Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

zuzkafuny
4. aug 2008

Môj prestal už aj mama hovoriť... my používame hotentótštinu... eee, ta, ba, pa, da, ma, ka, hm, to...
ale pekne papá vidličkou 😉 🙂 síce sa mu podarí len každé tretie, ale podarí sa... 😀 😀 😀
Ja mlieko dávam od 11mesiaca normálne krabicové polotučné a nič mu nie je. A sladkostí dostáva tiež málo okrem nedele, kedy je návšteva svokry 🙂 a malý je happy 😵

salajcatko
4. aug 2008

ahojky, hlásim večerný príchod, salaj na nočnej 😀
moja mala vraví mama, baba, hap (hapalo =spadlo), havo, hav, ham, mňam, kaka (kajka), tata (tato=oco) no a eee a pokruti pritom hlavou je ako Nie, to je chutné 🙂

aký ste mali dnes deň?

veronika13
4. aug 2008

zuzi, som sa zasmiala, že okrem nedele 😀 😀 ja dávam tiež polotučne, no som sa teraz zamyslela, či by som nemala dávať plnotučné, žeby ho to viac zasytilo a možno by prespal celú noc, hmmm?

antea
4. aug 2008

Ahojte, Matusko dnes stretol svoju super kamosku alebo frajerku, nevedeli sa rozlucit. Kuk foto. 🙂)
On vie povedat mama, svoje meno je mam, alebo mm ako matusko. Vie ukazat vlasky, cesat sa, kde ma nos, ocka, uska, zubky, jazyk, usta, rucicky, nozicky, brusko, pipik, zadok, nozicky, topanocky. A take ostatne tiez a hovorit vie havo, ako robi havo, sliepka, kohut, ovca, koza, opica, konik,zebra, obcas tucniaka spravi, vtacik ako leti, babka je ba, baba povie, bac, lala je hudba, alebo pusti lala. daj, na, mama ciii, mama daj, mama na, jeeeej, mucha je huuu 🙂, auto brrrrrm, lietadlo fiiiii, sova ako robi, zabka ako robi, ako huci nieco tak to vie. a vselico este. ale mi nenapadne. Normalne drista ked sa mu chce. Fest sranda.
No ale zase este sa seriozne uplne bezproblemov nepyta na cikanie. Ale vie. a v puncochacoch drzi. Ale zase snad este mame cas.
S tym cumlikom. Co ja viem co je lepsie. Asi cumel nez palec. ale zase ved ked tam pisali ze ak nemaju dlhsie nez 6 hodin a Matus ma dudu na zaspavanie mozno minutu tak vyflusne, tak aj kedby mal do 3 rokov tak to nebudem silit.

salajcatko
4. aug 2008

ver ta moja známa čo je tak na zdravú výživu, mi to vysvetlila tak, že dieťa do 6 r. potrebuje tieto tuky kvoli rýchlemu rastu..a je pravda, že ona sa dosť vyzná...

možno by ANtea vedela v tomto tiež poradiť, predsa len študovala a robila v obore - halo ANTEA

salajcatko
4. aug 2008

aha ja o nej a ona tu 😀

zuzkafuny
4. aug 2008

no... ja chlapa asi tiež vyperem na nočnú... 😀 😀 😀
už brble 😝
Antea to dobre už kecá...

salajcatko
4. aug 2008

teda raz som "odpadla" ako zuzkin Mišiačik ciká a pýta sa, a teraz som odpadla čo všetko robi Matúško 😲
teeeeda všetka česť, obidvom, ja som pri simonke akási lenivejšia ako pri kajke, mala by som sa polepšiť..ale zasa preavda je aj to, že simka je ovela aktívnejšia ako bola jej staršia sestra, tato potvorka malá neobsedí pol minutky..a to sa potom ťažko niečo učí 😒
ale rozumie hádam všetko čo jej vravíme, aspon sa mi teda zdá

a dnes je peknučká, zaspala už o 18 tej 😀

salajcatko
4. aug 2008

ste si všimli ako sa začalo už skôr stmievať??? 😒

zuzkafuny
4. aug 2008

Dnes ani Mišiačik nevymýšľal... sme boli nakupku, tak sa unavil... a zaspal hneď...
Môj tiež rozumie... ale hovoriť... eee

antea
4. aug 2008

Sali a co si potrebovala? DNes mam nejako vypnute 🙂) ide nam blbo net tak skusim zajtra ak pojde normalnejsie. a nedaju sa mi nahodit fotky, tak tiez zajtra pekny vecer. Snad to odosle

salajcatko
4. aug 2008

chcela som vedieť ANTEA čo si mysliš o kravskom mlieku - som ukončila nutrilon a kupila malej tatranske BIO polotučné.
no a ked kravské či polo alebo plno...mne mudr poradila polo, známa, čo sa dosť orientuje na zdravu výživu, samozrejme sušené do 3r a ked už kravské tak plno 😖

veronika13
4. aug 2008

no to som nečakala,že vás tu toľko bude 😀
Riško si vie zaniesť pocikanú plienku do koša a aj ostatné čo mu kážem zahodiť, tiež veľa rozumie aj urobí čo mu poviem, ale musí mať náladu.

salajcatko
4. aug 2008

a kde je MEL?

veronika13
4. aug 2008

u rodičov v Kremnici

salajcatko
4. aug 2008

jaj aha, ved písala 😵
ja mám vážne sklerozu 😝

salajcatko
4. aug 2008

Veron prenádzherné fotky si pridala, fakt krásne, profesionálne
čo je to to fialovo-biele za riškom?

veronika13
4. aug 2008

že profesionálne, som sa dobre zasmiala 😀 fotené narýchlo, kým Riško držal a kým ma kôn nekúsal do zadku 😀
myslíš asi tie ozdobené stromčeky, to boli konský sprievod na Jánošíkových dňoch v Terchovej, takých vozov vyzdobených tak bolo asi 20, nepoznáte?

salajcatko
4. aug 2008

tie slávnosti poznám, ale na tej fotke som nevedela čo to je, tie kvietky 😉
Simonka ma rada zvieratka, ked niečo vidí, piští od radosti...
Karinku chceme dať do oddielu ku konikom, ale až ked si privykne na školu, čo bude dúfam dosť rýchlo 😵 do folkloru už chodí, teraz maju pauzu, ale moc sa jej nechce znova začať, čo ma mrzi 😒

veronika13
4. aug 2008

Riško sa ukazuje ako folkorista, aby som to nezariekla, čo sa mi dosť často stáva, ale zbožňuje, keď muž hrá na heligonke a aj ludovky, na to aj tancuje, čo sa o moderných moc povedať nedá, veď aj na programe v piatok vydržal, samé ľudové. Švagor hrá od štyroch rokov na heligonke, tak Riško ho možno bude nasledovať, muž by bol rád a aj ja

veronika13
4. aug 2008

a teší sa do školy? ja som sa neskutočne tešila, si pamätám a asi rovnako som sa tešila, keď som odiaľ vypadla 😀 😀 😀

salajcatko
4. aug 2008

tak to je fajn, že sa mu to pozdáva, ved folkror ma svoje čaro..a najmä vo vašom regione 🙂

Karinka sa teší, ona sa rada učí, i ked sa dosť často stáva, že nevydrží dlho pri ničom, neviem, ako tam vydrží sedieť 45 minút kým bude prestávka 😅 . ALe je šikovná, ona bola vždy taká pozorná, vnímava, dobre jej zapaluje, hádam jej to vydrží..psychologička ju odporučila do školy pre nadané deti,ale sme sa rozhodli pre klasicku ZŠ, tak dúfam, že to bude OK

salajcatko
4. aug 2008

no ja idem do sprchy a do hajan, došla som k tomu, že ked tu večer dlho vysedávam, strašne ma rozbolí hlava 😅
aj teraz, aj včera..a to sa mi nem páči 😠
tak idem, prajem pekné sníčky, pa pa

veronika13
4. aug 2008

bude neboj, môj názor je že neni dobre dávať aj nadané deti to týchto extra škôl, len to v nich podporuje, že sú niečo viac a povyšujú sa. Len ich treba zamestnávať, aby sa v škole nenudili, a aj doma ich motivovať....

salajcatko
4. aug 2008

veron, práve pretoto ako ty píšeš sme sa rozhodli pre klasiku, i ked v testoch obstála úplne super...ale už aj takto ju dosť chvália a nie je to dobré...a v dnešnej dobe sú deti už tak či tak dosť povyšenecké a drzé, rada by som to u Karin eliminovala ako sa len bude dať..či som naivná? 😵

veronika13
4. aug 2008

nie si, no na tej nadanej škole, by sa stým stretávala omnoho častejšie

zuzkafuny
5. aug 2008

Ahojte... tu je zamračené, ale kde tu slnko urobí kuk... 🙂
Aj vám deti za všetko vrieskajú...?!?!?! A hádžu sa o zem...?!?!?! Ja už mám niekedy z tohoto mojeho čuda depku... 😖 Dnes som mu prala kočiar, lebo vyzeral akoby som v ňom svine vozila a on začal vrieskať že eeee a potom aj normálne nechcel ísť so mnou na nákup na pešo... Tak som sa nasr... urobila dievke budíček a bola chvíľku s ním... Lenže keď ja si bez neho ani nákup neviem urobiť... 😖

antea
5. aug 2008

Ahojte , uz som dala tie dve fotecky konecne. Sali co sa kravskeho mlieka tyka a susakov. No okrem toho ze to zavisi od peniazkov a co si kto moze dovolit. Tak druha vec je ze kazda mamina vie co je pre svoje dieta to najlepsie, a je to jej rozhodnutie. A co sa tyka zdraveho a pod. tak niekde som sa docitala ze v mlieku je menej toho vapnika nez v syroch napriklad, alebo v inych mliecnych produktoch. A do susakov sa pridava v optim. miere, takze mozno z toho hladiska kym idu zubky a kym je ten rast prudky by som asi volila susak ako nahradu mlieka. Ale zase nie je nutne. Potom to ze susaky su upravene pre traviaci trakt dietata je dalsia vec. Mlieko samo o sebe dost organizmus zahlienuje, co je snad zname kazdemu, ale aj tak ja mlieko pijem aj som na nom bola odchovana teda chvilu asi na tych sunaroch a milupach a potom kravske. A dalsie plus je ze pre alergikov alebo deti s vysokou predispoziciou na alergie je veeeelmi dobre davat HA mliecka aspon do 2-3 rokov niekde odporucaju az do 5 rokoch, zavisi od dietata. A potom, niektore mamicky kravske mlieko vobec nedavaju len jogurty a sice pouzivaju kravske do stravy ale nedavaju mu pit mlieko ako samotne.
Takze ja s Matuskom chcem vydrzat do 3 rokov na Ha mlieckach. Avsak, neodsudzujem ak sa niekto rozhodne davat obyc mlieko. Podla mna plnobachrate nie je nutne. lebo obsahuje veeela tukov. A co s tukmi spravime my? A co dieta? Nic moc len z nich bachratieme. Takze ak, tak si myslim ze polo. Ale zavisi ake dietatku bude chutit..
Akurat viem, ze detsky traviaci trakt a oblicky a metabolizmus su viac namahane pri traveni mlieka, pri traveni viac slanych veci viac korenenych, viac sladkych veci. Lebo nie su zvyknute. Zatazuje ich to. Ale zvyknu si, to sa nebojim. Len ze im to nerobi velmi dobre. No zavisi na nas ci budeme davat slane, alebo len jemne prichutene a pod....

veronika13
5. aug 2008

ahojte, tak ja som pre niečo podobné dnes dostala nerva. Mám tu na prázdninách sestru-pubertiačku, nič od nej nechcem, chodí ku koňom, dnes som chcela nech mi pomôže aspoň upratať, 5x som jej to ráno povedala, že nech sa už prezlečie z pyžama a nech povysáva spálňu kým tam pôjde Riško spať, nič, ani na piatýkrát, tak som sa chytila a išla si povysavať sama. Potom sa rýchlo prezliekla a išla mi akože zobrať vysávač, že bude ona, lenže som jej ho nedala, nech ide do r--i, keď nechcela. Tak bola odutá. Potom som začala variť, to už bola aj muž v kuchyni, Riško bol stále hore, postavila som jeden hrniec na sporák no došli mi zemiaky, tak som išla nakopať do záhrady. Riško samozrejme za mnou začal revať, tak sa na neho vykašľali a nechali ho plakať pri dverách kým som neprišla, počula som ho až tam celý čas. Také nervy som dostala, som im vyhubovala obidvom, že nech si varia a upratujú, ja budem s Riškom celý deň, keď im robí problém ho na 10 minút čo som bola preč niečim zaujať, aby nereval. Moje neeeeervy.....

antea
5. aug 2008

Ty kokso Veronika, tak to aj ja mam taketo nervaky. By som ich ohlusila. Ako ked boli u nas svokrovci. Maly sa driapal len za mnou. Ale preco? Lebo im je zatazko niecim ho zaujat, u mna ked ideme spolu ma hotovu exkurziu. Takych primitivov fest...nemozem. A ze po kom je taky sikovny. Som sa nezdrzala a ironicky ze asi po starych rodicoch. Oni sa Ti este potesili, ze po nich !!!!! HAHAHA. ani vtip nepochopia. A potom ze co z Teba bude Matusko? Ja ze na protest ze snad profesor (myslela som naozajstneho prof). A oni ze ale ucitelia maju slabe platy. Kua, tak zase nepochopeny zart, ale mne to dobre urobilo ked som to povedala 🙂) Lebo som cakala ze pochopia. Ja ked mam svoj den viem byt fest hnusna

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre