Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

melory
20. mar 2009

luminka to ti neuverime! 😀

luminkasp
20. mar 2009

maja ma pravdu, vecny sa pise s normalnym e 😉 , maji sorry

salajcatko
20. mar 2009

ahojky
som si musela normálne dočítať 4 strany dozadu 🙂

ak môžem, napísala by som svoje skúsenosti s alergo-imuno mudr. , ktorý neviem prečo, nie je totožný s tým,ako to MEL písala Veronike - tie pásiky na ruke = kožný test nie je robený len na trávy - dovolím si tvrdiť, že je to takto, lebo robili to mne, a aj obom mojim deťom - mudr. podľa symptomov navrhne, čo by sa malo urobiť istotne, následne sa ma pýtala, na čo mám alergiu ja, prípadne muž, o toto to bolo doplnené, a potom sa ma pýtala, či mam na niečo podozrenie,alebo by ma zaujímalo osobitne - ja som dala deťom uribť = trávy, pele, roztoče, ale to sa dáva takmer vždy, a navyše sme im robili = mlieko, jahody, kakao, jablko, pes, mačka, a citrusy . Pluska vyšli karinke na trávy, pele, roztoče, kakao a pomaranč, Simonka mala negativne všetko. Takže aspoň teda u nás v MT 😉 sa tieto kožné nerobia len na trávy,ako písala Mel. Ak bola reakcia na mlieko, tak sa potom berie osobitne aj krv. Samozrejme, popri týchto kožných testoch sa berie aj krv, ako písala Mel, to neviem presne ako to potvrdzuje tie kožné, ale z tej krvi nám vyšlo aj presne, na aké citrusy a na aké trávy je alergická. A bolo nám vysvetlené že astma - atopický ekzém - alergie - "pigmentové fľaky" = jeden typ poruchy ktorá je z veľkej časti dedičná. Ja som od detstva alergik na trávy, Karinka je výrazny alergin na citrusy a atopický ekzem, a Simonka nemá alergie žiadne, ale ma na krku, pleci a stehne pigmentové bledé fľaky - kožná aj alergo sa zhodli, že to zdedili po mne, akurát každá má iný prejav. MOžno som ti Veronika trocha pomohla, možno nie, v každom prípade držím palce. 🙂

maaja
20. mar 2009

haloooo

melory
21. mar 2009

salaj - to bude zrejme len omyl, lebo o pasikoch som ani nepocula, asi som to preletela pri citani, ale mala som na mysli toto : ruka sa popicha a caka sa, ktora bodka zareaguje. pasiky sme my este v tej dobrde nemali, alebo sme tam ani nedosli, alebo len preskocili. jemu prve zistenie padlo z Krvy...a to bola intolerancia mlieka.
veronika13 chcem podotknut, ze mlieka, nie kravskeho mlieka. az neskor sa ukazalo, ze len kravskeho z dalsich testoch.

vcera som mala hrozne hekticky den, mavate to? az som sa vnutorne stale tak triasla ci ako to nazvat.... 😒
stelke sa vcera zacal zormotavat jazyk. stale chce cez den nohavicky, sama sa nevypyta, len ja ju davam cca kazdych 20 minut. vcera nehoda nebola co sa tyka malej potreby, ale velku polacila do nohaviciek.

melory
21. mar 2009

dobre rano inak....este len dopijam kavu....dnes mam u mna babinec. pride holka s vecami od dalsej holky z prahy, co sije a navrhuje vecicky. to bude radosti. 😵 😵 😵 za zorganizovanie ma tricko...dufam, ze si vyberiem spravne 😉 odfotim 😵

luminkasp
21. mar 2009

ahojte, moje dieta dnes stalo 6:50, uf a o 7 uz chcelo ranajkovat, ...

my mame zajtra fiestu v jaskyni, pride aj kuzelnik, kto sa bude tesit? 😉 Asi 50 ludi 😀

idem upratovat, uz tu mam svagra od vcera a dnes dorazi aj svagrina so synom, a dalsia svagrina so synom a muzom, jupiiiii

ingrid78
21. mar 2009

Ahojte, mne dnes zacal den velmi pekne, isla som na kozmetikau , bolo uzasne, som si dopriala, kaviarove osetrenie. Hned nato mi cestou po meste vypadli kozene rukavice, a nejaky dobrak si ich hned privlastnil. Skoda ich ☹
Baby, ktore mate uz detsku kuchynku, poradte kde maju dobru, sa mi nechce hladat na nete 🙂 Ssom pohodlna.
Inak Maji vcera som videla v draciku 2 lekarske sady, a tusim aj v Alltoyse mali, ale v Draciku boli krajsie
Veronika drzte sa, dufam, ze sa skoro tej alergie zbavite. Nedavala si Riskovi aj kravske mlieko? Nemoze to mat z toho?
Mel ja som rozhodnuta, ze do 3 rokov budem urcite davat UM,sice este sa kojime, ale snad coskoro odstavim, ked sa nam podari malu prestahovat do detskej izby. Ale davam jej to Junior bifidus mlieko, od 2 rokov je tam dvojka, asi je to porovnatelne s Nutrilonom, len neviem dokedy je 4ka.

zuzpidka
21. mar 2009

ahojte. šéfko má pohotovosť a bežal na poruchu a ja som okúpala deti a trošku vegetím tu pri PC. boli sme voliť, aj na prechádzke a ideme večerať a spinkať. dnes bol celkom pekný deň. aj som postíhala skoro všetko. až na moje kvety a kvetinovú záhradku, ale snáď bude ešte krajšie počasie, tak sa do toho pustím. prajem pekný večer a dobrú noc. 😉 🙂

melory
22. mar 2009

nutrilon je od dvoch do troch rokov 4ka
stelka bude v stredu koncit 3-ku
tiez sa chystam pokracovat, tak ci v tom niesom sama. si ma kludnila ingrid.

salajcatko
22. mar 2009

ahojky, peknú nedeľu prajem všetkým
u nás je dnes konečne pekne, hádam sa aj zvyšok snehu potopí, a ďalší už nenapadne 😵
Deti mám na dvore, naháňajú sa na bicykloch a Simku počujem až tu zúriť, asi ju Karinka zasa predbehla 😀

MEL - pásiky = tie bodky o ktorých píšeš ty, ja som ich nazvala pásikom asi preto, že nám sestrička robí pásik=čiaroku perom, a značí si skratky (priamo na ruke) a aby mala presné miesto, kde to kvapne a následne po chvílke poškrabe ihlou, tak sme sa zhodli konečne a mysleli obe to isté, len sme to každá inak nazvali 😀

Ja dávam simonke od Nestlé mlieko Bifidus plus1 - je to od 1 do 3 rokov, bola na kravskom, ale kôli tej anémii sme sa dali na toto, má obrovskú spotrebu,ale zháňam ho z BA a z AT, je tam o 6 euro na jednom balení lacnejší ako u nás v MT 😠
neviem či jej ho budem dávať až do 3 rokov, lebo jej 9OOg bal. nevydrží ani týždeň,ale ak sa bude dať, tak by som rada. Porovnávala som výživné hodnoty a veľa je podobných, niektoré ešte lepšie ako píšu na Nutrilone, tak som taká spokojná a aj mudr. mi toto odporučila. A konečne malá aj pribrala,po fakt dlhej dobe, váži takmer 13kg tak sa vytešujem.

Baby, chystáte sa niekam na Veľkú noc? alebo budete čakať kupačov?

zuzkafuny
22. mar 2009

Sali...
Ja nenávidím Veľkú noc 😝
pre mňa by ju mohli zrušiť...
ja sa doma zamknem, vypustím psa, nech nikoho nepustí 😀 a budem tíško ako myška 😉 🙂
Kumne aj tak nikto nepríde, lebo vedia že by išli nadarmo 😀 😀 😀
Keď o váhe hovoríte... môj schudol skoro 2kilá keď mal hnečku, ale ide pomaly na svoju 15,5kilovú váhu 😉 🙂

salajcatko
22. mar 2009

Zuzka, tak to si môžeme podať ruku, ja Veľkú noc tiež nemusím, i ked mi je jasné, že raz prídu tie chvíle, že vďaka tomu, že mám dve dcéry sa nevyhneme klasickej Velkej noci a la kupačka od spolužiakov, a prvých lások, ale kým sa dá, vyhýbame sa tomu 😵 🤐
Dlhé roky sme zvykli chodiť do ZOO Bojnice, tieto sviatky asi eee, ešte je chladno podla mňa, hoci jar je už tu, ale čo z nej keď je tu sneh 😖
Ale isto sa vyberieme aspoň na mini poldenný výletik.
Pred dvoma rokmi som vlastne na velkú noc porodila Simonku. Boli sme na dllllllhej vychádzke, nabehali sme fakt dosť km, poobede som sa poriadne najedla a večer to už šlo - a na pôrodnici ma vítali so slovami " no dalšia, čo umývala okná na sviatky, alebo utekala pred kúpačmi" 😀

Zajtra idem s Karin na neurologiu, som zvedavá, na čo mudr. dojde 😨

veronikap
autor
22. mar 2009

ahojte, som vás trošku počítala... my sme boli na víkend u našich, bracho mal narodeniny, tak sme oslavovali... super bolo, len to rýýchlo ubehlo...

ja som sa minulý týždeň rozhodla, že malej už budem dávať obyčajné mlieko.. UM pila už dlho len večer pred spaním a ráno si už sama začala pýtať buď kakavko alebo mlieko (ja si ráno dávam namiesto kávy, tak chce vždy to čo ja, Michal raňajkuje len kakao)... ja som to aj tak plánovala, cca do 2 rokov... my kupujeme Rajo 7 dňové

alergie zatiaľ nemáme nijaké (ani ja, ani Michal) a verím, že to tak zostane aj u Zinky

ingrid, ja som kuchynku objednávala cez Quelle, bola síce drahšia, ale neľutujem, je super vybavená a malej sa veľmi páči, každý deň vyvára 😵

čo sa Veľkej noci týka, ja ju mám rada z titulu, že to je sviatok, zídeme sa všetci, začína jar, ... kúpačov nepúšťame už niekoľko rokov (teda mamina), tu v BA ma nemá kto chodiť polievať a Michal to tiež nemusí...
Zina sa narodila na Zelený štvrtok 😵 a tento rok to vychádza tak, že 11.teho má môj ocino narodeniny, takže pôjdeme zrejme aspoň na dva-tri dni k našim

gogos
22. mar 2009

ahojte kocky, vam vstupujem uplne nadrzaka do debaty, ale chcem vas poprosit, ktore mozte a nemate tam svoju favoritku, PROSIM zahlasujte za mna, som cislo 12

http://www.jemnemelodie.sk/zmenaren

velmi pekne dakujem

maaja
22. mar 2009

cafte, ja uz Marekovi nejaku dobu davam tu 4ku nutrilon 😅 raz som isla kupovat a nemali 3ku, tak som zobrala 4ku a odvtedy ju kupujem ... aj ked dva rocky nas este len cakaju - najprv musi oslavit Stelka a Matko 😵
my robime oslavu teraz v nedelu co bude ... sa tesim 🙂

co sa tyka sibacky - tak my tiez nesibackujeme, resp. nechodia polievaci - okrem Roba a Mareka samozrejme ... my totiz byvame daleko, tak sem nikto nezajde ... no Marek bol aj minuly rok sibat, takze aby som ja netrcala sama doma, idem s nimi k mojej mamine, tam ma nechaju a idu posibat a potom sa po mna vratia ... tak mi to pride take fajn ...

anielik
22. mar 2009

Ahojte,

tak prva oslava za nami 🙂 Bolo fantasticky, az nato ze Matko ani za... nechcel sfuknut sviecky, a mna napadlo az ked som si pozerala fotky ze on sa na vianoce asi predsa len popalil ked chytal plamen aj ked neplakal ☹ ☹ ☹

No mlieko viacmenej nepijeme, ale ked tak tak normalny "krabicak Rajo" 🙂 Alergie zatial nemame nikto tak dufame ze ani mat nebudeme 🙂))

Sibacka, kedze nepojdeme na vychod k babke ani do PD...tak asi ma len chlapci vysibu, co prezijem 🙂 Zajkovia uz su nachystani....a inak nema kto prist, jedine nejaky maly sibac ale s nikym neratam, dufam ze bude pekne a niekde sa vyberieme

ked chcete kuk fotos 😉

ingrid78
22. mar 2009

Veronika, prosim ta nehidila by si mi link, lebo nevim v quelle najst taku ako ma Zinka v albume, mozno sa uz nevyraba ☹

luminkasp
23. mar 2009

Ahojte,

tak vcera bolo super, mala bola vytesena, lebo mala kopu kamaratok, kuzelnik bol tiez super 😎 domov sme dorazili az o 9 vecer.

pa

maaja
23. mar 2009

cafte,
tak mi napadlo - nemal vcera narodky RISKO ????? VSETKO NAJLEPSIE mu prajeme 😵

zuzkafuny
23. mar 2009

Ahojte 😀
tak tu už niektorí oslavujúúú júúú 😀 😀 😀
Ja nemám nejaký špeci darček... ani mi nejako nejde napadnúť čo by som mohla...
hm... možno na niečo prídem...
Ale 27 mi má Zuzuľa 14 rokov 😕 a ešte k tomu aj tri Alenky meniny 😅
tak to dáme dokopy a bude z toho dáka oslavienka 😵 😵 😵

luminkasp
23. mar 2009

risko vsetko najlepsie

baby, kamoska mi rodi, tak sa mi ani rozmyslat neda, hehehe

veronikap
autor
23. mar 2009

ahojte 🙂 aj my blahoželáme a posielame pusinky 😵 😵 😵

Ingrid, oni ju už asi nepredávajú.. všetko som tam prehľadala a ani ja ju neviem na nete nájsť .. škoda, lebo je fakt super ☹

luminkasp
23. mar 2009

kamoska uz porodila, tak uz mozem opat rozmyslat 😀

pekny darcek si dala na 25. narodeniny, prvu dceru 3450g a 49cm😀

ja som ako zvycajne nahodila nove foto 😀

zuzpidka
23. mar 2009

Riškovi želáme všetko najlepšie. 😀
ja som dnes umývala okná a robila jarné upratovanie v našej izbe. tak som unavená a hotová. 😉 🙂

zuzkafuny
23. mar 2009

Aj ja som hodila foto... ako Miško občas večeria... v čiapke 😀 a vonku čiapku ani zapána!

veronikap
autor
23. mar 2009

naša Zina chodí najnovšie po byte so slnečnými okuliarmi.. ale nemá ich na očiach, ale na hlave 😀
zuzi, že sa ti chcelo do tých okien... mňa stále odrádza to počasie čo hlásia.. stále má pršať a neviem čo... ale do Veľkej noci sa to snáď už zlepší...

mounty
23. mar 2009

a nas Niki najnovsie nekraca ako normalny clovek ale skace 😀

zuzpidka
24. mar 2009

dobré ránko. okná umyté, ale už aj opršané. ďalšie prídu na rad nabudúce. u nás prší a pofukuje. 😒 ☹

melory
24. mar 2009

veronika stela chodi tiez s okulirmy, ale na ociach...strasne eroticky sa pritom tvari.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre