Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

zuzpidka
17. júl 2008

ahojte. idem variť obedík, kuraciu pečienku na zeleninke s ryžou a špenátovú polievočku. chcem upratať a žehliť a to všetko kým Rastík spinká. už zaspal. prajem pekný deň všetkým. 😉 😀

lilu18
17. júl 2008

ahojte,iste znova vsetky buvate 😀

mel.-hmmm,..nezavidim

zuzpidka-to uz maly papa pecienku 😕 ?
my sme skusili hovadzie,ale neslo nam-skusim ho rozmixovat so zeleninou,mozno tak popapa

tak u nas zacalo prave prsat,esteze nie sme vonku 😀

zuzulik22
17. júl 2008

ahojte, u nas prší. Kubko uz tretiu hodinu spinka, ja som navarila, oprala, upratala, tak si teraz idem uvarit kavicku 🙂

lilu18
17. júl 2008

bru chut ku kavicke 🙂

antea
17. júl 2008

Ahojte, dnes sme boli na metabolickom s malym. Ty brdo, zase odber krvi, a kazali prist s mocom, som nevedela ze aj krv beru. Maly mal zazitok. Potom som zmokla. Lebo som isla bez dazdnika. Ale maly mal vsetko ako treba, jemu sa spalo az moc super. Aspon ze tak. Zajtra ideme do Blavy, na otocku. Tak zatial papa, musim priebezne pobalit co berieme a nachystat veci, chceme aj do Ikey ak stihneme. Papa

veronika13
17. júl 2008

ahojte, zuzulik, tak to dobre ťahá, brala by som 😀
neviete mi poradiť, ako dlho treba dietovať pri hnačke? a mlieko ako dlho nedávať? Už sme bez neho 6 dní, dnes som skúsila, tak uvidíme či to nenarobí nejakú paseku.

antea
17. júl 2008

Ahoj Veronika, ak zmakne dnes mliecko tak uz mu mozes aj zacat davat normal stravu.- Ved ked sa nepokaka po mlieku tak uz snad ani nie je z coho. To ak stravy tak pohoda. Uvidis, a urcite uz bude dobre

veronika13
17. júl 2008

asi hodinu po mlieku sa pokakal, bolo to žlté kašovité, lenže naposledy kakal včera podvečer o pol 4, tak neviem či kakal kvôli mlieku, alebo že sa mu chcelo... mala som počkať na stolicu až potom dať mlieko 😖

antea
17. júl 2008

No tak to veru asi by si mala pockat, ale si ako ja, ja som tiez dala jogurt a potom mi doslo, ze mliecne nesmie. Tiez kakal potom. Ale neboj prejde. bananik daj piskotky a take jemnejsie.

veronika13
17. júl 2008

piskotky papá, banán nechce, on celkovo ovocie vôbec neje, len v presnidavke...

melory
17. júl 2008

veronika ahoj, co najdlhsie tym lepsie. mam velke skusenosti s hnackou, najlepsie je to co davas. piskoty { aj ked lepsie je rozok lebo v piskotach je cukor, moze vyvolat krce}, banan, co som bola prekvapena jablko. potom suche cestoviny, ryzu, o tri dni pridat sunku, alebo kuracie vo vode uvarene..mlieko aj tyzden nie.

melory
17. júl 2008

deckam som rozlozila dlllllllhy papier, dala voskovky...su rozkosny. su uplne v kresleni.
ja som tiez dnes zmokla, stela mala prsiplast a hugo dazdnik, no mamina nic 😕
kupila som konecne bodove svetla do kupelne a dnes pride typek co bude robit sadrokarton....budem asi viec na modrej strech 😢 ...ale nie! 😅

mounty
17. júl 2008

Ahojte, ja som uz tiez skusala kreslenie ale zatial sa ujala iba krieda, vcera vydrzal rekordnych 20 minut s nou behat po dvore a robit znacky, su vsade, na plote, na stromoch.......samozrejme na mojich gatiach 🙂

Co sa tyka tych hnaciek, Ba je zamorena dakou crevnou virozou, nasi susedia boli vsetci tri dni v karantene.....u nas je nastastie ticho, ja som sice par dni rano chodila si posediet, ale uz je dobre........vsetkych malych trpitelom prajem skore uzdravenie a vela sily, ved leto je v plnom prude a treba jest co najviac ovocka a zeleniny, nas Niki miluje najnovsie chrumat tvrde slatove uhorky.........a sranda, vysli mu za par dni TRI stolicky a ja som ani len netusila, ziadne priznaky......no super, len ked sme sa dnes jasili tak som zbadala daco biele.....hura, konecne sa bude lepsie varit, nemusim tolko mixovat..

Hm, nechapem, Niki doobeda spal 2 hodiny a teraz taha zase druhu!!! Som zvedava co bude v noci........sice chodi spavat az o deviatej, aj neskor, ale aj tak, daky je spavy...........

veronika13
17. júl 2008

no ja práveže s hnačkou u malého skúsenosti nemám, preto som trochu vykoľajená, ale zdá sa, že to zvládame, aj on je dnes už trochu vo svojej koži, len sa mi strepal aj zo stoličkou dozadu, tresol si o plynovú trúbu a ešte na zem, sa začal hojdať, nestihla som ho zachytiť, tak sledujem, ale zatiaľ sa nič neobjavilo, zreničky v pohode, spavý nie je, čulý je.... tak hádam to nič nebude. Len ja už som z nervami na konci chvíľami, a potom je zas dobre. A kamoške sa dnes narodil synček Janko, 3250g a 50cm 🙂 Ďalšia kamoška ide o mesiac 🙂 Dve už sú aj s miminkami doma, ešte sme ich neboli pozrieť

mounty
17. júl 2008

Uf, dievky, ja som zacala tak slabucko krvacat.........sa bojim......hned zejtra idem k svojmu dr, aj tak idem na odbery, tak prosim myslite na nase babatko. ☹ dik

veronika13
17. júl 2008

mounty, budem držať palce, aby to nebolo nič vážne

zuzkafuny
17. júl 2008

Ahojte... Papajú vám dietky ešte v noci...??? Ja mojemu ešte dávam fľašu mlieka... už by som ho aj odstavila, ale polovička že "nie, je hladný, treba mu papať..."
hm...??? 😒
a pekný večer... 😉 🙂

mounty
17. júl 2008

zuzka, myslim ze doktor by Ti povedal ze uz nema narok byt hladny, nam tak povedali uz ked som bola v pol roku na kontrole!!! Samozrejme ze este dostaval do 10mesiacov aj v noci ale potom som to zatrhla a za dva dni sa naucil ze dostane iba vecer a potom az nadranom.........

melory
17. júl 2008

mounty, ja som pri oboch detoch krvacala...dako som to drala optimisticky, ze sa nieco este neplavene vyplavuje...ale lieky som dostala v oboch pripadoch...jasne, ze ti posielame vela sili a budeme na teba mysliet.

zuzka stelka si vypyta rano o 5hod mlieko. to mi pride v pohode. no teorie su vseliake, ze v noci sa spi a nepije a neje...ale hlad je hlad...muz ma pravdu, je hladny - terba mu dat!

zuzpidka
17. júl 2008

Mounty, držíme palce, aby bolo všetko v poriadku. Zajtra budeme na teba myslieť, aj na tvoje bábätko. 😉

zuzpidka
17. júl 2008

Rastík pije v noci raz mlieko, 250ml a neskôr nadránom čajík. Ale mlieko musí byť. 😉

lilu18
17. júl 2008

zenicky-na hnacky zevraj pomaha ryzovy odvar a zaujimalo by ma co na to dr.?! 😨

rocne deti nemusia v noci papat,su len smadne-treba ponuknut cajik-od dr. 🙂

mounty-ja som bola 2x na pohotovosti koli krv.-som sa straaasne vyplasila a poslali ma domov ze OK a bez liekov.tak drzim palce nech je to tiez OK

bru nocku 🙂

melory
17. júl 2008

len ked mi stela caj hodi o zem, prejdem na to mlieko...nechcem zobudit cely barak 🤐

baby kde ste? deti mi spia, manzel na bathoricke....!

ingrid78
17. júl 2008

Ahojte, tak ja balim, v piatok odchadzame na chalupu, sa tesim, ze konecne vypadnem na valal (dedinu 🙂 ).Dnes sme sa boli ockovat az dve davky to boli, Kajka rucala jak tur. Celkovo sa jej taporadna nepacila, pritom bola udr. vzdy vysmiata. Vazi 11 kg ale sa mi zda ze je nejakla nizka, snad to dobre zmerala, lebo sa metala 77,5cm 😒 Ale co ma prekvapilo, tak dalsiu poradnu mame az v troch rokoch, mi to bude normalne chybat 🙂

ingrid78
17. júl 2008

Mounty myslime na vas a posielame vela pozitivnej energie. Drzte sa . Pa

melory
17. júl 2008

na chalupu by som sla aj za dazda 🙂 krb, cisty vzduch, proste zmena.
stela ma 13kg, ale vysku neviem, nosi 86 natesno...

veronika13
17. júl 2008

mel, 13 kg??? waaaw, Riško mal pred dvomi týždňami 12,5 ale teraz viditeľne schudol ☹
tiež ešte dávam mlieko v noci, no teraz 6 dní nemal kvôli diete a prežil, tak rozmýšľam, že to tak nechám aj naďalej, bola by škoda sa k tomu vracať, ale ak bude veľmi vystrájať nabehnem na starý režim, no rada by som bola, keby už prespal celú noc.

teraz si spomínam, že som tiež krvácala asi v 5tt, len som ešte nevedela že som tehula, myslela som, že to menzes, no bolo to dosť intenzívne. Mounty potom daj hneď vedieť

melory
17. júl 2008

veronika to mas dobru sanci....prestan, ked je prilezitost. ved je to len pre teba dobre...inak ja si spominam, ze hugo potom sam v noci, ked sa zobudil si zobral flasu ...napil sa a spal dalej.

melory
17. júl 2008

vazila som sa ja s nou a potom bez nej na digitalnej vahe a bol tam 13kilovy rozdiel.

veronika13
17. júl 2008

no veď, ak to pôjde aj ´dalej, tak jasné, ale ak bude chcieť tak mu dám, raz v noci stať to je malina, ešte stále mám pred očami tie nočné vstávania ku kojeniu 🤐
aj teraz vidím rozdiel, na začiatku diety vyvádzal v noci viac, posledné dve noci v pohode, napil sa čaju a zaspinkal, no aby som to nezariekla...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre