Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

anula
11. sep 2008

Hviezdi, mne kamoska pediatricka tiez odporucila Bubchen, sama ju pouziva. No ale kolko ludi, tolko nazorov, treba vybrat, co vasmu dietatku vyhovuje. A Janka to ma uz isto odskusane s 2 predchadzajucimi detickami. V nemocke mali Johnson a nerobila Klare zle. Takze treba vyskusat.

Adri, aku to mas tu klokanku? Uvazujeme aj my o nejakom tom nosici, ale bojim sa ze ta moja potvorka sa potom uz bude chciet len nosit.

Jeeeej, Tunylyk, aj ty mas tie uspavanky? Ja som ich pustala Klare este pocas tehotenstva, ked v brusku velmi vystrajala, vzdy ju to upokojilo a aj teraz pri zaspavani vecer jej ich pustam. Manzel sa trochu zlosti, ze aj francuzske mam pustat 😉 , ale Klara ma tusim radsej tie od Podhradskej. A ja aspon ovladam slova, tak jej mozem pospevovat.

anula
11. sep 2008

Normalne vam zavidim, ze stihate aj varit. Ja cez den nestihnem, to som len na sackovych polievkach a zmrazenych polotovaroch a vecer, ked manzel pride, uz padam na nos. Varime "normalne" len cez vikend 😠

katinka0000
11. sep 2008

mhviezdicka: podla mna by si malinku budit nemala. ved ona vie, kedy je hladna. a 4 hodiny nie je az tak vela. ja maleho nikdy nebudim ani na papanie, ani na kupanie. necham ho, nech sa poriadne vyspinka.

katinka0000
11. sep 2008

madi: z toho si nic nerob. to aj moja mamina je taka. ta stale tiez malemu hovori, ze "mama ti neda papat",... to su asi vsetky maminy rovnake. ona by ho aj zozrala, keby sa dal zjest. 😀

ozaj baby aj vam doktorka kazala chlapcom stahovat predkozku na cikulke?

oraia: nam poradila doktorka, ze mame davat prevarenu vodu s hroznovym cukrom. skus to, urcite to drobcovi bude chutit. aj nas maly to pil, teraz sme ale kvoli zastavenym vetrom presli na feniklovy cajik.

basky: moj maly je o dva tyzdne mladsi ako tvoj a spapa mojho mliecka aj 130 ml. nutrilonu zje ale ovela menej. je to sytejsie. toho zje asi 90 ml naraz. ale nutrilon davame len velmi velmi malo.

ja kupem malinkeho v kozmetike KLORANE. dam mu trosilinku sprchoveho gelu do vodicky a tym ho celeho okupem (aj tvaricku aj telo). potom ho celeho namastim telovym mliekom. je to super kozmetika. nema ziadne suche miesta na tele, ziadne vyrazky. vrelo odporucam.

bibianna
11. sep 2008

Anula, ja tiež akosi nestíham variť, čas by aj bol, no chýba mi energia, som hrozne vyčerpaná až som z toho smutná.

kikinela
11. sep 2008

jaj maminky varenie no ja aj ked nestiham a nemam energiu tak musim a musim,mne nema kto a keby om to nechala na svokru ta by sme v kuse masirovali bruško 😅 😠

bibianna
11. sep 2008

kiki, veď ani mne nemá kto, varím lebo musím, no robím to tak, že navarím viac a máme aj na tri dni.
Dnes som kúpala Maťka ako ste to tu včera spomínali, hodinu po papaní a vôbec neplakal. Páčilo sa mu to. Predtým keď bol hladný, reval o dušu.

lulu19
11. sep 2008

ahojte baby prepacte z vam sem zasahujem ale mylim si ze by ste mi mohli pomoct ked už mate babatka .tak volam sa lucia .mam troska taku mozno pre niekoho blbu otazku aka mam byt bt pred menzesom ma byt zvysena alebo nizsia ako 37 stupnou ak mozte tak mi poradte akujem vam velmi pekne dufam ze som vas velmi nevyrusila ak ano tak prepacte dakujem

bibianna
11. sep 2008

lulu,
čo ja viem, tak zvýšená by mala byť počas ovulácie, ináč neviem.
Adrina, aj ty si mala málo mliečka? Čo dávaš Damiánkovi? Ja nutrilon .

nika.r
11. sep 2008

ahojte 🙂

PREDÁM NUTRILON 800g balenie, kúpili sme ho za 500 Sk,predám za 250. Je to jednotka,od narodenia. Mali sme laktačnú krízu a keď malý raz v večer veľmi plakal, bol pre istotu manžel kúpiť. Urobili sme z neho jednu dávku, ale malému sme ju nakoniec nemuseli dať. Keďže sme však balenie otvorili, treba ho spotrebovať do mesiaca. Kojenie sa nám krásne opäť rozbehlo a ak by aj nejaká kríza ešte bola, aj tak do mesiaca celé balanie nespotrebujeme. Škoda ho.

jankamanikova
11. sep 2008

lulu - pozri www.lpp.sk

tunylyk
11. sep 2008

anula tie pesničky od Podhradskej su skutočne dobre naspievane,na maleho to zabera 😉 sestra mi to doniesla a spievam si s nimi aj ja 😀 a konečne buba cez den len malo spal,tak dufam,že to v noci doženie,pokladík môj

nika.r
11. sep 2008

ináč sa máme fajn, kupkanie Tomáško zbožňuje, neznáša však čistenie ušiek a nošteka.

začala som viac používať babyvak a je to neskutočná vec, už si to bez neho ani neviem predstaviť, dnes som spolu s Tomáškom robila palacinky, minule sme zvládli zemiakový prívarok. Chodíme bez problémov do obchodov, na poštu,všade nás obdivujú 😝 Najlepšie na tom je, že ho môžem kedykoľvek diskrétne nakojiť. S kočikom sa nám stávalo, že sme s revom utekali domov.

nika.r
11. sep 2008

tunylyk, anula, my sme dostali od mojej sestry na krstiny CD od Podhradskej a Čanakyho, je to úžasná vecička. Tie jednoduché a pravidelne opakujúce sa rytmy malého normálne hypnotizujú...hocikedy spolu tancujeme a on je z toho celý paf

lulu19
11. sep 2008

kde tam sa docitam o tom ms ma prosim t troska navigovat sakujm

tunylyk
11. sep 2008

a okrem toho ešte na toho našho zabera vysávanie a zvuk motorovej kosačky 😀 😀 😀

jankamanikova
11. sep 2008

Adri - ja sa nehnevam, nie som ten typ. A ak mas zo mna ten pocit, tak si pozorne precitaj prispevky. Nikoho nenahovaram a vsade pisem, ze kazda sa musi rozhodnut ako chce a co chce. Nikoho nesudim, neodsudzujem a obdivujem vsetky maminy, co su tu, lebo to zvladaju lepsie ako ja a ja sa mam co od nich ucit 🙂 .

Idem balit, lebo zajtra cestujeme ...

jankamanikova
11. sep 2008

Lulu19 - priamo mozes zavolat na to cislo, tomu manzelskemu paru. Su super! Poradia kedykolvek ...

lulu19
11. sep 2008

dakujem

katinka0000
11. sep 2008

ahojte kocky!

tak ako ste prezili den? my sme boli v tej trnave. maly bol zlatunky cely cas, ale potom bol uz hladny, tak trochu nervacil. ked sme dali napapat, tak mal zase tazko na zaludku, tak sme museli nosit na pleci. ale bol zlatucky. on ked sadne do autosedacky, tak ako keby utalo. hned spi.

tunylyk
11. sep 2008

kati aj nasmu sa vozenie a v sedacke paci 🙂 prespi celu cestu

nika.r
11. sep 2008

o ten nutrilon nema nikto zaujem? 😉

tunylyk
11. sep 2008

nika ja mam jeden v pohotovosti,zatial netreba

jankamanikova
11. sep 2008

Nika - mozes ho vypit aj Ty ....

nika.r
11. sep 2008

janka: 😝

jankamanikova
11. sep 2008

Ja viem, ze 😝 . Zaujímavé, že nam to nechuti a im by sme to mali dat jest 😠 , 😀 ...

katinka0000
11. sep 2008

nika.r: my obcas davame nutrilon, ale nutrilon 1 HA. neviem, ci aj ty taky mas.

nika.r
11. sep 2008

kati, to je obyčajný, nie HA. no fakt netuším čo s ním teraz

jankamanikova
11. sep 2008

Ahojte!
Tak mam pobalene a nejak som sa prebrala, ze sa mi nechce ist spat. Pricom som uz nespala dobrych par tyzdnov 😖 . Tak som na nete. Je tu niekto? No, asi nie, lebo kazdy normalny clovek teraz spi 😎 , len ja tu matozim. Tak este pockam na maleho, nakojim a pojdem zalahnut.
Zajtra sa tesim, aj deti, lebo oni miluju cestovanie a vlastne su pren stvorene. Nebudem tu pripojena asi do pondelka, tak ma mozte "ohovarat" 🙂 . Ale je Vam vopred odpustene. Tak Vam prajem pokojne dni, plne lasky a radosti z Vasich deticiek ...

Nika - skus sa opytat dr., ci niektora mamicka by ho nechcela 😉 .

anula
12. sep 2008

Ahojte,
Tunylyk, to je iny man, ten tvoj maly, to bude nejaky kutil, ze kosacka a vysavac 😀 😀 😀

Nika, aky babyvak si kupila? Skus dat to mliecko do bazaru.

Vcera sme mali neskutocny den. Rano sme boli na prechadzke, spala sice iba 20 min, potom sa len vrtela a obzerala, stale ju trebalo v kociku upravovat, lebo sa stverala kdesi hore a poobede spala od 15.00 do 19.00. Normalne sme sa bali, ze je chora, vecer som ju povysetrovala a nic sme nenasli. Juj, aky krasny den. Aj som si v pohode hlavu umyla, vyfukala, konecne sme navarili, a konecne som si vychutnala byt mamou. Aj sa privinut, bez toho aby sa to sidlo vkuse vrtelo a trepotalo. Taka som bola spokojna!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre