Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

bammbi
20. mar 2009

madi,
my mame v byte 20 stupnov a mala je oblecena tak ako tvoj Simon. Chladno jej urcite nie je, mava teplucke ruky aj nostek aj vsetko... pokial tvoj maly nema chladne koncatiny, je urcite v pohode.
Inac 24 stupnov my nemavame ani v kupelni pri kupani...

bammbi
20. mar 2009

Tessie,
7800g je zdrava vaha dietata v 7 mesiacoch. Urcite nie podpriemerna alebo tzv.modelkovska 😉 My mame podobne a viacerym ludom sa mala dokonca zda baculata. Mne sa zda taka akurat.

toto som nasla na rodinka.sk - priemerna vyska a vaha babatiek v 12tich mesiacoch:

Výška
Priemerná výška ročných dievčatiek je 68 – 79 cm, chlapci bývajú o niečo vyšší, hodnoty sú medzi 69 – 81 cm. Dĺžka sa tiež meria centimetrom, najlepšie v ľahu na stole, od hlavy po pätu. Nožička dieťaťa má byť vystretá.
Hmotnosť
Priemerná hmotnosť dievčatiek sa pohybuje medzi 7,5 – 11,5 kg, chlapci zvyknú vážiť o trošku viac 8,5 – 12,5 kg. V prvom roku života by sa malo dieťa vážiť aspoň raz za mesiac, pretože prírastok hmotnosti je dôležitým ukazovateľom zdravého vývinu dieťaťa.

katuska.
20. mar 2009

tess, my davame physiomer.. ten mu celkom dobre precisti nostek. kvapkala som aj libenar, ale nemala som z neho taky dobry pocit ako z toho physiomeru..

madi, my mame doma asi tak 22-23 stupnov a davam mu teplacky, ponozky 2 vrstvy, body s kratkym (alebo tielko) a na to tricko.. takze simimu isto nie je zima.. a isto ho hreje aj nejake to kilecko 😉

striasanie - nasho mareka nestriasa..

vyska/vaha - my mame tiez do 8kg, pocitam ze nejakych 7800g a vysku dost.. skusime dnes premerat. zas sa vytiahol. normalne rastie nejako po fazach ci co. by som povedala, ze cez noc 😀 a tiez sa mi uz nezda vychrtlinka. chodime na plavanie a su tam rocne deti a maju okolo 10kg.. este skor do 10kg, tak si myslim, ze akurat.. ono sa to este vsetko pomeni. moj brat bol vzdy taky bucko, nie tucko, ale bucko a potom sa na konci zs tak vytiahol, ze ma 190cm a bucko ani zdaleka..

dnes ideme na pasove dat zapisat mareka, lebo sa chystame do toho madarska.. som zvedava, kolko budeme cakat 😒

katuska.
20. mar 2009

bambi - citala som v tabulke o vyvine deti: dieta v 8.mes - nepokojné pri odlúčení od matky.. tak neviem. a kazdy je iny, niekto asi citlivejsi, niekto taky odronik.. kamaratka ma 3 deti a jeden je cisto mamickovsky.. a pritom nie je najmladsi, ale ma taku povahu.. a tiez nebol taky od zaciatku...

slaviq81
20. mar 2009

No my tiez mame okolo 7700g a myslim ze je to akurat. Na sopliky nam doktor poradil detsky nasivin.
Nieco som chcela ale som vcul zabudla 😠 😀

danulik
20. mar 2009

bammbi - ten prvy prispevok na tejto strane - to ako keby som citala o nasej lili 😖 presne to iste sa deje aj u nas, neviem co sa stalo.. nemozem sa od nej pohnut ani na krok, lebo spusti taky rev, ze neviem co si o nas myslia susedia.. musim pri nej sediet aj ked sa hra (a nevsima si ma).. vyzera to tak, ze si ju budem musiet bravat aj do kupelne..

katinka0000
20. mar 2009

bammbi: ja si myslim, ze je uplne normalne, ked malinka ta stale hlada. deti prechadzaju vseliakymi moznymi obdobiami. takze si z toho hlavu nerob, o chvilu to prejde.

slaviq81
20. mar 2009

Dani, moja Lara ma take chvile ze nechce byt sama v izbe. Netreba sa jej venovat, hra sa pekne sama, ale musi ma vidiet. No a teraz ked sa uz plazi, tak si ma najde aj v kupelni 😀 😀 A pozorovat ju niekedy je komedia, z nicoho nic sa zacne strasne tesit, rozhadzovat rukami, pistat 😀 😀

katinka0000
20. mar 2009

aj nas nico je obcas taky. ked nikoho nevidi, uz aj vykrikuje. ale cudzich ludi sa zatial neboji. vcera som bola u doktora a sestricke bol na rukach asi 15 minut, ked ma vysetroval.

tessie
20. mar 2009

ahojte, máme za sebou hroznú noc. Malinkej sa stav ešte zhoršil, ráno už mala aj teplotu 38,3°C, hrča po očkovaní na nohe. Malá spala len do polnoci, potom sme stále odsávali soplíky a hned po odsatí som počula, že má noštek plný... Vždy zaspala len tak na pol hodinku, potom už nevládala dýchať. Ja som od polnoci nespala vôbec ☹ O štvrtej už ani nechcela si ľahnúť, tak som ju vzala na ruky, hned mi zaspala, tak som sedela s ňou v kresle do piatej, nech si aspoň trošku pospí. Asi jej robila dobre poloha trošku zvýšená. Ja som mala strpnuté ruky aj nohy, ale hlavne, že malá sa trošku vyspala. Potom spala pri mne v posteli ešte asi 1,5 hodinky. Volala som dokorke, tak jej mám dávať Otrivin 2-3x denne, natierať nohu Fenistilom a octanovou masťou (len som sa zabudla opýtať, či naraz alebo to striedať) a ešte mi predpíše Fenistil kvapky a nejaký Locoid. Len neviem, kto pôjde pre recept, kedže manžel je na aute v robote a doktorka je od domu daleko...

baby, dakujem vám za rady.

čo sa týka tej zmeny detí, tak vraj 8. mesiac je taký "úskostlivý", deti nás všade hľadajú, je to normálne, dokonca nechcú byť na rukách nikomu inému. Teraz sú len "mamičkine". U nás to zatiaľ tak nie je, čakám, kedy to príde, možno ani nemusí. A vraj je to veľmi dôležitý mesiac na vývim mozgu.

katinka0000
20. mar 2009

tessie: a naco su ti fenistil kvapky a locoid mast???
nam locoid mast predpisala kozna, ked bol nico vyhadzany. ja som mu to ani nedavala. je to hormonalna mast. potom sme boli u jedneho doktora a ten nechapal, ako mozu dietatu doktori taketo maste predpisovat.

tessie
20. mar 2009

to nám dala na reakciu na nôžke po očkovaní Prevenarom... tak jej to nemám dávať???

slaviq81
20. mar 2009

Tessie, ja by som nedavala 😝

tessie
20. mar 2009

volala som teraz doktorke, lebo manžel povedal, že ukecal lekárničku, aby mu dala všetko bez predpisu, tak som sa pýtala aj na ten Locoid, lebo vraj ich je viac druhov. Tak mi povedala, že Locoid lipokrém 0,1% Vraj to je veľmi slabé a určite jej to mám na tú nôžku natrieť... Tak ja už fakt neviem... a ešte som jej aj povedala, že v lekárni sa na tom čudovali, že nech to dobre zvážime...

slaviq81
20. mar 2009

Skus najprv studeny obklad 😉

iwuskaaa
20. mar 2009

Pekný piatkový deň 😉 ,
Tessie, prajem Vám, nech ste čím skôr fit a nech sa Sophinka netrápi 😉 .
Minulý týždeň zobrala svokra malého dva krát k nim, ale len tak na hodinku. Keď odchádzali, bolo všetko v pohode, aj tam bol vraj dobručký...ale večer, keď sme ho ukladali spinkať do postielky, spustil taký nárek, že až 😖 . Obzeral sa za nami, kde ideme. Musela som ho vybrať a utíšiť na cici...Predtým krásne zaspával 😒 . Tak som si povedala, že viac ho už nedám, aby som sa presvedčila, či je to dôvod zlého zaspávania. A teraz sa to vrátilo do starých koľají 🙂. Takže asi niečo na tom bude, že dieťatko sa začína meniť a viac si uvedomovať 🙂 .
Danulik, malého práve striaslo, tak som spomenula na Teba 😀
Pekný dník...ideme vonku, vyzerá, že je teplúčko 😵

jancia
20. mar 2009

Caute
no my sme boli dnes pre istotu u dokiho nech ho radsej pozrie on ako keby som mala cez vikend skoncit na pohotovosti. Ale okrem soplikov mu vraj nic nie je, no a mozno zuby 😒. Este mam doniest moc v pondelok aby si bol isty ze je vsetko ako ma byt, tak budeme odchytavat 😝. Ale na plavanie zajtra nejdeme radsej.

Aj my sme mali rusnejsiu noc, maly zaspal ako vzdy a o 10 bol hore, dali sme papat, potom odsali sopliky a vobec nevedel spat, tiez ho to rusilo ako aj Sophinku.
Inak tessie, nam doki kazal podlozit matrac na postielke aby spal vo zvysenej polohe ale u nas to je teraz tak ze lepsie sa mu spi medzi nami takze to nehrozi a predtym ked bol taky soplavy tak sa mu dobre spalo v lehatku - tak sme ho tam aj na noc nechali a spinkal pekne.

Vsetkym choruckym babatkam prajem skore uzdravenie a vsetkym pekny vikend 😉

katinka0000
20. mar 2009

tessie: ja by som jej to urcite nedala. aj fenistil kvapky. ved to je proti alergiam. a ten locoid je riadne svinstvo.
ja by som skusila studeny obklad alebo octanovu mast.
ved si skus aj tu na konikovi precitat nieco o locoide.

katinka0000
20. mar 2009

aj danulik ma s locoidom svoje skusenosti.

aktak
autor
20. mar 2009

kolko jedal denne - okrem mliecka - davate? ja pravidelne len obedik (len zeleninku a tyzu) a obcas rano alebo vecer kasu
ja som pocula ze fenistil kvapky su strasne svinstvo 😖 ale to asi vsetky lieky, niekedy sa inak neda 😒

elly111
20. mar 2009

ahojte som tu na skok drobec zaspinkal
aktak
2-3x denne ovocie /desiata, olovrant/ tj cca 3 x 80g,
1x denne zelenina /obed/,
3x denne mliečko vždy pred spaním a plus večer kaša

katinka0000
20. mar 2009

aktak: no tak nam by urcite len obed nestacil. ja mu davam tak 3 - 4 krat denne papat (okrem mliecka), ale niekedy aj viac. dneska rano som mu dala do rucicky pol rozka a zuzlal ho asi 20 minut. lebo predtym som mu dala normalne mliecko a nechcel ho, proste chcel normalne papat. az potom ako dozuzlal rohlik, tak si vypil mliecko. nezbednik jeden!

tessie
20. mar 2009

dakujem za rady... Ten Locoid som zatiaľ nedala, fenistil kvapky hej, lebo sa jej to zhoršilo, ale ked sa zobudí, ak jej tam dám len studený obklad a octanovú masť ☹ Už jej teda nedám ani tie kvapky... teplotu už nemá, tak hádam to bude lepšie? Vy ste nemali reackiu po očkovaní Prevenarom na nôžke? A ak áno, ako ste to mali veľké a bolo to červené? Lebo my sme mali aj minule na mieste vpichu hrču, ale nebolelo ju to ani to nemala červené. Teraz to má na dotyk citlivé a aj dosť červený fľak.

aktak
autor
20. mar 2009

tessie ja neviem posudit ci ten fenistil treba alebo nie, ak je to treba tak ich malemu daj, aj my sme Adamkovi davali ked bol vysypany minuly rok, ale sme presli na Zodac potom, ale to bolo neco ine 😔 my sme s ockovanim zatial problem nemali tak neviem

tessie
20. mar 2009

iwuska - Sophinka sa budí, ale zž to neriešim, zvykla som si na to. Je to už len 2-3x, tak som si povedala, že to tak má asi byť. Kašu som kúpila, ale zatiaľ nedala... 🙂 A vy ako?

sanik
20. mar 2009

tessie,

my sme mali tiez hroznu reakciu po ockovani. neviem ci to bolo po prevenari alebo hexa vakcine. mal to naraz, ale u nas skor asi bola ta hexa vakcina. nozku mal cervenu, opuchnutu, plakal nam celu noc, teplota bola 38,5C, nechcel pit ani mlieko, mal hnacky asi 3 dni, no potom tak ako rychlo to prislo, tak rychlo to aj odislo. uz som bola z toho zufala, uz som aj hovorila, ze ho nikdy nedam proti nicomu viac zaockovat. v tych vakcinach musi byt riadne svinstvo. no take 3 dni to bolo hrozne, potom uz pohodicka.

nika.r
20. mar 2009

ahojte 🙂

z toho očkovania mám aj ja veľmi zmiešané pocity...vo voľnej diskusii je aj téma "odmietnutie očkovania" a dosť silné veci tam holky popísali a podávali linky...všetko, treba brať s rezervou, ale niečo pravdy na tom iste bude...ja ľutujem, že som dala očkovať prevenarom, keďže teraz je aj tak nejaká nová vakcína vyrobená na európske účely..prevenar bol vyvinutý v USA..aj to svedčí o tom, aká je reklama zavádzajúca..až teraz, keď vyvinuli novú vakcínu, priznali vlastne, že prevenar nestačí
ono, ak by som odmietla očkovanie a malý by niečo schytal, nikdy by som si to neodpustila..ale zase ja skrze očkovanie do detí dovolíme napchať kadejeké svinstvo..pardon za výraz...ja určite dám už len povinné očkovania

nika.r
20. mar 2009

inak, aj my už kakáme do nočníčka..som z toho veľmi šťastná a odporúčam skúsiť všetkým, ktorých detičky majú problém s kakaním..aspoň Tomino mal a nočníčku sa oveľa lepšie uvoľnil, predsa len v sede to ide ľahšie 😝 a ja sa veľmi teším, že nemusím prať tie kaky 🙂

katuska..k tým BL nechápem, prečo Ti pretekajú, my používame, cez noc má tú plienku aj 10 hodín a pohoda...dobre priliehajú k nožičkám? tak sa mi marí že Tvoj Marek je z tých štíhlejších...a aké máš vrchné nohavičky? nám na BL organic najlepšie sedia s Popolini popowrap..BL fix nie sú dobré, netesnia tak dobre..nemajú tie okraje také naťahovacie ako popo

nika.r
20. mar 2009

a aj mne robí Tomino spoločnosť aj v sprche aj na záchode 😝 musí ma vidieť, prenášam ho všade so sebou..ale na rukách zatiaľ vie vydržať aj u niekoho iného a tatik ho vie perfektne zabaviť

katuska.
20. mar 2009

nika - mame bl a mother ease.. davam posledne dve vlozky - jednu organic druhu bamboo a uz je to lepsie, ale nadranom musim prebalovat... neviem, ci to moze byt tym, ze v noci sa budi kazdu hod - dve na cuckanie.. a myslim, ze pije len predne mlieko. nemoze z toho tak vela cikat? lebo aj alany mi precikal. a nacika straaasne vela..... tiez som si myslela, ze mu dobre nepriliehaju, ale nozicky ma otlacene (uz je pribratejsi)...

baby nestraste ma s tym prevenarom. ja som sa splasila.. teda dr. je nam tak trochu rodina a naliehala na nas, ze aby sme dali.. tak som po poslednej poradni kupila prevcenar, ale nie som s tym vnutorne stotoznena.. chceli sme dat po roku alebo vobec a nechala som sa nahovorit aj kvoli tomu, ze je to uz medzi povinnymi... uz nam asi nic ine neostane len ho nechat zaockovat ☹ a to sme mali reakciu po prvej hexe strasnuu 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre