Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

jancia
24. mar 2009

juuuj ☹ to az tak sa zlakol? chudatko... no ale podla mna fobiu mat nebude, treba skusat zase... alebo zey to o niecom svedcalo - bude basketbalista? 🙂

elly111
24. mar 2009

no je najako mimo ale snáď ho to prejde, veď inokedy čím väčší buchot tým sa viac smeje a keď si s mojím hádžeme loptu tak sa vždy neskutočne smeje 🙂
že basketbalista 😀, Tomáško futbalista hmm... 😀 uvidíme 🙂

elly111
24. mar 2009

už sme ok smeje sa od ucha k uchu, idem off, pa a pekný večer

katinka0000
24. mar 2009

ahojte!

takze sme boli dneska na poradni. nico vazi 10,84 kg. doktorka nam povedala, ze ho uz mozeme ist dat zapisat do materskej skolky. 😀
vsetko je o.k. (aj motoricky aj psychicky). tam boli z neho aj so sestrickou hotove, ze ake ma brusko, ake ma stehna,... 😀

bammbi: ja som sa pytala dr., ci mozem uz davat nejake mliecne vyrobky. a ze zatial radsej nie.

tessie: mozes si dat kludne aj ibalgin. nam ho davali v nemocnici hned po porode proti bolestiam.

basky
24. mar 2009

Katinka, Bambi, ja by som este jogurty nedavala, casu dost, len ked my uz mliecko nepijeme, nemala som na vyber. Este ze nas to postihlo v ukoncenom 8. mesiaci a nie skor. Kludne az od roka.
Katinka, Nico je teda chlapisko, ved tolko vazia rocne deti 😉 My mame len 9,5, stojime resp. velmi pomalicky priberame, a veeeela sportujeme 🙂

Poznate spaldove celozrnne vlocky? Mame ich doma, chcem ich striedat s ovsenymi, len neviem, ako ich pripravit. Ja by som ich dala vo vode zovriet a napucat a mixovala, ale neviem, ci je to spravne ... poradte 😉

kuratenko11
24. mar 2009

Ahojte,ani my nedavame vsetko bio,co sa da to ano,ale nejdem si nohy zlamat za bio 😀 Chcem sa spytat,ako spia vase deturence bez vankusa alebo s vankusom? Nas v postielke spi bez,ale ked je u nas v posteli ked kojim tak na vankusi 😒
Baby tie co chodite plavat uz sa aj ponarate?My uz hej a dnes sme sa dokonca ponarali s nimi,no bolo to super,dokonca mame aj podvodne foto,ale musi nam to instruktorka este napalit 😀 tak sa vytesujeme,je to uzasne.
A este k tomu jablku,ja som skusala aj surove aj varene ale nechce nic,napina ho z toho,mozno preto,ze je to viac hrudkove ☹ tak ficime na vyzivach chutia mu od hipp.A k zeleninke,nam tie kupovane prikrmy celkom chutia,dokonca ho s tym musim klamat ked nechce papat otvorim mrkvu od hipp a zmiesam dokopy a tak papa o dusu 🙂 my este zuby nemame,sedime a posledny tyzden uz aj stojime 😀 som zvedava co bude o dva tyzdne 😀 😀 😀

mhviezdicka
24. mar 2009

ahojte maminy,
ako citam, tak zubky tu trapia postupne vsetky deticky a do "klubu" sa pridavame uz aj my - zatial sa tam len nieco crta, ale posledne dni je Lucka neuveritelne nervozna a placliva z nicoh nic, ukludnu sa bud na rukach, alebo az ked pomasirujeme zubocky, alebo este zabera aj taka vec, ze jej dam dole plienku - hola ritula sa jej velmi paci, vtedy sa jej najlepsie zuju palceky na nozickach 😀

my sme tieto dva tyzdne stihli obehnut 2x trasu Dolny Kubin - BA a veruze uz mam toho cestovania akurat dost, lebo medzi tymi dvomi cestami sme si minuly stvrtok spravili aj celodenny vylet do Viedne.

my papame vsetko - chuti nam domace aj kupovane. Vyskusali sme zatial Hipp (cukina+zemiak, spenat+zemiak, mrkva+zemiak+karfiol+hrasok) Alnatura (pastrnak) ine som bez soli a mlieka nenasla.

tess,
tak zajtra budu v bazene dvaja ocinovia 🙂
ja som KONECNE v nedelu dostala MS - uz bolo na case 😒 pozerala som sa do kalendara - mam 38 dnovy cyklus ☹ nic moc
a hlava ma boli od nedele stale ☹ je to asi aj pocasim, ja by som uz taaak velmi chcela jar 😵

co sa tyka pitia vodicky, resp. cajikov, neskusis Sophinke kupit rovno taky ten poharik "cucacik"? Nasa Lucka pije vodicku z takeho co sme kupili v DM-ke a ked ste doteraz len kojili, mozno by sa rovno chytila na ten poharik ...

inak co sa tyka bio spenatu a bio brokolice, ja som mrazene kupila aj v Hypernove v Avione.

a ja som uz davala aj nebio - cukinu a zemiacik. ale snazim sa kupovat zatial len bio, ale nie vzdy sa nam zadari zohnat 😒 chcelo by to zahradu a malu slepaciu farmu 🙂

mhviezdicka
24. mar 2009

kuratenko, nasa Lucka zrejme nebude pripravena na ponorenie este ani na konci tohoto kurzu ... ale tak Tinkina Lara ma uz k ponoreniu len krocik 🙂

a Lucka spi bez vankusa, ked ju davam k nam do postele tak vankus posuvam aby bola na rovnom.

bez zubov sme aj my a nechce sa nam ani len otacat z bruska na chrbatik, takze sediet asi tiez tak skoro nebudeme, ale zato na nohy sa staviame stale 😉

mhviezdicka
24. mar 2009

ale stavia sa na tie nohy len ked ju ja podopieram - sama este nie 😀

katinka0000
24. mar 2009

basky: ved som to akurat pisala, ze jogurty este nie je vhodne davat. a ako pripravujes tie ovsenne vlocky? mixujes ich potom?

kuratenko: nas nico spi stale bez vankusa.

my papame jablcko len surove. dnes sme boli u svokrovcov na oslave a tam zjedol 2 jablka s 2 piskotkami. takze ovocie ma hrozne rad. ale ma to mat po kom. ja aj manzel milujeme ovocie.

mhviezdicka: ten holy zadocek sa paci asi kazdemu babatku. nas nico si dneska prvykrat zacal natahovat pipika. 😀
chyta si ho, aby vtacik nahodou neuletel. 😀

katinka0000
24. mar 2009

mhviezdicka: ani nas nico sa nepretaca. proste poloha na brucho je jeho smrt. ale sedi uz krasne sam.

hankahc
24. mar 2009

ahojte babenky 🙂
vidim ze tu fici tema zubky..no my sme sa minuly tyzden vratili s rehab.pobytu odchadzali sme so 4 zubami vratili sme sa po 3 tyzdnoch so 6 zubami a uz nam vyliezol jeden ocny zub uplne a druhy je uz na spadnutie, takze dneska ked ma maly presne 7 mesiacov ma 8 zubov. ked takto dalej pojdeme tak na narodeninovej fotke s tortou a jednou svieckou hodi usmev s plnym chrupom 😀 😀
ako vysli tych prvych 6 zubov nemam paru, ale tieto ocne dali malemu trochu zabrat, je dost mrzuty a troska pokasliava a ma oci take uslzene, no ale uz to bude mat coskoro za sebou 😉 som zvedava co bude ked pojdu stolicky, no dufam ze to nebude uz v aprili 😨 🤐
a maly ma hlas ako Joe Cocker 😀 😀 😀 you are so beautiful co je zachripnuty s tych zubov 😀 😀

slaviq81
24. mar 2009

Hanka, 8? 😕 Aako bolo na pobyte?

kuratenko11
24. mar 2009

Ahoj Hani,no teda!!!!!!Ste sa rozbehli s tymi zubkami 😉 🙂 🙂 🙂

hankahc
24. mar 2009

slavi veru 8 😅
jaj slavi ja som si prave pozrela tvoj album no ti poviem z tej tvojej malej nic dobre z oci nevesti 😀 😀 😀 ta ale ma sibalske oci, take oci co su vsade, tak sa mi to vydi ze z nej vyrastie dievca s kopackami na nohach a s loptou pod pazuchou 😀 😀 ale je velmi vydarena, mne sa take deti ako tvoje veeeeelllllllllllmiii pacia hlavne tie velke hnede kukadla 😀 no a na pobyte bolo fajn ideme v maji znova ale zaciatok som par dni revala pokial som si zvykla na tie postihnute deti, boli tam rozne stavy, 8O percent sposobene poskodenie z porodu, 1O percent nehoda a zvysok poblaznene geny 🙂 bol tam chlapcek s bdelou komou no hrozne a aj deti s tymi velkymi hlavami, o vozickoch ani nehovorim..ale uz sa na to pozeram s inej stranky, ja som predtym nikdy nebola v priamom kontakte s posti. detmi az teraz, ale bolo tam fakt super perfis kolektiv a malemu pomohlo cvicil vojtovku kazdy den 3xdenne plus masaze celeho tela 😀
sme boli pri Samorine takze prevazne sa tam hovorilo Jo napot a szia, a ked som sa vonku s malym prechadzala tak jedno dievca zvriesklo na plnu hubu ze aha ten maly v kociku vyzera uplne ako Csaba 😀 😀 😀 tak ho odvtedy volam Csaba 😀 😀

kape
24. mar 2009

Ahojte.
My sme dnes po poradni, miery 68 cm a 9230 g, Dr. povedala,zeby sme ani nemuseli do roka 3x naobit porodnu vahu, ze uz teraz je ho dost. Ked sompovedala, ze za zeleninkou a ovocim s velmi netrha, al ekasa ze moze byt, tak obe so sestrickou, ze toby zrovna nemusel.

Vecer sme boli na kontrolu klbikov, jadierka su uz pekne vyvinute, Dr. povedal, ze mame kupit dobru pevnu obuv na prve krocky. lalu, Vy ste uz boli, su uz prestahovani na Teslovu ulicu.

My mame stale dva zuby, ale ja som aj rada, ale teda Hanka, Vy ze 8 😅 Som na Teba myslela, ze ste si dlho neozyvala, ze asi ste na tom pobyte.

Samko spava bez vankusa a ked spi medzi nami tak tiez je bez vankusa, ale my mame sirokansku postel. takze nase vankuse mu nezavadzaju.

Slaviq - na Kanare s leti tiez dost dlho podobne ako do SAE. A to slniecko Vam v dobromtak velmi zavidim a aj to more.

Tinka- na ktory ostrov sa chystate? Ja chcem ist na Fuerteventuru, dufam, ze jesen to isti, len ten nas tato sa strasne brani lietaniu. 😉

Na poslednej hodine plavania , instruktorka povedala, ze nabuduce sa Samko uz bude potapat, tak zajtra uvidime.

Baby co chodite do Hrosika, kontrolovali ste si ten maj ci Vas nevyskrtli, dufam, ze Vam nespravili to iste co nam a ze aspon Vam to dobre dopadne.

A s tymi jogurtami by som tiez radsej este pockala, predsa len je tokravske mlieko. A jablcko jeme surove uz asi mesiac, uvarene Samkovi vobec nechutilo a pastrnak alnatura moze
🙂
Akurat davaju v telke ordinaciu a ukazuju tamako si Mastalir berie domov z nemocnice svojho syna a teda si neviem predstavit nasho Samka, akoby sa sam takdlho hral sam v postielke v zatvorenej miestnosti, keby tam s nim nik nebol, no dufam, ze take nam hrozit nebude.

kape
24. mar 2009

Hani 😀 a to musi byt tazke pozerat sa na deticky, ktore takto trpia. Ja obdivujem rodicov, ktori sa takymto svojim detom venuju naplno a aku velku lasku im odovdzavaju, ja som prichadzala dlhe roky do kontaktu s Downovymsyndromo u nasho suseda a teda, to chcelo velakrat pevne nervy, a normalne sa az divim co sa ten chlapec vsetko naucil vdaka laske a trpezlivosti svojej obetavej mamicke, mimochodom slobodna matka, tak este vacsi obdiv. Clovek pokym ma to stastie ze ma uplne zdrave deti, si nevie ani predstavit co je to trapenie s takymto chorym dietatom a predsa su ti ludia v zivote veeeeelmi stastni a maju dost lasky aj pre inych.

hankahc
24. mar 2009

jaj baby este som zabudla. uz ste videli niekedy ze 4 mesacne babo s vahou ze 11 kilo??? 😀 😀 ja ano ale poviem vam ze to uz bolo trosku skarede, ani neviem aku farbu oci malo, lebo namiesto oci mal len dve ciarocky..mamina mu musela nasadit slabsiu dietu 😨 😀

slaviq81
24. mar 2009

Hani, tak dufam, ze sa mylis 😀 Lara je zatial kludne dieta, klop klop 😝 Tak vidiet taketo deticky ozaj boli, je to smutne 😔

Kape, s Kanarmi mas pravdu, teraz som si uvedomila, ze je to dost daleko 😅 Slniecko je fajn, ze svieti, ale az tak teplo by teda byt nemuselo. Hlavne kvoli malej 😝
A derie sa nam pravy dolny zub, uz je napoly von, mala hryzie do vsetkeho co jej pride pod ruku 😀 😀 😀

tessie
24. mar 2009

hviezdi - tak to bude super, dvaja tatinovia v bazéne 🙂 Inak my máme pohárik od Aventu, a pije len z neho (aj ked pije málo, len po obede jej dám trošku vodičky - zaitaľ jej stačia tekutiny z kojenia), malá ešte z fľaše nepila, len mi to tak napadlo, že aká veľkosť cumľa sa dáva na fľašu, lebo predvčerom sa budila každú hodinku s hroznými bolesťami, strašne plakala, nedalo sa jej vykakať, tak som jej o pol dvanástej dávala slivkovú Hipp šťavu, a napadlo mi, dať jej to z fľašky, ale ona nevedela čo má s tým cumľom robiť (bola veľkosť č.2) 🙂 tak som jej to pekne preliala do pohárika a tak vypila trošku.

hani - no ako pobyt?

kape
24. mar 2009

Tessie - uz papate ovocie? Ja somminule Jancii hovorila, ze nech vyskusa davat kazdy den trosku ovocia, ja sa snazim dostat do Samka, kazdy den kusok jablcka a plni to svoj ucel 🙂

Ozaj a som sa zabudla "pochvalit" uz aj my mame prve kakanie uspesne do nocnika za sebou.
Zatial ho vzdy vystihnem ze ide kakat, tak som ho minule skusila posadit na nocnik, dovtedy som ho vzdy rozbalila a kakal na separacnu plienku.

Slaviq - no podla mna este mate na SAE prijemne teplo, v takom auguste by ste to tam este horsie zvladali, lae ved Ty urcite vies 😉

A Samko stela este neprisiel na to , ze ako ma tahat z toho Avent hrnceka a som mu vybrala aj tu poistku, ale to bol z toho este viac paf a teda cely morky.

tessie
24. mar 2009

kape - super, ste šikovní na plávaní. My uvidíme zajtra, čo bude s nami a aj sa opýtam na tej máj, či nám ho nezrušili. Kape a ako dávaš surové jablčko? Nastrúhaš ho malinkému?

kape
24. mar 2009

Ano struham na struhadle. A jablcko celkom v pohode, hruska mu nechutila, popuceny banan tiez nie, ale ked ho je so mnou, ze mu odstipkavam tak to moze a dost vela. Vymyselnik to je velky .

A Katinka, Samko si uz asi mesiac pipisa natahuje, je to dost komicke, dufam, ze mu to neostane 😀

tessie
24. mar 2009

kape - my tiež pijeme z toho avent pohárika bez poistky, ale musím dávať na malú pozor, lebo hned ho chytí a obráti dole hlavou 🙂 My inak dávame ovocie už 1,5 týždňa, varené jablčko nám nechutí, tak papáme Alnatura jablko, jablko-broskyňa a dnes sme skúsili jablko-hruška

tessie
24. mar 2009

kape a dávaš ovocie len doobeda alebo aj poobede? A ideš rušiť tie večerné kaše, keď ti doktorka povedala, že tie by nemusel?

kape
24. mar 2009

Ovocie sa snazim vzdy doobeda aspon zatial a vynimocne ked nestihame poobede, ale ovocie sa sanzim vzdy a kase asi nezrusim napriek tomu co povedala lekarka, lebo ja som zatial rozhodnuta davat len ryzove a on toho zas az tak vela nezje a davam mu len od Nestle, tie su bez cukrov. To som ale lekarke nepovedala, akosi som na to zabudla, ze co hovori na toto. Keby sa mi chcelo , mohla by som mu davat s mojim mliekom, ale akosi sa do toho neviem dokopat. A tie Nestle maju este jedno comu az tak rada nie som prisadu vanilin. Ale uplne idealna hotova kasa na trhu nie, vzdy si tam clovek najde nieco co by nemuselo byt vo vnutri.

A este som chcela reagovat na bio prikrmy, ani nejde tak o to bio, ale teraz ta skora jarna zelenina bude plna pesticidov, takze je vhodnejsie potom kupovat mrazenu zeleninku namiesto cerstvej a nie vzdy co vyzera v obchode ako krasne zdrave napr, niektore krasne mrkvy, su naozaj aj tak krasne zdrave, takze ja urcite ak nezozeniem bio tak ostatne bude v tomto case mrazene. A potom asi sa vydam v ramci prechadzky na trch a od nejakej "babicky" kupime.

Ale my mame nastastie este staru a prastaru mamu, ktore maju zahradky a este tam na Liptove vzdy nieco dopestuju.

katinka0000
24. mar 2009

kape: my byvame v rodinnom dome, takze s bio zeleninkou a ovocim nemame problem. a este k tomu moj svokor je obrovsky zahradkar, tak sa uz velmi vytesuje, ako nicovi vsetko zasadi a ako nemusime kupovat potom v hypermarketoch tie "umeliny". horsie je to, ked niekto nema pristup k takymto potravinam a musi ich zhanat. lebo mozno nie vzdy co je napisane bio je naozaj bio.

katinka0000
24. mar 2009

idem odsavat a potom hajat. dobru noc!

elly111
25. mar 2009

ahojte nestíham čítať prišli sme z poradne a hurá už toľko nepriberáme iba 300g za 2mesiace.
Máme 10,10kg a 72cm. Snažíme sa hlavne ovocíčko a zeleninku 🙂

vejinka
25. mar 2009

dievcata xcem sa spytat ci je tu este nejake babo co sa nepretaca z chrbatika na brusko...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre