Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

lalunna
21. jan 2009

tess, esteze ti ten chleb s tym lekvarom tak chuti...
ja si neviem predstavit jest chleb so sladkym, mne sa spaja len so slanym, syr, sunka, atd.
ja uz sa pokusam jest vsetko, skusila som aj sosovicovu, ale nebolo este dobre, ale take ze cibulu, trosku cesnaciku a td. to uz vsetko trosku ano

lalunna
21. jan 2009

tess, cudne, nemusis byt prihlasena...
mne to funguje normalka bez prihlasenia, normalne vojdem do sekcie akej kliknem...

tessie
21. jan 2009

super,už som to konečne našla. Asi si to objednám, len rozmýšlam, či nie rovno to do postieľky, je to dosť peňazí, ale však v tej postieľke bude spať dlho, už som tam skúsila dať tú jednorázovú podložku, ale nepáčilo sa mi to, malá je cestovateľ a podložka sa pod nou krčila... inak som našla malej aj plavky, len neviem, či sa mi to oplatí kúpiť, lebo momentálne má 7 kg, a sú veľkosti do 9kg a potom 8-15... čo sa bojím, že by jej boli veľmi veľké... čo vy na to plienkárky? 🙂

lalunna
21. jan 2009

tess, je to dost penazi, ale za tie roky pouzivania sa ti to vrati, ved budes kupovat postupne tie jednorazky si to vypocitaj... a okrem toho je to fakt prijemny matros zvrchu, nesusti, patrik to ma rad vyvalovat sa na tom, ale dobre zvaz ci nie tie bez tej gumicky, sa mi zdaju univerzalnejsie tie obojstranne, no ale je to na tebe... ja sa len tak zamyslam, ale je jasne, ze tato sa bude s malou ajntrochen pohybovat, lebo nie je prichytena gumkou... its up o you... 😉

ja na tvojom mieste uz kupim radsej tie vacsie plafky 8-15kg

tessie
21. jan 2009

písala som im mail, tak uvidím, čo mi odpovedia, no nie sú krásne?

http://www.prebalovanie.sk/NEW/components/com_v...

lalunna
21. jan 2009

krasne fakt

kikinela
21. jan 2009

nesca sme na UM od 3 mesiacoch,stratila som mliečko ale čo ma udivuje stale mi nejake kvapky idu ...neviem čo to je 😕 ,tak preto prikrmujem ale začinala som na obed...musim ist maly chce pozornost 😅

hankahc
21. jan 2009

nesca to je dobry napad s tym stretnutim, ja sa urcite pripajam.

tami som si kuk tu spolocnu fotku s leuskou, no poviem ti zena ze som najskor nevedela kto je kto, kde je matka a kde dcera 😀 😀 no ale sekne vam to..
😉

kape
21. jan 2009

Lalu - aj my sa hlasime na prezentaciu. My mame gatuse od BL a tie sa mi zdaju dost podobne tym od popolini.
Ale ved nam poradia a ides aj s Patrikom, nie?

Tessie - aj my s Janciou sa chystame kupovat plavky, sme rozmyslali ze pojdeme do Zivice, ale kebyze nas je viac na plavky z rovnakej stranky mozme objednat spolocne.

kape
21. jan 2009

To co tu mame za valibucika ? 😀 Som pisala Elly ze si vahu pomaly ztrojnasobite, Vy uz nie ste od toho daleko ak si dobre pamatam .

Ja sa tiez hlasim do klubu stastnych bez MS. A dufam, ze nejaky cas do klubu este patrit budem.

nika.r
21. jan 2009

ahojte 🙂

nestihám čítať....tak lenv rýchlosti, čo som stihla....

lalunna, mňa si sa síce nepýtala, ale ak môžem, poradím haipa-daipavrchné nohavičky...jasom ich mala od narodenia, sú skvelé, majú flísové okraje...celoflísové sa mi až tak nepozdávajú, sú dobré na noc, ale nie na deň, keď sa bábo veľa pohybuje..potom som vymýšľala, že sa mi nepáčiapatentky, tak som objednala popoWrap, ae na haipi nemajú ani zďaleka, ďalšie objednám určite tieto.
http://www.nosime.sk/tovar1469-vrchne_nohavicky... majú aj iné farby

príkrmy nemrazíme, zatiaľ sa zeleninky krásne dá po kúskoch navariť, napr. z mrky odrežem len kúsok, mixujem vo veľkom mixéri, tiež som sa bála, že mi to nevezme, ale vzal...je tzo síce roztrepané po celej nádobe, ale zozbieram lyžičkou 😅 ponorný sa zatiaľ nedá na také množstvá použiť...mäso ale asi budem mraziť..keď k nemu pridám čerstvú zeleninku, bude isto chutiť

tessie, chúďatko Sophinka, ale aj Ty si musela byť riadne na nervy...tak nech je všetko čo najskôr OK..spomenula som si, ako sme my chodili na odbery...tiež nám museli brať z hlavičky krv, lebo bol taký dopichaný z infúzií, že na rúčkach mal samé modriny

hribikana, taký postup príkrmov aj my sa snažíme praktizovať - včera som mu prvýkrát zmiešala dokopy zemiak s mrkovou ..nadšený teda nebol...
..my máme trošku problém s črievkami, tak nám Dr. odporúčila banán, je vraj dobrý na črevnú flóru - no ale samozrejme,že na banán teraz nič nemá...dnes spráskal polovicu veľkého banánu! a ešte chcel, ale už som sa bála, aby mu nebolo zle, tak som mu viac nedala a dokojila ho

my všetko poctivo mixujeme, snažila som sa mu raz popučiť mrkvu vidličkou, ale nedalo sa to úplne dohladka, aj som mu to také popučené dala, ale nechcel..vymixovanú kašičku už zjedol..predsa len, je to veľká zmena od mliečka a aj trávenie si musí zvyknúť...my budeme pučiť možno až po mesiaci

tessie
21. jan 2009

kape - ak budete rozmýšľať nad nejakými plavkami, tak mi dajte vedieť. Môžme kúpiť spolu. Má tá Živica aj stránku? Idem dať do poriadku malinku a potom to skúsim nájsť.

Musím si niekde kopírovať tieto vaše rady o príkrmoch, nech potom viem, čo robiť 🙂

hribikana
21. jan 2009

ahojte,
pri akej teplote by ste dali cipok? Malá má zatial iba 37,2 ja by som cipok dala, manzel nie. Poradte, vdaka

A prisla som na uzasnu vec pri zaspavani. Mala mala problem zaspat v postielke. V kociari s tym nebol problem, aj ked sme sa neprechadzali, len som korbicku polozila na postel alebo na okno, ale postielka ee. Tak som rozmyslala, cim to je a na nieco som prisla 😀 V postielke sa stale vrtela, ked zaspavala, otacala hlavu nalavo, napravo ... cize sa jej nedalo zaspat, tak som dala na zaspavanie do postielky ku hlavicke moj velky vankus a mala mi hned zaspi. Potom, ked ju nakojim cca 10,30 - 11,30, tak uz vankus nepotrebuje, cize mam na com spat 😔

hribikana
21. jan 2009

Uz ma teplotu 37,8, tak som jej jeden cipok dala. Myslim, ze tymnic nemozem pokazit.

kikinela
21. jan 2009

hribikana no ja by som nedala pri 37,2 ale pokial sa to zvyšuje tak ano pre pripad 😉 Olik mal minule 37,4 a som mu nedala ja som ho iba prehriala chuda a potom nč tak nech to dopadne dobre 😉

tessie
21. jan 2009

Hribikana - ak má dieťa po odrátaní teplotu 38°C, tak treba riešiť teplotu. Niekto dokonca hovorí, že dávať lieky na zrazenie teploty dáva až po 38,5°C. Ja by som dala asi po tých 38°C. Menej nie, to sa organizmus ešte vie brániť sám...

kape
21. jan 2009

Tessie - skus tu http://www.ekoobchod.sk/vmchk.html , minule este ked sompozerala v roku 2008 tam tie popolini mali

Nas Samko mal dnes curaci a grkaci den . Ocural a ogrcal vsetko a nas oboch vratane.

Vcera na poradni som sa pytala na pretahovanie co sme minule riesili, tak vraj pretahovat urcite nemame, ze zatial na cikanie je to v poriadku.

Tiez mame nazbierat moc, bude zabavka, sme mohli skusat dnes len sme zabudli, ked uz tak cikal.

Po ockovani sme celkom v pohode, Samko ma len zvysenu teplotu, ale ja som si minule vsimla, ze na vakcinu proti pneumokokom reagoval ovela horsie. Nasa lekarka to nepicha naraz, tak uvidim ako bude teraz o dva tyzdne ked pojdeme ockovat.

kape
21. jan 2009

Tessie tu je lepsi link, mali bý ich mat podla stranky http://www.ekoobchod.sk/plienkovy-system/popoli...

tessie
21. jan 2009

kape - dakujem veľmi pekne, akurát som tam bola, cena je tam presne rovnaká, takže to je jedno, kde by som ich prípadne kúpila. Som rada, že Samko to očkovanie tak super zvládol 🙂 Ak pôjdete kupovať, tak dajte vedieť.

kuratenko11
21. jan 2009

Ahojte maminy,chcem sa spytat ma niektore dietatko problemy s ockami?My mame od narodenia problem s pravym ockom,stale nam slzavie,vyteka nam hnis a o karpinkach ani nehovorim,chudatko nemoze uz ani ocko rano otvorit.Boli sme uz raz aj na prestrek slzneho kanalika,nepomohlo,minuly tyzden sme boli zase,odvtedy berieme antbiotikove kvapky a dnes sme boli na kontrole a robili nam to zase.Chudatko malinky tak strasne pri tom place a ja som mu musela drzat nohy,on uz ma silu a dost sa brani,4 sme ho drzali a dokina prepichovala ☹ ☹ Uz nemame karpinky,len slzime,ale dneska mu vyslo tak strasne vela hnisu ze az. V piatok ideme zase na kontrolu tak dufam,ze uz mu to robit nebudu.Ma s tym niektora skusenost?

kape
21. jan 2009

Nesca - prave na jednotke v Housovi riesia Tvoju dilemu, ci zachranit matku alebo dieta ☹

kape
21. jan 2009

Tessie - oki dame vediet.

kape
21. jan 2009

Kuratenko - Aktak pisala ze bola na preplachovani, ja som sa tiez toho bala, lebo Samkovi tri krat hnisalo ocko, ale nastastie sme sa tomu vyhli. Teraz je to uz dlhsiu dobu v poriadku.

kape
21. jan 2009

A este mam otazocku na mamicky, ktore si idu robit same danove priznanie. Dnes mi prisiel od zamestnavatela papier rocneho zuctovania. Chcem sa spytat bude sa robit v SKK, alebo v EUR? Lebo papier ma este vystaveny v SKK.

tessie
21. jan 2009

Kuratenko - my sme to tiež mali. Od pôrodnice brala Opthalmo-septolex (neviem ako sa to presne píše), stále nám to robilo na ľavé očko, tak nám dala očná atb. a kázala masírovať očko. Aj mi to ukazovala, no malej sa to veľmi nepáčilo... Nakoniec jej to neprešlo, tak nám to preplachovala. Bolo to hrozné, ale ja som sedela vonku v čakárni a plakala s malou. No čo už. Ešte sme dostali kvapky, mali sme 2 týždne ešte masírovať (už som to robila poctivo, lebo som nechcela, aby jej to preplachovali znova). Našťastie to zabralo, tak som sa tešila 🙂 Ale viem, že známym to robili 3x, kým to prešlo. Držím palce, nech to čoskoro prejde...

aktak
autor
21. jan 2009

kuratenko nam prestrek na 2 krat pomohol, este par dni po nom boli hnis ale potom to ustalo, uvidis ako to bude dalej a co povie doktorka, nic ine s tym neurobis 😒

ada11
21. jan 2009

my stále teplotujeme ☹ Ja už fakt neviem, čo to môže byť, zajtra behnem dokine, či neodoberie krvičku zo žilky. 😒

kuratenko11
21. jan 2009

Babenky dakujem,tessi aj ja som plakala s nim ked som mu tie nozky drzala ☹ Najlepsie bolo,ze bola so mnou vo vnutri taka stara babicka a ta plakala tiez 🙂 Tak dufam ze to zaberie a uz mu to robit nebudu.

kuratenko11
21. jan 2009

Este ma napadlo,baby ktore cvicite vojtovku a mate takych valibukov ako lalu,udrzite ich?My cvicime tiez vojtovku,lebo maly ma slabsiu pravu stranu,ono to vidiet nieje,normalne pouziva obe,len lavu o trolinku castejsie.My vazime okolo 8kg a mam veru co robit,aby som ho v tej polohe udrzala,strasne sa vzpiera.

tessie
21. jan 2009

je to hrozné, držím palce, nech to už nemusíte absolvovať...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre