Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

luminkasp
24. jan 2010

babulky, nahodila som nove foto na fb a tu na mk som spravila album nasa druhe, maji, kedy nahodis brusko? dobre ta dobieham, uz mam skoro +3 kg

zuzpidka
25. jan 2010

dobré ránko.
tak mne už pomocníci v domácnosti pomáhajú, takže práčka perie, myčka myje a ja si vychutnávam rannú kávu. víkend bol plný osláv Danielkiných 9. narodenín. v sobotu tu mala kamarátky a včera sme mali rodinnú oslavu. takže sme oslavovali, akú veľkú kočku už máme. ináč je všetko po starom, len akosi deti chytá nádcha a prechladenie. so mnou bol v piatok večer šéfko na pohotovosti, lebo som začala mať teploty. dostala som injekciu a antibiotiká. 😒 uvidíme ako to bude pokračovať a keď tak zajtra nabehnem s deťmi k lekárke. tak nám držte palce, aby to rýchlo prešlo. 😉
prajem pekný deň. 😉 🙂

maaja
25. jan 2010

lumi, a si si ista ze si tehotka ??? kde je preboha v tom brusinku babetko ??? ja mam oproti tebe mega brucho ☹ fotky ale nemam, lebo vobec nemam ... teda jednu z vianoc, pridam ;)
a s kilami ma zrejme nedobehnes ... ja uz mam +8 kg ... fnuk ;)

maaja
25. jan 2010

takze jedna jedina bruskata fotka je v albume MAREK 🙂 bola som asi 14tt 😀

veronika13
25. jan 2010

to bolo dobre, že či je naozaj tehotná 😀 😀

Dadke želáme všetko najlepšie 🙂

zuzpidka
25. jan 2010

veronika13, ďakujeme. 😉

zuzpidka
25. jan 2010

pridala som fotky z oslavy v albume Naše deti. 😀

veronika13
25. jan 2010

Rastík aký fešák s modrými okáľmi a Dadka sa tiež poriadne vytiahla 🙂

zuzpidka
25. jan 2010

veronika13, tak to máš pravdu. Dadka sa riadne vytiahla. 😒

luminkasp
26. jan 2010

maja, kukla som, mas tam krasnu fotku maminka, co mas zaber a to brusko tam nemas az take velke 😉

luminkasp
26. jan 2010

ozaj, som vam zabudla napisat, budeme mat chlapceka 😀

veronikap
autor
26. jan 2010

lumi, blahoželáme!! 😵 😵 😵

nám včera zistili, že Marek má v nošteku stafylokoka, dosť sa mu zhoršil ten ekzém, tak vraj kvôli nemu.. takže už máme prvé antibiotiká.. čakáme a výsledky, či má alebo nemá alergiu na bielkovinu kravského mlieka, ale tie budú až o 2 týždne... v podstate odkedy sa narodil, tak ešte nemal čistú tváričku, teraz má fľaky aj po celom brušku, na chrbátiku, okolo krku, na nohách.. no proste všade...
Zinke sa zase ekzém zlepšil, uvidíme na ako dlho, v pondelok idem zase s ňou na kontrolu k homeopatke.. v škôlke sa jej veľmi páči, oveľa lepšie jedáva, dokonca už viditeľne pribrala!!! tak sa tešíme 😅 😀
tak sme sa s manželom rozhodli, že rekonštrukcia domu pôjde asi pomalšie oproti plánu, že vezmeme deti v lete radšej k moru, trochu sa preliečiť..

inak sa máme dobre 😵 idem dať Marekovi papať, potom do lekárne po ďalšie krémy a po Zinku do škôlky.. tak pekný deň ešte

anielik
26. jan 2010

Ahojte

lumi gratulujem k chlapovi..tak druhe kolo bude chlapske???

baby kde mate brucha 🙂)

my sme mali dnesny oslavenci, mame pol roka, a mrkva ani zemiak nam nechutia, ae mame 8,3 kg holi :D

No my ideme od pondelkoa do skolky pomoooooooc velmi sa bojim, inak dost neposluchame ale dneska mi snad niekto vymenil dieta a bol straaaaaaasn e zlaty 🙂) sme stal na sankach a boboch tak vas malo chodime kukat.

Pridam fotos 🙂

veronika13
26. jan 2010

veronikap, na tie ekzémy skús obyčajnú modrú indulonu 😉

lumi, gratulujem k junákovi 🙂

veronikap
autor
27. jan 2010

anielik, ani z Mareka nie je žiaden model 😀 v pondelok ideme na poradňu, tak som zvedavá koľko váži..
ja si myslím, že Zinka škôlka veľmi prospieva.. má kamarátov, naučí sa nové veci a ten deň má predsa len pestrejší.. keď sme boli v podstate celý december doma, tak už sa tiež nevedela zmestiť do kože.. a teraz ide spať aspoň o hodinu skôr ako predtým 😀 😉

veronika, modrú indulonu sme skúšali ako prvú.. je super na premastenie, ale my musíme riešiť aj začervenanie, rozškrabanie, .. takže potrebujeme aj niečo s protizápalovým účinkom a neviem čím všetkým ešte.. no proste, ako všade čítam a ako mi všade hovoria, je to beh na dlhú trať, tak verím, že nakoniec vyhráme

mounty
27. jan 2010

ahojteeeeeeeeee, sme sa na partyzdnov vratili na dolniaky, brat sa zeni. Potom zase spatdo Vlkaca.....veronika13 ozvi sa!!!!

komu uz deti lyzuju? Nas Niki zacal tento rok ale stale ide iba rovno ako gula, ani nepada ale nevie dat nohy do pluhu. Neviem ako ho to naucit, dajte rady. ....Ale zato zabaca uz do boku ako profik, obe nohy spolu, len to pluzenie nechape....asi naco, ze 😀 dik za rady ak niekto uci tiez...papa

anielik
27. jan 2010

fotos pridane

Vernikap, mozes mi dat pls kontakt na tvoju homeo, ja som stale chora uz ma to nas...

mounty my sme stali raz na lyziach a pacilo sa ale viac sme neboli :(

luminkasp
27. jan 2010

anielik ta ritkova foto je uzasna

zuzpidka
27. jan 2010

anielik, tak tá riťková foto má úspech. je supeeeeeeeer. 😀 😀 😀

ingrid78
27. jan 2010

Ahojte,tak my sme po 1 a 1/2 tyzdni v skolke ochoreli, nejaka sikovna matka tam priniesla chore dieta. Takze zacineme zase, lebo este tam ani nespala. Ani nie som velmi spokojna s ucitelkami, je ich malo a 1 mame hrozne mladu a neskusenu. Proste ten vztah k detom nema v sebe. No co uz, snad sa to zlepsi.
Co sa tyka lyzovania, my sme este neskusali, mne osobne sa to tda skoro, este sa im nohy vyvijaju. Ja som zacala lyzovat ako 4-rocna a je zo mna perfektny lyziar, nic som nezmeskala, skor si myslim, ze ich to moze odradit, ked im to nepojde.
Idem kuk tie nove fotky

veronika13
27. jan 2010

mounty, už sme ťa tu postrádali 🙂
tak máte veselie? tak sa dobre zabavte 😉

veronikap
autor
28. jan 2010

my plánujeme postaviť Zinu na lyže najskôr budúci rok.. niekde som aj čítala, že dokonca skôr ako v 5tich rokoch to ani nemá zmysel, lebo predsa len ten pohybový aparát sa ešte vyvíja, ale podľa mňa je to dosť individálne, záleží od preddispozícii dieťaťa

ingrid, chodíte do štátnej škôlky? lebo ja teraz riešim dilemu, či ju mám od septembra dať do štátnej, alebo nechať tam kde je teraz.. a presne to ma odrádza, že jedna učiteľka má na starosti veľa detí.. tu má jedna učiteľka cca 4 - 5 detí .. máme to síce ďalej od domu, viac najazdíme a viac nás to aj stojí... no netuším, snáď sa do marca nejako rozhodneme...

inak, u nás zase nasnežilo 😖 to bude super, keď pod novým snehom je všade ten starý zamrznutý... ja už chcem jaaaaaaaaar 😝

ingrid78
28. jan 2010

Dobre ranko. Veronika, ano my chodime do statnej, Adrian nechcel dat malu do sukromnej, ma taky nazor, nech vyrasta v normalnom prostredi. pravda je ze co sa tyka financii, tak by mi bolo luto chodit do prace, radsej by som bola doma s nou. Aj ked by to bolo na mne ked vidim tie moznosti co ponuka sukromna skolka, tak neviem, pre moj pokoj a spokojnost by som ju radsej dala. V statnej vsetko zavisi od ucitelky, ked je schopna a bavi ju to, robi to od srdca, tak je to super, aj ked je pravda ze je ich malo na tolko deti. My napriklad mame napisanu ako 3. ucitelku riaditelku, ktora tam prakticky nikdy nie je.. Takze 20 deti na 2 ucitelky , ktore sa striedaju je dost. Ale moze byt neviem aka skolka, vsetko zavisi aku ucitelku dostanes. My sme mali velmi dobre referencie na tuto a vidis, dasli nam mladee neskusene dievca, na najmensie deti.

kat22
28. jan 2010

Ahojte

zdravimk vas v novm roku 🙂 dodatocne prajem vela zdravicka vsetkym, tehulkam uspesne tehulkovanie a maminkam pevne nervy s nasimi barancatami 😀
my do skolky nechodime, nevzali mi ju pre velky pocet deti. nevadi. mna z prace prepustili este pred otehotnenim, takze sa nemam kam ponahlat. skusime teraz od septembra.
inak sme bez plienok uz konecne uplne, nase dietko bolo pohodlne, plianka sice rano sucha, ale kym som vychystala zvysok deti do skoly, tak milostiva pustila do plienky. 😎 ze jej sa nechcelo ist na zachod.

nasa sa na lyze postavila minuu zimu, ale to sa az plieskala o zem, ze ona chce chce a chce, lebo videla aj starsie sestry. nastastie som schytila doma lyziarky po srednej aj lyze, tak sme ju do toho obuli. napocudovanie jej to islo tusim lepsie nez prostrednej, ona je taka opatrna. natalka ma potlaceny pud sebazachovy 😀 😀 😀 tak som zvedava ci aj tento rok sa bude tak hrabat na lyze. zatial sme neboli.

tu dnes uz napadlo asi 15cm snehu vraj ma snezit minimalne dva ni 😕

kat22
28. jan 2010

teraz som ku, mam v albume obe male baby na lyziach 😀 😀 😀

zuzpidka
28. jan 2010

ahojte
ingrid, Dadka v Košiciach chodila do štátnej a bolo to presne tak ako píšeš. tu u nás zatiaľ neviem, ale tiež je len jedna učiteľka + riaditeľka na 20-21 detí. ani veľmi nechce brať skôr ďalšie deti než od septembra. tu neexistuje viac tried len jedna a tam sú pomiešané deti, malé aj veľké spolu. referencie tiež len dobré počúvam, tak uvidíme. potom zreferujem. 😒
tiež u nás sneží, tak uvidíme dokedy.
prajem pekný deň. 😉 🙂

veronikap
autor
28. jan 2010

ingrid, ja som mala na to presne taký názor ako aj vy.. a moja mamina robila asi 20 rokov v škôlke, tak viem veľmi dobre ako to tam chodí .. učiteľkám sa nechcelo, tak vyhnali deti na pol dňa na dvor a bolo...
preto mám takú dilemu, lebo tu sa im naozaj venujú.. nič nie je problém.. už len to jedenie.. hocikedy nejaké dieťa zahlási, že je hladné, dostane jesť.. ovocie tam majú nakrájané na stolíkoch skoro stále, berú si kedy chcú, voda, čaj, koľko chcú.. čo je pochopiteľné, že pri väčšom počte detí sa to nedá..
my tie štátne škôlky berieme ako to "normálne" prostredie podľa mňa len preto, lebo nič iné sme doteraz nepoznali.. len škoda že je v tom všetkom ten veľký háčik.. financie... 😒

veronika13
28. jan 2010

tak my tiež už riešime škôlku, včera na alergologii nám povedali, že môže ísť, nie je až taký veľký alergik, intolerancia na bielkovinu kravského mu ostala, + trochu to vybehlo aj na roztočoch, ale nič strašné... Chystám sa ísť v najbližších dňoch opýtať do škôlky, či by ho zobrali od 1.4. a moje kroky po rodičovskej povedú zrejme na úrad práce 😒

s lyžami sme to ešte neskúšali, podľa mňa je to skoro, tak 7-8 rok môže byť, teraz ešte nie, nech si užije sánky 🙂

maaja
28. jan 2010

dievcata, na margo skolok - ja osobne si myslim ze je takmer jedno ci je dieta v sukromnej alebo statnej ... zalezi od uciteliek ... ani v sukromnej neni zaruka ze su tam tie, co ich to bavi ...
akurat ze ked by som mala vyberat jaslicky, tak asi fakt sukromne ... v skolke je to dieta predsa len uz troska vecsie, a nepotrebuje toklko starostlivosti ako v jaslickach ...
navyse, je to cele o peniazoch ☹
ja mam mareka nahlaseneho do sukromnej skolky, ale asi bude musiet do statnej ( prachy!!! ) ak nejaku v BA zozeniem vobec ☹

melory
28. jan 2010

ahojte, skolka....ajajajaaaaj...to je vec! nasu skolku volaju odkladaren deti a nieco na tom bude. 🙂
ja ani neviem ako sa vola jedna ucitelka hugova a to uz je pol roka za nami. ledva ma pozdravy.....hugo sa nezapaja a ani ho nenutia ☹ no ako fajn si clovek povie, ale ked nevie jednej pesnicky ci basnicky?
baby vy ste tehotne? ako fakt keby ze sa odfotim, mam dnes ovela vacsie busko ako vy tehulky 🙂
mounty s tebou sa mi snivalo 🙂 dobry sen.
majka tebe este raz vdaka za mail 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre