Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

zuzkafuny
3. júl 2008

Salaj... mojemu sa kecať tiež veľmi nechce... používa
hm. (niečo ho zaujalo)
hm?(čo je to?)
hm!(to chcem) ukazuje pri tom prstom...
keď niekam chce ísť, tak sa vypýta na ruky a tlačí do krku na tú stranu, na ktorú chce ísť (si pripadám niekedy ako džojstik) 😀 😀 😀
ale tiež rozumie keď od neho niečo chcem... 🙂
Však majú ešte čas začať kecať...

zuzpidka
3. júl 2008

čafte , fotky z Maďarska sú pridané do albumu

salajcatko
3. júl 2008

veru tak zuzi, ešte maju čas...ona má občas chvíle ked si blaboce kadečo, ale asi len ona si rozumie 😀
no a milion krát denne eeee, eeee, tým mi niečo ukazuje, volá, káže, chce, no proste všetko eeeee eeee, niekedy ma z toho až hlava bolí 😝
tiež som dala nové 2 foto, z dnešného kúpania sa na dvore...viac sa mi nechcelo, bo je plný album 😵
a idem ešte rýchlo kuk zuzpidkine a hajiny buviny....
som si práve dorobila pedikúru na ktorú som sa chystala už riáááádne dlho 😝

kubanka
4. júl 2008

Ahojte moja Lalka vie povedat mama, tata, ked nieco spadne tak juuuuj, zahavka ako havo, ked vystupuje z auta tak povie ooooch, este vie otazku spolu s odpovedou - de je tata, neni, nit, čič....ta ji znamena tu je
a koooopec somarin, ktorym nerozumiem. Vie poslat pusu a mne ich da cez den hadam aj 100. Vie objat okolo krku a pohladkat. 🙂 Ozaj a tiez vie odniest nieco do kosa, alebo ked nieco rozsype poviem jej, aby doniesla metlicku aj smetnik a ona uz bezi a donesie. Dedo ju naucil utriet, ked nieco vyleje.

Blahozelame nastavajucim mamickam, aby sa mali oni aj babatka dobre. 🙂

miriamka12
4. júl 2008

Ranko 🙂 Som pokukala fotky Veroniky,Zuzpidky, Salajcatka 😵 super

Sarah je v rozpravani leniva, ale tiez pouziva tie zakladne slovicka mama, tato, baba,teta, neni,tam, kde. Veronikap Zinka tak ta je ovela ukecanejsia 😉
No a samozrejme ju patricne zneuzivam na zapinanie TV 😀 prinesie mi veci co jej poviem a pozna ich. A pusinky rozdava kade chodi hlavne ludia na ulici su z toho nameko, tak stojime kazdu chvilu 😝 Ale najviac ma rada starsie deticky tak okolo 5 rokov za tymi je cela besna 😅 a vodu, tusim vsetky aprilovcatka su z nej hotove 😉

zuzkafuny
4. júl 2008

Ahojte...
Ja som dnes musela s malým na pešo do mesta...
mi zmokol kočiar 😠 strašné... Trvalo nám to hodinu a pol a ku koncu už malý ziapal o dušu. Ani na ruky ho zobrať ani nič keďže som mala nákup. Prišli sme domov, ľahol a spí 🙂
Tak ja idem variť...
a pridala som fotky aj ja 😉 🙂
papa

mounty
4. júl 2008

Ahojte, ja som bola vcera na ultrazvuku, taky maly uzlicek iba vidno...........baby ja sa tak tesim z babatka 😉 Niki sa uci hladkat brusko ale skor po nom vzdy riadne pleskne a dava si nan licko a tuli sa k nemu.........podla mna este nechape ale asi je mu prijemne byt na takom makkom 😉 u nas to tiez s rozpravanim viazne ale rozumie vsetko, aj to co nechceme........inak tu bola v noci taka burka ze som total nevyspata, idem asi lahnut k synackovi, majte sa........

zuzkafuny
4. júl 2008

Mounty 🙂 ja sa poriadnej búrky nie a nie dočkať 🙂

lilu18
4. júl 2008

ahojte,u nas tiez pocasie vystraja a ochladilo sa riadne.Mala je tiez z vody hotova-len sa clapot a clapotat 😀 tak ozaj tieto aprilovcata su aprilove 😅

veronikap
autor
4. júl 2008

ahojte, tak naša zina je dnes na nezastavenie.. len kecá a kecá... sme boli v obchode a všetky predavačky sa nevedeli od nej odtrnúť.. každej niečo vykladala, dávala papa, posielala pusinky, cerila zuby 😀
a konečne som si našla plavky a hneď dvoje 😝 najvyšší čas, keďže v nedeľu letíme 😵 zajtra ideme ešte aj na jednu dvojoslavu, tak dnes by som chcela pobaliť, nech mám pokoj...

zuzpidka
4. júl 2008

ahojte. aj tu u nás je "aprílové" počasie dnes.

antea
4. júl 2008

Ahojte vsetci, si musim cosi citnut nech som v obraze co mate nove...ale nestihnem isto vsetko. Pozdravujeme, konecne 5 zubov mame von 🙂)

antea
4. júl 2008

Pocujte, pochvalte sa? Kto uz uci, resp naucil pit drobcov z klasika salky a pytat sa na nocnik? Ja chcem radu, na nocniku sedi sam, ale zo salky mi prestava chciet pit. Preco?co mam robit

antea
4. júl 2008

Babule vraj existuje nejaka vakcina proti kiahnam. Dali ste zaockovat tou stvorkombinaciou? Za doplatok? Ja som nedala, lebo som si povedala ze skusim seba aj maleho na buduci rok len s jednovakcinou skusit podla toho ake budu odozvy. Vraj buduci rok bude aj tato tetra za mensi doplatok. Super sprava do buducna

veronika13
4. júl 2008

Ahojte, dnes som bola na preventivke u gyn. tak mám všetko v poriadku, teda endo. sa zatiaľ neobnovuje, som si vydýchla, lebo už som sa videla na operačke. Čo ma prekvapilo, že sa mi ešte tvorí mlieko, trochu mi vytlačil z bradavky, tak mám lieky na úplne zastavenie laktácie. Myslela som, že je to ešte normálne... 😅

miriamka12
5. júl 2008

Ahojte 😎 Veronika13 tak to je super ze si v poriadku, to ma prekvapilo ze sa ti este tvori mlieko 😕 Ja som sa dala na uzivanie HA naplaste a ako som zacala tak som aj musela prestat bolo mi neskutocne zle po nich ☹ tak teraz neviem co dalej, lebo druhe babo nehceme, zase sa budem musiet zastavit za mojou gynekologickou 🙄

Dnes mame taku mensiu oslavu nas tatino aj teta maju narodky 😵 tak bdueme partit a dostala som super tip na vylet tak zajtra ideme do www.familypark.at 😎 neche sa niekto pridat? 😉

mounty
5. júl 2008

veronika13, ja mam tiez stale mliecko a som pritom prestala kojit skor ako Ty, moj doktor tvrdi ze je to v poriadku ze to je len par kvapiek a nebude potrebne zasahovat liekmi..........kazdy liek je zasah, vykasli sa na to, samo Ti to ustupi, staci si trochu viac zabehat...........sport vraj zastavuje tvorbu mliecka.
Mne uz zacina byvat dost zle, kombinacia unava plus teplo su zabijak, idem aj teraz dospat noc.......Nikinko sladko zalomil........a mam super spravu, naucil sa spat v posteli aj cez den, vlastne som ho ani neucila, dala som ho ku mne na velku a zaspal do minuty........ale aj tak davam prednost spaniu na cerstvom vzduchu, kocik mam taky ze ma pekne vystrete nohy a ma tam dost miesta.........no, majte sa, idem...pekny vikend,

veronika13
5. júl 2008

mounty, tiež sa mi to zdá trochu pritiahnuté, vraj, keď sa mi ešte tvorí mlieko, tak nemám ovuláciu a preto som ešte neotehotnela (pritom sme sa nesnažili) tak mi dal tie lieky, no ešte som ich neužila a teraz som na vážkach či ich užívať, ak je to taká "antikoncepcia" tak mi to len vyhovuje 😀
To ti verím, že teraz to máte vy tehulky ťažké, veď aj kamošky čo to majú už len za pár ledva odfukujú, tie naše barančatká boli vynosené v zime, tak to bolo asi najlepšie obdobie na tehu 😎

mounty
5. júl 2008

veronika13, tak ja som potom ako otehotnela ked mam mliecko a vraj nemam mat ovulaciu? Nevsimla som si zeby ma navsivil daky anjel 😉 len Ty kasli na reci takehoto typu, pokial Ti mlieko nestrieka a je to iba taka kvapka ako kolostrum, tak sa netrap............prave som sa vratila z oslavy atestacie mojho dobreho kamosa, je gynekolog, porodnik a ten sa teda dobre zasmial..........takze tak, co doktor, to iny nazor, asi ina skola a aj skusenost........vyber si.......a bru noc 😉

lilu18
6. júl 2008

miriamka -super pozrela som si to na nete,vyzera to velmi dobre.Len si neviem dost dobre predstavit ako by sa nasa mala tvarila keby tam bola. To som zvedava ako ste sa tam mali a nabuduce az ste to zvladli skocime aj my mrknut 😀
veronika -pravda, u mna dlho dlho nikto nevedel ze cakame babo-zimne kabaty uplne zakryli brusko 😀

vcera sme boli s kamoskami opekat a kamoska ma o 2 dni starsieho chlapceka a stale koji,maly si stale pyta 😅 a jej dr. jpovedal ze ked mliecko ma nech vydrzi do 2r . 🙂

pekny dnik ,idem kuknut ci mi neprihorel nedelny obed 😀 😀 😀

veronika13
6. júl 2008

no veď ja by som tiež ešte kojila, len mne sa mlieko stratilo

miminka
6. júl 2008

ahojte,tak Filipko na mna z vysoka kasle,uz teraz v brusku si robi co sa mu zachce. Davam si teple vane a dokonca som dnes bola aj na plavarni a zatial nic. bola som v stredu na poradni a tam mi povedala ze som na 1,5cm otvorena a ze maly uz ma 4kg +/- 200g a priemer hlavicky je 10cm,takze sa vytesujeme z porodu,ze to bude makacka.
uz si myslim,ze to neskonci.dufam,ze sa nabuduce ohlasim a oznamim vam ze uz mame konecne Filipka na svete bo uz chcem dat vypoved.muz mu povedal,ze aby isiel 7.von tak som zvedava aky ma on vplyv.pa pa

salajcatko
6. júl 2008

ahojky
MIMINKA, tak ti držím palce, neboj sa pôrodu, ani tie ich hodnoty o váhe bába cez sono sa im málokedy vyplnia, tak nebojkaj..a ak aj áno, ty to zvládneš,verím tomu..a Filipko bude krááásny chlapček 😉

veronika13
6. júl 2008

to áno, ich odhady váhy sú len také približné, nám sa sekli o trištvrte kila 😀 a kamoške čo má o dva týždne termín hovoria, že má len 2,3kg, tak som zvedavá aké veľké sa narodí

maaja
6. júl 2008

no tak mne sa s vahou trafili 😀

miriamka12
7. júl 2008

Ranko 😎 Miminka tak sa drz, dnes je super datum, tak dufam ze Filipka to presvedci 😉 😎

Baby inac v tom Marchen parku bolo fantasticky, Lilu boli tam ovela mensie deticky ako my, kopec kolotocov pre najmensie deticky,na kazdu atrakciu sa dalo ist spolu s dietatom, teda okrem tych co boli neako vahovo limitovane, bol tam vodny svet, zvieratka ktore deticky krmili priamo v ohrade, rozpravkovy les,vozenie na traktore po farme, vsetko prisposobene detom. Stravili sme tam skoro cely den. Park je v lesiku takze tien bol vsade, najest sa tam dalo, mali detske menucko, a cesta cca hodinka z Ba. A najlepsie vsetko v cene vstupneho cize 15 EUR 🙂

zuzpidka
7. júl 2008

Ahojte.
Miriamka, tak to vám bolo super. Určite ste si to užili. Pridaj fotočky. Ukážem šéfkovi, ale pre nás je to ďaleko. Nemôže byť niečo bližšie? 😠

miriamka12
7. júl 2008

Zuzpidka veru Danielka by si tam prisla na svoje este viac ako nasi krpci 😉 Fotky nemame, pokazil sa nam fotak a na kamere dosli baterky 😀 Tak mame len tu ich fotku co ta cvaknu na tej farme v traktore 😝
Verim ze z Kosic je to daleko, ale urcite si raz urobte vylet, neolutujete to 😉

anielik
7. júl 2008

Ahojte,

miriamka, mna tam stale taha muzik, ale tusim tam uz budeme musiet vybehnut , ked sa vam tak pacilo 🙂

My sme kazdy den na jazerach ked nam svieti slniecko, neprida sa niekto? Je tu famtasticky 🙂) citime sa jak na dofci. Matko nechce vyjst z vdy :( stale sa tam clapkame

Inak my sme sa do vahy tiez trafili, lekar povedal ze podla brucha odhaduje na 3kg a mali sme 3,1 🙂 Povedal ze zo sona je to strasne tazko 🙂))

Mounty ako sa mavas?

lilu18
7. júl 2008

Ahojte 🙂

miriamka -potesila si ma,uz len presvedcit tatina a ideme 😅

anjelik-my sa clapkame na balkone a tiez nie a nie z vody,proste baran 😀 aj by sme sa pridali len Senec mame dalej ako BA,to len okr.mesta takto blbo vytvorili. 🤐 mozno cez dovču skocime aj na slnecne jaz

miminka drzim palce,nech vsetko dobre dopadne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre