Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

madi
2. feb 2009

lalu tieto som zobrala http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_... - boli lacne a neviem ako sa nam ujmu....ked sa budu pacit a budeme to nosit, tak dokupim aj inaksie...

sme boli 2 hodky vonku, fajne mi vymrzli stehniskaaa 😎 a teraz mame "pestunku" - prababku....tak sa tesime...

madi
2. feb 2009

teda pardon...tie design socks... 😉 😅

tessie
2. feb 2009

stankaji - tak ako písala madi, my striháme nechtíky pri telke. Kedže normálne jej telku "zakazujeme", tak ked si k nej sadne, tak otvorí ústa a ani sa nepohne... aj ked už mi prišla na túto fintu, tak občas už vymýšľa 😉

baby - kuk téma stretko, prišli mi odpovede z tých dvoch hotelov/penziónov

katinka0000
2. feb 2009

ahojky!
dneska som bola v TO na velke nakupy. konecne som si kupila saty na promocie. povodne som chcela dlhe, ale prehovorili ma na dlzku na kolena, su bielocierne. aj topanky aj pancuchy uz mam. chyba mi uz len podprsenka a kabelka. kabelku mi maju doniest zajtra, to mam presne k topankam. tak sa vytesujem, ze uz nemusim stresovat.

aj my strihame nechtiky tak dvakrat do tyzdna.

tessie
2. feb 2009

inak my striháme každý druhý deň, ked sa mi nechce, alebo nestihnem, tak malá vyzerá tak ako teraz... celý nos má doškriabaný, ako keby sa s niekým bila... a ked jej to už konečne zmizne, tak sa doškriabe znova 🙂

kati - ty budeš krásna, ked budeš oblečená, hod foto. Kedy máš promócie?

tessie
2. feb 2009

kape - u z UPSVaR mi neprišlo nič. Manžel bol len zaniesť papier do SP, odtiaľ mi na tom papieri prišla odpoved, že dokedy som na na materskej. Tento papier + Žiadosť o rodivský príspevok som bola zaniesť na ÚPSVaR. To je všetko. Tento mesiac by mi mala prísť posledná časť materskej a už mi bude nabiehať len almužna z ÚPSVaR 😒

hribikana
2. feb 2009

dakujem za tip strihania nechtov pri telke, hned som to vyskusala a ujalo sa, este raz diiiiiik

lucia123
2. feb 2009

Ahojte,

Chcela by som Vam vsetkym tymto povedat, aby Ste si vo vlastnom zaujme a zaujem zdravia Vasich deti precitali tuto stranku a urobili si vlastny nazor. Hlavne rodicia, ktory nemaju podrobnejsie informacie o ockovaniach (najma povinnych ockovaniach), aby sa oboznamili, ako velmi mozu uskodit tak malemu babatku prave tym, ze ho v dobrej viere daju zaockovat.
Taktiez je o tomto debata na modrom koniku, vo voľnej diskusii.

Prijemne citanie a zelam zdrave a statsne deticky.

http://www.ockovanie.org

nika.r
2. feb 2009

ahojte 🙂

katinka - super, že už riešiš promócie, aj ja chcem 😵

my nechtíky striháme tiež 2x týždenne a tak, že mu pritom spievam - a tak riadne piskľavo, aby ho to zaujalo 😀 alebomu manžel robí šašky..strihalis me aj keď spal, ale párkrát s astalo, že sa strhol a bála somsa, žemu ublížim

janka!!! super, že si sa ukázala..ja som ťa tu už aj spomínala, že kde si zmizla..som rada, že sa máte super 🙂

nika.r
2. feb 2009

u nás v robote stačí odniesť kópiu tlačiva zo Sociálnej poisťovne, netreba žiadnu samostatnú žiadosť pri prestupe...ale bolo im to treba nahlásiť, čo som ja, samozrejme, načas nestihla 😅

lalunna
2. feb 2009

hani ja tuzim po novom lyziarskom vybaveni a tym padom patuchovi uz nemusis nic, on ma vsetko
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😝

madi, a su mu dobre na stehnach, netlacia ho?
mne sa najprf lubili tie babylegs ale ten cenovy rozdiel??? nechapem! 😕

katinka, ano, potom hod foto aka budes krasavica
ja som promovala s patrikom v brusku, mal cca 7tyzdnov vtedy 😵

slaviq81
2. feb 2009

Brý večer,

ja strihám nechtíky raz do týždňa. Ale budem musieť častejšie, lebo po štyroch dňoch ich už má ako kocúr a škriabe všetkých dookola. Zvyknem si ju posadiť na kolená, vôbec neprotestuje, ešte sa aj pozerá 🙂

Túto noc som zle spala, Lara sa budila každú hodinu s plačom, cez deň tiež veľa nepospí. Dala som jej na hranie plienku, hračky - 0 bodov. Tak ju žuje o 106.

V stredu ideme do poradne, už mám aj sáčok na moč kúpený, dúfam, že niečo odchytím 😝

lalunna
2. feb 2009

tess, fakt zacina obdobie chudoby 🙄
nuz, ale mohlo byt aj horsie, nemuseli by sme teoreticky dostavat nic

slaviq, uz som pisala, aj nasa noc bola otrasna, patuch cez den dospi, aj teraz spi, ale co ja 🙄 ja ked si k nemu lahnem cez den, nezaspim, furt musim nanho cumet ako spinka ako najsladsi anjelik, a ja oka nezazmurim

keby som si kazde rano nefrcla kavu, ani asi nevstanem, zacinam byt zavisla na kave, nikdy som jej tolko nepila... 😔

slaviq81
2. feb 2009

Do šľaka, mrzne mi kôň. Môžem písať odznova.

Lalu, ja som zvykla piť 3 kávy denne, cigaretka k tomu. Teraz mi stačí jedna slabá káva poobede. A cigarety fuj, ani cítiť. Ako som to svinstvo mohla dávať do papulky. Vždy si hovorím, že si cez deň zdriemnem s Larou, ale figu, furt surfujem jak divá 😝

lalunna
2. feb 2009

3 kavy denne, to je fakt dost
ja nefajcim uz 10 rokov 😀 😀 😀 prestala som v 20tke 😀 😀 😀

kikinela
2. feb 2009

Ahojte mamuľky a babulkovčiatka,tak idem od zadu 😉 cigaretky ja už nefajčim 7 rokov prestala som z jedneho dna na druhy fuj blééééé,a kavu take žbrndy pijem iba 😅
nechtíky striháme v pohode on leži a pozera ako mu striham nechtiky sleduje ako hýbem rukami atd...pohodička 😉 a aj sa divim že Oliver sa rehoce ked ho nasúvam do skafandra (kombinéza) a ked mu dávam čiapku tak až krči krkom tak sa smeje on je síce dosť šteklivý ale aj tak a potom v momente zaspi
lumah vitaj veru dlho si sa neozvala,no určite maš čo robit, chalani su zlatučky 😉 tak sa držkajte aj nadalej
aj jankamanikova vitaj 😀
prišla som na to že kupene hami prikrmy atd....Oliverovi viac chutia ako moja vlastna výroba 😠 😠 😠 aj dnes som mu uvarila brokoličku,mrkvu a zemiak a nechcel to 😠 ale nevadi musi mat na to chut 😀 😀 😀 ,a jablkovu kašičku od Nutrilonu vobec to ho nedostalo......zatrial davam iba zeleninkusem tam jablčko aj to s mrkvičkou
😅 😉
inak baby jááááj som neštastna neviem dat fotky do albumu neviem nainštalovat program 😢 😢 😢 ,maly sme ale ja som tak preliečila virus že všetko sa vymazalo a teraz nemam doma užika a ja som antitalent a k tomu to všetko pišu po anglicky a ja nevieim 😅 😠

kikinela
2. feb 2009

a bol horor vas dočítat 3 dni to trvalo pokial som sem došla j 😠 😠 😠

kuratenko11
2. feb 2009

Ahojte babulky
Dneska sme mali placlivy den
absolvovali sme sondaz slznych kanalikov ☹ no poviem vam,ze nic hosie som zatial nezazila ☹ .Postavili sa pred maleho 4 sestry co ho drzali a doktor robil.Neviem ako,lebo mi povedali,ze sadnite si 😠 no sedela som jak na ihlach,tttaaakkk strasne plakal ze ja s nim.A zajtra ideme zase!!!!!!!! ☹ ☹ ☹ na prestrek slznych kanalikov tak uz dufam ze vazne naposledy.
Potom sme boli na rehabilitacii cvicit,tiez plakal,ale nie az tak.Vecer som uz s nim ani necvicila ☹ Ale od zajtra nabiehame na nas rezim,3 krat denne cvicit.
K cigam,ja som tiez fajcila pred otehotnenim a poviem vam,ze keby som nebola tehotna fajcim doterz 😒 ja mam strasne slabu volu ☹ a kavu pijem denne aj 4 ale len caro kavu,tu mozem kedze kojim.Sem tam ked s babami kocikujeme tak idem na kavu zo sebou a to dam vzdy len latte.A nechtiky strihame skoro kazdy den,lebo neskutocne rastu a ked zabudnem hned na druhy den je poskriabany 😒

slaviq81
2. feb 2009

Kuratenko ☹ , už aby boli Šimonkove očká v poriadku. Je to nespravodlivé, že také malé deťúrence sa musia takto trápiť. Ja by som určite revala. Držím palce.

madi
2. feb 2009

kuratenko.... ☹ chudiatko malinkeee....ale dobre je to, ze si tu bolest nebude pamatat...mala naplast ja viem...

cigy - tiez som fajcila pred tehu... ale teraz vobec nemam chut.... lenze mam taky pocit, ze ked prestanem kojit (a nebudem naaahodou znovu tehu) tak fajcit zacnem...mne strasne chyba ta "cinnost" - nie ciga ako taka...ale napr. ze ciga, kava na balkone alebo tak...proste....hm...som cudna? asi hej...nevadiiiiii

a teraz kavu nepijem vobec...ani mi nejako nechyba.....a to mam doma 3 velke pixle velvetu - lebo som este ako tehu kupila, ze budem pit doma..hm... ta...snad sa nepokazi no...

lalu -tie navleky - hej tlaci to na stehienku....nemal to dlho, iba chvilku sme skusali...ale nemal otlacene stehno..iba na pohlad to bolo take "zarezane" do bonciku...hm... uvidime co bude dalej...ale kraaasne su.. a tiez neviem preco je tam taky fin.rozdiel... hm..asi by trebalo kupit aj tie drahsie a potom budem vediet....tieto design su take tenke...pletene....neviem no...potrebovala by som si ohmatnut aj tie drahe...

pocuvajte - vy co odchytavate moc...to vam niekto kazal? 😕 nam nikto nic nekazal...
a tiez ideme v stredu do poradne....preockovat sa aj klasicka poradna bude... uf uf

joj kuratenko, musim mysliet na vasho simonka, ze ake to musi byt bolestive...fnuk 😢

kikinela
2. feb 2009

no super vymazala som fotkua neviem dat druhu všetky mam velkéééééééééé 😠 😠 😠 😠 😠 😠

slaviq81
2. feb 2009

Madi, áno, doktor kázal, keď som bola s Larou na preočkovaní. Dočkaj do stredy a uvidíš 🙂

tinka66
2. feb 2009

ahojte maminky,

este som vas nestihla docitat po vikende...my sme boli na chalupe pri banskej stiavnici...bolo uzasne , kopec snehu, velmi som si oddychla pri krbiku aj s manzelikom a nasou laskou...bola som velmi milo predvapena, lebo pri ceste naspat nam mala spala iba pol hodinku a zvysnu hodinu a pol som ju zabavala a bola uplne v pohode...az poslednych 10 minut bolo horsich ...

nasa larinka ma dnes presne pol roka tak ju este odfotim do ramceka, kde mame aj otlacok nozicky a rucicky a kazdy mesiac fotecku..

nam sa to nejako meni s tym krmenim, jeden den mi zje aj 200 ml a dalsi den uz len par lyziciek a najnovsie zacne prskat aj s jedlom v puse a veselo sa zabava namiesto jedenia...

skusenejsie baby poradte co jej mam dat zajtra? prve 2 dni mala len mrkvu, potom 4 dni aj spolu so zemiakom a teraz tri dni spolu aj s brokolicou....ja kase vecer nedavam, skusila som ale bola nejaka upchata a dost mi grckala, tak neviem a varila som tu nemliecnu

choditko sa mi zdalo ako celkom prirodzene, este z nasich detskych fotiek, tak neviem este uvidim...

letim mala sa mi zobudila....

tinka66
2. feb 2009

a pridala som aj nejake foto nasej uz aj riadne velkej kocky...uz ma urcite nieco vyse 8,5 kg...

chcela som sa vas este opytat, ci davate vasim ratolestiam pit vodicku alebo cajik? mala mi to dost razantne odmieta...niekedy ju pred jedlom klamem, ale to vypije len 10-20...ja uz nekojim, tak neviem, ci to umele mliecko staci???

hankahc
2. feb 2009

madi nááááááááááááááááááá podobne s fajcenim...pred tehu ma z toho natahovalo, ale teraz ked uz nekojim tak si obcas vecer ked muz nie je doma jednu cigu smarim do huby 😲 a relaxujem 😉 ale prejde aj tyzden ze nic..no uvidime ako to bude ked vonku budu krasne letne vecere 😀 😵 😵 😵

ada11
2. feb 2009

my striháme nechtíky tak, že Maťka Anetku zabáva a ja strihám 😉 Dnes sme Anet vážili, má 8000g.Ja som s tou hmotnosťou úplne spokojná, i keď tu patríme skôr k tým drobnejším miminám. 😀 Ja som dnes moč odchytávala na 3 razy - 1. sáčok sa odlepil, 2. sáčok som nechtiac vyliala a 3. som už dopravila úspešne dokine. Zajtra zase. 😠

iwuskaaa
2. feb 2009

Pekný večer 😉 ,
tak my sme tiež odchytávali moč a podarilo sa to na prvý krát, no neviem prečo, nebolo ho až tak veľa a plienka napitá 😀 . Ale sestrička povedala, že niečo už z toho vytlačí 😀 .

Madi, mne kázala dokina, na preventívne vyšetrenie 😉 .

A cigarety? Ja som nikdy nefajčila, ani ma to nelákalo...asi dvakrát som len vyskúšala 😅

Tinka, ja nedávam nič, ale ja iba kojím zatiaľ, tak asi ani netreba 🙂 .

Maminy, čo Vám detičky prespia celú noc, ako spinkajú cez deň? Náš malý doma nespí, iba ak polhodinku a vonku by prespal aj štyri hodiny 😕 . Ako ho naučiť spať dlhšie aj doma? Nemáte niekto recept? 😉
No ale asi môžem byť rada spánku na celú noc, ako tak čítam 🙂

jancia
2. feb 2009

Caute maminy

jankamanikova pekne od Teba ze sa ozves 😉 sa Ti urcite stikutalo ked Ta tu baby spominali na stranke... 😀

Inak vy tu vsetky pisete o tom moci - to 1.x odovzdavate? Lebo ja som odchytavala ked mal maly nieco cez 2mes., to zase bude treba ci ako to je? Ale myslim ze maminy dievcatiek to maju v tomto smere trochu tazsie ako my s chalanmi, ja som nastavila skumavku a bolo 😝, chichi.

tinka66 fajne Vam bolo na chalupe... a kde pri Stiavnici mate chalupu? Lebo my tiez nedaleko - vo Vyhniach 😉 . Tak sa mozno niekedy stretneme ked budete aj vy aj my...

kuratenko 😢 nemate to lahke, dufam ze zajtra uz pojdete naposledy... drzte sa...

co sa tyka nechtikov, my sme tiez odkukali od tessie a celkom pohoda, ale aj ked niekedy ostriham tak asi zle a poskriabe sa, no co uz...

katinka0000
2. feb 2009

tessie: mam to 23.2.
no neviem, ci budem krasna, ale konecne som si po dlhom case kupila na seba nejake elegantne saty. parkrat som si pozicala z pozicovne, ale teraz som si chcela kupit. o.k. tak potom hodim foto, ved posudite, ake boli.

jancia
2. feb 2009

A este Vam musim napisat... dnes sa Tomi tak rehotal ze mu urcite aj do plienky cvrklo... som ho aj nahrala, tatino ho mal na rukach a prstami prechadzal hore-dole po zaluziach a na tom zvuku co z toho siel sa isiel usulat, jaky bol zlatyyyy 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre