Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

hribikana
12. jan 2009

No tak to dufam aj ja, ze budenie sa kazde dve hodiny na kojenie v noci je len docasna zalezitost 😝 Cez den mi Nina papka iba 3 krat.

angelina22
12. jan 2009

caute baby, vitam hribikanu,,,,aj ja ddakujem za recept na vyzivu,,,,,,mala mi sedi na kolenach takže moc nemožem pisat....zajra ideme na druhu davku prevenaru,,aj na poradnu tak s atesim, kolko sme pribrali,,pekný den!!!!!!!!!!

slaviq81
12. jan 2009

Ahojte,
tak ja kojim castejsie v noci ako cez den. Zle noci kazdu hodinu, lepsie noci kazde dve a malokedy sa stane ze kojim len dva krat. 😀 Neviem co ma to vcera napadlo, chytila som odsavacku a zacala odsavat ako diva. Mala som uz asi deci v pohari, ale som taka nesika ze som to vyliala 😠
Angelina, aj my ideme zajtra na ockovanie. To bude slz..... ☹

hankahc
12. jan 2009

dakujem za recepty na vvzivu. dneska sa do toho zahryznem 😝
maly uz dva dni huci a huci, hlavne ked ma ist spat, vidim na nom ze uz len ledva preziva a on nie a nie spat, len huci...az pisti 😠
huncut uz vie pouzivat svoj hlas, ma tri druhy placu, ked ma nervy, ked vypadne dudka a treti ked ho nieco boli....no je to radost s nim 🙂

lalunna
12. jan 2009

aj patuch je nejaky iny
dokonca som zasa zacala v noci kojit 😒
o 3,00
o zaspavani - zaspi o cca 22,30 po tretom kojeni a to mam poci ze by ma dudlal bez prestavky kludne aj cely den, ked mu dovolim dlho, grca 🙄

ale cez den je poklad, je velmi zivy, hravy, urozpravany, vsetko co sa okolo neho mihne lapa do pazurov a nasledne pcha do pusy 🙂
najvacsia zabava je mlatit rukami do krabice s umelohmotnymi hrackami a potom este robit drepy, a najlepsie aspon 1000 krat 😀

ja vyzivy nemam, nikto mi neurobil 😀 a mne sa nechce take 😔 🙄

kape, neverim, ty uz vybavujes jasle na buduci rok, fuha 😲

nesca
12. jan 2009

Kape, ty myslíš, že ked je v DM zlava 10percent a máš nazbierané aj body, tak ze ti dajú 20 per. zlavu? Lebo zvyčajne sa viac zliav navzajom vylucuje, ale daj prosim vedieť, lebo aj my máme nazbierané 🙂 . Dik.

Boli sme v poradni a hovorila som MUDr. že malý sa ešte nepretača a dnes ma 5m, povedala, že ešte nevadí, ale že ho máme dávať čo najčastejšie na brucho, ale v noci sa neráta, ked spí, ale cez den aby pásol a spevnoval si chrbatik a že ak o taký mesiac ešte nič, tak potom nás pošle na neurol=ogiu, tak ideme trénovať 😉 .
A máme iba 6900g, je tu ešte niekto lahší a tí čo už máte 5m všetci sa už pretáčate?
A v stredu ideme tiež do BA kvôli obličke, tak dúfam, že nás tam zase nezavrznú ☹ .

nesca
12. jan 2009

A ešte ma napdlo, MUDr. mi povedala, že už mu mám robiť tie jednoduché polievočky a mrkvu a zemiak a tak. No tak si vyberte a to máme ešte problémy s tou obličkou. No možno preto aby viac priberal, ale mne sa teda aj tak nezdá chudý, však má také stehniská a líčiná a aj bruško, tak ja neviem, on bude možno celkovo taký drobnejší 😒

elly111
12. jan 2009

ahojte ja varim kazdy den jablcko a dnes na obed zdlabal zemiakovu kasicku s kuskom kuracinky 😀
a jasne ze najvacsia radost je vsetkym trieskat, mlatit, cim vacsi ramus tym lepsie, zhadzovat veci a vsetko ochytavat, jacat ako pavian a najnovsie najvacsia zabava je kloktat mlieko, caj, vyzivu, vsetko a ked nie je nic ine tak slinky naramne sa na tom bavi 😀
mali by sme sa stretnut u tej ktora ma najvacsiu kuchynu a urobit zasoby vyzivy pre vsetkych drobcov 😀

hribikana
12. jan 2009

Ahoj Nesca, podla mna tvoj maly zas taky maly nie je. Podla tabuliek je priemerny. Mam znamu, ktorej dcerka ma 5,5M a 5,5kg a tomu dievcatku nic nechyba. My sa uz pretacame aj snaha sadat je tiez silna. A Nina zo zaciatku nechcela past baranky, tak teraz aj ked ju polozim na chrbatik, hned je na brusku a pasie. Neprikrmujem ju zatial nicim, raz som jej dala ochutnat banan, no chutil jej neskutocne. Nic idem si zdriemnut pokial mozem, aby som bola v noci fit.

nesca
12. jan 2009

Hribikana, dakujem za utechu, dufam, že to bude OK 🙂 .

Inak neda mi, stale rozmyslam či každe MM je také úžasné ako to teraz všade prezentujú. Aj ked ja tiež kojím a raz za cas mu dáme Nutrilon ked niekam ideme, alebo ked sa potrebujem v noci vyspať po pár horších nociach a nášmu je to jedno vypije čo mu dáme 😀
Ale myslela som to v súvislosti s našou stravou, lebo ja nemôžem povedať, že sa stravujem nejako super zdravo, jem v podstate všetko okrem tých typicky nevhodných potravín pre dojčenie. Ale napr. v pohode jem vyprážané jedlá, aj mastné niekedy, a bravčovinu a smotanové jedlá a pod. No a v UMe je to také správnejšie namixované a vyvážené nie? Proste dúfam, že raz neprídu zase na to, že ak sa stravujete relatívne nezdravo či nie je lepšia alternatíva UM. Ale nezbite ma, to ma len tak napadlo . . .

nesca
12. jan 2009

Ozaj a videli ste ten album Látkujeme a baví nás to, neviem koho to bolo a tie plienky sú naozaj kráse, ale nazdali sa vám obrovské, potom tá mamina musí vymýšľať, že ako zväčšiť body medyi nôžkami, lebo jej to tam nedochádza a nemajú tie drobce potom zadocek veľmi zvýšený oproti trupu a nebude to zle na chrbticu? A o koľko čísel musia mať väčšie gaťuše, aby sa im tá plienka v pohode vošla? No ja neviem . . . ale aby som nebola iba negativistická furt, tak tie dvoje posledné sa mi veľmi pozdávali, asi aj preto, že vyzerali také menšie, neviem značku, ale nad tými by som ešte uvažovala. A niektorá ste tu písali, že jednorázové plienky, že je to potom smradľavý igelit, ale ja predsa určite nekúpim igeliťáky, lebo to nedýcha a je to najlôacnejšia alternatíva jednorázovej plienky, ale ostatné typu Pampers, predsa nie sú z igelitu, ale z akéhosi papiera, tak nedá sa to v podstate aj recyklovať? A tie Alany z DM sú fakt takééééééé mäkkučké. No už som asi veľmi múdra, ale malý už dlho spí, tak potom veľa rozmýšľam 😀 😝 .

elly111
12. jan 2009

nezabijeme ta 😀 , ale materske je len materske, prirodny zdroj 😀 , ziadna umelina a umelo napchate vitaminy, takych veci sa napap v zivote dost, aj ked maminy su uz tiez po tehotenstve a dojceni vytahane z vitaminov, kym sa da i ked sa stravujes aj menej zdravo je iste lepsie to tvoje mliecko 😉 . To hovorim ja co som kojila iba 2 tt 😢

hribikana
12. jan 2009

Nesca, ked das malemu nutrilon namiesto nakojenia, tak ti vydrzi dlhsie spat?

kape
12. jan 2009

Lalu - musim riesit teraz, lebo ked buduci rok budem chciet mz ho potom nezoberu a ak by nesiel tak sa nic nedeje.

Nesca - daju sa kombinovat zlavy, ja idem zajtra. A MM jednoznacne najlepsie, priroda to zariadila vynikajuco.

bibianna
12. jan 2009

baby, prosím vás,poraďte, že keď skončí materská treba ísť vybavovať rodičovský príspevok? Ja som na to nemyslela a pol roka už prešlo čo som na materskej, neni to už neskoro?

stvura
12. jan 2009

Ahoj nesca, no mi mame v nedelu ukoncenych 5 mesiacov a mame 5540g (ked si napisala iba skoro 7kg tak ma az zamrazilo). Pretacame sa o100300, uz ho musim neustale pozorovat. Uz vsetky prikrmujete? Ja o tom premyslam, no idem klasika = zelenina, ovocie a potom ostatne.

slaviq81
12. jan 2009

Stvura, ved Alex to dobehne. Ja zatial neprikrmujem, ale prsty ma uz palia 😀 Aj Lara uz dlho po nas pozera ked jeme.
Co sa tyka materskej neporadim, ja od zaciatku dostavam rodicovsky. Myslim ze by si mala ist na UPSVR a do Soc. poistovne.

aktak
autor
12. jan 2009

moja bublinka sa v sobotu, presne ked mala 5 mesiacov zacala pretacat a teraz nevie prestat, dnes uz sa aj k hracke dostala, tolko dvihala zadocek a odkopavala sa kym sa k nej neposunula 😵
ja som malej zatial okrem mliecka nedavala nic (okrem liekov 😀 ) ale tiez rozmyslam ci cakat do ukonceneho 6teho mesiaca, mozno skusime za par dni mliecnu kasu a uvidime, potom mrkvicku...ale kojit budem zase do roka, velmi sa mi to osvedcilo - neni to ani malo ani vela a odvykanie je bez problemov

vejinka
12. jan 2009

ahojte kocky pridala som par fotiek 😉

ada11
12. jan 2009

Tie zľavy v DM sa dajú kombinovať, teda 20 % - 10% za platbu nákupnou kartou a 10 % za tie body - aj ja zajtra vyrážam na nákup. 😀 😀 😀

Ja som bola dnes s Anet u dokiny, lebo mala 3 dni vysoké horúčky, 2 dni nič a potom zase 1 deň. Zajtra ideme na krvný obraz. Váži 7700 g, takže za 3,5 týždňa pribrala len 370 g, ale teraz už budú len také malé prírastky. Pri narodení mala len 2790 g, takže má super hmotnosť - len kojím. Na tie príkrmy som tiež zvedavá, minule muž jedol polievku a mal malinkú na kolenách a stále ho ruka pápila, že jej dá okoštovať. 😀

bibiana, k tomu RP, treba behnúť na UPSVaR pre tlačivá alebo stiahnúť ich z netu a potom s jedným tlačivom behnúť do SP, kde potvrdia dokedy bola vyplácaná materská, a potom zase na UPSVaR. Ja som to dnes obehla, lebo mne končí 15.1. 😠 Treba si zobrať OP, originál a kópiu rodného listu dieťaťa a zistiť si sídlo manželovho zamestnávateľa /ak ho neviete/. Treba oznámiť aj zamestnávatelovi, že ideš na RP.

nesca, ani moja Anetka sa nechce pretáčať, ale konečne sa začala dávať aspon na bok, no a o brušku ani nehovorím - z duše túto polohu nenávidí 😠 ☹ Ona by chcela byť len v sede, ale ešte ju nedávam ani podopretú sedieť i keď sa strašne vzpiera. 🙂

casy30
12. jan 2009

Ahojte dievčatá, potrebujem vašu pomoc...možete mi napísať aký režim majú vaše detičky? kedy papajú, kedy a koľko spinkajú..niekde musím robiť chybu,, lebo doobedia a večere sú u nás pekelné...moc ďakujem 😝 🙂

nesca
12. jan 2009

Hribikana,
ked dam Patrikovi Nutrilon nespi dlhšie, ale dá mu ho manžel 😉 a preto sa vyspim. Zväčša fungujeme s kojením o 19:00, o 24:00, okolo 3:00, potom okolo 5:00 a okolo 6:3O vstávame, no a niekedy mu dá manžel ten Nutrilon o polnoci, takže spim normálne súvislo do tej tretej. Potom niekedy spi tie dve hodky zase dobre, ale niekedy sa už mrví, vypľúva cumeľ a tak sa nedá už normálne spať.

Strvura,
mne sa zdalo, že má Paťo málo kg, lebo veľa sa tu píše,že miminá majú už 9kg a tak . . . no tak 2kg sa mi zdal na takom mimine dosť brutálny rozdiel 😒 .

katkateplice
12. jan 2009

ahoj casy30, môj malý Tomík spinká celú noc od 20.00 do 6.30 ale to je asi jediný čas kedy spí, lebo od tej pol siedmej nespí minimálne do 11.00, potom začne hrozne kričať, papkať už nechce, tak ho vezmem do kočíka a kočíkujem a kočíkujem a nejdem domov skôr ako nezaspí
a niekedy o tej 11.00 kričať nezačne a vtedy sa náš spánok predĺži do 14.00 a to ho už dávam do kočíka aj keď je kľudný, pospí tak 2 hodky a zase fičí ako duracelko...
jediné pravidelnosti, ktoré máme, sú kojenie každé 2 hodiny počas dňa, zeleninka o 13.00, kočíkovanie a pevný režim na noc: kúpanie o 18.30, posledné papkanie o 19.00, o 20.00 už v hajanoch

casy30
12. jan 2009

katkateplice, ako si dokázala, že je kojený a spinká celú noc? 😉

stankaji
13. jan 2009

Ahojte babule!

aj my ideme dnes do poradne + očkovať...uf 😲 aspoň to budeme mať za sebou, potom až o 2 mesiace...

k tým všelijakým výživkám - my sme ich na jeseň s mojou mamkou narobili plnú pivnicu a budeme ich jesť asi celá rodina okrem našej malej Martinky, lebo som sa dočítala v "špeciál časopisu Mama a ja", že takéto CUKORNATÉ výživky sa nemajú podávať deťom mladším ako jeden rok!!!
...inak odporúčam si kúpiť a hlavne prečítať tento špeciál časopisu Mamam a ja, je tam aj to, že čo je určujúce pri zavádzaní pevnej stravy dojčaťa, uvediem čo tam píšu, možno to bude niekoho zaujímať:

1) dieťa saje viac ako 8-12 krát za 24 hod - u dojčených detí
2) je hladné aj po vypití viac ako 900 - 1000ml umelého mlieka - u nedojčených detí
3) udrží hlavičku vo vzpriamenej polohe
3) sedí s vašou pomocou
4) zaujíma sa o potravu, ktorú konzumujú ostatní členovia rodiny
5) je jeho hmotnosť nad 6000 g

...mno a je tam plno perfektných stránok aj o tom ako zavádzať teda tie zeleninové a ovocné príkrmy...
ale berte to skôr všetko ako odporúčania a nie ako príkazy a zákazy (aspoň ja to tak beriem a je nám s Martinkou fajn)

stvura
13. jan 2009

Ahoj...to fakt tu maju deticky 9 kg? Ved tolko nema ani o dva mesiace starsi chlapcek co s jeho maminou chodim rano na prechadzky?! Ten ma nejakych osem, tak ... no sranda, vsetky su potom baculky. Mi sme taky "vysportovany", nezda sa mi ze by bol nejako chudy.
Stankaji, aj ja som citala o zavadzani pokrmov, no vahu som nikde nenasla, to by pre nas znamenalo este hodne dlho nezacinat...xixi, ale maly nas uz papa ocami, tak uvazujem ze zacnem zaciatkom februara.
K tym kasiam...citala som ze idu az neskor, najskor zelenina, ovocie, masko a az potom kase...

elly111
13. jan 2009

ahojte katka gratulujem k spanku celu noc 🙂
stanka dakujeme ze si nam napisala teie body, vsetko splname 😀
a stvura my sme mali 9kg v 4 mesiacoch, to je az az, ale myslim ze tych 7kg je tak akurat hranica, ma niektore z augustovych babatiek menej?

stvura
13. jan 2009

Asi budeme mi ti najlahsi...ale zasa ked beriem niektore literatury, tak dieta ma do pol roka zdvojnasobit svoju porodnu vahu a ta nasa nebola ani tri kila. Podla grafu priberame tak pekne vzostupne. Ale fakt, ma niekto podobnu vahu ako mi?

elly111
13. jan 2009

presne to som este chcela napisat, a do pol roka mate este cas, ved ked je maly ok a pediatricka nic nehovori tak je to ok, je to velmi individualne a znamej maly mal tiez v 4mesiacoch 9kg a na tej hmotnosti zostal potom do 1 a pol roka 🙂

mimabb
13. jan 2009

elly:
urcite su aj lahsie babatka...
katuskyn marek, tamitina leuska julianka a aj nasa eli, ta mala minuly tyzden 6,33 kg

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre