Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

veronika13
14. aug 2008

ahojte, mel to bude tým, ja som čitala včera trochu apokalypsu, a dáva to zmysel 🤐

u nás tiež zatiaľ pekne, včera bolo strašne dusno, no nepršalo, dnes to ale už asi nevydrží

zuzkafuny
14. aug 2008

a prší... zle som sa kukla. Čo variť...??? Cestoviny so syrovou omáčkou... to sa mi zvykne podariť.
Musím polovičke povedať, nech mi navarí aspoň na tri dni... by som ja nemusela 😅
Malý mi len teraz zaspal... 😖 no idem ja teda na to...

melory
14. aug 2008

apokalypsa je aj film a velmi vydareny...nemohla som sa odtrhnut od obrazovky.

melory
14. aug 2008

moji drobci mali u nas dnes mini skolku {male deti kamosiek}
teraz sa kupu na balkone vo vanicke...najoblubenejsi program.

antea
14. aug 2008

Ahojte zienky, tak u nas nesiel internet. Hruza. Chcem sa spytat ci neviete ci u nas v MT je nejaka ordinacia pediatricky vybavena stanovovanim CRP C reaktivneho proteinu. AKurat citam clanok, ze ak take cosi maju, tak vedia ci su alebo nie su nutne antibiotika. Vy ste uz museli drobcom dat antibiotika? Alebo nebolo potrebne? Joooj tak som dnes obuchnuta...neviem ci z pocasia.

melory
14. aug 2008

antea s tym psom ma vzdy dostanes.... 😉 snad sa rodil dobre 😀

zuzulik22
14. aug 2008

ahojte, no konecne som vas docitala. nejako vobec vas nestiham, mam doma dve decka - kubka a alex, co je o pol roka starsi a este dve bratove - 6 a 4 roky, no poviem vam o chvilu somm na psychiatrii. Pojem "ticho" neviem co je, dokonca sa mi o tom kriku aj sniva. Cely den len robim policajta a do toho varim a tak. no mam fakt dost. A takto to bude aj buduci tyzden a to v piatok ideme do chorvatska. Juj keby som tak vedela chodit, uz mam take svaly na rukach co ich nahanam. A k tomu este zariadujeme domcek. Asi budem na tej dovolenke tyzden spat 🙂 . Uz len vyriesit otazku - ako presvedcim kubka, ze aj on chce tyzden spat.

Melory aj ja davam len BEBU HA 2, alebo 3. Dvakrat som mu uvarila krupicovu kasu z plnotucneho mlieka - ale nesla mu. A planujem davat minimalne do troch rokov. Roman je silny alergik a tak davame HA. V stredu ideme na ockovanie a dohodnut si termin na odber krvi - na alergie.

A uz mam novu kuchynu - peknuuuuu 🙂

zuzulik22
14. aug 2008

a som sama doma, roman je este v robote ☹

melory
14. aug 2008

zuzulik dakujem za povzbudzenie s tym umelym mliekom
rada si pozriem novu kuchynu...mas foto???

akurat som sa sla stazovat, ze som strasne vycerpana, ja uz ked pocujem slovo mamiiii, alebo ja chcem kakauko....tak na vytaca do prava...uz som prestne ako hovoris ohucana, policajtka a neuroticka 😅

zuzulik22
14. aug 2008

aj ja mam uz na slovo mamiii alergiu
kamoskin maly nerobi nic ine len mamii a ked zvysim hlas - place, co je dost casto
Fotku este nemam, cez vikend pofotim
Juj vikend bez deti - to by bolo, ani na dovolenku by som nemusela ist

zuzulik22
14. aug 2008

nas lekar povedal, ze kravske mlieko este nedavat, len mliecne vyrobky
a ja normalne mlieko nemusim, tak ho ani nekupujem moc

zuzulik22
14. aug 2008

ked ma niekto pocuje ako na tie decka stale blacim, tak si musim o nas mysliet, ale oni 4 by aj na luster vyliezli

melory
14. aug 2008

zatial sme na probio jogurtoch, syry nechce a obcas dam do polievky mlieko ci smotanu a zvlada to. hugovi musim jasnacka zvlast.

ako nacerpat silu a elan na rodicovstvo??? to ma asi po zenskych dnoch prejde...ja som raz tak narvozna...
na foto sa tesiiiime

zuzulik22
14. aug 2008

my jeme zvolensky smotanovy jogurt, syry - karicku a obcas tvrdy sy, mlieko a smotanu vobec.
mna to chyti vzdy vecer, rano sa na nich tesim, na obed uz menej, ale vecer by som ich dala prvemu co ide okolo 🙂

melory
14. aug 2008

🙂 🙂 mne zaspali teraz, valaju sa po mne, hmyria ako dva cerviky.

melory
14. aug 2008

kazdopadne som dost v strese ani nie tak z vychovy, ako z ustavicneho obsluhovania, prebalovania, vytierania, nakladania, umyvania, umyvania kuchyne, zachodu, vody z flase....jednoducho ostavaju za nimi mlacky, mlaky az ked su v kupelni, alebo ked stelka od stastia prevrati serblik, ktory som nestihla vyliat, lebo akurat hugo chcel rozpravku zapnut...baby ja nestiiiham, a tie zkuky...tie zvuky...chcem ticho na hodinku denne.

ani neviete ako sa mi ulavilo. 😀 😀 😀

melory
14. aug 2008

dosla som na to - mam deficit spanku - dobru noc 😔 😔 😔

antea
15. aug 2008

Mel ako nahradnej mamine velmi dobre 🙂) Brunko si nestazuje. Spokojny. Ja byt psom, tak chcem byt nim 🙂)
Inak veeeelmi dobre pises, slovo mama, mamaaaa a podobne temy ma tiez privadzaju do zvlastneho stavu. Ja potrebujem trochu oddych, vypnut. Ale kedby sa to dalo 🙂) Aj napriek vsetkej laske co davame svojim drobcom, aj ked ich veeelmi lubime, tak by sme potrebovali velmi dobry oddych, vydatny spanok, a ine rozmaznavadla 🙂)

antea
15. aug 2008

Vraj tvrdy syr je zdravsi. Ved tie makke syry natieracie su same sušaky (a dost nezdrave, viem o com hovorim). Jediny syr co mu bola zachovana povodna receptura je este Janosik, avsak ten sice taveny je, ale nie je natieraci. A potom ked podrastu deti odporucam take s plesnivcom, tvarohom tie mozu ako Lucina a pod. Ale baby v mensej miere tie Karicky, Kravicky a Jednoty, A Bambina prosim Neeee. To je najhumuskentus pod slnkom. To len ak nutne musite do cohosi a nic lepsie nie je. Lebo vazne. To je najvacsi sajrajt. Stale tam pri vyrobe unikal motorovy olej, a nedokazu to vyriesit na dlhooo. Fujtajbl. Bezny clovek neciti, ale degustator ano. Viem to, lebo som tam pracovala, aj degustovala, aj dokonca obcas tavila, kedze som bola technologom (biotechnolog). Ale ked musite, tak musite. Papajte co chcete. Nebudem Vas presviedcas ak Vam chuti, tak no problem. Akurat sa cudujem ze napr dobre syry su kadetade a tie najlepsie stoja tak veeeela ze si ich bezny Slovacisko nemoze ani dovolit kupovat. Zle zmyslaju ti cicvori co robia ceny a pod.

janamed
15. aug 2008

caute kočky,
idem sa Vám posťazovať, od bud.pondelka začinam pracovať tak 3 hod denne 😢 😢 nechem ale musim, neviem ako to zvladnem psych.,no dufam že zvladnem..
myslela som a ratala som že s nou budem do 3r.domak s jankou, ale ved čo už. robiť budem vždy ked bude spinkať, aspon tak planujem, ni neviem kedy budem doma variť či upratovať, ked teraz to robim vždy ked spinka ...

andreafa
15. aug 2008

caute 🙂

janka ja pracujem od aprila 8,5 hod. denne....... zvladnes to, ved 3 hodiny su nic. a popri tom studujem, periem, zehlim a upratujem... na vsetko som sama. tak sa neboj, zvladnes to lavou zadnou 😉

dnes mam volno, tak som sem nakukla. malinka spi, varim jej obed a budeme mat pekny vikend. konecne si ju uzijem 🙂 🙂

my pijeme nutrilon 3, normalne mlieko by som jej nedala. papa probio jogurty, tvrdy syr, davam trosku smotany do privarkov a nema s tym problem. kajka spapa vsetko, co je jedle aj nejedle 😀
mame potvrdenu alergiu z krvi, oslabenu imunitu, nabeh na astmu, tak som zvedava, co z toho nakoniec bude.

zatial sa majte. idem si dat kavu.

veronika13
15. aug 2008

antea, sa vyznáš 😉
jani, neboj zvyknes si a tri hodky ti rýchlo ubehnú, budeš robiť doma, či mimo domu?Mne by niečo na doma bodlo

janamed
15. aug 2008

dakujem, no ja začinam prvý týžden tak 3-4 hod.denne, neskor isto viac, a mindrak mam preto že tiež som na všetko sama, ale ked povieš,určite zvladnem, aj 2 deti potom, len ja sa skor bojim citovo, som chcel byť s malinkou do konca MD, a som na nej akosi zavisla...:( mi to bude luto ap.. budem chodiť do firmy sa zaučať.takže mimo domu, od sept.maťka do skolky.....

ja davam tiež iba nutrilon a zatial sa nechystam davať ine, no ked robim mliečnu polievku, z norm,mlieka, davam jej aj tu občas, a nemame zatiaľ problem. jogurty davam smotanove, ale väčš.aktivia...a syr tiež lubi. ona papa všetko, je papkačka dobra...

veronika13
15. aug 2008

a s malou bude kto? veď uvidíš, ak by si to nezvládala (citovo) tak sa na to vybodneš, nie? Ale asi musíš kvôli financu 😔 Ale neboj, budeme ťa povzbudzovať kedy bude treba 😉

zuzkafuny
15. aug 2008

Aj ja chodím doobedu na 2-3 hodinky do robotky... ale ja môžem ísť kedy chcem 😀 a keď sa mi nechce, tak nejdem 😀 😀 😀 aj týždeň, aj dva... sa mám 😉 🙂
Mne je vtedy s malým drahý... a bola pár razy aj mama...

veronika13
15. aug 2008

zuzi, to máš super robotku 🙂

salajcatko
15. aug 2008

jaj baby, ahoj, asi hodinu vás už čítam, ste toho popísali 😀

už ani neviem ktorá sa čo pýtala, ked toho tak veľa bolo 😖

Janka ide pracovať - neboj Jani, ja som pri karinke išla do práce ked mala 1O mesiacov a stíhala som všetko, ba by som povedala, že viac ako teraz...ked sa musí tak sa musí 😉

inak ste mi normalne ulahodili, hlavne Mel,ako písala, že deti už lezu hore krkom a potrebujete oddych, bo ja sa cítim rovnako, mám pocit, že po kajke už len hučim, ziapem, napomínam, simonka mi už tiež pekné nervy vie urobiť, už aj po zadku fasla, vravela som že musím vypnúť, lebo takto sa zbytočne vytočím hned, a nie je to dobré pre nikoho- a tak som zavolala svokre, zajtra ideme na jeden den otvorených dveri a poobede vezieme deti ku svokrovcom, idú tam spať, simonka prvý krát mimo, a my si zo salajom ideme robiť veget víkend, som povedala že nepohnem ani jedným prstom navyše ak nebude treba a pre deti prídeme v nedelu večer....takže sa neviem dočkať toho, že nebude žiadne mamiiiii, mamaaaa, prečo, ale, simonkine celodenne eeeeeeeee, no a hlavne že sa v nedelu ráno vyspím, a nikdo ma nebude ťahať o 6tej za prst z postele (simka 😉 ). Odporúčam vám niečo podobne ak sa vám da 😉
teším sa ako malé diete 😝 🤐 😵 🤐

zuzkafuny
15. aug 2008

Sali tak si to teda poriadne uži... 😉 🙂

salajcatko
15. aug 2008

a´hoj Zuzi, no pravdu ti poviem, chystám sa a teším sa na to ako na lotto 😀
hádam všetko dobre dopadne a oddýchneme si 🙂
no a ešte sa teším zajtra na večeru - pizza 4 duhy syra 😝 , mnam, máme tu pozzošku a tam ta pizza nemá chybu 🤐

melory
15. aug 2008

salajcatko tiez si mi zdvihla naladu tvojim autentickym prejavom pravdy
na to rano som uplne zabudla, mne najradsej lezu po hlave a neuveritelne ma pritom tahaju za vlasy...ze tahaju ....kvacu...potom stelka mi da ovonat rovno na nos jej zadok, plienka pokakana...a ze dobre rano...mlieko...caj...kakao...ranajky...kava...cigareta...zapinam radio a ficim v tom zhluku zvukov 😵

dnes som bola na kupku, tak bolo fajn sparno, detom sa velmi pacilo a ani ich to netahalo az tak nezdravo do vody ako inokedy.
burka nas vyhnala....no na dobre miesto...na opekacku 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre