Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

veronika13
23. jan 2009

maaja, toto teraz nečítaj, nestresuj sa, radšej mu zmeraj, aby si vedela či mu nestúpla

maaja
23. jan 2009

no som mu zmerala v riťke, tak ma 39 ... alebo 38,8 ak treba odpocitat 0,7, lebo na teplomeri bolo 39,5 😅

dala som mu aj ten Panadol Baby sirup - moc nechcel ... a dala som mu cajik, vypil 150ml ... od osmej ma plienku uplne suchu a ked som mu davala o siestej plienku a potom dolu o tej osmej, aj ta bola sucha ... dufam ze neni dehydrovany ...

chudiatko, ledva funi ...

idem sa osprsit a potom k nemu ...

zajtra dam vediet ako sme dopadli ...
papa

veronika13
23. jan 2009

maji, budem na vás myslieť, aby to bolo ok. To už po odpočítaní mal teraz 39?

ingrid78
23. jan 2009

Maji, Kajka mala uz viackrat taku vysoku teplotu, a nad 39 som davala aj Diazepam proti febrilnym krcom. Zaberalo aj to ze som po 4 hod. striedala panadol s Nurofenom,ak davas len 1 druh tak sa to moze az po 6tich hod. Tiez som bola zufala, ked to tervalo 5 dni, pri 6.chorobe. Ale asi fakt su lepsie cipky. Viburcol je strasne slaby, on je len pri neklude ked idu zuby, takze daj radsej nurofen
Drzte sa a rychlo sa uzdravte.
My este stale soplime, ale som sa dnes trochu nastvala na ihrisku, lebo ako ohladuplna mama som sa vyhla detom a len som ich pozdravila, reku ze soplime tak k nim nejdem aby som nenakazila. A pozreli na mna ze či sople su choroba, ze oni ich maju casto a nevadi. Tak aspon viem kde sme ochoreli
Sa mam na co tesit ked pojdeme do skolky, asi to tak bezne chodi, ale ma to trochu nasr...

anad
24. jan 2009

nemate nahodou niektora zubara ktory robi aj v sobotu?

lilu18
24. jan 2009

boze maji..ako ste zvladli noc? skusila si miesto panadolu,cipky.Rychlejsie zaberu. Aku mal rano teplotu? lepsie?

veronika13
24. jan 2009

no maji tiež som zvedavá, dúfam že dobre ste to zvládli
anad, nebodaj ťa trápia zuby... iba ak na zubnej pohotovosti sú cez víkend

anad
24. jan 2009

no ja som rano uz zo zufalstva hladala nejake info, lebo som celu noc nespala od bolesti a po predchadzajucej skusenosti som moc nechcela ist na pohotovost, ale nakoniec som teda sla a dobre som spravila, dnes tam nebolo ani vela ludi a bola tam vyborna lekarka a zistila som ze ma boli nieco ine ako som si myslela, teda len rastuca osmicka co stacilo vycistit a nie trhat, takze nakoniec super. ale rano som mala krizu.

maji ako? ste ok?

veronika13
24. jan 2009

normálne sa bojím o Mareka Majinho, dúfam, že je ok a teplota už nevystúpila

lilu18
24. jan 2009

veronika,veru....dnes ani tuk od majky 😒

ingrid78
24. jan 2009

Ja tu tiez cely den kukam, ci nieco nove a nic. Snad su OK.

anielik
24. jan 2009

ahojte, ja som si pisala s Majou, Marecek uy dnes lepsie ani telotku nemal a kasel tiez ustupil 😉

Anad, tak toho 24teho asi nevyjde vsak?

veronika13
24. jan 2009

to som rada 🙂

maaja
24. jan 2009

caute baby 😎
ste mile ze ste na nas mysleli, asi preto sme sa z toho uz dostali ...
skor sa mi sem nepodarilo 😖 musela som si oholit nohy 😀

no ale k veci:
vcera vecer ako som mu dala ten Panadol Baby sirup, tak mu teplotka aj zisla ... aj dost cju vypil a potom bol taky strasne mokry spoteny, ze som ho musela prezliect ... no ale potom uz kludne spinkal az do rana 😵 rano sa zodbil o pol osmej na mlieko .... no teplotku mal zasa - 38,5 😠 tak som mu dala zasa ten Panadol sirup, lebo som musela ist prec a Robo s nim ostal ... a ked som im volala ze ako sa maju, tak bolo pocut na Marekovi ze je fit ... ked som dosla poobede tak uz nemal teplotu vobec, a vlastne ju nemal doteraz ... aj kasel troska ustal 😉 tak snad to uz mame za sebou ... ale nebolo mi vsetko jedno 😅

inak ten Viburcol asi fakt na nas nezabera ... zozeniem este ten Nurofen pre istotu nech mame doma ....

anielik, diky za smsku 😵

maaja
24. jan 2009

anad, takze 24ka nevysla ??? inak este mas asi 40 minut 😵
a kolko uz prenasas ? nebudu ti vyvolavat ???

k tomu zubarovi - ja chodim k jednemu fajn dobremu, mozno aj cez vikendy robieva ked mu zavolas ... neviem ... ale je troska drahsi 😖 no ale zasa je fakt dobry ....

maaja
24. jan 2009

ingrid, asi v skolke je dost bezne, ze tam daju aj soplave deti ... hm ... dokonca aj v nasich jasliach som uz vela krat videla take sople ze az 😠 no ale tie tetusky tam sa snazia ked vidia sople volat hned rodicom aby si prisli po dieta ...

maaja
24. jan 2009

dneska som sa v jednej lekarni pytala takeho Pharm.Dr. na Mareka - teda ze jake ma teploty a tak ... ked som mu povedala, ze ake lieky nam Dr na tu laringitidu predpisala tak sa len tak kyslo zatvaril a povedal, ze takemu malemu decku by homeopatika nepredpisoval ... ma to troska dost prekvapilo, este som take nepocula 😕 hlavne ked nasa Dr predpisuje najme tie homeopatika 😅

veronika13
24. jan 2009

koľko lekárov, toľko názorov... naša Dr. zas tvrdí, že má pacientov, ktorý len na homeo fičia, že ATB ešte nemali... my sme našťastie tiež ešte nemali, ale nie sme čistý homeo

maaja
24. jan 2009

no vidis, ale ma to prekvapilo ...
ale myslim ze pravdu ma moja Dr 😀 totiz Marekovi ta choroba prebieha presne ako mi povedala a aj minule ked bol chory tak to islo presne ako vravela ... tak snad je dobra ...
znami, co nam ju odporucili na nu nedaju dopustit 😉

veronika13
25. jan 2009

a tiež daj na svoj rozum, ako to cítiš

anad
25. jan 2009

veru nestihla 🙂 aj ked pri tych bolestiach zuba a rannych stresoch ze musim na tu pohotovost som myslela ze stihnem urcite 😀 ale konecne som si trosku pospala po niekolkych dnoch. ked nic tak v pondelok na kontrole sa dohodneme co dalej.
maji, tesim ze je lepsie, myslime na vas aj na vsetkych co sa trapite s chorobami. my sa trapime nastastie len s poslednou trojkou.

lilu18
25. jan 2009

maji-sa tesim ze sa z toho dostavate-rychle uzdravenie 🙂

maaja
25. jan 2009

hm, dneska sa toho moc nenapisalo .... asi ste vsetky vonku ... krasne sa nam zjarnieva, vsak ? 😉 keby to uz ozaj bolo na jar ... ne len nejaky výkyv zimy ☹ sa uz neveim dockat kedy bude vonku teplo 😀

zuzpidka
26. jan 2009

ahojte. tak ja som tu takto zavčasu. Dadka je už v škole a Rastík ešte spinká. tak ja si vychutnávam kávičku pri PC. 😉

melory
26. jan 2009

mne prisla vcera mama, doniesla navarena na tyzden 🙂 ach aka som rada, ze menusim pri sporaku stat. troska sa aj s detmi zahra....ale poviem vam, uz som si zvykla na sukromie.

anielik
26. jan 2009

dobre ranko,

mel super, viem o com pises, mne sa uz nechce ani na vikend ist k nasim...teda k mamine by som sla, ale tenzvysok 😒 😒 😒 , no neviem nejako to budem musiet este prehodnotit.

Maji ako marek? Uz je v skolke ci ste este domka?

my sme dnes s matkom spinkali do 9:15 😀 sice matko vstal skor ale ja som nevladala, tak sa primojkal a spinkali sme spolu 😀 😀

veronikap
autor
26. jan 2009

ahojte baby, tak som vás až teraz dočítala.. maji som strašne rada, že je Marekovi už lepšie!! 😵 si viem predstaviť, aké si musela mať nervy.. my choroby zatiaľ nepoznáme (klop, klop), ale raz to už príde.. 😖
my sme boli na víkend u našich, tak už to vie celá naša najbližšia rodina 😵 ja by som to nevydržala tajiť ako anielik, by som sa musela doma zatvoriť a izolovať od okolitého sveta 😀 😀 😀 najlepšia je naša Zina, tá stále prehlasuje, že chce bračeka.. 😀 keď jej poviem, že či by nechcela aj sestričku,t ak kategoricky odmieta, aj keď podľa mňa ešte nechápe ten rozdiel 😀 tak uvidíme.. už pred hodinou zaspala, tak si idem aj ja na chviľku zdriemnuť, kým ešte spí 😝

lilu18
26. jan 2009

ahojte a asi len na rychlo-pridem vecer 🙂
veronikap-nasa donedavna nevedela rozlisit-teta a ujo,vsetci dospelaci-cudzi,boli teta 😀

veronika13
26. jan 2009

tiež by som to nedokázala dlho tajiť, na mne by to ale moja mama asi aj zbadala

mounty
26. jan 2009

ahojte , choroby uzdravte sa a ostatni sup von............to plati aj pre malu Anetku 😉

my sme nasli v zahradke uz prvu snezienku, jeden krokus a fialky!!!Ani si uz neviem predstavit ze by malo este mrznut, vtaciky vyspevuju a ja sa tesim na jarne babo 😀 vyvolavat mi budu skor kvoli tej zrazanlivosti krvi, musim si vcas vysadit injekcie a to sa da iba ked sa planuje vcas, nemozem riskovat ze vykrvacam.......

drzte sa vsetci, idem aj ja hodit par minut zdraveho spanku...........papa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre