Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

maaja
28. feb 2009

hm, a dneska nitko nesluzi nocnu ????

anielik
28. feb 2009

ahoj maji, dnes nie kukam tv 🙂

maaja
28. feb 2009

ja zasa hladam co varit 😒
robo chce zajtra vyprazane file 😝
ja ne 😀

zuzkafuny
1. mar 2009

Sali 😀 ahoooj...
Ja mám tiež kruhy pod očami odkedy som sa narodila ☹ a mám doteraz...
nech je všetko oki...

anielik
1. mar 2009

Sali a nema malo zeleza? ja s matkom mame a sice sme vonku stale ale slniecko nas nechce tak opalit ako by sme hceli :(

melory
1. mar 2009

mounty a johanke gratulujeme 😵 😵 😵 😵

veronikap
autor
1. mar 2009

ahojte, všetkým dobrú chuť k nedeľnému obedu 🙂 ja som dnes varila kuracie soté so zeleninou a ryžu, už sme to dlllho nemali... zina jasné, že nechcela, išla radšej spať, tak si dá možno keď vstane..

salaj, verím, že to nebude nič vážne... u nás je to ako na hojdačke.. raz nezje vôbec nič, inokedy len kukám... ale častejšie sa vyskytuje to nič. ... 😒 ale na sladkosti nepovie, že nechce, tak to beriem, že je ok, len je veľmi vyberavá 😀

u nás bolo včera tiež šaredo, tak sme behali po obchodoch... v Ikea sme si kúpili nové obliečky, zinke koberec do izbičky, lebo ten čo mala mi už ide riadne na nervy, strašne zle sa vysáva a aj tak tam je hneď o hodinu vidno každú smietku.... ja som si ešte kúpila nové koreničky do kuchyne... no a pekný deň bol za nami 😀 dnes sme boli v tescu na zlatých, už som tam nebola niekoľko mesiacov... majú tam super vecičky už na jar, leto... ale som sa krotila, kúpila som len 2 tepláky a jedny nohavice (veľmi podobné takým aké predávajú v Nexte)...
a konečne som sa už prekonala a zafarbila som si vlasy, lebo už som sa nemohla na seba pozerať... tak si to idem teraz vyfúkať...
peknú nedeľu ešte 😵

salajcatko
1. mar 2009

ahojky
dobre maaji, zbehnem častejšie 😉

áno, má málo železa, vraj dosť výraznú chudokrvnosť, berie dva krát denne Maltofer, ale zautočili sme na to ráznejšie a objednala som jej z justu čučoriedkový extrakt s vysokým podielom železa a kruhy po dvoj týždnovej kúre celkom ustupujú...mala aj pečeňové trochu zlé..ale som čakala že zlé bude oveľa viac, však ona nič normálneho nezje, také že ovocie to čau, to vôbec, jej vášen sú kyslé uhorky namáčané v horčici 😝 znie to hnusne a aj to tak chutí...no a zvykne si pridať ešte horčicu a cviklu...to nekecám, ked ju už uprosíkam aby niečo spapala, tak toto je vždy jej výber 😖
ale robili jej sono všetkých brušných orgánov a to dopadlo super, má síce zopár črevných slučiek a bola dosť zaplynená, ale to kvôli tomu že nepapá. celiakia sa isto nepotvrdí, jednoducho neverím tomu že ju má a basta. Nedávno som jej zmenila mlieko z kravského na Nestle Bifidus, no nechcem robiť reklamu ale to mlieko robí zázraky, fakt.

baby, my tu máme kopeeec snehu, Kajke začínaju zajtra prázdniny, tak chystala lopár a boby 🙂

salajcatko
1. mar 2009

tak toto je zákon schválnosti ☹ ja som tu a tu nikoho
no halooo, kde ste všetky?????

veronikap
autor
2. mar 2009

dobré ránko 🙂
salaj, aj naša má rada kyslé uhorky, ale bez horčice.. 😀 obyčajne keď nič neje a nechám ju, nech si vyberie čo chce, tak povie buď brumíka alebo cestoviny s kečupom.. ale cez víkend sa stal zázrak a ona obidva dni na obed zjedla trošku mäsa... ryžu nechala tak a zobkala mäso... ale zato jej chutí ovocie.. banány, jablká, ... ona chce vždy to čo mám aj ja.. a keď jej to dám, tak hryzne a už nechce.. potvora jedna 😠 😉

no ale nám sa týždeň začal krásne... netečie nám teplá voda.. 😠 😖 a studená netečie studená, ale ľadovááá... takže dnes budem za "fešandu" s neumytou hlavou 🙄 😀

luminkasp
2. mar 2009

baby a vy uz davate detom kecup a horcicu? 😖

miriamka12
2. mar 2009

Ahojte 🙂 V prvom rade sa aj ja chcem pridat ku gratulacii Mounty a jej Johanke 😵 A uz sa tesim na nove prirastky 😉
My ked nejaslickujeme tak sme nachladnuty doma ☹ tak len cakam kedy bude konecne jar 😎 teraz nas caka preockovanie prevenarom, neviem ci ste poculi o tom ze deticky rok 2007 si uz budu musiet toto ockovanie platit 😒 len rozockovane deti to maju este zadarmo 😒 a to je nastastie nas pripad.
Salaj dufam ze vam naozaj nepotvrdia tu celiakiu. Sarah je hrozny zrut my mame opacny problem v jaslickach sa smeju ze vzdy si pyta duplu 😝 A doma co pred nou neutecie tak to zje. Pytala som sa dr. ci to je mozne aby cely den nieco do seba tlacila, ale mame 13kg co sa jej zdalo normalne tak sme to zatial nechali tak.
Lumi ja horcicu, kecup nedavam este vobec ani ine dochucovadla.

zuzkafuny
2. mar 2009

Môj to nechce...

veronikap
autor
2. mar 2009

miriamka, to je presne náš prípad, teraz sme sa mali dať očkovať prevenarom, keďže je doma, tak sme sa s lekárkou dohodli, že dáme len jednu dávku pred tým ako bude mať 2 roky... čo je teraz.. tak sme boli informovaní, že sa za to už platí.. ono keď to treba, tak človek na to peniaze dá, nedá sa na týchto veciach šetriť, ale nám povedala, že keďže tento rok ešte nepôjde do kolektívu, tak by jej to ani nepichala... tak sme to nechali tak a uvidíme neskôr...
lumi, ja malej dávam baby kečup, ale keď to tak zrátam, ona zje možno jednu čajovú lyžičku za mesiac.. ona si v tom tú cestovinu akože namáča a je spokojná, že má na tanieri kečup.. 😀 horčicu už chcela tiež ochutnať, ale tá jej nechutila... ono je to ťažko, ktoré ste nezažili, že deti nejedia skoro nič... ste radi, že chcú aspoň niečo... 😒

luminkasp
2. mar 2009

no, ved asi ano, ale som zostala prekvapena, lebo ja som na to este nemyslela zatial 😉

miriamka ahooooj

tak nasa mala zje vsetko, co jej dam a 14.4. ideme na kontrolu k pediatrovi a uz sa tesim, co mi povie na jej vahu, 10kg 400g, lebo vzdy ma ..., ze je strasne chuda a ona tak pekne papka 🙂

veronikap
autor
2. mar 2009

no vidíš lumi, naša zase nie je nejaký jedák a má 11 kg, ale pri jej výške vyzerá dosť chudo... 😝

luminkasp
2. mar 2009

a kolko meria?

kala12
2. mar 2009

ahojte babule,

blahozelame mounty k dievcatku. Super, ze uz to ma za sebou. 😉 Ja uz tiez cakam na den D, lebo tie konce su poriadna otrava a este k tomu sa starat o moju drndu vobec teraz s takym bruskom nieje lahke. My mame 14,5 kg, ale ona ani nieje gulicka, skor je na svoj vek velmi vysoka.

Baby, co ste este tak kratko tehu, uzivajte si to, lebo potom s tym bruchom je to fuska. 😒
Ja sa uz zacinam desitprichodu domov z porodnice, ako to zvladnem s dvoma drobcami a hlavne,ako bude Terezka reagovat,lebo teraz nejako extra nezdiela s nami nadsenie, ze budeme mat doma babatko. Ked s muzom o nom rozpravame, tak zacne ignorovat, musim si zakryt brucho a hotovo.

anielik
2. mar 2009

ahojte,

tak my sme prevenarom zaockovany, lebo sme vlani boli v chorvatsku a lekar nam to odporucil..pre istotu takze nas aspon tato platba obisla 🙂
co sa tyka kecupu a horcice, tak kecup matko miluje, ale mame domaci co babka robila, a je speci pre matka, nevie sa ho dozrat 🙂)) a horcicu ma len ked ju pridam do jedla do omacky inac nie. Kysle uhorky neznasa. Celkovo zeleninu nemusi ale ovocie. mmnaaaaaam ale salat na taniery spapa, len s chelbom nic:(

No a nasa vaha 🙂)) 14kg a 89cm...tiez zreme vsetko co sa da 🙂 nastastie sladke sa da ukecat a v klude vymeni za jablko🙂))

Baby idete na vystavu do incheby?

Zajtra mam vysledky AFP...dufam ze budu oki, a uz aj citim drobca uz asi tyzden 🙂

luminkasp
2. mar 2009

kala ahoj,

drz sa

baby ja som nasej namerala 88, ale predpokladam ze bez topanok 86😀, sak uvidim, co mi pediater povie

luminkasp
2. mar 2009

inak, uvedomili ste si ako dobre nam ide tento rok? januar anad, februar mounty, marec kala, april - malalady a nemcurka, maj kubanka, jun - jul- horucavy, sa ziadnej nechcelo trapit 😉 , august anielik a september veronikap, taka mensie hodnotenie sa mi chcelo urobit, aby sme nesli na druhu stranu 😎

tak krasny zvysok dna, ja ficim

veronikap
autor
2. mar 2009

lumi, tak ty to máš teda krásne zmapované 😵 😀 fakt sranda, ako sme si to "naplánovali" 😀

ja som zinu už dlho nemerala, ale nosíme 92-ku a je nám tak akurát... 98-čka by nám aj bola dobrá, keby jej nebolo všetko široké... tak predpokladám, že má cez tých 90 cm..

anielik, ja predbežne inchebu plánujem, ale uvidím, mali by prísť na víkend naši, tak neviem čo bude v pláne... som tam aj volala kvôli tomu 4D ultrazvuku, čo tam budú robiť... ale odporúča sa to až od 16 teho týždňa, takže na mňa to je ešte skoro...

a čo sa druhého bábätka týka, tak zina vie, že mám v brušku bábo, občas pohladká, ale inak nič.. skôr vyhasuje, že mamina má bábo a ona má v brušku mačičku 😀 😀 😀 neviem kde na to prišla...

babka ju zobrala na chvíľku von, tak sa teším, že sa to počasie už trošku umúdrilo a dá sa ísť na prechádzku.. ja si idem urobiť niečo dobré na papanie 😎 😵

veronika13
2. mar 2009

ahojte, tak my sa tiež hlásime medzi chorých 😖 Ani do škôlky nechodíme a tento rok sme ešte celkom zdraví neboli, ani ja ani malý 😝 Ale hádam, keď sa oteplí, sa to zlepší. Tiež máme haldy snehu ako salajcatko, inka vitaj 😀 a už sa teším, keď zlezie, nemám rada toto obdobie topenia. V piatok bol este krásny sypký aj čerstvo napadaný, dnes už je hnusne ťažký a mokrý.
Mužíka mám teraz pre zmenu vo Francúzsku, neďaleko Paríža, tak bačujeme sami.

Čo je v inchebe?

veronikap
autor
2. mar 2009

veronika, http://www.dietaarodina.sk/

u nás už chvalabohu sneh nie je, cez víkend aj pršalo, tak to väčšina roztopila, tak už len čakám, kedy sa to začne všetko zelenieť 😵

baby, čo si môžem dať, keď ma bolí hlava? 😖 😢

ingrid78
2. mar 2009

Vaeronika, paralen, panadol... proste lieky s paracetamolom

zuzkafuny
2. mar 2009

My máme takmer17kg a 90cm 😀
a ja keď som išla do prvého ročníka na strednej, som vážila 35kg...
a kamošku zas nechceli pustiť do prvého na základnej, lebo mala len 16kg 😀 😀 😀
ale teraz nás je tak akurát 😉 🙂

veronikap
autor
2. mar 2009

ingrid a to môžem keď som tehotná? viem, že ibuprofen nemôžem...

ingrid78
2. mar 2009

u nas je totalne zufalstvo, ja mam uz32 den teploty, dnes az 38,6, muzovi to zacalo tiez, tak mame lazaret. Som totalne rozbita a boli ma cely clovek, a ledva sa vladzeme starat o malu, sa striedame, raz lezim ja potom Adrian
Co sa tyka jedla, aj Kajka miluje kysle uhorky, kyslu kapustu. V podstate zje vsetko okrem halusiek s tvarohom.Ale v poslednej dobe vymysla a musim ju pri jedle zabavat, neviem ako vy, ale u nas to nie je tak, ze sa len je, bud cita casopis alebo nieco..
Mlieko pijeme Junior bifidus, ale este si obcas vypyta didku. A to mlieko len pri krtkovi. Celkovo krtka zboznuje.
Vazi okolo 13kg meria 84,5, takze je nizsia. Ma hodne vypucene brusko, tak ma minule kamoska lekarka vystrasila, ze sa jej zda ze ma lordozu, ale podla mna ma este taku babetkovsku postavu.
Idem mrknut na ten Prevenar, som mala pocit ze to uz mame vybavene

ingrid78
2. mar 2009

Ja viem ze mozes, ale ak to nie je strasna bolest a da sa vydrzat, tak si nedavaj nic. Ale mne paralen davali od bolesti, ked ma seklo, to mi aj ta kamoska lekarka radila

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre