Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

lilu18
11. nov 2008

lumi,boze..10hod....ved ta ani vidiet nebude po tolkej lopote

luminkasp
11. nov 2008

lilu, no, ved som schudla 2kg, ale z knih to asi nebude 😀

mounty
11. nov 2008

lilu ano, z dudla sa vraj moze zmenit chrup, zial aj trvaly, lebo dieta nema pusinku uvolnenu ked spi........uz neviem kde som to presne citala ale bol to odborny clanok.........takze koncime s dudlom!!!!

luminkasp
11. nov 2008

no, aj ja som to citala, ale neviem, ci je to pravda, ci nie

ingrid78
11. nov 2008

Lilu, aj mne muz nadaval ze ju tyram, Kajka si dokonca davala prsty do ust a vracala, ale nepovolila, som ,vydrzala. Nesla som podla tej knihy Kazde dieta sa vie naucit spat, ta je podla mna tvrda. Isla som tak prirodzene na to, ked velmi plakala, tak som za nou chodila, v ziadnych presnych intervaloch

luminkasp
11. nov 2008

ingrid, ja som kojila 3krat v noci, to len tieto dve noci tak dobre spala 😎 a cez den kojim cca 5krat.

ja si neviem predstavit bez teresky ani den, ona ide s papim na pol dna von, aby som ja nieco urobila a som uplne chora a musim im stale volat 😅

ingrid78
11. nov 2008

No presne ani ja.
Mounty ja by som kludne mohla odist, Ado by to zvladol, uz som 2 noci bola prec, Kajka nema problem vypit UM. Ale necitim taku potrebu, ked som chvilu bez nej tak mi strasne chyba a rozmyslam co robi.
A nemyslim ze je velka, ked kojis od narodenia a to dieta s kojenim rastie, tak Ti to pride normalne.

ingrid78
11. nov 2008

Lumi 5x za den, a chce potom papat aj normalne jedlo. Lebo Kajka ked sa poobede zobudi a pred spanim sme stihli len polievku, vypyta si prso a potom velmi nechce druhe ☹

luminkasp
11. nov 2008

Ingrid, no ja nasej davam prve aj druhe pred spanim, ale inak ked jej dam prso, a nechce napr jogurt poobede, tak pockam polhodky, alebo jej jednoducho poviem, ze prso bude iba ak zje jogurt. Najskor mi strasne vymyslala s tym jedlom, ale nejako si zvykla. U nas su najhorsie ranajky, to takmer vobec nechce, lebo si da predtym prso, tak ja pockam tak hodku a potom zje. Nasa zacala dobre jest, ked som ju posadila ku nam ku stolu ako velkacku, videla ako my jeme a jedla aj ona. Ked ma jest sama, tak zvykne robit cirkus a ze chce prso, ale ako nahle vidi, ze aj my jeme, tak sa skludni. A parkrat sa mi napr stalo, ze nebol papi doma, tak odmietla jest a iba prso. A napr pediater mi povedal, ze namam preto stresovat, ze ked bude hladna vypyta si a to ma zjazdil, ze je strasne chuda. Napr skus aj tak ze ked povie nie a pyta prso daj jej a neponukaj dalej jedlo a mozno si vypyta. To ja tak niekedy robim, lebo deti maju rady, ze oni rozkazuju. Tak nasa si rozkaze prso a potom jej to neda. Ale dobre mi je mozno od jula.

melory
11. nov 2008

ahojte, dnes sa u nas stal zazrak a stelka si vypytala dole plienku a sadla na serblik a urobila bak...sa tesim
z jedlom u nas nieje problem, stela zje vsetko, co sa da zut.

luminkasp
11. nov 2008

mel, teba som uz 100 rokov nevidela

melory
11. nov 2008

verim ti luminka, pri dvoch detoch su to take etapy....raz mas cas, raz nestihas sa napit.....teraz mam veget.
tusim zacnem chodit do temy na oducanie od serbliku....

luminkasp
11. nov 2008

mel, sak este mas aspon polroka cas, aby sa naucila chodit stelka na serblik a hugo neviem ako, jeho chces oducit?

melory
11. nov 2008

ze huga 😅 som sa zasmiala.... 😀 hugo od dva a pol nema ani na noc...na chlapca velmi sikovny. stelka uz sama dostava impuls a coraz castejsie mi ukazuje serblik a ze cccc. tak asi jej nieco doslo...treba to vyuzit. ja viem, ze od dvoch rokov, ale aspon cez den. noc zacnem riesit az ked bude mat dva roky.

luminkasp
11. nov 2008

Mel, som myslela, ze huga chces oducit od serblika na normalne wc 😀 😎

No, sak stelka ti postupne bude setrit plienky, neboj

melory
11. nov 2008

hugo nikdy nemal serblik, len na dovolenke pri mori. inak hned bol na velkacskom wc so stupienkom z ikea.

luminkasp
11. nov 2008

hm, tak to je teda paradny chlap... mozno ani stelka nechce nocnik

melory
11. nov 2008

toci sa okolo neho ale ked je na wc tak je ako slniecko stastna...len nic sa nekona.... 😵

maaja
12. nov 2008

caute,

no nas marek stale plienkuje ... ale uz povie ze "bobek v plienke" ale az potom 😝 a ked sa spytam ci ho mam prebalit, tak povie ze ne ! inak vie naco je zachod aj srblik, ale nejak sa mu tam nekce ....

zuzkafuny
12. nov 2008

ženýýýýýýýýýýý...!!!
môj malý dnes povedal... "tam bába" som sa skoro po.... od radosti 😵 😵 😵
takže už nielen vaše bábetká... ale už aj to moje niečo povie 😀 😀 😀
Lilu 😝
či ste lepší...??? 😕
😉 🙂

lilu18
12. nov 2008

zuzka-supis gratulujem...nooo,my sme si daku tu veticku objednali od jeziska,tak cakame co bude 😀

melory
12. nov 2008

zuzka ved kazdy sa nauci rozpravat...dam ti inspiraciu....stelin vyrok - moje papuce

lilu18
12. nov 2008

😀
sice papuce nepovie ale zato razatne...MOOOOJ

melory
12. nov 2008

hej hej, moje...moja...jaaaaaaa, mamo, mamo, a ona je sela 🙂

melory
12. nov 2008

inak papuca-e je prve slovo co sa dietatu lahko povie a je dlhsie. v rodine overene.

lilu18
12. nov 2008

😕 papuca? ved sa mi to zda riadne tazke

nasa si povie Vivi..aa-akoze kaki,alebo mami,vivi aa 😀 to je jej najdlhsia veta

melory
12. nov 2008

ona sa uci od brata, tak dako sa zapaja viac ako prvorodene.

lilu18
12. nov 2008

jasne,ale ved skor ci neskor budu vsetci kecat,chodit na serblik...a pomaly do skoly..ani my dospelaci nie sme rovnaki

melory
12. nov 2008

ved to....mna neznepokuje rec, pretoze hugo do troch rokov nerozpraval, len take co musel, papat, kakat.... 😀 ale potom sa rozrozpraval a dokonca mozem poveda, ze az teraz normalne rozprava cele vety a to je pritom hlava....

lilu18
12. nov 2008

asi nemal o com 😀 Deti z VYSSIM IQ menej rozpravaju-zevraj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre