Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

oraia
26. dec 2008

JUUUUUj tu dnes voooobec nikto nebooool ....

my sme boli cely tyzden na chalupe a bez netu takze aspon takto oneskorene zelam krasny vianocny cas a stastny novy rok.

Stani...chodime ale uz pomenej je dost kosa takze uz len u nas okolo bloku...na trh si ideme akurat nasat atmosferu 😀 tak 1-2x do tyzdna
juj a som rada ze malinka je v poriadku az ma zamrazilo ked som to citala fuuuu chvala Bohu, ze je ok....

jamaica77
27. dec 2008

No ani neviem kde zacat, vcera vecer som si precitala par stranok dozadu, aby si videla co sa tu deje.....

Takze uz mame prveho augustoveho zubaca 😀 madi blahozelam Simonkovi k prvemu zubku, vlastne ku dvom, ze? Pozrela som album ale este tam asi tu fotku nemas so zubkami, takze vysli mu dole? ja vzdy cakam ze Alexe vyjdu prve hore, ta tak besne vsetko kuse, rucicky ma az cervene co tak ich obkusuje, a slinta poriadne, a niektore dni je poriadne podrazdena, ale nic este nevyslo, kazdym dnom cakam ze zubok vyjde 😉 A tiez som rozmyslala ze ake to bude ked sa prisaje na mna so zubami ale asi to bude ok, len ked bude nervozna ze nie je dostatok mlieka v prsniku alebo nieco tak moze potiahnut so zubami a pohryzt bradavku ale dufam ze mi nieco take neurobi 😠

Stankaji - boze dievca, davaj si poroz, musela si byt poriadne vystrasena, ja by soms a zblaznila keby mi mala spadla, vzdy sa toho obavam ze spadne z niekade, lebo sa este nepretaca vobec, a sem tam odskocim na meter dva od nej stym ze oko nespustim z nej keby sa nahodou pretocila prave v tedy prvykrat 😅 ale zase tak by som ju nikdy nenechala na pulte a odisla na Wc, to urcite nie, to si poriadne zariskovala a vysledok je tu, ale chvala bohu ze sa malej nic nestalo a ze je v poriadku. No clovek sa musi vzdy poucit na vlastnych chybach 😅

Vidim ze uz rozmyslate nad kupami autosedaciek, takze to nie len moja zasrana vyrasta vajicko ale aj vasi drobci? 😕 to je najhorsie ze potom pri tej druhej sedacke sa neda mala vybrat vonku ked spinka aj so sedackou 😖

Pozrela som aj par albumikov - peknucke mate fotecky a este krajsie babetka, ale nam rastu ako z vody, ze? 😀 Ani nie je pravda ze pred 4 mesiacmi sme ich mali v bruchach a Alexa uz ma o 5 dni 5 MESIACOV 😕

danka2612
27. dec 2008

ahojte.mame mensi problemik.maly zacal zvraciat Nutrilon,zmenili sme na Bebu,je to lepsie ale nemoze vypit viac ako 150ml.ma 4 mesiace.nevykaka sa sam len ked mu pomozem ale to nechcem aby si na to navyknul.doky kazala dat odvar z ovsenych vlociek,sestra ma zdrbala ci som normalna-je zdravotna sestra matka dvoch deti. v poradni mi vraveli ze mu uz mozem pomalicky davat jablko,mrkvu,banan a pomali zacat s polievockamy.z toho som mu asi tyzden davala ciste jablcko a on sa nevykakal.asi som presvihla vase prikrmovanie ale aj tak vam za rady dakujem uz teraz.teplotujeme,papkame rucicky a slinkame asi uz budu zubky.

basky
27. dec 2008

Danka, zrus Bebu, ma vela zeleza a zapeka, mame odskusane. A rurky sa neboj, nie je navykova, je to len reflex, aj my ked sme mali Bebu, sme na nej ficali 😉 .
Aj mi papame ako kedy, Nutrilon pil 200ml az do dna a 5x denne, teraz niekedy vypije ledva 100 a to s nim aj bojujem. Rastu zubky, vtedy deti menej papaju, nechuti im, su podrazdeny, nemaj strach, on to dozenie. A uplne sa nam zmenil rezim dna, uz sme spinkali celu noc a teraz sa zobudi o 4.OO h a papame, potom o 8.30 a dalej kazde 4 hodiny. A predtym prespal celu noc a papal po 3 hodinach. No zubky narobia zmeny, a s prikrmamy by som pockala do 6 mesiaca, nemas sa kam ponahlat, mliecko obsahuje vsetko, co treba a ta nechut k Nutrilonu je docasna. Natieraj dasienka gelom a davaj mu hryzkat tvrde. Inak aj my mame zvysenu obcas teplotu. Vcera sme mali, dnes nie. Vcera nechcel papat, ledva za cely den 700ml, dnes skoro cely den spal a papal pekne, vypil liter a este aj 2x cajik po 100 ml, no musime vydrzat a pocuvt drobcov.

aktak
autor
27. dec 2008

aj my sme vcera a dnes muselo pouzit trubicku, som nemala jest tu kapustnicu 😖 dufam ze to rychlo odozneje

ivetka2581
28. dec 2008

kolko dni vam nekakaju drobci ze pouzivate trubicky.ema sa obcas nevykaka 2-3 dni apotom to znej ide.lekarka povedala ze pokial nema bolesti a tvrde brusko tak je to v poriadku pretoze babetko vykakava len zbytky mliecka ktore mu nestravilo pokial by to bolo ze sa nevykaka po6-7 dnoch vtedy je uz problem

slaviq81
28. dec 2008

Joj baby, Lara tiez bola vecer nervozna a musela som to riesit trubickou. Trebalo nam tej kapustnice? 😀 😀 😀

slaviq81
28. dec 2008

Inac ako sviatkujete? Lara sa tak zlakla stromceka,chuda moje. Ale teraz ho uz trosku obzera, gule sa jej pacia 😀 😀

aktak
autor
28. dec 2008

nam pomaha trubicka ani nie na kakanie ako na prdkanie, vcera som pustila taky prdik nou ze mi az ofinu vyfuklo dozadu, vazne 😒

slaviq81
28. dec 2008

aktak 😀 😀 😀 U nas ked Lara pusti po troch dnoch do gati, tak je zamoreny cely byt 😀 😀 😀

iwuskaaa
28. dec 2008

Ahojte kočky, dala som aktuálne fotky do albumu konečne aj ja. Ak chcete vidieť ako rastieme, môžete kuk sem:
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

Ja nemám stále net, iba keď zbehnem k mamine, ale dúfam, že čoskoro sa to zmení, lebo mi to písmenkovanie s Vami chýba 😔

jamaica77
28. dec 2008

Aktak - takze kapustnica u vas robi neporiadky? ☹ No dufam ze coskoro vas to prejde, ja som neriskovala kapustnicu a ziadnu kyslu kapustu este
ale uz som jedla fazulu, aj sosovicu, kukuricu, hrasok - vsetko je v pohode, akurat sme mali problem so zelenou fazulkou ale to naposledy bolo pred mesiacom, takze odvtedy som neskusala este raz, z ovocia jem vsetko, takze uz len mi treba vyskusat brokolicu, karfiol a kapustu - dufam ze to babulka zvladne 😉
Zatial neprikrmujem, sme stale len na MM, pred tyzdnom som mala laktacnu krizu asi 5 dni ale kupila som si ten caj pre podporu mlieka a zabral za jeden den 😵 je supeeeer, juuuj a skoro na najdolezitejsie som zabudla, dnes sa Alexa prvykrat sama obratila z bruska na chrbat 😵 😵 😵 a tak sa cudovala ze co sa stalo, potom to zopakovala este asi 4krat a odvtedy nic 😠 chceli sme to ukazat Daddymu a nafilmovat ale zial uz to nechcela robit 😒
iwuska - kraaasne fotecky, dAvid je nadherny 😵

lalunna
28. dec 2008

aktak 😀 😀 😀

iwuska, ta fotka ako je davidko polozeny na ruke je nadherna 😵

ada11
28. dec 2008

iwuskaaa, krásne fotky, nádhera 🙂

stankaji
29. dec 2008

Awojte babulky a babetenka!!!
...prijemne medzisviatkove obdobie 🙂 🙂 🙂
...ako ho travite???

My sme stravili sviatky velmi pekne, stedry den sme boli na prechadzke a potom sami domka, prvy a druhy sviatok sme chodili po navstevach a Martinka sa fantasticky drzala, vsetci si ju vychutnavali, takze si "perfektne" zvykla na rucicky...a aj tieto dni po sviatkoch ju taticek trosku rozmaznaval, este ma aj braceka doma na prazdninach, takze sa mame zatial vyborne... 😎 😎 😎 som zvedava, ked tatik pojde opat do prace a syn do skoly 😢
...ale co uz, zvladali sme to predtym, zvladneme to aj potom 😝 no a prechadzky kazdy den aj v tych mrazoch nesmu chybat...spi aj tri hodiny, akonahle ju dame len do zadveria, aj ked otvorim balkon, uz je po 15 minutach hore.

...ozaj k tej kapustnici, ja som jedla troska a mala vypustala riadne delobuchy, ale hlavne ze to zvladla sama

nika.r
29. dec 2008

ahojte,

stanka, na dvoch miestach som čítala, že ak je viac ako 5 stupňov pod nulou, už netreba chodiť na prechádzky. Ja sa toho držím, ak sme von, tak max. polhoďku. Doma malý spí vo vyvetranej izbe.

My sme tiež sviatkovali krásne, s tatikom sme si užili. 🙂

oraia
29. dec 2008

Ahojte baby a babatka 🙂 .... my sice kakame denne aj dvakrat ale zato papat sa nam nejak prestava chciet a to etse velmi nedokrmujem lebo sme sa nestretli s uspechom, papa menej mliecka aj cajiku menej vypije neviem preco inak Saške nic nie je ...

A inak babule co ste dostali pod stomcek, noze podte sa chvalit 🙂 .....

ja som chcela kameru lebo sme mali uz taku starozitnu 😝 ...tak som dostla teraz taku mini "kabelkovu" a konecne mozem si tocit svojho anjelika 🙂 ...no a potom este telefon, nahrdelnik, prsten,cizmy a tak.... jooooooj veeeeela som ja musela byt dobra asi 😀 😀 😀

anape
29. dec 2008

ahojte mamicky 🙂 ,
verim, ze ste vsetky prezili s babatkami a svojimi rodinkami nadherne vianoce 🙂
My sme si vychutnavali tatiho, kedze pocas roka chodi domov takmer az vecer 😒 , ale to poznate urcite mnohe z vas.
Viki bola zo stromceka paf a vydrzala sa nanho pozerat dost dlho, no Petusko to uz prezival ovela intenzivnejsie ako minuly rok, tak to bolo take krasne.
Co sa tyka tazkosti po zjedeni vecere, tak nas to minulo, no ja som si to tak trosku odskusala uz predtym, kedze som ochutnala nejaky cas pred sviatkami aj kapustnicu aj salat

Minuly pondelok sme boli v poradni, Viki mala prave 5mesiacov, vazime 7200g a dostali sme druhu davku hexavakciny a ockovaniu proti pneumokokom, tak sme zase plakali...no chvalabohu reakcie po ockovani boli dobre, akurat sme ten vecer mali zvysenu teplotu

oraia
29. dec 2008

stani.....jeeeeej Martinka a Saška maju spolu rovnake gate len Saška ma zlte a Martinka ma tie dupacky ruzove 🙂 zlata je jak pekne hopa 🙂 ....

anape
29. dec 2008

zabudla som vam napisat, ze v utorok pred vianocami sme sa konecne stretli s anulou, no bohuzial len tak narychlo, ale som velmi rada, ze som ju spoznala /aj jej manzela/, lebo je to taka zlata osobka a Klarka je nadherna baculata kocka 🙂
v sobotu uz odchadzali naspat do svajciarska, tak verim, ze dosli dobre a bez komplikacii

no mrzi ma, ze som pri tej rychlosti zabudla odfotit Klarku s Viktoriou a Petuskom 😒

anape
29. dec 2008

nika mne lekarka vravela, ze mame vonku chodit do 10 stupnov pod nulou a tak mi vravela aj anula

a este som vam zabudla povedat, ze vcera som nechala na hodinku manzela s detmi sameho a ked som sa vratila,tak mi oznamili, ze viki spapamala dve okruhle piskotiky a ze jej velmi chutili a bola z toho cela happy... trosku ma to v prvej chvili zarazilo, lebo som sa rozhodla prikrmovat tiez az po siestom mesiaci, ale taka mala vynimka hadam nezaskodi 😀 , hoci Petusko v tom case uz papal kasicky a mrkvicku, no uz nebol dojceny

anape
29. dec 2008

chcela som napisat spapala a nie spapamala 😀

babulka123
29. dec 2008

ahojte babulky, chcela som sa spytat skusenejsich... ako ste riesili kociky?

rozmyslam nad tym ze ak bude babatko najprv potrebovat len hlboky kocik, tak niektore su take ze uz v 4 mesiacocho ho vo fusaku a v deke do kocara nenarvem... potrebovali by sme nejake typy na kocik, ktory je dooost priestranny, u nas je dost velky predpoklad ze budeme mat vacsie babatko .. obaja sme "anorektici" ako vysity.. hehehehehhe

iwuskaaa
29. dec 2008

Ahojte kočky, je niekto tu a teraz? 😀 Bola by som rada 🙂 . Dávidko je na prechádzke s ockom, tak maminka sa prišla odreagovať 😵
Ďakujeme 😉

vejinka
29. dec 2008

ahojte kocky..ja som mala jediny problem..a to s cokoladovymi peniazkami hrozne ho zapieklo a nekakal cely den ..pre nas to bola hotova pohroma kedze denne kaka 5-6 razy. takze vecer som musela pouzit rurku velmi bol nesvoj..a krasne sme sa vy kakali..odvtedy ziadna cokolada a maly je v pohode
s kapusnicou ani sosovicou nemal problem 😉

matidami
29. dec 2008

ahojte maminy, môžem sa tu k vám pridať? mám synčeka Damianka, narodil sa 27.8.stále papá moje mliečko a je veľký chlap a stašne zvedavý.. 🙂
Vaše detičky sú krásne, ako nám rýchlo rastú... 🙂

zlatulienka
29. dec 2008

Ahojte mamiule 😉

matidami - vitaj medzi nami 🙂

my sme sviatkovali úžasne pohodovo, aj návštevy aj trojhodinové prechádzky sme postíhali...

a dnes sa nám prerezal prvý zúboček - vpravo dole - sme sa museli pochváliť a ešte sme aj pekne pribrali -"malý" valibučko má už 9 kíl 😝
😀

babulka - my mám kočík CAM Cortina X3 trojkombináciu a ešte sa zmesíme do vaničky aj s fusakom a dekou - i keď len tak tak a som s ňou veľmi spokojná

babulka123
29. dec 2008

zlatulienka dakujem.. no skusim pokukkat.. moon a gesleiny sa mi pacia ale tie ceny.. no uvidime...

jancia
29. dec 2008

my mame ten isty co zlatulienka a tiez som spokojna a este sa zmestime aj s fusakom 😉

nika.r
29. dec 2008

ahojte,

mám jednu otázočku na miminky, ktoré chodia plávať s bábätkami. Aké plavky ste drobcom kúpili? Nech sa inšpirujem. Viem, že sa dajú kúpiť jednorázové v balíkoch. Ale našla som aj niečo takéto http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_... a ak to správne chápem, do týchto plaviek by sa ešte mala dať plienka? Dakujem... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre