Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

anielik
14. apr 2010

nie nie sak ja nevravim, len po tom co nam oznamili ze inak to nepojde mi to bolo absolutne jedno ... 😉

veronika13
14. apr 2010

máš nejakú diagnozu?

maaja
14. apr 2010

ja zasa neodsudzujem tych co na to nechcu z roznych dovodov ist ;)
hlavne je, ze mame deticky 🙂

veronika13
14. apr 2010

jaké sme my tolerantné 😀

anielik
14. apr 2010

jo jo, obaja ☹

Maji ani ja, len mi je luto ked sa niekto dlho snazi a potom aj tak skonci takto... a hlavne nemam rada lekarov ktori ti kazu 2 roky skusat...v dnesnej dobe, a potom este 2 roky robi na tebe pokusy a potom aj tak ta posle do centra... 😝

veronika13
14. apr 2010

dievčatá musím sa rozlúčiť,kľudne debaťte, zajtra prečítam 🙂

maaja
14. apr 2010

anielik obaja ?

hej, to je dlha doba 2 + 2 roky ... nas dali na UO prakticky hned 🙂 ani neskusali na nas pokusy

idem aj ja spat ... paaaaaaa

luminkasp
15. apr 2010

verca, mozno by ti pomohlo sa na to len nesustredit. Ja som povedala, ze uz nestnazilkujem, ze nech bude ako chce, zacala som mysliet na ine veci a sups, drobec sa sam prihlasil 😎

luminkasp
15. apr 2010

maja, som zabudla, 8. mesiac zacina od 31. tyzdna 😉

veronika13
15. apr 2010

lumi, to sa ľahko hovorí, ťažko činí... ale jasné, ja viem, že len to môže zabrať 😎 zas až tak sa na to neupínam ako to tu možno vyznelo 🙂 každopádne nejdem už na to myslieť ani toľko čo doteraz

mounty
15. apr 2010

Hm, my sme sa s muzikom nedavno bavili ze keby sme uz nemohli mat daksie deti, tak si asi adoptujeme dve. Ak moja spoluziacka nemoze mat deti, adoptovali si dve a su stastni prestastni a vobec nevidno na nich dake komplexy alebo traumy..........tiez mali problem ist na UO, tak to vyriesili takto.......
Ale veronika13, ja verim ze vam sa podari mat este vlastne, ved ked chces, tak napis nasmu marianovi, mas jeho mail......aj ked teraz siel na Haity pomahat ale o mesiac je spat.papa, drz sa

kat22
15. apr 2010

zdravim vas vsetkych 🙂

mne sa prave dnes skoncila rd, zajtra pelasim na zdravotnu a minimale do septembra ostavam na predlzenej. ak bude praca, nastupim od septembra, ak nebude, neobesim sa 🙂

cakaju nas teraz dve vele oslavy, dufam, ze sa vycasi, lebo grilovacka v dazdi nie je nic moc 😎

dodatocne blahozelam vsetkym oslavencom a aj buducim oslavencom prajem vsetko najlepsie

manka
15. apr 2010

no nam sa oliver podaril hned, druhe tehu az tak po pol roku, ked uz som si hovorila, ze na to kaslem - vtedy prekvapko. alebo zeby to bolo zmenou taktiky 🙂 no tak dufam, ze do tretice to vyjde aj s taktikou aj s udrzanim tehu

inak dnes som bola v naspat v praci. a od zajtra mam vypoved 🙂 takze sa chystam vyuzit novy zakon a uplatnit si narok na 6 mesiacov podpory.

veronikap
autor
15. apr 2010

ahojte, aj my blahoželáme ďalším oslávencom 😵
ja by som tretie brala aj hneď, ale iba pod podmienkou, že mi niekto zaručí, že mi nebude počas tehu tak zle ako pri Marekovi 😀
tretie dieťa si viem predstaviť, ale s tretím tehotenstvom je to trochu ťažšie... 😝 ale uvidíme keď nám aj Marek o chvíľu vyrastie.. 😉
my teraz tiež riešime lekárov.. Zinkin ekzém.. je z nej jasný alergik, len ešte nevieme na čo.. alergológia nás čaká dva týždne a v lete si máme dať vybrať jednu nosnú mandlu... tak asi tak..
Marek je stále také vysmiate slniečko.. a taký nezvyk, stále mu chutí papať, ústa otvára.. tak klop klop.. 😵

zuzkafuny
16. apr 2010

Pozdravujeme všetkých a blahoželáme 🙂 😵

mounty
16. apr 2010

veronikap, nasa Johanka je tiez taka ako Marek, len otvara usta a ked vidi niekoho jest tak pride a zobre kym jej nedaju........a zje VSETKO a HOCICO........to s Nikinkom sa vytrapim niekedy. Dnes som ho musela oklamat ze karfiol v polievke je take nove masko, inak by ho nezjedol..........

Ozaj, ako su na tom vase deticky s farbami lebo ten nas ich ignoruje. Nie ze by nebol schopny sa ich naucit ale prenho neexistuju, nie su dolezite, tak ako kreslenie, pocitanie..........jedine co ho bavi je vrtanie, krajanie, strihanie a samozrejme knihy.

zuzpidka
16. apr 2010

ahojte.
tak u nás sa dnes ako-tak vyčasilo, tak chlapi robia s drevom. teda pília, lebo sa nevieme kvôli nemu autom dostať dnu na dvor. Rastík teraz spí a ja som trošku prečítala, čo ste písali.
Rastík tiež ignoruje farby a chlapské roboty ho bavia najviac. pomôže aj mne dnu čo treba, ale radšej je vonku pri chlapoch. 😉
prajem pekný deň. 😉 🙂

veronika13
16. apr 2010

No tak Riško aj aj Niky alebo Rastík, vrtanie, pílenie... ale farby pozná už od leta, tie základné, učíme ho aby si uvedomoval koľko je 2, 3 a tak... nič násilne, len tak hrou, však na ťažké učenie má ešte času dosť, nech si užije hranie 🙂

veronikap
autor
16. apr 2010

nám na trojročnej poradni lekárka povedala, že ju mám určite dať na nejakú výtvarnú... lebo len ústa otvárala keď sa tam hrala a lekárka sa jej pýtala na farby... my v pohode rozlišujeme aj ružovú, fialovú, bordovú, svetlo modrú, tmavomodú a rôzne iné odtiene.. neviem, mne to prišlo normálne, ona ich pozná už dlho.. švagriná chodí na VŠVU, takže gény mala po kom zdediť, tak uvidíme, či z nej niečo bude 😀 aj omalovávanky vie napríklad pekne vymaľovať, snaží sa držať tých čiar a pod.
ona má veľmi dobrú pamäť.. a aj orientačný zmysel, nestačím sa čudovať, čo všetko si zapamätá a kľudne aj o niekoľko týždňov to zase "vytiahne"...
Marek je o niečo lenivší, ale ťažko porovnávať, každý z nich j e iný.. najnovšie sa snaží dostať k predmetu záujmu (keď mu dám napr. hračku trochu ďalej).. ako leží na brušku, zavŕta hlavu do podložky a vrtí sa ako jašterička... ešte neprišiel na to, ako zadok zodvihnúť.. ale zlatý je pri tom 😵

anielik
17. apr 2010

ahojte,

no my farby tak vselijak, ale ked ich nechcem od neho aby povedal aka je tak pekne povie...
Ja som bola prekvapena, lebo kamoska nam dala cd canaky...to Aj a matko za 3 dni vedel polovicu pesniciek aj v AJ...aj bezne pouziva tie slova, ked sa ho na ne opytam
no zato kreslenie pomooooooooooooc ved my ani ceruzku nevieme poriadne drzat, ale strihanie nam ide. Matko je skor taky "na hlavu" ako na nejake majtrovanie skladanie, malovanie... tieto cinnosti mu celkom idu ale oproti tomu ked ma povedat nieco po AJ, alebo basnicky len tak chrli, ...minule sa hral s legom tomasa a spustil celu rozpravku z knihy..aj ucitelka v skolke vravela, ze tie vacsie deti ani poriadne nezacnu ucit basnicku a matko ju uz vie celu.. (poobede su s spojene triedy)
No idem po 10dnovych ATb, mame horucku a soplisko...strasne a to sme uz vyse 2 tyzdnov doma 😠 😠

mounty
17. apr 2010

Wow, Zinka a Matko su fakt sikovni...........ale asi na to musia deti aj dorast, nas je cely taky spomaleny, vo vsetkom....ale myslim ze ked vyrastu tak sa tie rozdiely stratia. To je ako s vyslovnostou, nas Niki rozprava ako babo, niektori mu vobec nerozumeju, to uz pomaly Johanka ho dobehne, ta je ukecana ako "dievca" 🙂

luminkasp
17. apr 2010

sarinke vsetko naj

zuzkafuny
17. apr 2010

Nám su tiež pastelky na dve veci 😀 na farby kašle, ale v škôlke učiteľky vraveli že je manuálne zručný a jediný skladá puzzle... a tie skladá asi od vianoc keď dostal prvé 🙂 a musím povedať že mu to ide... aspoň niečo ho baví tak, že pri tom vydrží aspoň pár minút v kuse... a už sa nám darí aj skloňovanie 😀 😀 😀 len ešte keď rozpráva, tak mu viac rozumiem ja 🙂

veronika13
17. apr 2010

puzzle u nás ide od leta, zatiaľ máme len také 9 a 12 kusové, ale chcem kúpiť nejaké nové a viac kusové, nech sa učí mladý 😀 skloňovanie som si aj aj všimla, že v poslednej dobe už zaraďuje. Ja a muž mu rozumieme skoro všetko, ale ostatná rodina často nie, ale však to príde, naučia sa, načo stresovať 🙂

Lumi, Tereske všetko najlepšie k 3-ročnici 🙂

mounty
18. apr 2010

Ja som dala NIkinkovi teraz farbit taku vodovu vymalovanku, az dva obrazky vymaloval, tak uspech. Odporucam pre nekresliacich ako je nas, staci iba mokrym stetcom pretierat postavicky alebo predlohu a zafarbuje sa to........

salajcatko
19. apr 2010

ahojky
tak naša Simonka strihá čo jej príde pod ruku, dokáže postrihať na neuveriteľne malé kúsočky, no ja by som si isto už aj prsty postrihala 🙂))
Farby tak zbežne, občas mám pocit, že skôr háda, ona je celkovo lenivá na takéto "učenie" ako farby, básničky, čísla - možno by to aj v pohode zvládla,ale vôbec sa jej do toho nechce ☹(
Ale kreslí rada a pekne, ceruzu drží v ruke pevne a pekne už dosť dlho, najradšej vyfarbuje omaľovanky, a nejde ani za čiaru - len tie farebné kombinácie 😝 čierna tvar, ružové vlasy atd 😀
Zato je však neskutočne zdatná čo sa týka pohybu - premiestňuje sa na všetkom, čo má kolesa, bicykel, kolobežka, kolieskové korčule....skúša už aj bicykel bez pomocných koliesok 😅 😵 no a miluje trampolínu.
a nevie sa zdať fľašky s kakajkom 😝 🤐
V máji nastupuje do škôlky, som fakticky zvedavá, ako to zvládne, nerváčik môj maličký 😵

maaja
19. apr 2010

aj nas Marek pozna farby, tie zakladne ale len ...
a vie aj počitať, dokonca spočitavať ... dokonca vie, ze ked si kupi jednu kocku, tak zaplati akoze 1 euro a ked dve tak dve eura, atd ...
puzzle sklada uz hodne dlho, tiez asi jediny zo skolky ...
hrozne ho bavi spievanie !!!!
a rozprava tak, ze mu aj cudzi rozumeju bez problemov ...

no stale sa v noci pocikava 😝

mounty
20. apr 2010

My sme dostali od sestry taku podlozku co sa da pod plachtu na noc a ked sa dieta pocika , teda ked zacne cikat, tak to strasnym sposobom zacne bzucat, vtedy by sa malo dieta zobudit a docikat uz v bdelom stave na WC.............este sme to neskusali lebo muzik sa boji ze sa nevyspi 😀 Inak ho raz za noc zobudi a da cikat , na postel uz malokedy.........Na ten bzuciak som ale zvedava, lebo sestrine dve mladsie sa este ako skolacky pocikavali a jedine co ich to oducilo bol prave tento bzuciak.........

zuzkafuny
20. apr 2010

Mišiačikove slová 😀 😀 😀 ...
klbáska -klbka,
motorka-motka,
zubná pasta-zubka,
salámka-šlamka,
doktorka-dotka...
traktorík-todoník

mounty
21. apr 2010

To je uzasne zuzka, myslim ze Hviezdoslav by Tvojmu Misiakovi fandil 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre