Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

zuzkafuny
10. nov 2008

Ahojte...
Sali 😀 😀 😀 ja už veru neviem čo je to plienka 😀 😀 😀
Veronika... nám mudr. pretiahla kožtičku už dávnejšie a dosť nasilu 😖 a štyri dni som mu to musela robiť násilím 😢 😢 😢 sme pri tom obaja rúkali... ale už je dobre. Radšej nech mu ide kusok krvička... ono to prejde, ale furt je to lepšie, ako keby sa mu to zrástlo ☹
Lilu... malá vlasaňa 🙂

veronika13
10. nov 2008

zuzi, tak myslíš, žeby som mu to mala nasiliu stiahnuť?

zuzkafuny
10. nov 2008

myslím že áno... pri kúpaní a pod čistou vodou (tak mi to povedala mudr.) Teraz mu to asi robí dobre 😅 Keď mu poviem poď ideme umyť hlavičku, tak si už ľahne a rehlí sa a čaká 😀 😀 😀

lilu18
10. nov 2008

zuzi-ze hlavicku 😀 pri umyvani oboch hlaviciek sa rehli?? 😀 ..som sa nasmiala az mi kava zabehla

veronika13
10. nov 2008

dúfam, že mu to pôjde

lilu18
10. nov 2008

tak v tomto som ti ja nanic-a asi tu o takomto case som len ja ☹

mounty
10. nov 2008

veronika13 ja by som sla radsej za dokim s tou krvickou, nemusi to byt u kazdeho chlapca rovnake.......a Nikimu neprevliekam skoro vobec, tak raz za mesiac a vobec sa mu to ani nezrasta ani nic, ale asi by som mala castejsie z hygienickych dovodov, co? 😝

My sme sa rozhodli vyhodit Nikinkovi cumle, zatial su zamknute v zasuvke, prvu noc prezil v pohode, zaspal s mysickou v rukach ale vcera bliakal rovnu hodinu........vam poviem ze mi nebolo vsetko jedno, skoro som tie cumle zase vybrala..........chudak......ale chceme ho oducit este pred narodenim malej aby jej nekradol ako moja sestra mne 😀 Je tu este niekto kto ma dudlikove dietatko na spanie?

veronikap
autor
10. nov 2008

ahojte, my dudle našťastie riešiť nemusíme, zina v podstate nedudlovala vôbec...
som vás trochu dozadu počítala... my sme už mali nočníkové obdobie, pýtala sa aj 7x za deň a aj sa vycikala alebo vykakala, ale tera je to tak 2x denne.. keď sa jej aj spýtam, či ideme ciki do nočníka, tak povie "nechcem" a je vybavené, nasilu ju tam dávať nechcem... tak uvidíme.. ale čo mám kamošky, tak väčšina detičiek začala bez plienok až tak okolo 2. roka.. takže ešte času dosť 😀

mysím, že čo sa frekvencie návštev v našej téme týka, tak je to prirodzený vývoj.. už to nie je ako keď boli deti malé a len ležali a pod. .. ja sa sem obyčajne dostanem keď Zina spí a aj to nie vždy.. niekedy varím, žehlím a pod., nech to nemusím robiť večer alebo sa snažím vzdelávať (robím si diaľkovo marketing v Humboldt-e), trošku sa snažím v angličtine zdokonaliť alebo pečiem pre nejakého rodinného oslávenca.. no a keď Zina nespí, tak sme obyčajne niekde vonku.. a večer sa mi sem už nechce, obyčajne si niečo čítam alebo pozerám DVD..
chodievala som aj 3x do týždňa cvičiť, raz mesačne mám kozmetiku, .. no proste toooľko práce a tak málo času 😎 😝 😀
a presne ako písala aj miriam.. nejde len o internet... bývame skoro vedľa seba a nemám čas sa vidieť...
o to viac poteší, keď sa tu aspoň raz za čas ukáže každá z vás 😉

zuzulik22
10. nov 2008

ahojte, mounty nas kubko spava s dudlom aj poobede aj v noci 🙂

zuzulik22
10. nov 2008

my mame teraz strasne zle uz 4 dni, rastu nam ocaky, no to je placu a jeduje sa, stale prsty v puse ani papat nechce, len mliecko pije. Dnes sme boli skoro celu noc hore, chuda moje ☹

zuzpidka
10. nov 2008

ahojte. tak nám už majstri urobili kanalizačnú prípojku, tak môže šéfko ďalej makať, aby sme to mali hotové kým nabehnú mrazy. normálne som zírala ráno, keď nám pred bránou zastavil bager a začal kopať ako jediným na našej ulici. tak sme boli od 08.15 do 12.25 h. ako dozor na stavbe. Párkrát prifrčal šéfko ich skontrolovať a ďalej to bolo zase na nás s Rastíkom. taká som vymrznutá. doprala práčka tak idem vybrať a položiť ďalšie pranie. všetkým vám prajem pekný deň. 😉 😀

melory
10. nov 2008

veronika plasit sa nemusis. ja prevliekam hugovi od roka....tak kazala a ked nekaze, tak si mysli, ze to vieme, alebo, ze v 5 rokoch sa odstrihne 🤐 co je dost bolestive. je dobre nie len po kupeli, ale vo vode, tam to ide skvele....ano z hygienickych dovodov sa ma casto, lebo deti to svrbi a pali. viem, ked hugovi tri dni neumyjem, tak mrnci, ze ho "to" stipe.
ak to nejde uplne, nevadi, hugo "to" mal zrastene a ako mu to stahujem, sa mu to uvolnilo a uz pekne sa "to" posunulo.
krv som este nezaznamenala, aj ked som mala niekedy podozrenie, lebo je to dooost prekrvene a ma to taku sytu cervenu farbu.
cez vikend sme boli na 30-tke a tak sa zotavujem.

veronika13
10. nov 2008

mel, ďakujem, si ma potešila 🙂
my máme tiež ešte cumlík a tiež zvažujem, že ho asi odučím, ale akosi nemám odvahu 😅 žeby novoročné predsavzatie? 😀

veronika13
10. nov 2008

vo vode mu to robím

ingrid78
10. nov 2008

Ahojte babulky. Zdravim vas po dlhsej dobe 🙂
Toho casu je fakt menej, s Kajkou sa snazim chodit 2krat von, a ked medzitym spi, tak neviem co skor urobit. Ved to poznate a vecer uz chystam veceru atd... 🙂
Aj u nas je nocnik neuspesny, vyslovene to musim ja vystihnut, ked sa vycika, ale ze by sa sama pytala, tak to nehrozi, radsej kaka a cika do plienky. Velmi sa k tomu nestresujem, ved ma cas, mysli, ze az okolo 2 rokov si to deti zacinaju uvedomovat. A veci ako bezplienkova metoda velmi neuznavam, aby som sa ja stresovala a cely den nerobila nic ine a len ju sledovala ako sa tvari, no neviem radsej sa s nou pohram a predsa kazdy raz bude bez plienok, ci skor alebo neskor...
Co sa tyka cumla, kedysi sme ho mali len na spanie, ale odkedy nam isli 3ojky, tak sme zavislaci, pyta si ho stale, radsej som jej ho davala, lebo si strasne zurivo kusala ruky.
No a momentalne sa ucime zaspavat same, bola to drina, ale uz je to fajn, zozaciatku som aj 3krat prezliekala postielku co sa povracala, muz na mna vrieskal ci som normalna ci ju nemozem uspat. Ale nevzdala som to a terz cez obed zaspi do 10 min a vecer to trva dlhsie

ingrid78
10. nov 2008

Inak Veronika, na tu predkozku som pocula rozne nazory, kamoskinmu malemu ju stiahol urolog a maly mal teploty 4 dni, no hrozny zazitok mal. A mam druhu kamosku, ktrora to nechava na prirodu a nic s tym nerobi, tak neviem.
Citam teraz celkom fajn knihu, velmi mi pomohla vo vela veciach a j som trochu zmenila pristup ku Kajke a je to ovela lepsie, je celkom citlivo napisana, samozrejme netreba brat vsetko, leboju pislala anlg. tak niektore veci s rezervou 🙂

lilu18
10. nov 2008

ste sa rozpisali,hura 🙂

tiez mame dudel ,na spanie si ho pyta..stale lepsie ako by si palce kuskala-si myslim

a kde je Lumi? dnes ani tuk 😨

veronika13
10. nov 2008

ingi, čo to je za knihu? ja mám pocit, že musím na Riška pritvrdiť, toľko mu nedovoliť, viac ho usmerňovať a motivovať, ale popri všetkému čo musím spraviť je to niekedy ťažké 😖

ingrid78
10. nov 2008

Je to od Penelope Leachovej, Dieta a ja
Ja som uplne zmenila spravanie ku Kajke, hadze sa o zem zlostik je strasny, ale proste som ju zacala brat taku aka je a neriesim to.

veronika13
10. nov 2008

no tieto afekty treba ignorovať, môj tiež skúša, snažim sa ho nevšímať, pominie to a je ako vymenený

lilu18
11. nov 2008

veronikou koncime a mnou zaciname-skoro vzdy 😀 bre ranko

luminkasp
11. nov 2008

AHojte,

lilu, no maminka lumi sa dala na vianocne upratovanie 😀 , cistila som knihy, len co mame tu hore 10 hodin, prosim 😝 😲

A anielikovi nepresli nejake fotky, co som jej posielala, blbol nam net, tak akosi nebolo casu.

No a do tretice, je opat pekne, v tomto takmer pustnom spanielsku 😀

A ide sa varit.

My cumlik nemame, nikdy sme nemali, tere nechcela.

Este sa musim pochvalit, tereska vcera spala sama v postielke az do 7:30 a dnes do 7, tak dufam, ze to nezakriknem a zacne si zvykat.

veronikap
autor
11. nov 2008

ahojte, my sme sa dnes vybrali do mat. centra, ale ešte pred domom sme sa otočili a išli sme na prechádzku.. síce fučí, ale je krásne slnečno, tak mi to nedalo nevyužiť 😵
teraz už leží, tak každú chvíľku by mala aj zaspinkať..
práve sa tu vytešujem, prišla mi opravená úloha zo školy, mám to za 1 😎 😅

luminkasp
11. nov 2008

veronika, gratulujem

no nasa sama nezaspi, len s prsom, ale u nas je uzas aj to, ze uz spala dve noci uplne sama a nepytala prso, to sa este nestalo 😉 😎

ingrid78
11. nov 2008

Ahojte,
no ja mam konecne po 3 tyzdnoch doma net aj cez den, preto som sem tak dlho nezavitala, vecer sa mi uz nechcelo.
Kajka, teraz sama zaspava v postielke, taka som stastna, ze som to vydrzala a podarilo sa to. Aj ked Adrian na mna hucal ze ju tyram.
Lumi, my v noci prso musime mat min. raz, niekedy ked aj cez den ked sa zobudi, ked nedam, kope jaci, az kym ho nedostane. Takze v noci raz, potom rano o 6.00 a vecer 🙂

lilu18
11. nov 2008

a my aj bez prska len s maminou zaspavame 😲 dudel-nunu a ruku

mounty
11. nov 2008

ahojte, no kojace matky, neviem ci vas mam obdivovat alebo si tukat po cele, ja som stastna ze mozem hocikedy odist aj na dva dni od Nikinka a nebyt zavisla na kojeni, sa mi zda uz velky chlop 😉 ten nas.......

Co sa tyka oducania od dudla, tak vecer opat krasne zaspal, celu noc bez zamrncania az do pol8 rana.......ale teraz si na obed spomenul opat..........som zvedava kolko mu to v hlave vrtat a kedy zabudne, lebo na ociach ich uz nema..........ostatnym co chcu oducat pevne nervy, raz to musi prist a podla mna cim skor tym lepsie, mne sa zda ze Nikinkovi sa zacali vytlacat predne zubky dopredu, tak asi je uz najvyssi cas skoncit.........

lilu18
11. nov 2008

ale to na pricine nas tata,lebo ked som ju zacinala zvykat samostatnosti vo svojej postielke tak tato,ze krkavcia mater,necham ju revat 😠 a skoncilo to tak ako som nechcela 😒

lilu18
11. nov 2008

mounty myslis,ze od dudla? 😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre