Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

anielik
11. júl 2008

aj my gratulujeme miminke a Filipkovi a hlavne vela mliecka a maminke skore vyspinkanie sa 🙂

My ideme do BA...nakupit nejake darceky pre nasich malych kamosov 🙂 a cez vikend si uzivame tatika a pride kamoska tak asi na jazera .)

veronika13
11. júl 2008

ale ale, kto to tu snažilkuje??? 🙂

mounty
11. júl 2008

veronika13 uz len na Teba cakame aby Ti zasvietilo snz 😉

Miminka zivijooooooooooo k nultym narodkam maleho Filipka, Tebe vela sily k zotaveniu, mas moj obrovsky obdiv!!!

veronika13
11. júl 2008

mounty vieš že by som už aj rada? ale nedá sa, musíme bývanie vyriešiť ☹

salajcatko
11. júl 2008

MIMINKE i jej mužíkovi gratulujeme, FILIPKOVI prajeme moc zdravíčka a všetkým krááásny spoločný život 😉

Akurát som dobalila tak nahrubo, ráno o 9tej padáme, tak o týždeň pa 😎

ingrid78
11. júl 2008

Ahojte, Miminke srdecne gratulujeme k narodeniu maleho Filipka 🙂 a zelame vela zdravicka.
Baby, ktora ste uz boli na tom povinnom ockovani v 15 mesiacoch? mali ste nejake reakcie?. Lebo den po ockovani cestujeme a neviem ci je to dobre.
Miriamka idem kuknut tu tvoju princeznu

veronika13
11. júl 2008

ingrid, nás v ten deň očkovali aj prevenarom do nožičky, ta ho večer bolela, ale celkovo v pohode, tak sa neboj 😉
salajcatko, tak šťastnú cestu a užite si oddychu 🙂

ingrid78
11. júl 2008

Aj my to spojime s Prevenarom, ale spominaju ze mozu dostat lahsiu formu osypok, tak som len chcela vediet ake skusenosti mate

veronika13
11. júl 2008

ešte asi so zvýšenou teplotou treba rátať, o tých osýpkach počujem 1x

ingrid78
11. júl 2008

Asi sa to stava len vredy ked je velmi oslabena imunita

veronika13
11. júl 2008

no Riško teda mal, očné mu išli, aj s cestovania ešte utrasený...

veronika13
12. júl 2008

ahojte, asi ste všetci pri vode, škoda, mi tu na blizku žiadnu mláku nemáme, ale tiež sa chystáme na kupko budúci týžden 🙂

veronika13
12. júl 2008

no čo je? vediem tu monolog 😀 dneska Riška tak prehnala, len taká voda žltá a hrozne to smrdelo, nechce skoro vôbec je a ešte k tomu aj malo pije, dúfam, že je to len chvíľkové a prejde to

veronika13
12. júl 2008

no tak ja pokračujem v monologu, tá hnačka sa zopakovala ešte dvakrát, vôbec sa mi to nepáči, teplotu mal 37,6 po odpočítaní, trošku zjedol aj vypil čaj, dala som mu Smectu, uvidím. Takto ho ešte nikdy neprehnalo, poradteeeeee ☹

ingrid78
12. júl 2008

Ahoj Veroni,nevsimla si si ci nieco nejedol alebo nevypil. Ja by som mu este urcite dala probiotika. A ak to do zajtra neprejde tak na pohotovost radsej chod. Jak naschval deti vzdy ochoreju cez vikend.
Drz sa.

veronika13
12. júl 2008

mne je to jedno či je víkend, len sa bojím aby to nebol rotavírus 😖

endy
13. júl 2008

Miminka,gratulujeme!!!Nikolka posiela božtek! 😉

lilu18
13. júl 2008

ahojte 🙂

veronika-ako? maly je uz lepsie? podla mna len nieco pojedol co mu nesadlo,tie rotevirusy su nebezp.len pre male mimca a maly je uz chlapina. Az to ale nepreslo sla by som k dr. pre istotu.
my sme kusok hnackovali vcera na vecer,ale myslim ze to bolo z vody-boli sme po 1x na kupku a v tej babetkovskej vode je isto straaasne nacurkane,ved aj mala taku divnu farbu 😀 ale uz sme OK a mala sa tam vytesovala,ani von nechcela aj sme par krat urobili potapku a mala sa z toho smiala.

asi vsetci varite nedelny obed,tak pa a dobru chut 🙂 🙂 🙂

veronika13
13. júl 2008

neviem či lepšie, v noci ho ešte raz prehnalo, doteraz zatiaľ nie, tak dúfam, že to vydrží. Trošku spapal ráno chlebíka, pije menej, ale stále ho núkam.
Pre deti do 5 rokov sú najnebezpečnejšie, no o očkovaní zatiaľ neuvažujem.
Dnes máme ísť na guláš k našim, som sa tešila, teraz varím zeleninovu polievku s kopou mrkvy, gulášik mu nebudem dávať, aj tak pochybujem, že bude jesť 😖

lilu18
13. júl 2008

mne dr. povedal ze malu uz netreba proti rotavir.ock.,lebo najnebezpec.su do 1 roka. Kolko lekarov tolko nazorov 🤐
drzim palceky nech ste rychlo OK,a pite pite a pite-vela tekutin

veronika13
13. júl 2008

veď to, s tými názormi je to hrozné, mne to nevravela doktorka, ale čítala som na stranke rotavirus.sk, ale tam to len propaguju, nie?
no dúfam, že je to len obyč. hnačka

ingrid78
13. júl 2008

Ahojky, no ak este dnes bude Risiak hnackovat, tak necakaj a chod, deti sa rychlo dehydruju.
Rotavirusy sa ockuju len do 6. mes., ak to niekto propaguje aj potom, je to fakt biznis. Drzte sa, ozajn este som si spomenula ze v lekarni je taky roztok pre deti kt. maju hnacku,proti dehydratacii, Kulisek alebo tak nejako sa vola, tak to mu radsej daj

antea
13. júl 2008

Ahojte, vcera som makala s tatkom az do desiatej v noci, tak som zdechnuta...hmm maly vcera tiez dostal teplotu, aj ho 3 krat prehnalo. Nie je kazda hnacka sposobena nejaky rotavirom? Ved moze byt aj rota virus aj nejaky iny ale neviem meno. Su vraj dve vakciny na hnacky. Ale mne ho nechcela doktorka zaockovat. A vraj ak babo dostane hnacku tak uz je neskoro akekolvej rota ockovanie. Zeby? Ja neviem.
Asi mu preraza 6 ty zub.Tak vraj treba po lyzickach horky cajik, nesladeny. a coca alebo pepsi kolu pravu po lyzkach vybublinkovanu. A hylac alebo tu smectu. a suchare papat a uplne dietku nic ako mlieko a postupne pridavat papu. Hlavne nech sa neodvodni.

asi bananik moze. My dnes uz lepsie, len teplota stale.

antea
13. júl 2008

No ale co ja viem tak do 6 mesiaca je to ockovanie ciastocne hradene poistovnou, nemyslim ze to ma suvis s vekom. Pokial nemalo dieta hnacku a na pribalovom letaku vyslovene nepisu ze sa nesmie, tak viem, ze do 5 roku ked su deti najviac ohrozene (ale hlavne pre dehydrataciu ani nie tak koli hnacke), tak sa moze ockovat. Ja to chapem tak, ze to nebolo limitovane. Len neviem ktore, lebo su dve na hnacky pre deti. Aj ked su dost drahe aj napriek tomu. Ale podla mna na druhej strane netreba ockovat, lebo ak zavodnujeme, kazdy si prekakne svoje a aj tak pred kazdou hnackou to neochrani. Takze viac ide o biznis ako o cosi uzasne.

Napr 10 ockovani proti chripke vraj zvysuje niekolkonasobne riziko ziskania Alzheimerovej choroby. Tiez super, ze ockovanie toto vyvolava. Takze ockovat sa ma ale nie uplne vse. Chripkove je podla mna somarina, ked to nie je na dlhodobejsie nez len rok.

Ja chcem akurat tie kiahne, lebo ja som nemala, tak aj seba chcem. Nie su obmedzene vekom a nasim malym ich nebudu preplacat. nestihneme to. Takze vakcina vyjde 1900sk a im staci jedna,dospelakom dve.

zuzkafuny
13. júl 2008

Ahojte... 🙂
Nemôžeme proti úplne všetkému dať detičky zaočkovať... veď budú ako sitká 😉 🙂
Ja som to moje milované Mišiatko prechválila 😕 Sme na prechádzku včera išli s plienočkou... ale dnes zas super...
no tak asi len toľko...
Snažím sa prepáliť si pesničky z PC do mobilu na kartu a ani bohovi mi to nechce ísť 😠 tak sa s tým mordírujem... tak sa majte 🙂

zuzkafuny
13. júl 2008

podarilo sa 🙂 🙂 🙂 Could play je tam, kde má byť 😵 😵 😵

maaja
13. júl 2008

ahojte, ja len na skok - Marekovi lezie zubok, dolna prava dvojka - takze je pekne upistany 😖 ale nema teplotku ani hnacky ... zatial 😅
a nema ani hlasok - vcera to troska prehnal v bazeniku a dneska je zachripnuty ... chudiatko moje male milovane 😵

antea
14. júl 2008

Bre ranko, bola som na tej krvi. Babule, prosim Vas mal niekto z vas skusenost s fimozou pri drobcoch? Ja neviem. Mali sme natierat dakou triamcinolon ci cim, dva mesiace natieram a nic moc. A teraz sa mu zapalilo dost pipik cerveny koncek. Ze repikom lebo moc je ok, ale mne sa to zda ze predtym sme nemali problem lebo sa mu dnu nezaniesla spinka lebo nemala ako a teraz ked kazali, tak furt budeme mat s tym problemy. Mame to dat urologovi odstranit tu blanku alebo chirurgicky alebo skusat doma vo vode. Ja neviem.

anielik
14. júl 2008

Ahojte, zelame pekny uprsany dnicek.

Co budete dnes robkat?

zuzkafuny
14. júl 2008

Ahojte... dnes budeme doma sedkať 😀
malýbúva, ja internetujem, pijem že kááávu 😉 a potom budem čakať, čo nám môj drahý navarí na obed 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre