Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

zuzulik22
13. nov 2008

čaute 🙂

melory
13. nov 2008

ahoj zuzulik, chystam sa akurat s hugom k zubarovi, boli ho pri cisteni zubok.
rano som sla so stelkou do obchodu bez plienky a veru sa NEpocikala

luminkasp
13. nov 2008

ahoj mirka, no myslim, ze teraz niekedy par dni do zadu tu bola

a ty sa ako mas? minule som na teba myslela, ze si sa asi pod zem prepadla, ze uz vobec nechodis pozriet stare zname 😀

a emka sa ma ako?

lilu18
13. nov 2008

ahojte, 🙂

mounty
13. nov 2008

ahojte, my dnes ideme s Nikinkom poobede do muzea so zvieratkami pri Dunaji, uz sa tesim, Niki by tam mohol chodit aj kazdy den, tak sa mu tam paci........a pocitat vie do pat ale rozumiem mu iba ja 😉 aj na ulici rata auta, ..........je....(jeden), da...(dva).......ti( tri.......atd. inak je stale iba pri prvych slabikach, ale vie vsetko: vrtacka, vysavac, modem, baterky a taketo slova oblubuje 😉

lilu18
13. nov 2008

sikulka je chlapik 🙂
u nas prsi,tiez by sme radsej zaliezli do muzea..
a johanka sa ma ako?

luminkasp
13. nov 2008

Dnes je tu asi tak obycajne mrtvo

lilu18
13. nov 2008

hm,asi ano..ako obycajne len ja 😀

lilu18
13. nov 2008

robim zemiakove placky..tak obcas mrknem ci niekto nepismenkuje

luminkasp
13. nov 2008

mnam, lilu, neposles mi?

melory
13. nov 2008

lumi t robievas nase jedla? mylim tym bryndzove halusky, sulance s makom, kysnute kolace, zemiakove placky a podobne...alebo knedlo vepro, zelo od susedov?

lilu18
14. nov 2008

dobre ranko v tomto uprsanom dni
znova zacinam?

lumi placky sa uz zjedli,to priamo z panvice mi kradli 😀 uz som vas vecer nestihla mrknut ,zazvonil skype,tak som ficala na nom az do kym sa placky nepojedli

mel. podla mna lumi vari aj aj-myslim tak podla seba,ved aj my radi skusame zahranicne jedla a popri tom aj tie nase slovenske,nie? Lumi tak je? 🙂

melory
14. nov 2008

ved som zvedava....ako pokrocila vo vymyslani jedal.....a mohla by nam sem dat daky dobry receptik na klasicke spanielke jedlo....zajtra mam oslavu a rada sa neham inspirovat 😵

lilu18
14. nov 2008

oslavu? budu mnamky? 😵

lumi slubila ,niekde na predoslych stranach,ze hodi spaniel.receptik..tak cakaaaaaam 😀

lilu18
14. nov 2008

este so tuuu

zuzpidka
14. nov 2008

ahojte. tak my sme všetci okrem šéfka chorí. Rastík soplíkuje a pokašliava, ja soplím a Dadka kašle. tak sa liečime. u nás bude v nedeľu odpustová slávnosť, tak svokra dnes začne piecť. ja nevládzem nič. bolí ma celé telo. včera som urobila väčšie upratovanie a dnes už nevládzem nič. akurát som dovarila kurací perkelt s kolienkami a špenátová polievka. polievka už skoro nie je. majte sa pekne. prajem pekný deň. 😉 😀

melory
14. nov 2008

skore uzdravenie

mounty
14. nov 2008

babky, vam sa fakt tie santaklausovske ciapky pacia??? Ja som na ne uplne alergicka , ako aj na celu story okolo santa clausa............kde je nas uzasny svaty Mikulas ☹ ☹ Slovaci si nevedia udrzat svoje tradicie, skoda ☹ ☹

veronika13
15. nov 2008

mounty, čiapka môže byť, ale na santu som alergická aj ja 😝 😀
inak pokazil sa mi monitor, tak som bez pc, teraz cudzopasím na švagrovom 😕
s tými jedlami, dochádza mi inšpirácia... teda keď navarím, máme aj na tri dni, teda na ten tretí mi to už nechutí, za ten čas zleniviem vo varení a potom neviem čo by som... mať moje problémy, že? 😀

anielik
16. nov 2008

Ahojte

to vsetci vikendujeme ??? 😉 😉 😉 no vcera sme si aj my uzivali krasnu sobotu, poschovavali sme muskatiky a zazimovali sme ruze aj rozmarin s levandulami 😉 matko zatial pohrabal listie 😉

Mounty, preco santaklausovske? A Dedo mrazik bol v akej farbe? Ja na capici nic zle nevidim. Prave naopak velmi sa mi paci. Vy mikulasa neslavite?
Veronika u nas je to podobne a hlavne vikendy nemam rada :((( teda kvoli vymysleniu co varit. Tak pre inspirasiu napisem co mame vymyslene my na tento vikedn. Vcera brindzove halusky + brokolicovo porova polievocka. Dnes si dame kuracie prsia s ryzkou...ale este neviem ako 🙂)) a zajtra mame fasirku so zemiakovym privarkom 🙂))

Tak peky zvysok predlzeneho vikendiku

veronika13
16. nov 2008

my ideme dnes k nasim, sestra ma narodky - 14

luminkasp
16. nov 2008

Babulky, ja len tak na rychlo, lebo robim upratovanie, papi mi zobral malu von az do obeda, tak mozem v klude upratovat, teda ale dobre upratujem tie pismenka, vsak? 😎

Uj, kolko otazok...

Anielik, dakujem, sestra mi uz zohnala tu ciapku.

Mel a lilu, ja slovenske jedla skoro vobec nevarim, lebo mojmu muzovi a svokrovi nechutia (nebudem predsa chlapov na stare kolena ucit na nove chute 😀 😎 ) Ale zvykla som si ja na tieto chute zvlastne 😎 , uprimne, ked som tu prisla musela som naucit varit odzaciatku, lebo spolocnu nemame ani zeleninovu polievku😀 Ale zvladla som, tak teraz som macher 😀 Musim sa priznat, ze obcas ked uz mi strasne chyba domov, tak si spravim napr kapustovu polievku, min gulky v paradajkovej omacke a tak, ale to je zriedka, lebo im to fakt nechuti a mne sa nechce vyvarat ako v reste 😀 Co im napr chuti slovenske je kuraci perkelt, alebo hubovy. Placky som za cely cas co som tu robila len 2krat. Chutili im napr palacinky, ale to zas nemozem casto, lebo ja som sa vydala do diabetickej rodiny 😖 No musim ja len taku zdravu stravu vymyslat, navyse moj svokor mal v marci mozgovu porazku, takze ja len zdravo rozmyslam a napr za parkami sa idem zabit 😀

Lilu, poobedem pridem a hodim ti recept na jedno spicu spanielske jedlo, aspon mne velmi chuti, slubujem, ze dojdem.

Mounty,no mne sa tie ciapky pacia, ja na tom nevidim nic zle. Ja sa snazim zachovat aj slovenske tradicie. Takze k nam pride mikulas, aj adventny kalendar budeme mat, aj veniec (to moj muz ani nevedel co je 😀 ), na vianoce darceky pri stromceku, zo slovenskej str a na 3 kralov pri betleheme. Na silvestra budeme pri odbijani zvonov rychlo jest 12 bobul hrozna a tak. My sme zmeska, tak musime zmeskovo zit 😀

Snad uz som vsetky resty podohanala😀 este sa musim zmenit na snazilku v pase, ale to az poobede...

Jaj, este sa vam musim pochvalit, som si kupila kabat, sa mi strasne paci, teda papi mi kupil, my sme sa sice nesvadbili, ale 17. to budu uz dva roky co sme sa od seba nepohli ani na krok, tak sme vcera akoze oslavovali, boli sme sa prejst a na obed, no a papi prekvapil, lebo ten kabat sa na mna tak pekne pozeral 😎

paaaaaaaaaaaa poobede

luminkasp
16. nov 2008

Teda, to je prispevok, vidno, ze som tu dva dni nebola 😀

este som zabudla napisat, ze u nas bryndzove halusky a jedla z tvarohu nehrozia, lebo tu to neni, nepoznaju, tak to si lumi pochuti vzdy len na slovensku, musim sa uz vybrat, aby som zas pribrala, sa zas budu zo mna smiat, ci som tu cely cas nejedla a buchty mojej babky, ach joj

paaaaaaaa

luminkasp
16. nov 2008

hm, to tu nikto nebol, odkedy som prispela?

lilu, recept: estofado

my robievame z bycieho masa (z bykov z bycich zapasov), ale da sa aj z telacieho, alebo kuracieho masa:

maso nakrajame na kocky, osmahneme, zalejeme vinom a vodou 50 na 50, pridame sol, bobkovy list a korenie, nechame pol hodinu varit

zatial nakrajame na drobno jednu velku osupanu paradajku, papriku, cibulu, po polhodine prihodime k masu spolu s zltym kucharenskym farbivom, tusim sa po slovensky vola kurkuma a jednu chili papricku (to mozete aj na konci, ak chcete dat jest aj detom😀) Nechame varit dalsiu pol hodinu

Nakrajame si zemiaky, sposobom, ze ich nedokrojis do konca, ale na konci ich tak nalomis, pocujes ako praskaju, neviem lepsie opisat😀 To prihodis do hrnca a nechas opat pol hodinu, alebo viac, ak je potrebne. Nevyzera to na konci ako typicka tekuta polievka, ale tak trosku huste, vplyvom tych nalamanych zemiakov.

Treba zjest hned ako je uvarene, lebo tie nalamane zemiaky vpijaju stavu a ak nezjete zostane to uplne suche😀

Ja mam v celku rada toto jedlo.

A este robi sa na olivovom oleji😀

Do varenia¡

luminkasp
16. nov 2008

Bistu, skoro celu stranu som zapisala😀

Luminka sa s vami luci a ide dalej upratovat, mozno este skocim kuknut, co ste popisali, tak sa snazte 😎

luminkasp
16. nov 2008

No teda babulky, dnes ste ma tu nechali samu? Ja uz mam skoro doupratovane 😎

zuzulik22
16. nov 2008

ahojte, tak ja sa vam idem pochvalit - nas kubko uz tyzden papa banan, to je jedine ovocie, ktore spapa - taka som stastna.
Problem co varit riesim aj ja a to varim denne min 3 jedla - mne s opatrovatelkou dietu, manzelovi nieco a kubkovi 🙂 🙂 , mna to v celku bavi, len keby mi niekto povedal, co varit.
Ja mam strasne rada sosovicovu polievku od luminkasp 🙂 .
My sme mali dnes pecene kura s plnkou a ryzu a hraskovu polievku,no a zajtra urobim tvarohove gulky plnene jahodou a obalene v struhanke. No a na utorok a stredu bude nas tatino papat rizoto 🙂

a ked sa chvalim tak sa este pochvalim, kuchynu uz mame hotovu - teda opravenu po zlodejoch a uz nam doviezli aj novu chladnicku (snad tuto uz nikto nezoberie), ale dali sme si ju este do tohto domu, lebo az bud tyzden nam pridu vymenit to vypacene okno. Pomaly nam uz vsetko objednane prichadza, tak sa davame dokopy, ja este stale verim, ze vianoce budeme uz v novom oslavovat. Konecne sa mi po rokoch podarilo zrusit kupovanie darcekov s manzelovou rodinou, vzdy s tym boli same problemy, teraz sme sa dohodli, ze budeme kupovat uz len detom. Taka som stastna, uz o tom u nich hovorim 10 rokov, a podarilo sa. Ale s nasimi si kupime obcas, ked sa nieco fakt hodi, ale nie je to povinnost, proste ked nieco vidim fakt pre toho cloveka tak kupim, ale neznasam kupovat nieco, len preto, aby bolo a pritom to ten druhy vobec nepotrebuje. Najradsej davam darceky ludom, ktori to fakt potrebuju a maju z toho radost, a to su hlavne deti. Minule sme s otcom boli u neho v robote a prisli sa tam pozriet deti z detskeho domova, tak sme im kupili vsetkym nanuk, to ste mali vidiet tie stastne ocka 🙂 . No nic bezkam, ideme kupat kubka a potom papat a hajat. Tak sa majte krasne.

zuzulik22
16. nov 2008

napisem vam jeden super recept na babovku, potrebujete:
4 cele vajicka
4 vanilkove pudingy tesco
1 prasok do peciva
1 hrncek (250 ml) krystaloveho cukru
1 hrncek oleja

Vsetko spolu zmiesat a piect na 150 stupnov, tak 40 minut. Super a rychle 🙂

veronika13
16. nov 2008

lumi, s tým varením to mušíš mať fušku a pre koľkých varíš?
zuzu, určite už budete na Vianoce vo svojom, neboj 🙂 s tými darčekmi to cítim podobne, ale nemám odvahu nejako proti tomu bojovať, a zas až tak mi to nevadí, vždy sa snažíme kupovať čo sa zíde, čo sa bude páčiť, pre švagriny zväčša kozmetika... ale časom možno tiež od toho upustíme, ale teraz keď tu bývame, by mi bolo asi trápne nedať im nič

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre