Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

maaja
8. apr 2009

no ty brdo, dneska nic ?!

hm, ta sa pochvalim ja - vcera som bola konecne na vlasy - mi ich zamelirovala a prestrihala, konecne som "krajsia" 😀 no a dneska som bola aj na nechty 😀 ... takze je po vyplate 😝
a dneska som mala oblecenu suknu 😎
ja totiz sukne moc nemusim, len mozno v lete take tie letne, ked mozem byt naboso bez siloniek ... no ale tato sukna co som mala dneska mi tak fajn sedi, som si nedavno kupila, len tak ... a sa v nej fajn citim ... no nesmiem mat silonky, bo by som sa zblaznila ... mala som len tie samodrziace neviemco - pancusky alebo vysoke nadkolienky alebo co to je ... ale urcite viete co myslim 😀 😀 😀
no ale nikto ma nepochvalil ze jaka som pekna 🙄 asi som teda nebola 😀

maaja
8. apr 2009

inak ja ani nemam pocit ze idu nejake "sviatky" ... predpokladam ze budeme cely cas doma a s najvecsou pravdepodobnostou makat 😝 musim si okna doumyvat a aj poupratat a tak ... v nedelu ideme ku svokre na obed bo mala narodky a v pondelok ideme k mojej mamine, akoze sibat ... tak tam sa tesim 😉 aspon nieco ... no a myslim ze utorok tu bude sup sup 😠

lilu18
9. apr 2009

ahojte,iste vsetky vypekate ,upratujete,okna umyvate....tak prijemnu robotku prajem.

Maji-tak ja ta teda pochvlim 🙂 na fotke si kocka 🙂 i ked ta v sukni nevidim 😀

zuzpidka
9. apr 2009
https://www.youtube.com/watch?v=ww9vnGxetYc


teraz počúvam a vegetím. postavila som piecť francúzske zemiaky a trošku vegetím. pri tejto pesničke si vegetím a výborne sa mi pri nej šoféruje.
Maji, ani ja sukne veľmi nemusím, ale tiež mám jednu obľúbenú a v tej sa cítim ako kočka. tak ťa pochválim aj ja takto na diaľku. 😉

melory
9. apr 2009

zuzi akeho fesaka si nam sem dala.
baby ja este som sa neprebrala zo sna a velka noc okolo nas ani len nepresla.
vsetko to mam v hlave, ale nie v rukach 🙂
ved je este casu a casu.

veronika13
9. apr 2009

no ja upratujem priebežne už týžden, každý deň čosi, tak toho nemám naraz veľa. Teraz tri dni sme mali patálie so psom našich, včera bol na operácii, ja som s ním a sestrou behala, lebo mama nemá vodičák a oco je tiež za hranicami... ale už mu je lepšie... no možno má rakovinu, uvidíme o dva týždne, keď budú výsledky 😔 máme ho už 12 rokov, tak sme si aj poplakali, keď nám doktor povedal, že možno ho bude aj treba utratiť, ak bude mať veľké bolesti, lebo mu vypadali predné zuby, niektoré museli trhať a vlastne tam ma nejaký opuch, tak z toho brali vzorky, je možné, že ten opuch bude zo zápalu, to by bol lepší prípad.

ešte som na Veľkú noc nič nepiekla a to máme v nedeľu oslavu narodiek, neviem, kedy to stihnem, ale ako mel píše, ešte je časuuuuuu...... ale ruky len dve 😅

luminkasp
10. apr 2009

babulky, tak ja mam vsetko hotove😀, napecene, upratane a neviem, co robit, aby som sa nenudila 😎

rozmyslam nad tortou pre teresku😀 VERONIKAP, nevies mi poradit nejaky fajn receptik na bielu plnku na tortu? hm, ty si taka expertka, ze niektore vikendy pecies aj dve, sups sem s nejakym tipom 😉

tak ja bezim, lebo vidim, ze ste dnes vsetky clenkami upratovacej caty 😉

zuzkafuny
10. apr 2009

Lumi.. ja nie som členko tej nepríjemnej organizácie 😀 😀 😀

salajcatko
10. apr 2009

ahojte
tak ja sa tiež hlásim - teda ako nečlenka upratovaciej čaty - absolútne nič som nerobila navyše ako inokedy - žiaaadne okno, nič fakt, dnes som chystala šaláty a piekla koláč na oslavu zajtrajšiu, peťo s dedom montovali markizu, tak som sa z nej vytešovala potom 🙂 . Zajtra umyjem tak narýchlo wc a kupelnu a jasnačka podlahy, bo mi chlapi ubutí behali 😠 a toť vsjo. Sviatky nesviatky 🤐 😵

zuzkafuny
11. apr 2009

Sali 😀 už som sa zľakla že som v tom sama 😀 😀 😀
kto ešte...??? 😕

luminkasp
11. apr 2009

zuzkafuny, no snad ja😀, ja som zalozila tuto organizaciu, ci? 😉

idem, musim varit a taaaaaaaaaaaaaaaaaak sa mi nechce ☹

zuzkafuny
11. apr 2009

Lumi... ale hovoríme o opačnej organizejšn 😀 😀 😀 že mi neee upratujemeee 😵 😵 😵 😝 😀

andreafa
11. apr 2009

ahojte 🙂
my sme konecne po oslave, ja som ani prstom nepohla 😀 esteze existuju babky kucharky 😎
kajka dostala ssi milion darcekov, ale ja sa najviac tesim z hotovosti, takze zajtra si pojdem kupit nejake handry na seba 😀
ja tiez nerobim velkonocne upratovanie, ved naco? aj tak to tu o 5 minut vyzera ako po bomardovani.
vsetkym dvojrocnym krpcom vsetko naaaaaaaaaaaaaaaj!!!!! paaaaaa 😵

luminkasp
12. apr 2009

ahoj andra

kajke, vsetko naj k 2. rockom

salajcatko
12. apr 2009

Dobrý večer
všetkým novým oslávencom prajem všetko naj naj naj, a milion pusiniek posielame 🙂

ja nie som TV maniak ale idem si veru dnes pozrieť na STV takú sladkú somarinku. Salaj šiel spať, tak si to vychutnám 🙂 lebo on mi také niečo stále prepína 😖

tak príjemnú Veľkú noc prajem, veľa vody a pekných voňaviek prajem 🙂

maaja
12. apr 2009

oslavencom vsetko NAJ dodatocne 🤐

ale som nepostrehla, kedy ma narodky Simonka ??? 😕 inak ovladam asi vsetkych 😀

maaja
12. apr 2009

no a co sa upratovania tyka - tak ja som poupratala VSETKO !!!! normalne tento rok sa mi to podarilo po snad 4 rokoch, teda odkedy tu byvame .... sice to trvalo vyse tyzdna a bolo to take na etapy, ale "dotkla" som sa vsetkeho 😉 teda vlastne ne ... na kuchynsku linku mi cas nevysiel 😠 ale to dodatocne snad niekedy ...
ja som ale neupratovala kvoli Velkej noci, ale skor kvoli tomu ze je akoze uz jar a ze sa da poupratat tak poriadnejsie, hlavne okna 😀 ktorych my tu mame teda hodne 😖

na druhej strane, ale absolutne NIC sme nepiekli, ani zvlast nevarili ... neni pre koho a navyse to ani neviem ...

maaja
12. apr 2009

jaaaj a viete co ??? my mame doma marodika 😔
v piatok rano som bola s Marekom na pohotovosti - v Trnave
totiz tak strasne mi v noci kaslal, ale ozaj hnusne, ze som sa zlakla ze nanho zasa ta laringitida lezie 😠
no nastastie vraj ne ... ma "len" hrdielko zapalene ... ani mu dokopy nic nbolo, mozno len trosicka mal zvysenu teplotku, ale je vesely a v pohodke ... len ten skaredy kasel ... no a vracka ... hlavne ked v noci vypije mlieko - kazdu noc prevliekame periny, bo ich ovracka 😖 ale mlieko mu nemozem nedat bo chyta hysaky ....
no a strasne ale fakt strasne malicko papa ... ja neviem z coho to dieta zije 😠

maaja
12. apr 2009

ozaj, prespia vam uz deti celu noc ????
nas Marek sa budi okolo jednej na mlieko - ale len zamrnci a vypyta si mlieko ... ked vypije spi dalej do siedmej alebo osmej ...

melory
12. apr 2009

oslavencom vsetko najlepsie k narodeninam.
kupaci mozu prist, vsetko porobene.
kazdy den sme prezili obed v prirode. krasne sviatky vam prajem,m dievcatam vela kupacov a chlapcom vela sibacneho.

lilu18
13. apr 2009

pekne velkonocne ranko 🙂 oslavencom tiez prajeme vsetko naj 🙂 🙂 🙂 aj my to uz mame za sebou- 😀

zuzkafuny
13. apr 2009

ahojte...my sa ideme prejsť 😉 🙂

luminkasp
13. apr 2009

lilu, aki mate nadhernu tortu, vsetko naj vivienke k 2 rockom, nech je stale taka kocka a ma vela frajerov, to bude isto tatinka tesit 😀

luminkasp
13. apr 2009

maji, aj tak davaj pozor, lebo laringitida este moze prist, boze, ako som to ja ako dieta neznasala 😠 , zvlast, ked bolo len chytene hrdielko rano a vecer do nemocky ☹

nasa mala, odkedy nema prso spi celu noc 😵

v spanielsku je dnes uz pracovny den 😉 ale cez velku noc sme boli na procesiach

zuzkafuny
13. apr 2009

jeee Lilu ozaj krásna spoločná fotka 😵

lilu18
13. apr 2009

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

babenky-ponuknite sa 🙂 ..lumi,zuzi-diky..lumi -tatinka uz teraz tesi 😀

luminkasp
13. apr 2009

ahojte, idem aj ja pridat nejake fotky, nasa mala sa uz vie kolobezkovat 😵

luminkasp
13. apr 2009

fotoceky ako kolobezkuje tereska su uz nahodene 😉

salajcatko
13. apr 2009

ahojky

Maaja, Simonka je 10teho 😉

lili fakt pekná torta, taká jemná,ako pre princeznú 🙂

lumi, krásne fotečky

idem ja moju malú kočku pochváliť - Peťo jej kupil bicykel, a ja že načo, ved ešte ani nedočiahne, že stačilo budúci rok, no a si predstavte, ako sme jej ho dali, sadla naň, dočiahla a hned pirátila, akoby ho mala už rok. som normálne zostala zaskočená ale milo prekvapená 🙂 Ale vedela na trojkolke tak to asi preto. a rada sa preváža aj na kolobežke čo po karinke ostala. asi bude športovec z nej 😵

Maaja, ani Simonka nepapa, i ked sa to už trošička lepší a aj to kakanie, vyzerá to tak, že ten liečitel jej trocha pomohol, takže sme hospitalizáciu zaťial dočasne preložili 🙂
a tiež si kladiem často otázku, kde berie silu, a hladám kde ma schovaté baterky 😵

veronikap
autor
13. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre