratulovat.
vcera sme zobrali stelku do Dracika a vybrala si barbi klavir. od rana mam o hudbu postarane. hned sme odbavili aj huga a kupili mu minozemstanov, ktory sa vyrobia z tekutej hmoty, ktora nakoniec stuhne. ma potom postavicky mimozemstanov. hugo bol na prve oficialnej hodine anglictiny a velmi sa mu tam paci, my sme zatial vybavili dracika. zacinaju sa mi tie dni angliny pacit. skok do obchodu, tam skok na kavicku.
vyteseny su obaja. dokonca hugo neisiel dnes do skolky a vylihuje v posteli pri rozpravke. stelka samozrejme hra o dusu.
luminka tu akurat snezi!!!

dve deti - mne velmi vyhovovalo, ze stelka ako druha bola jarna. predsa len uz sa dalo hocikam ist a aj som nemusela tolko vrstvit oblecenie. ale zaberak to bol. avsak - hugo mi uz podal cumel, podal plienku, podal deku....proste aspon podal.

veronikap
autor
26. mar 2009

ahojte, my dnes buntošíme už od 6 😒 teda opica prišla za nami do spálne ešte ani 6 nebolo a jasné, že so slnečnými okuliarmi a stále tam s nimi niečo robila, že som sa na to zobudila... takže je pol 9 a my sme už napapané, vyumývané, aj upratané je, riad umytý, aj prádlo poskladané... 😝
má prísť kamoška aj s malou, tak dnešné doobedie máme také oddychové - návštevné.. 😵

by ste mali vidieť našu malú, keď sme niekde v obchode s oblečením.. zoberie niečo z vešiaka, akože si to primeriava a medzitým híííka, že aké je to kááásne 😀 všetci okolo sa smejú... a potom kričí "mamina pozi saaaa!" a ukazuje mi ďalšie veci 😀

inak, ja sa pripravujem na to, že zina bude chcieť bábo aj sama prebaľovať 😀 už teraz mi hovorí, že je moja pomocníčka a trénuje na bábike 😀

luminkasp
26. mar 2009

veronikap, nase dve sa asi dost podobaju, tiez furt slnecne okuliare, v obchode s oblecenim robi to iste co zinka 😀

Nasa mi vcera zahlasila, maminka, naparfumuj ma, aby sme isli na prechadzku krasne 😎 Dostala v nedelu svoj prvy parfum, tak musime sa teraz vonavkovata kazdemu to hovori, ze sa naparfumovala a teraz je kocka😀

A dalsia vec, nasa mala vie krasne vyslovit slovo podprsenka, no a teraz miluje vyzliekat babiky, a ma taku jednu s trickom pod prsia, tak pride a povie maminka, oblec jej podprsenku😀

No a s oblubou mi vravi, ze nieco robi ako velka zenska😀 Napr. pisali ste tu o tych oknach, tak my sme mali krasne poumyvane a nasa mala, kym som ja pozbierala pradlo, bola som jej chrbtom, maminke poumyvala okna, povedala, maminka, vyborne, sikulka ako velka zenska😀 No, musela som ju pochvalit, aj ked katastrofa to bola poriadna😀

No, my sme teraz kazdy den s jednym dievcatkom, co je o mesiac mladsia ako tereska, ale tereska sa jej boji ☹ , lebo to dievcatko este nerozprava a ked sa nastve, tak do nej soti, zbije ju a nasa mala nechape. Minule jej povedala, elia nebi ma, povedz mi to 🙂 Alebo sa ma chuda spyta, maminka, co je elii? Ale ked je ta druha mala v pohode, tak sa tesi, ze su spolu.

Zajtra sa mi mozno podari stretnut s jednou slovenkou, ta ma zas malu o tri mesiace mladsiu ako tere, tak sa tesim, aspon budu slovenske spanielsky aj slovencinu pocut, nie len od mamy 😀

Este ste tu pisali o spani, tere sa teraz nechce moc spavat poobede, niekedy nespi vobec, no a vecer odkvecne v pol slove, idem si s nou lahnut a rozprava mi co robila cez den a za necelych 10 min uz spi 😉

Som sa tu dnes rozpisala😀, mala sa zobudila, ja by som vam aj viac popisala, no ale musim sa venovat 😎

zuzkafuny
26. mar 2009

a môj kedy bude rozprávať 😠
keby ste počuli jeho hatla patla 😀 😀 😀 a videli posunky 😀 😀 😀
Je to milé... ale niekedy na nervy. človek má pocit, že nerozumie keď nevie hovoriť 😖
ale už sa oblečie... vyzlečie, naje sám... ale slovká nám niekam išli na dovolenkuuu 😀 😀 😀

zuzkafuny
26. mar 2009

A všetkým oslávencom veeeľa zdravíčka, šťastíčka 😵 😵 😵

veronikap
autor
26. mar 2009

lumi, niekedy mám pocit, ako by sestry boli... my sa síce neparfumujeme, zato bez namaľovaných úst leskom z domu neodídeme 😀 a keď ma zbadá napr. s prachovkou, tak mám vyupratované skôr sa stihnem otočiť 😀

zuzi, nič si z toho nerob, každé bábo je najskôr šikovnejšie na iné... my máme napr. ešte stále plienku, papanie tiež nič moc (keď už sa jej niečo úráči zjesť, tak zásadne len sama, len to nie je veľmi často), pri obliekaní mi síce veľmi pomáha, ale sama sa ešte neoblečie... 😉

salajcatko
26. mar 2009

AHOJKY
pekný štvrtok prejem.
U nás opäť sneží, vlastne od včera ešte ani neprestalo, porazí ma už...dnes salaj zahlásil ráno, že na tých meteorologov treba podať sťažnosť 😀

padám na zadok keď čítam, čo vaše dietky už všetko hovoria 🙂 , super, šikovné veru sú.
Naša Simka veru eee, niečo asi ako zuzu Mišiačik, samé posunky a napodobeniny. Najnovšie hovorí ďaďík - tlmočím = tatik (ocko) 🙂 a všetci sme happy, že konečne nové slovičko 😵 😵
a ešte nové má Hey = haj, teda pozdrav po Aj 😀 .
ale je mi jasné, že keď začne kecať, budem sa za hlavu chytať 😀

Dnes mám veget, slepačia polievka zo včera a ráno sme v lidl kúpili mrazené pizze 🤐 no není mi fajn? 😵 🤐 😝

mounty
26. mar 2009

jeeeeeeeeej salaj, ved my tak volame Andreja normalne, mne sa tato ani oco nepaci, tak je Dado, Dadik, s tymi makcenmi ktore nemam na klavesnici lebo je ruska 😀

nas Niki tiez nerozprava, iba prve slabiky, od augusta akoby zamrzol na jednej urovni......ale raz to pride......

ano, dve deti je niekedy na nervy ale isto to bude vyhoda ked budu starsi..........ja som vcera skoro skolabovala, vecer som o pol12 odpadla...........mala mi aj 5,6hodin vkuse pozera.........a place, no a ze novorodenci spia...hahaha

veronikap
autor
26. mar 2009

baby, mne už z toho počasia šibe.. 😖 ja už neviem čo by sme doma robili.. sa divím tej zine, že ju to ešte stále so mnou baví.. 😔

katka, ja si to tiež tak predstavujem, že druhé bábo bude skoro stále spať, tak sa budem môcť v kľude venovať zine.. 😎 😀 😝

salajcatko
26. mar 2009

jejda mounty, že odpadla, dúfam že si OK.
hádam sa malá časom ukľudní a bude mať svoj režím a bude pekne spinkať, držím palce 😉

a počasie? no comment 😠

veronika13
26. mar 2009

mounty 😲

náš sa trochu rozkecal za posledný mesiac
papá sám už dlho, no niekedy ho treba dokrmovať, lebo pri stole dlho nevydrží a hrozne sa pokazil v jedení, nechápem z čoho žije, už ani to mlieko nevypije ☹
vyzliecť sa tiež vie, aj obliekanie skúša, ale veľmi ho v tom nepodporujem, lebo bude holý stále behať

zuzkafuny
27. mar 2009

Tu sneží... vločky ako svet 😕 😕 😕
A Zuzanka má 14 rokov 😀 😀 😀
Pamätám si že na tretí deň ako sa narodila tiež nasnežilo 😀

luminkasp
27. mar 2009

baby, ja som to odpadla nepochopila ako odpadla, katka, fakt si odpadla? a este ja som to pochopila, ze v noci bola taka strasne unavena, ze odpadla, no chapete...

zuzanke vsetko naj

u nas je opat pekne, vcera sme behali v kratkom rukave

zuzkafuny
27. mar 2009

csss... Lumi... no niekto sa má 😀 ale aj mi sa budeme mať 😝 😀

luminkasp
27. mar 2009

no, to ano, to ja budem potom .... od tepla, uplne sa rozkvapkam 😎

luminkasp
27. mar 2009

jaj, este som zabudla napisat odkaz pre MAJU: videla som super dr vybavu vcera v hrackach, maji stolik na kolieskach, s velkou striekackou, palickami, no cela vybava, nejakych 36kusov myslim, no a ta znacka, ja sa nepamatam ako sa vola, ale ta je myslim aj na slovensku, kuk obchody

veronikap, ma zinka zehlicku? ja som vcera pozerala v hrackach, jeden z darcekov.

tak paaaaaaaaaaaaaaaa

veronikap
autor
27. mar 2009

ahojte 🙂
lumi, žehličku ešte nemá, ale už som na ňu pozerala 😝 my sme sa rozhodli, že jej kúpime také veľké lego ZOO a objednala som jej dvoje šatočky, aj sandálky nové dostala, oslavu... myslím, že aj stačí.. 😀

dnes sme boli objednať narodeninovú tortu.. sme boli v meste MHD, Zina má z toho vždy zážitok, keď ju vezmem električkou 😵 tak sme toho nachodiliiii.. konečne sa vyčasilo, aj slniečko u nás svieti... objednala som jej nakoniec takú tekvičku, z ktorej vykukujú myšky... teda slečna si takú vybrala.. keď ju zbadala, tak chcela len myšky.. 😵

Zuzi, Zuzke želáme všetko naj, hlavne bezbolestnú pubertu 😀 😀

idem dovariť polievku, pár palaciniek spraviť, ešte aj práčku som pustila.. dúfam, že si stihnem aj zdriemnúť 😝

Zinka ide do zajtra večera k babke, tak som aj rada, sa chystám na prevliekanie perín a možno už aspoň to najšpinavšie okno umyjem.. keď sa človek pozerá von, tak má pocit, že je hmla.. 😎 😀

luminkasp
27. mar 2009

ja prave zdobim hore okna na velku noc, teda tereske v izbicke.

baby, ci mi ona nepovyberala vsetky cd a dvd z obalov? a pritom si hovorila pekne pozeram, no jasne, ze nie ozdobu, to si mohla len maminka mysliet 😀 a ked som jej povedala, tereska, dostanes po zadku, ze uvidis, jasne, ze by som ju netapla, no viete co mi povedala? co uvidim? 😎

veronikap, so zoo sa isto vyhra, nasa ma lego obchodny dom a je z neho uplne paf. satocky idem aj ja kupovat a tortu budem tiez ja piect.

babule, porazi ma z mojej dcery, no musi tolko upratovat? poobede vam nahodim foto, ako mi zas umyla tie nase uz ciste okna... vyzera to, ze mamina bude musiet aj dvakrat tyzdenne umyvat okna a tereske sa bude zdat, ze je to malo, tak ich patricne doumyva😀

veronikap, ja uz periny mam prezlecene, heheh, kiskis

lilu18
27. mar 2009

ahojky

lumi-kraaasne umyva teri okienka 🙂 zlata chce pomoct a ty neocenis? 😨

lilu18
27. mar 2009

a tusim niekto oslavuje?? vsetko naj naj 🙂

mounty
27. mar 2009

lumi, s tym odpadnutim si to uhadla jedina 😀 bola som taka unavena ze som odpadla do postele ale nie do bezvedomia, tak vdaka sa sucit ale zatial to az take zle nie je.............

nas Niki zase veeeeeeeeelmi rad pomaha vonku, vyhadzuje mi hlinu z kvetinaca lebo ved ked ja presadzam preco by nemohol aj on? A nejlepsie tie cerstvo zasadene 😠

joj, idem, moc som tu nepobudla......idem este kuk luminkine fotecky, ta vzdy prekvapi 😉

veronika13
27. mar 2009

mounty, keď tak nejasne píšeš? 😀 no aspoň že len takto si odpadla
luminkap a ty sa čuduješ, že upratuje? však keď stále teba vidí upratovať... pri tebe mám normálne výčitky, že ešte nemám okná umyté tento rok a ty už pomaly druhýkrát sa chystáš 😝 😎

luminkasp
27. mar 2009

he, veronika, mame velky dom, tak ked skoncim, musim zas hned zacat 😉 ja si napr myslim, ze veronikap upratuje viac ako ja 😉

lilu, no, ja som ju prvykrat ocenila, ale asi to pochopila, ze ked som ju tak vychvalila, treba casto 😀

luminkasp
27. mar 2009

verca, teraz ta nechcem provokovat 😀 , mala mi po dvojhodinovom placi zaspala, tak ja idem trosku upratat 😎

salajcatko
27. mar 2009

ahojky

Zuzanke pubertiačke všetko Naj.. i ked som na pochybách - nemá pubertu už za sebou? bo ma pocit, že teraz je to už skôr, moja Kaja ide mať 7 a teda občas to s ňou riadne zamáva 😵 😝

Lego musí byť isto fajn, musím kuk, čo to stojí, my sme momentálne žial totál vycucaný z prachov, darčeky budú teda len také inprovizačné 😨 ...ale našťastie mám skromné deti, tak sa tým tak ukľudňujem 🤐 😵

Dnes sme boli na pohrebe, mala krásnu odobierku, preplakala som ju celú, veľmi ma to vzalo...a ako sa vraví, ked ju viezli, aj nebo plakalo... v tom momente sa rozpršalo..a plakali sme všetci, neskutočne vela ľudí bolo, a ani sa nečudujem ☹ ☹
Teraz tu máme jej krsňa (7), vyzdvihli sme ju po škole, ešte chúďa nič nevie, nevedia ako jej to povedať, strašne boli na seba naviazané, nakoľko Monika (nebohá) nemohla mať deti, ľúbila všetky v rodine i v okolí 😉
Len trpnem,aby sa Karin nepreriekla 😨 ☹

zuzpidka
27. mar 2009

ahojte.
Saly, tak to máš teda ťažkú úlohu, povedať dieťaťu niečo také smutné. raz sa to však musí dozvedieť a ja zastávam názor, že čím skôr, tým lepšie. ale musíš byť opatrná. je to veľmi citlivá vec. 😒 ☹
ja mám dnes oddychový deň, lebo som presilila. nevládzem nič ťažšie dvihnúť a aj na dotyk ma v určitých miestach bolí. ale zajtra mi treba žehliť a mám toho dosť. ☹
prajem pekný zvyšok dňa. 😉 🙂

zuzkafuny
27. mar 2009

Sali... moja Zuz je tááák úúúžasnééé dieťa 😵 😵 😵
Od narodenia to bol taký milý úplne malilinký a dobrulinký anjelik 😵 😵 😵
A veeeľa sa spolu debatíme 😀 tak hádam aj to má vplyv na priebeh puberty 😀 a zas má povahu po ocovi...
nič nemrozhádže 😀 😀 😀
Zuzi... zaobstaraj skrine čo ti z nich už vyžehlené vyberieš 😉 🙂 Ja takú mám 😝 😀

veronika13
27. mar 2009

Zuzke prajeme všetko najlepšie 🙂 to je fajn, že ma u nej puberta takýto priebeh, ja mám sestru v jej veku, ale s ňou strieľa, no ešte stále to neni také hrozné ako so mnou 🤐 😀
zuzpi, no priesil nie je nič moc, bolí to dosť dlho, tiež si upratovala do nemoty? 😅 Šefko nepomôže zo žehlením?

sali, tak to ti nezávidím, a musíš jej to vysvetliť ty? no ja by som asi použila o nebíčku niečo, že sa bude na ňu stále pozerať.... je to ťažké 😔

salajcatko
27. mar 2009

veron nie ja, preboha, neblázni, povie jej to zajtra jej mama, dnes prišla z liečenia, tak jej to vysvetlia. U nich je to také komplikované, emkin ocino je v afganistane, mama na liečení, a stará sa o ňu babka teraz (bývaju v jednom dome). Najskor sme si mysleli, že jej to mali povedať už dávno, a nie ju strániť od všetkého (niekoľko dní bývala u jej 2O ročnej tety, teraz je u nás) ale na druhej strane nebola asi vhodná príležitosť....len sa bojím,aby jej to neprezradila moja Karin, lebo tá to vedela od začiatku, hned ako umrela, aj to že sme boli dnes na pohrebe ☹ .

salajcatko
27. mar 2009

Zajtra idem s Karin na koncert Podhradská - Čanaky, isto to poznáte, sú skvelí, aj ich CD sú super. Už sme raz boli na ich koncerte, a moc sa nám to páčilo, tak ideme zajtra zasa. A ja len dúfam, že to bude iné ako pred Vianocami ked sme boli 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre