Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

kuratenko11
30. jan 2009

Ahojte mamule,prave som mojmu hladosovy davala po prvy krat nemliecnu ryzovu kasu.Chcem sa spytat kolko vasi drobci zjedli na prvy krat? Lebo ten nas hlados by zedol asi vsetko,samozrejme,ze som mu to nedala.Dala som mu asi 15 lyziciek ale tych malych detskych. Zarabala som podla navodu 120ml vody a 4 lyzice kase.On je taky maly pazrozko,jeho aj ked brusko tlaci aj tak bude pytat papat a potom my to vygrcne.

kuratenko11
30. jan 2009

A dakujem za tie ohlasy na ananas,nic mu nebolo,za to ja som ho zozrala na posedenie 🙂 Madi,silne uvazujem nad tym stretkom,bolo by super vas vsetky vidiet aj s drobcami.Len neviem co na to moj manzel,on uz mi inak ako zavislacka ani nepovie 🙂 samozrejme som zavisla na konikovy 🙂 a na vas citam vas od tehotenstva kazdy den 🙂

kuratenko11
30. jan 2009

Jaaj a este ma napadlo,dneska sme boli an kontrole s tym ockom takze zzzaassseee nam robili prestrek slznych kanalikov uz 4 krat za 2 tyzdne a tolko hnisu mu chudatkovi zase vyslo.V pondelok ideme zase,ale budu nam robit nejaku sondaz.Vie niekto co to znamena? Ja som sa aj zabudla spytat,taka som bola z toho mimo. Malinky plakal ale nie uz tolko ako predtym,ale aj tak je to silna kava. ☹

bibianna
30. jan 2009

kuratenko, aj mne zjedol na prvý krát veľa, skoro celý tanierik.

tessie
30. jan 2009

kuratenko - vy máte neskutočné trápenie s tým očkom... to je hrozné...

baby odkedy po začatí prikrmovania ste začali dávať už aj tie kaše? A to dávate zeleninku na obed a na večeru kašu? Alebo ako?

A čím kŕmite drobcov? Takými malinkými umelohmotnými lyičkami? Lebo naša je celkom zvyknutá na takú normálnu, ktorou jej dávam Vigantol, ale to jej viacmenej do úst len vylejem, tak asi by to celé do úst nestrčila. No mám toľko otázok okolo toho dokrmovania...

kuratenko11
30. jan 2009

tessie ja davam zatial len tu kasu nic ine cez den nedavam,ale uz zacnem s mrkvickou.Zacala som s tym,ze som si odstrekla mlieko,alebo s mrazaku stare zasoby a do flase som mu zarobila kasu,takych malych 5 lyziciek,len aby bolo to mliecko zahustene.A to vzdy len vecer,aby lepsie spal,lebo uz som kojila kazdu hodinu.Vypil 150ml a plus na to som ho musela dokrmit cecikom.To az dnes som mu urobila normalnu kasu.Ked uz prisli zasoby mlieka a nestihala som si odsavat respektivne mam uz mliecko len pre neho,nie este na odsavanie tak som mu to robila s vodou.Ale to spal potom len 2 hodky.Ked to bolo s mliekom tak dokazal 3-4hodky.Potom zase kojenie 🙂

lalunna
30. jan 2009

ja len, na choditko su nazory pre aj proti, ako na vsetko povacsinou, niektore mamce nedaju dopustit a ich deti nemaju problemy a niektore mamce odsudzuju z dovodov uz spominanych... 😕
skoro vsetky "husakove deti" su odchovanci choditok a pohoda, teda aspon v mojom okoli, preto si myslim ze to nemoze byt take skodlive 😕

basky, ja cumim 😕 😅 tak sme na vas teda fakt zvedavi 😉

hankahc
30. jan 2009

tessi ahoj,
co sa tyka dokormovania tak ja najskor som zacala so zeleninou s mrkvou a na vecer mu dam kasu,ale ja nerobim taku klasicku kasu tu hustu ale normalne do mlieka mu supnem 1-2 odmerky kase a je to take polohuste a vypije z flase. 🙂

hankahc
30. jan 2009

no a co sa tyka nazorov na choditko tak to teraz fakt cumim😲 tak to som fakt netusila a ja som su uz v duchu vytesovala ze ako ho supnem do choditka a maly si veselo bude obijat steny a nabytok 😀 😀 mam kamaratku ktora si nevie vynachvalit choditko denne ho tam supne aj 5x za den a maly lieta po byte ako drak..no teraz fakt neviem som na tom podobne ako lalunna 😉

hankahc
30. jan 2009

tessi chcela by som sa opytat toho stretka, vy pisete ze sa tam aj s manzelmi. ale co s takymi co manzelia nie su na taketo podobne stretnutia? moj manzel akoze ani nahodou sa nechyta na taketo stretnutie, ze co by tam on robil!! 😠 🙂 inac ja som bola uplne v tom ze to bude cisto damska jazda ak neratame nasich synatorov 😀 😀 ..len asi by bol u niektorych problem s odvozom, tak isto ako aj u mna 😠 vodicak mam, ale ked nemusim tak nesoferujem, ako som naburala do dvoch aut tak akosi nemam chut soferovat ☹ a tom som volakedy soferovala ako drak 😀

tessie
30. jan 2009

hani - aj to je dôvod - odvoz, je to dosť ďaleko, ked každý ide z iného konca Slovenska, tak si neviem predstaviť, že by som šla s malou sama. A vraveli sme o tom, že naši manželia sú s deťmi málo, tak nemôžem vziať manželovi aspoň ten víkend. A najdôležitejšie je, že manželia si užívajú deti, kým my sedíme na kávičke a kecáme a konečne oddychujeme 🙂 Ak tvoj manžel nechce ísť, tak pokiaľ to nevadí tebe, a budeš sama s malým, tak to je na tebe 🙂 .

kape
30. jan 2009

hankahc - a co keby si zobrala sestru, kamaratku ak nechces byt sama ?

Ja som tiez odchovana na chodaku, ale v manzelovej rodine su predispozicie na problemy s nohami, tak urcite malemu choditko nekupime. Inac stare mamy aj zacali, ze to Ti bude ked budes v tom chodit a my obaja na to len, ze nie nebude. A je to poriesene, nikto sa uz na nic nepyta.

hankahc
30. jan 2009

no vidis tessie tak ja som opacny pripad, lebo moj muz je az az s malym 😀 😀 , takze mne to az tak nebude vadit ked nebude s malym jeden vikend. tu sa mi hned hrnie dalsia otazka kto mi postrazi maleho ked ja budem s vami kvakat pri kavicke? 😀 😀 😀 😀 😀
kape mas pravdu asi vezmem segru 😀 😀 😀 😀 ta bude strazit maleho, ak ovsem nebude na lodi 😖

katinka0000
30. jan 2009

ahojte!
k tomu choditku. ja suhlasim s nazorom lalu. my sme vsetci boli odchovani na choditkach a nikto od nas nema dokafranu chrbticu. ale samozrejme, ze je to vec nazoru.

katinka0000
30. jan 2009

pridala som par fotiek nicolaska. ak ma niekto zaujem, kuk albumcek

hankahc
30. jan 2009

kati akurat som si dopozerala fotky 😀 😀 😀
aj moj dominik ma presne taku istu piskotku vanicky len zltej farby. to ty si ho kupala? pytam sa preto lebo som videla gelove nechty, to su tvoje??? aj ja som ich volakedy mala asi 5 rokov v kuse, super vec stale som mala upravene nechty 😉

adrina
30. jan 2009

ahojte....noo,k tomu chodítku..sú detičky,čo potom našlapujú na špičky...a vraj to škodí aj na chrbticu...aaaale,my ho už máme,tak ako pri dvoch starších chalanoch a Damík lieta jak drak v ňom...len v momente,ako začne chodiť za ručičky sa chodítko odkladá....nechodieva bosí,stále mu dam capačky...tak sa mu nedá chodiť na špičkách...o chvílu mu kúpim ortopedické kotníkove sandálky a nemá šancu chodiť jak baleťák...ale ako už bolo viackrát spomenuté,vec názoru..toto je môj...

adrina
30. jan 2009

a pridala som actual foto 😉 😉

ada11
30. jan 2009

K tomu foteniu do novín - ja som dala, máme ich aj odložené a u nás v pôrodnici sa fotí aj na net na domovskej stránke nemocnice.

K vareniu - ja sa snažím tiež variť na dva dni 😉

danulik
30. jan 2009

lalu - super ta posledna fotka - patrik vyzera ako big boss 🙂

stretko - kludne pridte aj bez chlapov, ved deticky si nejako postrazime - rozdelime si sluzby 😀

pisala som aj do stretkovej temy, tak kuknite 😉

slaviq81
30. jan 2009

Ahojte kocky,

Lalunna, vdaka za link. Pocuj, tvoj Patuch je ale dlháň 😉

Adrina, riadna chlapina tvoj Damik, vyzera starsie.

Vy tu riesite chodítka a ja este nemam ani stolicku 😖 .

U nas vcera nasnezilo, fuuuh, som sa chystala na navstevu do Krompach, 20 minut som zmetala sneh z auta a nakoniec sme sli aj tak vlakom 😀 No nemala som odvahu. Laru vlak velmi nezaujal, to skor dvaja páni co sedeli oproti. Usmievala sa na nich jedna radost 😀 Dnes sme spali do deviatej s dvoma kojeniami, tak to je zatial nas rekord.

danulik
30. jan 2009

adri - dami je uz ako taky rocny chlapisko 🙂 a na foto s matuskom su velmi pekni 😉

slaviq81
30. jan 2009

Inak musim sa vam priznat, ze sa trochu obavam ako to u nas bude s prikrmovanim - co dat, kedy dat, co ak odmietne, no kopec otazok... 😕

ada11
30. jan 2009

prajem dobrú noc maminám i deťúrencom a pekný víkend 🙂

stankaji
30. jan 2009

Ahojte baby!!!

tak snáď ešte k tomu chodítku na záver, že sú fakt rôzne názory, ja som včera dala len kúsok zo svojej skúsenosti, takže je to už len na každej z nás, ako sa k tomu ďalej postavíme 😖 😖 😖
adrina - dík za radu, tiež skvelý nápad s tymi capačkami a """ortopedickými kotníkovými sandálami""" tie malej tak či tak kúpim, aj keď ju nebudem dávať do chodítka, ale nehovorím ani ja nikdy, lebo ako som už spomínala chodítko je na pôjde u svokrovcov a možno, keď prídeme k nim tam bude v ňom chvíľu u nich... 😉 😅 😵 doma ju budem nechávať viac plaziť a loziť po štyroch, to je na chrbticu určite zdravšie 🙂

slaviq - prikrmovania sa len pekne neboj, načo sem chodíš, však ti každý poradí... 🙂

tessie - ja dávam malej dokonca na desiatu jablčko, na obed zeleninku a na večeru kašu a popri tom ju ešte vždy dokojím a krmim ju malou umelohmotnou lyžičkou, kúpila som v DM v jednom balení 5 ks rôznej farby zn. babylove, som s nimi max. spokojná, lebo sa mi s nimi dobre krmi, sú dobre tvarované 😝

stankaji
30. jan 2009

zaujímavá stránka o prvých príkrmoch:

http://www.miminko.estranky.cz/clanky/prikrmy-k...

tamita
31. jan 2009

Stani-vy ste sa krásne rozpapkali.
Augustové bábetká su zväčša levíkovia a levy sú papkáči 😅
My - bystričanky,sme už panny a tie sú fajnovky a majú citlivé brušká. Pasuje to zatiaľ aj na nás,aj na Elišku-že Mima ? 😅
Lilienočka je zatiaľ stále navesená na Danúlik cicke - tak uvidíme ako bude chrumkať mrkvičku 😀 😀
No a jediná výnimka,čo potvrdzuje pravidlo je zatiaľ Klaudiina papkáčka Natálka...a tak rozmýšľam,či už nebude váha ???
Danúlik & Lilúšik - všetko naj-naj-naj k 5-tim mesiačikom 😵 😵

tamita
31. jan 2009

kurátenko - ste statoční,držte sa
Adri,že sa aj občas ukážeš 🙂 Damianko je chlapina,veď ho asi bratia aj cvičia,že?
V chodítku som mala obe staršie deti - nebol problém.Mali to síce len ako také občasné spestrenie,ale niekedy to bolo super,dať ho tam na chvíľu,ked som napr. potrebovala rýchlo dovariť obed a nemohla som ho naháňať,ako štvornožkuje po byte. Ale dceru to napríklad nebavilo,tá tam bola minimálne a teraz sama neviem....
Kati - Nico je zlatý-najviac v tej novej sedačke...rezignovane-odovzdaný... 😨

katinka0000
31. jan 2009

dobre ranko!

hankahc: nie, ja som ho fotila a sestra ho kupala. aj som si chcela dat urobit gelove nechty, ale velmi zle by sa mi s malym potom manipulovalo. aj ja som ich predtym mala a ked trochu podrastie, tak si ich dam. ale este vydrzim par mesiacikov.

tami: to mas pravdu. 🙂

za chvilu odchadzame na dlhu cestu, ale to ideme len na otocku, cize hned aj domov. dufam, ze budu dobre cesty. tam a naspat je to nejakych 1300 km. prajem vam pekny vikend!!!

danulik
31. jan 2009

tami - to mas pravdu, som zvedava, ako si tie nase panny poradia s prikrmom 😉
dakujeme, si zlata 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre