Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

bammbi
5. mar 2009

klaudinka 😀 😀

klaudinka21
5. mar 2009

danulik elastaky jasna vec museli byt v skrini 😀

bammbi
5. mar 2009

tessie, este k tej cukine... ja ju uvarim celu a potom do jemna rozmixujem...
na nemixovanu stravu prechadzame az od ukonceneho siedmeho mesiaca

danulik
5. mar 2009

klaudi - noo..veru, asi si hodim kockou 😀 😀 😀

ja tiez mixujem, ked som len roztlacila vidlickou, tak to nechcela..

mame za sebou dalsie kakanie, dnes druhe.. hadam uz bude dobre..

tessie
5. mar 2009

no tak maminka má svalovicu... doteraz som pasírovala natural ryžu cez sitko... a ledva sa mi dá písať ☹ moje milované kuriatko od hladu aj pri mne v lehátku zaspalo, takže jedlo je hotové, len to nemá kto jesť. Som zvedavá, čo je toto za spánok, dúfam, že nie už ten 2-hodinový poobedný, lebo to nemá dobrú polohu. A k tej ryži. No to bol masaker prepasírovať... Nemôžem jej kúpiť ryžovú kašu? Je to to isté? Alebo doma urobená ryža je lepšia... Možno mám aj sýtko s malými dierkami, ale doteraz to bolo super, zdá sa mi to lepšie ako mixovanie, lebo to nie je až také jemnučké a zároveň to nie je ani tuhé. A čítala som, že mixovanie sa odporúčalo dávnejšie, ked dávali príkmy z fľaše, čo sa dnes už nerobí... ale ako písala aj danulík, na všetko sa názory líšia... tak neviem, čo mám robiť, ale viem, že už ryžu pasírovať nebudem 😒

nika.r
5. mar 2009

ahojte🙂

kape, bammbi, dik..je to veľký smejo, keď sme vonku usmieva sa na každého, kto ide okolo

danulik, zlaté..ja mám tiež toľko čo Ty (myslím rokov) 😵
a tiež som na FB 😉

klaudinka21
5. mar 2009

moje neervy to som tu najmladsia???? 😖

elly111
5. mar 2009

joj aj náš pokladík zaspinkal v zlej polohe ale nechcem ho budiť počkám čo to má za medzispánok
baby vy ste tu také mladuchy všetky sem nezapadám 😀, nika aj ty? 😀
tessie budeš mať vypracované svalstvo 😀

katuska.
5. mar 2009

bambi, banan bol v pohode.. horsie je to s mrkvou, ale ani to nie je az take strasne. max vynecha kakanie na jeden den.

a ryzu som ja varila skoro ako cestovinu.. trochu som ju rozvarila, aby sa mi lepsie mixovala. takze ja som davala veelmi vela vody 😉

dani, je to super.. tiez som 84 🙂 poslala som to manzelovi, aby vedel ako som si uzivala detstvo, lebo on je o 75 a tiez sa az tak nechytal 😝

aktak
autor
5. mar 2009

ja som mala 25 nedavno, ten zoznam sedi az na par vinimiek (nepozerala som majku z gurunu napriklad) 😀
som bola na krvy a testy mam dobre, ze mi nic nechyba tak aspon mi mama prestane hovorit ze ma mala vucicava a ze som chuda a ze ju mam prestat kojit 🙄
to je pocasie 😠

katuska.
5. mar 2009

mna to velmi laka na FB a vela kamaratov ma nahovaralo, ale radsej nie.. uz sa vidim ako sedim vkuse pred nb 😒

a priznavam, ze som vas nedocitala.. chyba mi este nejakych 13 stran.. asi to vzdam.

a k tomu mixovanemu.. mne mixer ryzu pomixoval kraasne aj s bananom. samotna ryza sa az tak pekne nechcela. a zatial vsetko mixujeme, aj ked dnes uz bolo jemne hrudkave - mrkva s kuracim maskom.. a v pohode. lenze marek je taky jedak, ze by zjedol aj rezne.. este stale plakava po jedeni, ze by este chcel, ale nechcem mu davat take mnozstva ake chce, lebo by mu bolo zle.

tess, mame taku misku z dm ako vy. kolko davas sophinke?

iwuskaaa
5. mar 2009

Tessie, ja som najprv prečítala, že malinká má svalovicu 😀 ...už mi šibe 😅 ...
Klaudi, nieže by si bola rada, že si taká mladucha!!! 😀
Ja už 27 😕 🙄 ...to ale beží a fakt pri malom to vidím 🙂 ...
Danulik, naprv sa musím zaregistrovať, dúfam, že čoskoro, nejak sa mi do toho nechce, lebo zase budem len a len viac za PC 😀

katuska.
5. mar 2009

kati a tess a jamaica a dalsie suchotinky.. ja vam tak zaavidim 😔 ja som uz aj dietu drzala a nic, uz mam z toho nervy 😠 a mam jednu kamaratku, co tiez z kojenia chudne a laduje do seba cely den.. zakazdym, co sa stretneme je chudsia.. nespravodlivost

danulik
5. mar 2009

tess - chuuda, takze natural ryzu neodporucas, co? 😅 zajtra skus obycajnu, to by malo ist lepsie 😉 alebo pomixuj.. ja som uz ryzovu kasu lili dala, ale neviem ci je to to iste ako ryza 😕

nika, aktak - vam by som asi tipla viac rokov.. katus si pamatam, ze je moj rocnik, aj klaudi (skoro), iwus trosku starsia, ale tiez zapada 🙂 a zvysok by som musela pozriet do tabulky, kde sme pisali aj vek 😀

katinka0000
5. mar 2009

iwuska: ja nicovi davam jablcko aj bananik a vobec to nie je pravda, ze by mu potom nechutila zeleninka. on ma rad asi vsetko.

tessie: ja spolu s tou ryzou varim aj masko a mrkvicku. vsetko dokopy. este sa mi to vari, tak som zvedava, co z toho bude. inak ta ryza je fakt grc. som ju raz jedla, ale uz by ma nato nenahovoril nikto.

katinka0000
5. mar 2009

tessie: ja to asi teda zmixujem v mixeri.

bammbi
5. mar 2009

no, neviem teda, co vam tam na slovensku tlacia kaleraby do hlavy, ze nemixovat stravu pre 6 mesacne babatka... prvy mesiac prip.dva je to pre maly zaludok urcite lahsie tae pomixovane, tu sa to dodrziava dost striktne aspon prve 4 tyzdne...
...viem, ze argumentuju, aby si deti nezvykli... ale to je skoro ako - nenosit dieta v naruci, aby si moc nezvyklo... 😝

bammbi
5. mar 2009

tessie, sa ti cudujem, ze si sa trapila a nepraskla to do mixera, ja by som nervy nemala 😅 ... inac aj my sme mali dnes prvy krat cukinu - spolu s mrkvou a to bola mnamka, nestihala som davat do pusy... 🙂 cukina sa mi prekvapujuco zdala este sladsia ako mrkva, takze bambula to mala ako dezert - sladke jej teda chutiiiii 😀 ...je proste po maminke 😉

bammbi
5. mar 2009

este ma napadlo, kase, co davate, maju tiez predsa riedku konzistenciu, nehrozi v tomto pripade, ze dieta odmietne lyzickou pucenu zeleninu na obed, lebo je zvyknute na jemnu kasu na veceru???

zuza.m
5. mar 2009

ahoj baby možem vas nachvilu vyrušit??,aj ja mam augustoveho chlapčeka tak som sa chcela popytat čo davate drobcom papat.ja nekojim a už prikrmujem .ale nejako mu prestalo chutit mlečko vypije ho ked drieme alebo ked je velmi vyhladnuty inak ani nie.davam mu zeleninu aj mäso aj ovocie aj kaše asi už všetko čo by v jeho veku mohol.len to mliečko už nepije vypije 1krat vnoci a 1x rano.cez den nie a potom až v kaši,nie je to malo????
a ešte čo dokažu vaši dobci????pretačanie,lozenie,sedenie.maly sa mi už pekne pretača a ked mu zadržim nožky tak sa aj pekne snaži plazit,sediet mu velmi nejde ako keby sa privelmi predklanal.

katinka0000
5. mar 2009

no moj maly mi kaslal na bio ryzu. vobec mu to nechutilo. prvykrat ho z jedla napinalo.

katinka0000
5. mar 2009

zuza.m: podla mna dietatko najlepsie vie, kolko mliecka mu chuti a kolko potrebuje. moj nico pije mliecko po kazdom papani, pije aj v noci, rano,... on proste bez mojho mliecka nemoze zit. 😀

tessie
5. mar 2009

bammbi - ja som na začiatku skúšala mixovať ručným mixerom, ale také malé množstvo mi to nezobralo, tak som začala pasírovať. Bola som s tým spokojná, bolo to ako detská výživa, čiže tiež v podstate jemná kašička. A išlo to dobre, až na túto ryžu, no ale poviem vám, že po dnešnom dni vyťahujem veľký robot, idem študovť návod, lebo to ma milion nadstavcov a už ryžu len mixujem alebo kupujem obyčajnú 🙂 na toto nervy nemám

katuška - malá zje zhruba 120-150g a niekedy by zjedla aj viac, ked už nemám, tak jej dám napiť, nech sa dotlači vodou 🙂 však sa hovorí, že hlad je preoblečený smäd, no nie? 🙂

katinka - tak dnes bez úspechu? Malej to nakoniec chutilo, len kedže som neprepasírovala tak veľa tej ryže, tak mala tam viac cukiny, zdalo sa mi to málo, tak som tam dala preventívne aj trochu môjho mlieka, že nech má toho viac... Ozaj, kde by som vedela teraz v TO kúpiť plavky? Ideme k svokrovcom na víkend, v stredu začíname plávanie a ja nemôžem mať moje staré plavky... som si ich včera obliekla a sme sa s mužom smiali, že celé plávanie by som riešila len podprsenku a nedávala pozor, či sa mi netopí malá... 🙂

katinka0000
5. mar 2009

tessie: mozno to mal moc huste. skusim mu to dat este zajtra, ale neviem, neviem. podla mna mu to chuti. no skus pozriet niekde na obchodnom dome, tam by mohli mat plavky. aj ja by som nejake potrebovala. ale este sa mi neozvali z plavania. prave prebieha kurz, tak vraj mame byt trpezlivi.
uz sa tesim, ked sa mi zmensia kozy, lebo toto je fakt hrozne. vsetky tricka su mi male na prsiach, nic dokopy neobleciem. a ked si dam vacsie, tak su mi zase velke na pase.

tessie
5. mar 2009

mi hovor, a ešte ked mám pred kojením, tak je viditeľne jedno menšie a jedno väčšie 🙂 Dík za tip, pôjdem pozrieť. Nechce sa mi moc investovať, lebo možno sa mi do leta zasa zmenšia a potom by mi boli v lete veľké... tak radšej potom si kúpim poriadne, teraz len také na toto plávanie

katuska.
5. mar 2009

katinka, davala si mu len cistu ryzu alebo s niecim? mareka tiez z ryze natahovalo, ale ak mal v nej zeleninu alebo banan, tak mu to velmi chutilo.

marek uz spapa plnu misku, okolo 180g a stale mu je malo, ale viecej mu nedam.. on uz od zaciatku papal krasne, hned druhu lyzicku vedel, co treba s kasickou spravit.. krasne prehlta, skoro vobec sa nezapacka od kasicky..

zuzam, mne sa to zda malo.. ja mam knihu o stravovani babatiek a pozrela som si to. nasla som tam, ze "je dolezite dbat na to, aby do ukonceneho 8mes pilo babatko mlieko aspon 4x denne"

katuska.
5. mar 2009

baby, na plavanie si idete kupovat cele alebo polovicne? ja som bola vcera na plavani a z 4 mamiciek (bol jeden otecko) som mala polovicne iba ja 😕 vsetky mali cele, tak neviem, ci je to az take nemiestne mat polovicne plafky. nechce sa mi kupovat nove kvoli plavaniu... ja som si kupila plavky, ked som bola tehu a su mi dobre.. akurat, ze vrch je o cislo vacsi ako spodok 😒 uz su mi male Dcka, ide ma porazit.. a to nepisem, ze ich mam pomaly po kolena 🤐

mhviezdicka
5. mar 2009

ahojte 🙂

tak dnesne pocasie sposobilo, ze som sa konecne dostala aj na MK 😅

uz ani neviem na co vsetko som chcela reagovat 😝

prikrmy - u nas chuti len zemiak s mrkvickou a dnes celkom isiel aj pastrnak, ale od toho mnozstav co tu vy pisete mame my este dalekoooo. zatial bolo nase maximum 50gramov. ale Lucku radsej do nicoho nenutim, aby som nesposobila, ze mi bude odmietat vsetko. nechuti nam velmi ani cajik ani vodicka, no veselo mame. hlavne ked mala tie dva dni horucku, tak som do nej nasilu tlacila cajik, ale vela som ho do nej nedostala 🙄

tess,
ja tiez nemixujem, ale pucim vidlickou, popripade ako ty pasirujem a zatial nebol problem. inak ja si myslim, ze kludne by si tu ryzu mohla nahradit ryzovou kasou - tusim, ze lalu tu pisala, ze ked sa jej nechce varit kalsicka ryza tak dava kasu.

iank myslite, ze by som ryzu mohla aj ja skusit, ked nam zatial velmi nechuti? skusala som brokolicu, cukinu, samostatne mrkvu aj zemiak, a zatial nic moc 😖

mhviezdicka
5. mar 2009

katuska.
tak tento problem s plavkami riesim aj ja - tiez mam len polovicne a budem uprimna, moje proporcie su nie prave na ukazovanie, cize ja by som najradsej zainvestovala a kupila cele, ale moj muz je zase toho nazoru, ze naco mi budu cele plavky ... pojdem teda v polovicnych, aj ked som z toho neni velmi nadsena - budem si stale kontrolovat, ci mi didi nevyliezli 😝 a to ich ani nemam take velke, len ked sa tam budeme natahovat s drobcami tak sa moze satat hocico 😒

tessie
5. mar 2009

ahoj hviezdi - ja vychádzam z tej tvojej tabuľky, tak myslím, že ryžu môžeš. My sme mali už mrkva, zemiak, brokolica, cukina, špenát. To je asi všetko, samozrejme vzájomne už kombinované. Chcela som aj tekvicu, ale nemali. Mali baklažán, len nikto mi tu nereagoval, či to môžem, tak neviem. Pre mňa to je niečo ako tekvica, cukina, tak ja by som ju dala, ale počkám, či sa ešte niekto k tomu vyjadrí...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre