Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

zuzulik22
12. máj 2008

ahojte, tak my mame za sebou najhoršie tri dni. Malý ma tri dni vkuse 40-tky teploty a nepomahali cipky, sirupy, antibiotika ani zabaly. Tak sme vcera boli na pohotovosti. Tam nam zistili, ze z toho piesku v ociach sa infekcia rozšírila do usiek a nosa, poslali nas na ušne, tam kubkovi vyčistili uška a dali nam kvapky, dalsie do nosa. Lekarka sa divila, ze prečo nam dali antibiotika a hned troje, ale kazala ich dobrat. Ja som sirup na odhlienovanie hned doma vysadila, lebo ze ziadne hlieny nema. Tak veselo, ale našťastie tuto noc uz bol bez teploty. Ako sme prišli z pohotovosti vymenili sme panadol za nurofen, dali ho dvakrat a sme bez teploty. Tak som taka šťastná. V piatok ešte ideme na kontrolu už nášmu lekarovi, tak dufam, že už bude dobre a pojdeme na stretko, lebo už som aj linecké kolieska včera upiekla 🙂

veronika13
12. máj 2008

fuha zuzulik, tak to sa riadne skomplikovalo, dúfam, že už budete ok, tej mamičke čo sa len prizerala ako jej dieťa tvojmu hodilo piesok do oči by som asi vyhubovala 😠
držkajte sa a nech môžete prísť na stretko 😉

zuzpidka, nie môj mužík nejde 😉

veronika13
12. máj 2008

ja práve varím pupavový med, sme včera nazbierali a sa mi nedajú vložiť fotky, lebo sú veľkú, v akom programe ich zmenšujete vy? skicár mi už nato nestačí 😀

zuzulik22
12. máj 2008

hej veronika, snad to uz bude dobre, ale mala som čo robiť, nevedeli sme mu pomocť

a na čo je pupavový med? ako sa to robí?

zuzulik22
12. máj 2008

a tu mamičku keby som stretla, tak ju asi zbijem 🙂

veronika13
12. máj 2008

med na čo je? to je asi jasné, na sladenie 😀
potrebuješ 400 kvietkom púpavy, liter vody, pokrájaný citron, to dáš spolu variť, od bodu varu varíš 15 minút, odstavíš necháš postáť 24 hodín. Potom vytlačíš, pridáš 1 1/2 kg cukru a varíš asi 2 1/2 hodiny do stuhnutia. Idem ho hodiť do "receptov" ak tam nič také nie je 😉

zuzulik22
12. máj 2008

čiže to je ako akýkolvek iný med? som nevedela

veronika13
12. máj 2008

rozdiel v chuti tam bude oproti včeliemu, ale svoj účel splňa 🙂

zuzulik22
12. máj 2008

a to rataš, aby tých kvietkov bolo 400?

veronika13
12. máj 2008

jasné 😀 včera sme ich zbierali s mužíkom on 200 ja 200 😀 ak sa vydarí, ideme ešte na ďalších 400 😀

zuzulik22
12. máj 2008

a z tej jednej davky, kolko mediku uvariš?
ale som zvedava čo?

veronika13
12. máj 2008

zajtra ti napíšem koľko, lebo teraz som ho odstavila z ohňa 😉 ale nebude to viac ako tri fľaštičky také
3dcl podľa mňa. kľudne sa pýtaj 😉

zuzulik22
12. máj 2008

tak mozno niekedy skusim
a ako ste s domčekom?

veronika13
12. máj 2008

no papiere už sú na úrade, teraz sa ešte musia vyjadriť susedia, a ak to bude v pohode, tak o dva týždne po ich vyjadrení nadobudne povolenie právoplatnosť a začneme kučovať na základy 🙂

veronika13
12. máj 2008

tak do mesiaca by sme mali dačať ak pôjde všetko dobre 😉

zuzulik22
12. máj 2008

no super
my sme začali bez papierov a jedna naša "mila" susedka nam zavolala, ze už sme začali kopať a oni ešte nedostali papiere, že či už mame stavebne povolenie. Tak sme jej povedali,že ano, že asi ho nedostala. Tak sa upokojila a o tyzden jej prišlo. Ale teda nebolo nám všetko jedno.

zuzulik22
12. máj 2008

nie je nič horšie ako zlý sused

zuzpidka
12. máj 2008

Zuzulík, držíme vám palce, aby všetko dobre dopadlo. 😉 Rastík začal mať nejaké soplíky trošku, tak som hneď nasadila potrebnú medicínu. teraz zaspal a ja idem chytro porobiť čo treba. 🙂

gulicka
12. máj 2008

veronika, my sme sa tiez zabrzdili na tom, ze cakame na vyjadrenie od energetikov a ti si veru davaju nacas 😠 . Planovali sme zacat v aprili, ale vidim to tak na jun/jul. Tiez rozmyslame, ze zacneme platnu aj bez papierov... Na tie papierovacky evidentne ani pol roka nestaci.

veronika13
12. máj 2008

no tiež sme mysleli, že začneme takto, lebo sme v sklze, ale nechceli sme riskovať, lebo je tam dosť takých "prajných" ľudí na okolí 😝 no ale počula som, že od 1.1.2009 už nemajú byť stavebné povolenia pri stavbách do 150m2, ale zas stavebný dozor bude mať viac roboty, ale aj tak je to super, lebo tá birokracia okolo toho je hrozná

gulicka
12. máj 2008

zuzulik, prave kvoli susedom aj my otalame so stavbou na cierno, lebo tiez verim, ze by sa nasli taki dobraci ako u vas 😒

veronika13
12. máj 2008

guli, aj u nás najviac čakáme na elektrikárov 😝

veronika13
12. máj 2008

guli a stavebný dozor máte? koľko mu budete platiť?

gulicka
12. máj 2008

baby, teraz od veci - malej sa cosi vyhodilo hore na suske, nie dole pri ritke (neviem ako to mam normalne nazvat), take male vyrazocky, nikdy predtym nic nemala, dr nam na to dala imazol, aj jej to davam, ale zarazil ma popis, ze je to na plesne a mokvajuce miesta, fuj, no a ze to moze mat z plienok, pouzivame vacsinou tesco fialove, ked ideme na dlhsie, pampers active baby alebo huggies premium, kremujeme Sudocremom alebo Niveou alebo Batole, umyvam vlhcenymi obruskami pri kazdom prebalovani + sprchujem zakazdym po stolici, tak nechapem, z coho to je, zeby naozaj z plienok? Ich teraz nedavam, dr hovorila, ze viacerym detom sa to teraz objavilo, akoby bola cela ta seria v Tescu daka divna, ten imazol sa mi zda drasticky, co ste davali vy, ak ste mali nieco podobne?

gulicka
12. máj 2008

stavebny dozor? asi nie, nam to ide stavat firma - teda nie na kluc, co sa da, zozenieme sami alebo cez stryka, on ma stavebnu firmu. Ide to byt montovany nizkoenergeticky dom, takze stav. dozor, predpokladam, pri firme asi nepotrebujeme

veronika13
12. máj 2008

Riško má také bodočky červené nad pipíkom smerom ku brušku, no minule mal zaparenú ritku, lebo bol dlho v kakačke v noci, tak som to pripisovala tomu, no ritka je už ok, ale bodočky ešte vidno, tak žeby plienky??? 😲 tiež máme tesco fialové, skúsim mu to tiež natrieť imazolom

veronika13
12. máj 2008

no neviem, ale myslím, že musí byť aj keď stavia firma, lebo vy potrebujete od neho potvrdenie a pri kolaudacii ho tiež treba

zuzulik22
12. máj 2008

aj nam pomaha imazlom. Teraz sme malemu vela davala čipky pri teplotach a tiez ma z toho celu červenu riťku, tak som dnes nasadila imazol.
Hej gulicka, my mame jednu taku susedku, este nestavaju, ale stale robi problemy. Nastastie teraz uz mame všetky papiere v poriadku a dufame, ze ani nezačne stavat.

veronika13
12. máj 2008

zuzu a vy tiež teraz staviate?

zuzulik22
12. máj 2008

hej, uz mame postavene da sa povedat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre