Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

kape
26. mar 2009

Chcem sa spytat, ci sa chystate deckam kupit choditko - odrazadlo, napr. nieco taketo http://www.bubu-babo.sk/index.php?ID=1166, ak ano hodte link na to co ste si vybrali Vy, nech porovnam a mam inspiraciu, ja to chcem kupit tak aby sme to mohli bravat aj vonku.

lalunna
26. mar 2009

ja davam co sa da bio, my sme celkovo dost bio zatazeni, kupujeme aj pre nas taku stravu... ale samozrejme nie vsetko, ale ked je na vyber kupim radsej bio, napr. vcera som si kupila aj ponozky z bio bavlny 😀 😀 😀

do hotovych prikrmov mu pridavam vlastnu zeleninu, alebo do ovocnych este pretlacim banan alebo nasypem amarantove perlicky, inak odporucam, maju to vo velkej jednote a je to velmi zdrave pre deticky
moja pridavana zeleninky je ale vacsinou nebio a este dam kvapku kukuricneho oleja

lalunna
26. mar 2009

jani, nic v zlom, ale podla ten sedak je blbost, sa mi zda nevyuzitelne, aj dieta v tom napr nemusi chciet byt, vyuzitelnost vydim na kratku dobu, potom uz babo bude chciet slobodne sediet a pohybovat sa vo vanicke/vani, podla mna...

lalunna
26. mar 2009
kape
26. mar 2009

hej lalu, pamatam sa ked sme sa o tych trojkolkach bavili, ale to choditko je trosku ina vec, to je este len na prve kroky, aby sa mali o co oppierat

To co su za perlicky, o tom som este v zivote nepocula, ak mozes napis nieco viac.

basky
26. mar 2009

Ahojte,
ako ste malo popisali, kde ste boli ??? 😉 🙂
Ovsene Vlocky ako kasa - oplachnem, dam do vody, 1 min necham vriet, a 15 min pockam, kym napucia a mixujem. A mame ranajky 😉
Uz si Simi zvikol na ochuteny jogurtik vyzivkou a keksikmy, tak papame jogurtik 2x denne, aby mal prisun vapnika ako treba. Aj ked vraj jeden jogurt staci.

Tie spaldove celozrnne vlocky nikto nepozna? Ani Lalu, Danulik ... vy ste take odbornicky na zdravu vyzivku?
A tie perlicky su co Lalu, napis viac, hned pridame aj my, ak su take zdrave 😉

My nekupujeme ziadne odrazadla, choditka a ani trojkolku ako dala Lalu, podla mna zbytocne, ani velmi neodporucaju odbornici take trojkolky, aspon co som citala v Mame a Ja, nete ....
Pockame, chodit sa nauci sam, tiez uz stoji za jednu ruku a robime aj za rucicky spolocne krociky, a potom kupiume maly byciklik s pomocnymi kolieskami a tie sa potom daju dolu, teraz su vo Forstingeri v rakusku v akcii paradne, ale mame este cas ...
A mam jeden super clanok, je ale dlhy, ako treba nechat deti padat ked sa postavia, ziadne chytanie, moze to dieta poznacit na cely zivot, ked ho budete chyta pri padani.

basky
26. mar 2009

Kape, spokojna so stolickou? My velmi, uz sme na navsteve sedeli v Peg Peregu, a som straaasne rada, ze mame tuto.

jancia
26. mar 2009

Caute caute, lalu vdaka za nazor, este nad tym pouvazujem a uvidime... ved zas nemusi mat kazdu blbinu 😝 .

basky a preco sa neodporuca taka trojkolka - ved to je ako bicykel ale trosku vymakanejsia... to nema predsa vplyv na rozvoj chodze a tak... 😨

inak o tom padani som aj ja citala a je to asi pravda, pisali ze ak je dieta naucene ze mama ho zachyti tak sa na to spolieha a vraj najviac urazov - padov sa stane ked mama stoji hned vedla lebo dieta si mysli ved ma chyti a ona nestihne... 😔 a ked sa dieta uci od zaciatku same padat tak je aj neskor priebojnejsie a aj sa nauci ako spravne spadnut aby si neublizilo... samozrejme treba davat pozor a hlavne podla mna preventivne odstranit z bytu vsetky ostre hrany a tak ale ked padne zo stoja na zem alebo co tak si nemoze nejak vazne ublizit.

jancia
26. mar 2009

lalu inak Patrik je suprovy a pekny kocik ste kupili, vyzera tak na rocne dieta 😵

jancia
26. mar 2009

oki ja idem este do obchodu, potom si Vas citam dufam ze volaco popisete, dnes som si poobede s malym schrupla tak neviem kedy pojdem spat 😀

basky
26. mar 2009

Jani, presne ako pises s padanim, nechat padat, aby sa naucil spravne padat.

No vraj sa na tych trojkolkach z umelej hmoty naucia deti zle pedalovat a maju problem sa potom adaptovat na normalny bycikel, pedale su vpredu, neprirodzene deti pedaluju spickami, strasne sa im to tam ulahci , maju uplne inu istotu ako na bycikli s pomocnymi kolieskami. Ale bolo viac pisane, len som to citala este ako tehotna, vsetko si nepamatam, ale viem, ze to nechceme 😒 . Ale nechcem nikoho odradit, deto msa pacia a je to aj pekna vecicka.

basky
26. mar 2009
lalunna
26. mar 2009

citujem z obalu 😀
amaranth je zakladom pre vyvazenu stravu svojim obsahom mineralnych latok (Ca, Mg, Fe, vitaminy B, C, E). pouzivaju sa na zahustenie jogurtov, polievok, , do kolacov, baboviek, musli a obilninovycg ranajok.

este nieco z netu:
Amaranth - pseudoobilovina starých Inkov.
Je prirodzene bezlepková, čím je výbornou výživou pre ľudí so zažívacími problémami, s potravinovou alergiou, pre športovcov.
Pre veľký obsah kvalitnej bielkoviny, vlákniny a škrobu je ideálnym doplnkom výživy.

toto su oni, tie perlicky 🙂
http://www.marianna.sk/index.php?go=59

jancia
26. mar 2009

basky myslim ze tento isty clanok je aj v slovenskej Mama a ja

kape
26. mar 2009

Basky stolicka je suprovna, a odkedy sme sa vratili od babiek, kde sme boli bez stolicky, tak si ju fakt neviem vynachvalit a Samko je uz nauceny ze v stolicke sa papa a po papani sa tam este stale chvilku vyhra, je zaparkovana v kuchyni a teraz si aj viac v kuchyni porobim. Teraz pride na vikend tehototna segra, tak hned bude skusat a teda na 99 % hovorim, ze budu kupovat taku istu 😀 , ako nas dve poznam.
A co bolo na tej PP horsie, ked ste to uz testovali ?

Inac ja som mala taku klasicku trojkolku zelenu a ak si dobre pamatam cervene sedatko a biele rucky, a aj pedale boli biele. Ja by som chcela pre Samula, motorku odrazadlo, kde sa bude posuvat svojimi nozickami 😀 .

Basky a do tej kase z ovsenych vlociek nieco este davas, napr. jablcko, banan ?

Jancia - teraz do obchodu? Tomi je s ocinom doma? A neboli ste dnes nahodou na kontrole, ci sa mi to s niecim pletie, aha uz viem ja mam dnes uz piatok, kedze manzel ma zajtra dovcu 😀 , to Vy zajtra mate ist vsak? 🙂

Tatino u nas uspava Samula, som zvedava, ktory z nich skor zaspi,alebo budem musiet nastupit nakoniec ja.

lalunna
26. mar 2009

basky, ja ovsene vlocky nevarim, len namacam a mixujem
co sa tyka tych spaldovych vlociek ja ich akoze pozanam ale nepouzivam v kuchyni 😉

k tomu padaniu, presne tak ako pisete, treba nechat padat, ja to takto praktizujem a preto sa velmi rychlo naucil padat spravne ale stalo ho to zopar hnusnych buchnuti, placov, jeden typel a zopar modrin a to je len na zaciatku objavovania, napr. dnes prisiel prvy krat do kuchyne a poumyval kachlicky jazykom, to robi rad, lahne si rozcapi ruky a lize dlazku 😀

a krabica z kocika je polozena v izbe a to je momentalne naj hracka, lebo sa po tom da super skrabat nehtami a zapierat o to a posuvat ju sa citi ako najvacsi silak asi, celkovo rad posuva a hybe vacsimi vecami ako je on

lalunna
26. mar 2009

kape 😀 aj moj muz uspaval, ale dopadlo to strasnym placom ked si buchol hlavu o tycku postielky tak som nastupila ja a dala prsnik a 1 sekunda a bol spanok, ale muz ho paradne unavil predtym to je pravda

inak mam taku dokusanu bradavku odkedy ma tych 5 zubov ze mam na tej vlozke krv 😢

kape
26. mar 2009

Lalu - tak pridte s Patrikom ku nam aj nam treba poupratovat 🙂 Inac to su take krasne momenty a oni su tak zlatucko komicky, na spapanie.

A co Vam povedala dokina na poradni, tiez tak ako nam zeby sme nemuseli strojnasobit porodnu vahu ?

kape
26. mar 2009

Dik Lalu - zajtra tie perlicky kupujem , dufam, ze ich budu mat aj u nas v Terne.

No Samko ma len dva zubky, ja osm predtym az tak velmi citlove pradavky nemala, ale tie jeho dve pilky mi niekedy fakt stacia 😠 Nieto este 5.

U nas sa este nespi 😅

lalunna
26. mar 2009

kape, nebude dlho trvat a samko ti poumyva 😀 deti to zevraj zvyknu robit asi si chladia tie zuby alebo co 😀

doktorka povedala ze "ste dobri" a bolo, nic vic nic menej 😀
a pytala sa ze ako prikrmy a ja ze dobre ale ze nezje velke davky a ona ze ved ani nemusi 😀

basky
26. mar 2009

Kape, to mas super, ze je segra tehotna, budes davat rozumy, urcite sa velmi tesi aj ona 🙂 A bude aj maly vekovy rozdiel. Inak aj my mame len dva zubky
😉 a zatial ziaden naznak na dalsie.

Vlockovu kasu ma samotnu, cistu, aj pohankovu, jemu to straaasne chuti aj takto, skusala som aj ovocko, ale netreba. Ovocko dostava do jogurtov, to je nas jediny problem, aby nam chutilo, zelenina vsetka moc chuti, hlavne spenat, brokolica a ruzickovy kel so zemiakom a maskom.

Lalu diky za tip, kupime, aspon budem striedat keksiky s perlickami do jogurtu. Aku to ma chut? Papate to aj vy doma? Ak mas este nejaky tip, sup s nim sem, radi sa vseky priucime zdravej vyzive 😉

basky
26. mar 2009

Inak aj nas Simi umyva a utiera parkety ako sa patri. Musim davat pozor, ci nieco nie je na zemi, minule sa mi zdalo, ze nasiel vlas, prehltol, a drazdilo ho hodinu na kasel. Vlastne ani pitie nepomohlo, az kym sme sa nenapapali.
Vlocky sa rychlejsie napucia, ked voda zovrie, a kedze ich papame rano, treba to mat rychlejsie hotove, aby hlados co najskor papal 😉

lalunna
26. mar 2009

basky, taku neutralnu, ako ryza, nieco podobne je to

katinka0000
26. mar 2009

lalu: ale citala si si tam pod tou trojkolkou, ake prispevky tam baby pisu? jednu ju uz vraj 3-krat ide reklamovat. tak radsej kup od nejakej inej znacky.

kape
26. mar 2009

Basky - segra caka da sa povedat ze do roka ado dna skor, termin ma 26.8. na Samkove meniny a najradsej by tiez chlapca,takze u nas vela veci uz putuje tento vikend buducemu bratrancovi alebo sesternici 😉

katinka0000
26. mar 2009

tie vlocky skusim aj ja. nicovi to bude urcite chutit.
ja letim do sprchy. paaa

lalunna
26. mar 2009

ja mam z toho co je na zemi normalne fobiu, minule sa mi rozbil ten teplomer a ortut poskakovala vsade na zemi, teraz mam z toho haluz ze co ak to niekde este je, alebo sklo atd.

idem spinkat, dobru noc, zajtra idem vyskusat novy kocik do ikea, treba nejaku jarnu vyzdobku plus dokupit bytove doplnky ktore znicil patrik, papierova nocna lampa nezvladla utok, kuchynsky budik nezvladol tisic krat spadnutie na zem 😀

tessie
26. mar 2009

ahojte, tak my máme tiež prvý malý úraz za sebou 🙂 Sophinka sa gúľala po zemi pod svojou hrazdou a dogúľala sa k nábytku a ako sa pretáčala, tak si rovno tresla hlavu do skrinky... tak to bolo plaču, aj máme malú červenú hču na čele 🙂 A ešte mi skoro spadla z postele... to mi zostalo až zle, lebo som ju nechala na posteli v strede, o chvíľu počujem rachot, tak idem do spálne a to mi zhodila mobil na zem a zachytila som ju akurát ako sa prevracia a nohy jej už leteli dole z postele... prišla som v hodine dvanástej...

lalu - aj ja kukám golfáče. Kúpili ste Swifta? Aj ja som ho pozerala, dá sa polohovať chrbátik aj nožičky? A nechýba ti tam madlo vpredu? Mám z toho hlavu ako slon, už pozerám golfáče tretí deň a som mimo 😉

kape - aj moja segra je tehotná, ale tá čaká už teraz začiatkom mája... a okrem môjho gyndoša jej ešte jej doktor nepovedal pohlavie ani raz... Tak sa spolieha na toho môjho, všetko majú v modrom, dúfam,že mal pravdu, lebo to by bola sranda 🙂 A inak stolička je supeeeeer, videli sme už aj PP PP a som rada, že máme Chicco. Je oveľa lepšia aj manželovi sa zdá lepšia...

iwuskaaa
27. mar 2009

Baby, ako robíte tie vločky? Možno je to písané aj vyššie, ale nemám veľmi čas hľadať 😒 .
Odkedy sa môžu dávať? Aj ich mixujete? ĎAKUJEM 😉

My dnes máme 7 mesiacov a od dnes sme aj chorí ☹ . Máme straaašny kašeľ a soplíky sú tiež už na spadnutie. Dúfam, že sa to rýchlo pominie...no ale čo sa dá očakávať od tohto počasia?! 😠

lalunna
27. mar 2009

iwus, niekto ich aj vari, ja len dam napucat do horucej vody z kanvice a potom ked zmaknu rozmixujem najemnucko
ja ich davam patrikovi uz asi tyzden a do ovocnych vyziv

vela ludi je chorich, no a po tomto vikende sa to este zhorsi, lebo ta zmena zo zimy do tepla nebude nic moc...

tess, ano mame swift, hovor mi, ja som mala hlavu jak melon tiez z toho, som rada ze sme kupili uz, uvolnila sa mi hlava aj na ine
😀
chrbat sa da polohovat uplne idealne az skoro do lahu cez taku utahovaciu poistku takze nemas limitovanych len niekolko poloh ale polohujes ako sa ti chce, nohy sa nedaju polohovat... madlo mi nechyba zatial, keby tam bolo musela by som ho zakazdym demontovat, pri vkladani a vyberani dietata aj pri skladani kociara do afta, ale ked zistim ze potrebujeme dokupime
ja som zvazovala medzi maclarenom, britaxom a nakoniec som kupila tento a som rada, myslim ze budeme spokojni, ale mohol byt o kilo lahsi, nuz ale... 😎 nic nie je ideal

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre