Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

danulik
4. mar 2009

kuratenko - my sme boli na tom podobne, ale lili mala az 39,4 po odpocitani.. a tiez vykakala cipok, potom som jej dala sirup, obkladik a do vecera to preslo.. po prvom ockovani pohoda a druhe takto ☹
teplota sa zraza ked je nad 38 tusim..

katinka0000
4. mar 2009

a neodratava sa nahodou pri merani teploty v zadku 5? myslim, ze som to niekde citala.

elly111
4. mar 2009

áno zráža sa keď je nad 38, ale po očkovaní sa môže dať preventívne sirup, čípok tiež do 10min vykakal ale stihol zabrať
kuratenko my sme mali reakcie po oboch ockovaniach nad 38 😖 a 37 asi 3dni, neboj to prejde, plávať by som asi nešla, asi má nožičku začervenanú to je prejav zápalovej reakcie, tak radšej aspoň 2dni nie

danulik
4. mar 2009

kati - ano, odratava sa 0,5 😉

ta formula bola v madarsku (vsak tess?) aj moji bratia boli, vstupenka sa da kupit asi od € 100

katinka0000
4. mar 2009

a nevies, kde by som to mohla kupit? niekde cez net?

danulik
4. mar 2009

http://www.hungaroinfo.com/formel1/tickets_all_...
ale da sa aj priamo na mieste 😉

katinka0000
4. mar 2009

dik!

danulik
4. mar 2009

trosku odveci, ale nasla som to na facebooku a je to super - zaspominala som si na detstvo a pubertu 😀 😀 😀

Vyrastali ste na začiatku 90 rokov? Vzrastá vo Vás s pribudajúcim vekom
nostalgia? Znovuobjavte čaro tohto obdobia!!!

- zbierali sme pogy
- tancovali sme na "Wanabee" od Spice girls
- plakali sme v kine, ked zomrel Mufasa z Levieho krala
- v telke ešte chodili Priatelia
- pozerali sme Doktorku Quinovú a Domček v prérii
- Teri Hatcher vždy bola a bude Lois Lanovou
- chodili sme do školy s detmi, ktoré sa volali Katka, Janka, Majka, Zuzka, Veronika, Ivanka, Danka alebo Peťo, Tomáš, Lukáš, Maťo, Rišo, Mišo, Dano, David
- čítali sme Ohník, Slniečko alebo Fifíka
- do obchodu sme si chodili kupovať Calipo, ruskú zmrzlinu alebo Orion čokolády (ktorých hviezdy sme si potom lepili po oknách) a platili sme korunami...
- boli sme v škole, ked sa zrútili dvojičky World Trade Center
- hrali sme v škole telefón
- zdravé jogurty boli označené BIO, nie Activia
- narodili sme sa ečte kým existoval komunizmus
- na fotkách z našich prvých vianoc ma náš oco pletený sveter s geometrickými tvarmi a mama vestu fluorescentnej farby s veľkými nafúknutými častami na pleciach
- prvý zamilovaný film, ktorý sme videli v kine bol Titanic
- v MHD sme platili 2-6 korunovými lístkami, čipové karty neexistovali
- pozerali sme Iku-Tiku-Gymnastiku, Bol raz jeden život, Pa a Pi,Gumkačov, Od Kuka do Kuka
- po večeroch sme pozerali s našimi Pohotovost
- váš starší bratranec/ujo počúval Micheala Jacksona a ten bol ešte čierny
- trávili sme hodiny hraním tetrisu/Gameboya
- každý kto nemal domáce zviera, mal Tamagoči
- jedným z najväčších prekvapení bolo vždy vybrať hračku z "Kinderka"
- korčule mávali dva rady a rožné bočné kolieska
- nahrávali sme si videom veci na VHSky
- všetko, čo bolo z Ameriky, bolo úžasné
- počas volných hodín sme v škole vonku skákali gumu, hrali futbal, "chytky", "schovky" alebo sa liezlo na tie farebné studené železné konštrukcie
- robili sme si bunkery zo stoličiek a prikrývok
- české deti nam nemali problém rozumieť
- cez leto sme pili vodu so sirupom a jedli chlieb s maslom
- aj ked nas mnohí často varovali, nikdy sme si nevypichli oko
- stavali sme drevené, krabicové káry, aby sme sa na nich pustili dolu kopcom a na konci zistili, že sme zabudli namontovať brzdy...
- reťazovka bola uplne najlepší kolotoč na svete (od 10 rokov)
- aspoň raz ste boli na dovolenke v Chorvátsku
- telefónne čísla sme poznali naspamať, začínali na 6 a mali ste ich napisané v Zrkadielku
-jedno z našich prvých cédečiek bolo Backstreet Boys, N Sync,prípadne Lunetic
- prvý mobil, ktorý sa na trhu objavil, stal 100 tisic
- Windows 95! neexistovalo nič lepšie!
-vieme, čo je walkman
- všetci sme tancovali Macarenu
- neexistoval internet a vrcholom zábavy na počítači bolo hrať karty, míny či neskôr Doom
- mať 20 znamenalo byť starý
- na fotkách sme sa vždy snažili zatváriť čo najhviezdnejšie - neboli erase funkcie digitálneho foťáka
- počúvali sme celý čas rádio, aby sme vystihli svoju obľubenú pesničku a potom si ju mohli nahrať na kazetu
- na školských taškách sme nemali Spidermana, ale psa, nejaké pravítko alebo ceruzky s očami
- vieme, kto je Willy a Mitch Buchenan
- všetci sme nosili tie hrubé hnedé vrúbkované punčochy, ktoré sa aj tak vysunuli tak, že ste mali kilometrovú nohu
- Volali-Nevolali či Crn-Crn boli tie úžasné znaky toho, že v telke ide Majster N
- miesto Palace cinemas a iných sa kiná volali Tatran, Družba ci Slovan
- netušili sme, čo je mango
- čítali sme Harryho Pottera a dokonca ste boli popri čítaní rovnako starí ako on v knihe
- chodili sme spávať po večerníčku, kým ujo Bača nezhasol všetky hviezdy na oblohe
- mali sme alebo sme počúvali u kamaráta kazetu Michaely Paštékovej, Lucky Vondráčkovej alebo Paľa Haberu
- kto mal béemiksku, bol frajer
- cez deň sme boli celý čas s kamarátmi, behali sme po vonku a vracali sme sa az ked zhasli lampy
- videli sme na vlastné oči kravu, kozu či sliepku
- jedli sme kysličku (tie zelené lístky) a vsugerovavali si, že je to dobré, lebo to robili starší kamaráti
- na rok 2000 sme boli zvedaví v očakávaní, či sa Niečo stane
- v škôlke sme si lepili na nosy tie íistky zo stromov, čo sa
rozdvojujú a snažili sa, nech tam vydržia stáť čo
najdlhšie
- na karnevaloch sme okrem klasických princezien a piratov bývali rôzne muchy,chrobáky a iný hmyz
- namiesto v Superstar sme chceli spievať v Hviezdičke, Zlatej bráne či Talentáriu
- btw pamätáte tých frajerov Železnákovcov v kožených bundách na motorke? 🙂
- na správnych slovenských letných výletoch do Tatier s rodičmi nám v "rupsaku" nikdy nesmeli chýbať Horalky
- ako správne deti revolúcie (🙂 sme dávali "Čestné pionierske"
- aspoň nejakou mierou sme boli zberateľmi céčok (aj keď sme ich mali iba 5)
- aký to bol hit nosiť klúče na farebných šnúrkach na krku
- v zime býval sneh
- a "uhoľné" prazdniny!
-podľa všetkých tých amerických filmov sme túžili mať buď opicu, psa, tuleňa, Falca, prípadne raz nadviazať nevšedné priateľstvo s kosatkou
- červené karafiáty boli ešte stále v kurze
- s babkou sme nadšene pozerali Repete
- istý čas sme si kupovali tie želatínové lepkavé oči, malé slizké guľky a hádzali sme ich po stenách (vždy sa tak nechutne rozpľaskli)
- ano, ano, pravda, kupovali sme Macka Pusíka (často kvôli tým papierovým skladačkám), čítali Medzi nami dievčatami, Troch pátračov, Slávnu päťka
- pozerávali sme Kakao, Maxihru čii to detské štúdio, čo na stv-čke moderovala Jurinová
- jedávali sme Bebe puding a krupicu
- aj keď ponuka nebola až taká bohtá, nebolo nad jahodovú Perličku, žltý vaječný šampón, modrý olejček Aviril či oldschool Indulonu
- takú čierno-žltú Vranku Danku či iného plyšáka, na ktorého stále v kúte padal prach, má doteraz určite každý z nás
- miesto hamburgerov a bagiet sme si s našimi kupovali po večeroch v meste pečené gaštany, burizóny či turecký med
- a propos: Maršmelou
- nosili sme tie rukavice spojené na gumičke, aby sa nám nestrácali, no v kuse to omínalo na chrbte a keď sme si dali dole bundu, ta šnúra s rukavicami bola všade
- najtvrdší alkohol: vaječný likér a detské šampanské
- kupovali sme si žuvačky Pedro a neskôr keď sa objavili Huba Buba, sme si ich strkali čo najviac do úst 🙂 (to bolo ale sladké!!)
- veru, školský bufet mal maximálne resanku
- namiesto dohodnutia, že ideme von cez mobil sme zazvonili dole na bráne na zvonček, ozval sa rodič a my : "dobrý deeň môžeíist andrejka voon?" 🙂) a občas sme sa zabávali tým, že sme niekomu zazvonili a utiekli (hlavne baby chalanom ;)
- dievčatá si rozstrihávali dolné časti tričiek na také šnúrky (či špagety či čo to bolo), aby boli sexy
- nesmieme zabudnúť na školy v prírode strávené vo farebných šušťákoch
- pri najväčšom sci-fi príbehu tých čias, Majke z Gurunu, sme všetci sedeli ako priklincovaní, keď letela ponad Bratislavu v tej svojej rúre
- a potom dievčatá dávali všetky strihať na Majku z Gurunu
- zovšadial sa na nás valili protidrogové kampane (vrátane Paštékovej “Nikdy nezober drogu”), stále sme to kreslili na výtvarnej a od cudzích ľudí sme si kvôli tomu nikdy nesmeli brať cukríky
- chodievali sme ku babke na záhradu zbierať mandelinky zo zemiakov
- ” vy máte satelit? ciiii “
- mali sme take tie hlúpe posmešky na deti, ktore nosili okuliare, strojček, sedeli v prvej lavici či mali tri čierne body
- ked chcelo dievča zbalit chalana, tak jedným z “50 zaručených typu jak ho sbalit” z Brava bolo napisat mu “nevtieravý a prirodzený” zamilovaný list a nechať ho v lavici alebo mu jemne odstrániť neviditeľné smietko z ramena
- mysleli sme si, ze v Baywatchi ide vážne o záchranu ľudí

ada11
4. mar 2009

kape. ja som si to zažila pri Maťke, ona bola ale totálny nejedák / a aj jej to zostalo 😠 /, jednou rukou som robila srandičky, zabávala som ju, samozrejme, že predmety záujmu som musela počas kŕmenia vymieňať, keď ju omrzeli a druhou rukou som jej dávala lzžičku do pusy. Ona proste keď bola v kľude, nechcela jesť za nič na svete, ale keď som ju zabávala, tak zjedla aspoň trochu. 😉

Tak to ste pekné darčeky kúpili mužíko.. Počúvajte vy ste nejaké akčné... 😀 No môj má narodky tiež v marci, tak idem objednať tortu.... 😉

Teplota by sa nemala zrážať do 38,5 st., ja osobne keď nameriam 38,1 st. a ide hore, tak dám aj napr. pri 38,3-38,4 st. Ja tiež dávam čípky Paralenové 100 mg, niekedy v kombinácii s Brufenom /vtedy sa môže skrátiť interval na 4 hodky, nie na 6/ 😉

ja chcem v sobotu začať pridávať ovocie, ale môžem len banán, lebo Anet berie Biseptol a vtedy sa nemôže nič kyslé, ale nekakala už 3 dni, tak potom ju aj roztrhne, chúďa. Neviem, či nebudem musieť vymeniť ovocie za kašu... Vaše deťúrence nekakajú menej často po zavedení príkrmov? 😉

elly111
5. mar 2009

ahojte
ada áno kaká oveľa menej a normálnu formovanú stolicu ako veľký človek 😀

katinka0000
5. mar 2009

ada: ja uz ovocie malinkemu davam asi 2 tyzdne. teda este len jablcko a banan. hrozne mu to chuti. dneska idem dat prvykrat ryzu. k tomu mu uvarim kusok kuracieho maska.
nas maly teraz kaka niekedy aj 4-krat za den.

katinka0000
5. mar 2009

ale kaka normalne hovienko tvrde. 😀 😀 😀

katinka0000
5. mar 2009

danulik aj ty si na fb? ja som tam po dlhom case zavitala. aj som zabudla, ze som tam registrovana.

iwuskaaa
5. mar 2009

ahojte maminky, ako sa máte? 😉
Katinka, si ma upokojila, lebo Dávidko dnes kakal už dva krát a ja už v strese 😖 , ale asi to je normálne 😀 ...
A keď sme už vyskúšali mrkvu, zemiak, karfiol, petržlen, kaleráb, môžem dať jabĺčko? Ale pre istotu by som ho zmiešala s mrkvou, aby si nezvykol na sladkú chuť...hmm, poraďte 😉 ...Ďakujem 🙂
No a aby som bola inn, idem sa zaregistrovať asi aj ja na FB 😀 ...
Danulik, ahoj 😉

kuratenko11
5. mar 2009

ahojte
dnesna noc uz bola v pohode,teplotu sme nemali,tak dufam,ze to uz preslo.Ani dneska nema,tak sa rozhodujem ci ist na to plavanie,mam este do 12 30 cas.Kamoska mi hovori,ze nech idem,tiez chodi plavat s malym,no uvidime.
Nas maly kaka aj 2-3 za den,niekedy je to riedke inokedy takyyy sulec 🙂
Danulik,pravda tam je,pospominala som si 😀
My ovocko este nedavame,vcera sme skusili vyzivu,ale moc mu nesmakovala ☹ tak zatial ficime na zeleninke,sice dneska mu ani to nejako nesmakovalo ☹ ale inokedy spapa.Baby a mixujete?Ja hej,stale ho napina ked tam je hrudka ☹ ale zato kasu moze mat aj hrudkovu 😀 😀 😀 😀

danulik
5. mar 2009

kati, iwus - napiste mi potom priezvisko do IP, pridam si vas medzi priatelov (na FB) 😉

odkedy sme zacali prikrmovat, tak lili tlaci ako o zivot, uz ta kakanicka nejde tak lahko ako z mliecka, vtedy kakala malo, aj raz za tyzden, teraz tlaci kazdy den a ide to velmi tazko ☹ dnes sa uz raz vykakala a teraz zase tlaci, je tu pri mne v lehatku, tak idem pozriet, ci z toho nieco bude..

stankatt
5. mar 2009

ahojte, preberate kakanie? 🙂 tiez tlacime jak o zivot 🙂 a o tom zapachu ani nehovorim... uz skusate davat na serblik? teda len tak.... moja ani za svet tam sadnut 😝

bammbi
5. mar 2009

nika, vdaka, tesime sa, ze sa otacame, ale zas na druhej strane natalka skratila interval na brusku na 3-5 sekund, hned hned sa supne na chrbatik, aby sa na brusku nemusela trapit, mozem ju naspat otacat kolko chcem, vzdy sa hned pretoci na chrbat... Lietadielka robime dost casto a aj si ju pokladam na seba, ked lezim, cize brusko k brusku 🙂 a vtedy ju drzim, takze vydrzi dlhsie... tuto polohu ma celkom rada, lebo to je nasa maznacia pusinkovacia 😵
Tomasko je velmi zlaty, maly smejko, krasne fotky a ta plienocka mu sekne... 😉 My mate tiez par peknych kuskov (hoci medzi nimi nie je IB), tak musim pofotit a potom hodim ukazky do albumu... Ja ten album tak postupne mazem a doplnam a mazem a taaak...

bammbi
5. mar 2009

BB baby, krasne ste a tie vase babiky este krajsie 🤐 😵 maly Samko mal ozaj z coho vyberat. Hned by som sa pridala na kavicku, keby som nebola taaaak daleko. Nasa bambulka zboznuje deticky a kamosku v zrkadle tiez.. 😀

danulik, precitala som ten tvoj prispevok a musim teda povedat, ze si pripadam nejako staro 😅 , lebo vela veci v nom bolo zalezitostou skor mojho mladsieho brata ako mna.... ale na skakanie gumy a horalku v batohu veeelmi dobre pamatam, aj na 3 Katky a 5 Zuziek v mojej triede.... 😎

tessie
5. mar 2009

no ja dnes varím prývkrát tú bio natural ryžu.... zdá sa mi to taký grc, ešte že to budem pasírovať. Ja neviem, či to neviem uvariť, ale idem presne podľa návodu, už sa mi dvakrát vyvarila voda... tak nechápem. Na jednu porciu ryže dve porcie vody... Ale toto je asi nejaká smädná ryža 😉

Kape, ja som čítala, že ked dieťa nechce, treba ho nechať tak, a skúsiť znova o týždeň. Možno potom bude zmena, ved deti sú ešte malé, nie je podmienka mu hned dávať jedlo. Aj kamoške malá odmietala stravu skoro vyše mesiaca... tak ju len kojila

katinka - ja som tú formulu kupovala v tej dobe cez Satur.

kakanie - no už to je iné... doteraz sme kakali každý deň aj niekoľkokrát, po zavedení príkrmov kakamáme len raz za deň až raz za 3 dni... je to rôzne... a to je potom poriadna dávka o smrade ani nehovorím 😀 Už musia plienky na balkon 😀 😀 😀

klaudinka21
5. mar 2009

bammbi dakujemeeee 😀

bammbi
5. mar 2009

neviem, ci je to ok, ale my kakame raz za tyzden 😖 ...presli sme do druheho extremu...
katuska, pozeram, ze u davas malemu banan. Je to v pohode? nezapeka mu z toho??

tessie
5. mar 2009

ešte mi napadlo... dávate deťom už aj baklažán? Ten sa odkedy môže? A z tej cukiny vykrajute tie drobné jadierka? Teraz na ňu kukám, že sú tam, doteraz sme mali také malinké cukinky, tak tam boli len drobnučké jadierka, veľmi jemné... ale teraz mám normálnu cukinu a tam sú tie jadierka väčšie...

klaudinka21
5. mar 2009

tessie ja by som ich dala prec..... 😕

danulik
5. mar 2009

bammbi - dakujeme 🙂
no hej, ja budem mat len 25 😀 😀 😀

tess - natural ryza sa vari veeelmi dlho, zabudla som ta upozornit 😅 a ano, je veeelmi smadna 😀

bammbi
5. mar 2009

tessie, ja varim ryzu natural vzdy v pomere 1 hrncek ryze : 2 a pol hrnceka vody
ste si iste, ze male babatko ju moze?? nie je cele zrno pre ne este tazko stravitelne? neviem, ale nejako sa mi to nezda, kuknem info na nete..

klaudinka21
5. mar 2009

ja som o rok mladsia danulik 😀 😀

danulik
5. mar 2009

bammbi - ja som citala, ze je najvhodnejsia, ale este sme neskusali.. urcite sa aj na toto budu nazory lisit - asi ako na biele a celozrnne pecivo - ktore je vhodne pre deticky? niekde pisu, ze biele, lebo je lahsie stravitelne, inde ze urcite celozrnne.. no a teraz si vyber 😖

klaudinka21
5. mar 2009

hod kockou 😀

danulik
5. mar 2009

klaudi - tak ty si tiez zazila vacsinu tych veci 😀 ja si este pamatam na aj kriklave elastaky, co sme si kupovali na burze 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre