Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

katinka0000
15. sep 2008

ahojte!

aj u nas je nenormalna zima. asi uz mame po lete. ☹ este k tomu aj prsi. s drobcom nebudeme moct ist ani na prechazdku. ale pojdeme pozriet jednu kamosku do nemocnice, narodil sa jej v sobotu chlapcek. nas maly vcera strasne vela spinkal. od druhej do osmej, potom sa napapal a znova od deviatej do stvrt na jednu. potom si urobil taku dlhsiu prestavku do pol tretej a znova zalomil do pol osmej. teraz je hore a dzavota. je nadherny. vzdycky sa strasne moc napapa az vygrcne. niekedy su to slehy az na podlahu.

katinka0000
15. sep 2008

idem sa naranajkovat, lebo mi poriadne skvrka v zaludku

kikinela
15. sep 2008

ahojte,my sme spali od 21:30 do 1:00 a potom od 1:45 do 4:45 a od vtedy sa zoudil o 7: na cecek a nedaj nedaj zaspat 😀 ale bolelo ho bruško tak asi preto,vyprdkal sa a uvidime 😕 tu je tiež kosa vonku myslim a ešte k tomu aj prši ,dnu už topim a to sme na juhu sakra 😠 to je sila polovica septembra a človek už musi prikladt 😀 😠

danulik
15. sep 2008

ahojte,
tak uz prislo aj na nas ☹ v sobotu liluska zaspala asi o deviatej vecer a nezobudila sa ani na papanie.. ja som sa zobudila o tretej v noci na to, ze ma strasne bolia prsia, boli uplne tvrde a horuce.. horucka 39, dala som si paralen, pokusala sa odsavat, ale velmi to neslo.. nakoniec sme nasilu zobudili malicku, nech sa napapa, ale ta len cmukla a spala dalej.. tak sme sa trapili dalej aj s manzelom, skusali odsavat, nakoniec sa nam to podarilo.. potom sme ju zase budili, trosku sa napapala a spala skoro do desiatej rano.. prsia trochu povolili, uz tak neboleli, ale cely den som mala horucku 39.. vecer sme sli na pohotovost, dali mi antibiotika, mam zapalene prave prso, takze kojim iba z laveho a liluske to ocividne nestaci, tak som zufala 😢 nechcem jej davat nutrilon, aj ked pre istotu sme ho kupili 😖

vejinka
15. sep 2008

danulik..vitaj v klube ..mne sa horucka vysplhala az na 39,9
ale vraj nemam prestat kojit..a to som mala a mam este zapalene oba..
len to mliecko je troska teplejsie a samozrejme po tych antibiotikach ma uplne inu chut..takze kym si maly zvykol..totrvalo
a my sme pre istotu kupili bebu HA a veru jednu davku sme mu uz museli dat..hrozne malo pijem a neviem ako by som zvysila prijem tekutin ked sa nedaaa 😖

anula
15. sep 2008

Juj, babulky, nech vam to rychlo prejde.
Vejinka, preco malo pijes? Musis vela pit, hlavne ked mas horucky.
Ja som sa rano zobudila v kaluzi, zlakla som sa, ze som sa pocikala v noci a to mi len tieklo mlieko. Som rada, lebo minuly tyzden sa mi zdalo, ze som ho mala pomenej, tak som si rychlo kupila v sobotu caj na kojenie, odsavala som statocne a zase sa to rozbehlo.

kape
15. sep 2008

Danulik mne povedali, ze nemam kojit ak mam teplotu nad 38. Ale aj tak som maleho aj s takou teplotou nakojila, a teplotu zrazis dole aj zabalmi, ja som si davala aj panadol, takze teplotu som dlho nemala, len som musela doliecit ten zapal. Ja som mala zapaleny lavy prsnik a veselo si maly pil aj z neho a zjavne mu nevadila ani chut mliecka po antibiotikach, vtedy dokonca papal lepsie ako teraz ked uz antibiotika nie su a sa mi zda ze vtedy nas ani brusko nebolelo ☹ A ja odsavam odvtedy pravidelne skoro po kazdom kojeni, aby som vytiahla co maly nespapal a ked nahodou dlhsie spinka a citim ze prsniky su tvrdsie tak tiez.

Anula to mas super ked mozete manducu vyskusat, je to nemecky vyrobok tak to mate aj v Svajciarsku vsak? Maly prave spinka v Manduce a ja som s nim umyvala podlahu, lebo ked len tak spi na gauci alebo v postielke cez den, tak dlhy spanok to velmi nie je.

Jancia, ten cas vyhovuje, ja kojim aj vonku, lebo to by sme sa nikam nepohli, len sa nam to pocasie pokazilo, ale ak by bolo vo stvrtok pekne, mohli by sme ist, lebo v stredu a piatok uz nieco mame a zajtra ma este prsat.

My sme zatial vyskusali plienky tesco a pampers newborna sleep and play a tie posledne nam nesadli.

lalunna
15. sep 2008

ahojte babulky,

kaslite na nutrilon, ani ho radsej nekupujte, lebo uz to ze ho mate doma ako poistku, podla mna vas obera o MM, ak date raz takemu malemu mimcu papat z flase nutrilon pokazite si dojcenie...

danulik, ja som mastitidou uspesne presla, dojcila som aj v 40 teplotach, nevadi ze nemas mliecko v zapalenom prsniku, prikladaj a odsavaj aj tak, bolest vydrz, nevzdavaj sa aby si cez tie teploty nestratila mliecko, ak toto zvladnes bez nutrilonu, mas vyhrate, mliecka budes mat na rozdavanie

ja som si tiez pocas zapalu odstriekala malilinko, a dnes, denne 2dcl odstriekam a este maleho dostatocne nakrmim

my sa chystame aj dnes von, treba otuzovat 🙂 malemu som uz vybrala teplejsie vecicky
a na tie koliky, ma napadlo, kupte si namiesto tych teplych plienok, v DM termofor, maju krasne pre deturence alebo vankusik s ceresnovymi kostkami (nahrieva sa tusim v mikrovlnke) ja ho idem kupit zajtra 🙂

lalunna
15. sep 2008

kape, jani, mozem sa pridat? 😉
ja tiez kojim aj vonku, ja sa vam prisposobim

kape
15. sep 2008

Ja som si az teraz vsimla a uvedomila ze Samko ma mesiac 🙂
Lalu kolko asi tak vazite, nas maly pribera nejako velmi rychlo. Min. tyzden ked sme ho tak na skusku vazili tak mal 5,7 kg ja ho uz niekedy dlhsie ani nevladzem drzat na rukach, nasho valibucka 😉

kape
15. sep 2008

Lalu ja som za 🙂 Len sa musime dohodnut na konkretnom dni

lalunna
15. sep 2008

pridane nejake foto 😉 zo vcerajska

vejinka
15. sep 2008

anula..ja by som rada viac...ale neda sa mi..vobec niesom smadna 😖

lalunna
15. sep 2008

kape, nas je 5tyzdov+2dni a vaha cca 5,8kg 😀 a kuk do albumu v kybliku ho mozes vidiet naholo, mne nepride tucko aj ked ho tak volame 😀

ja som za stvrtok ako ty navrhujes, stredu mame klbiky

kape
15. sep 2008

No nasho Samka tatino vola spekacnik 🙂 http://picasaweb.google.sk/dulikovci/Stvrty_tyz...

Videla som Lalu Vase nove foto, Patrik je zlatucky, taky spokojny je v tom kybliku a Ty si uz uplne na povodnych rozmeroch, v tom Auparku Vam to obom pristane. Uvidime co povie este Janka, ona pisala ze chodia von tak okolo piatej. V stredu ideme aj my na klbiky.

lalunna
15. sep 2008

kape, tak samko je teda tiez riady valibuk, ale nevadi, nech mu mliecko chuti aj nadalej, ved oni to potom vybehaju 😉

on sa v tom kybli tvari ako v termalnom kupeli, spokojnost nadovsetko 😵

ja som este neni na povodnych, mam +2kg, ale tie si chcem nechat keby sa dalo, len spevnit brucho potom, predtym som bola lata chuda, taka by som uz nechcela byt...

ja viem ze v stredu idete, ved do prosanusu, ale nas obj. az na 18,30 este zajtra tam brnknem ci fakt som si to dobre napisala, lebo sa mi to zda nejak neskoro 😕

o 17 vo stvrtok by bolo ok pre mna

anula
15. sep 2008

Vejinka, ani ja nemam smad, hlavne teraz, ked sa ochladilo. Ale nachystam si 2 0.75 l flase, to sa nezda byt take velke, v jednej mam caj na kojenie, v druhej nieco ine a za 24 hod to postupne stiahnem. Vzdy ked idem okolo si chlipnem, tak mam na konci dna aspon ten 1.5 l vypity. Skus aj ty nejako takto osalit svoj nesmad.

mhviezdicka
15. sep 2008

ahojte,
a kde pojdete kocikovat? ja by som sa k vam tiez pridala s Luckou, ak mozeme 🙂
my sme sice este vonku nekojili, ale bud sa napapame doma, alebo nakojime aj v terene, ak bude treba 😀

vcera sme mali na navsteve cely den starych rodicov aj dedka s babkou, takze bolo veselo, ale malicka je velmi dobrucka, ona skoro stale spinka a ked je hore tak len ked papa, alebo sa len tak kuka na svet okolo seba, place len obcas, smejeme sa ze to je skor srdenie sa 😵

maminky, mate krasne deticky - augustovciatka sa naozaj vydarili 😵 😵 😵 radost pozerat vase albumy 😉

no, malicka sa prave ozvala, tak ideme dat papu.

papa zatial

danulik
15. sep 2008

kocky, dakujem za rady aj za podporu, ste zlate 🙂
papame hlavne z laveho, ale dala som jej uz aj z praveho, lebo odsavacka je sice dobra vec, ale neodsajem tolko a potom to stale boli.. papame sice aj na 7 krat a stale nie je spokojna, ale musime vydrzat..

a co sa tyka pitia, tak ja iba v noci, ked sa budime na kojenie, vypijem flasu lucky.. a cez den este caje, jablkovy dzus a dalsiu lucku 😉 no a teraz ked mam horucku, tak pijem este viac..

veji - anula ti dobre radi, priprav si nejaku flasu a vzdy ked sa na nu pozries, tak sa napi 😉

ela13
15. sep 2008

Ahojte,
tak zatial pridávam prvé fotografie nášho pokladíka🙂 konečne som sa dostala k pc a k netu, idem si Vás prečítať..... A pozdravujem-e všetky maminy a ich malé radosti🙂
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

bibianna
15. sep 2008

Náš Maťko bol dnes mimoriadne dobrý. Zaplakal iba keď si pýtal papať, ináč nie. Lem obzeral a spinkal. Taká som šťastná.

bibianna
15. sep 2008

Konečne som sa zmestila do riflí, čo som nosila pred tehu. Som rada.

bibianna
15. sep 2008

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

no povedzte, nie je podarený ten náš Matej?

katinka0000
15. sep 2008

bibi: nadherna fotka 😀 😀 😀

nas malinky tiez dneska pekne spinkal. uvidime, aka bude noc.

bibianna
15. sep 2008

Ďakujem Kati, fakt sa vydarila.

jankamanikova
15. sep 2008

Ahojte!
Uz sme konecne doma v NZ. Na vychode bolo super, len zima ako na Sibiri, tak som urgentne bola nakupit detom topanky a nohavice, lebo na taku zimu sme pripraveny neboli. A vobec ma netesi, ze su budeme musiet naobliekavat 😠 ...

Krst dopadol uzasne, vlastne nad ocakavanie. Boli sme milo prekvapeni ako Jakubko spal (co on nerobi 🙂 ) a ako reagovali nase deticky. Bol to velmi pekny den; rodinna oslava super. Mali sme to na takej "kolibe", takze deti sa vybehali a vyjasili vonku a Jakub zazrakom spal (co inac nerobi 😉 ). A aj v kostole si pochrapkaval, tak sme spokojni.
O mesiac nas caka svadba a o dalsi mesiac zase svadba, takze mame bohati rok na spolocenske udalost.

Mame sa dobre. Papanie sa nezmenilo, kazdu hodinu a pol. Spinkame malo, a aj to len v babyvaku. Noci su pokojne, len casto papame. Krvacam po porode stale a to som uz po sestonedeli 😠 , tak ten moj organizmus sa nie a nie "docistit" 😖 . Ale uvidime, asi to chce cas.

Nika - pozri http://nosime.sk/kategoria458-mam-ochranna-kapsa ... J vyuzivam aj svoje klasicke ponco, pod ktorym ma schovany babyvak.

katinka0000
15. sep 2008

ahoj jani!

no tak to bola asi vsade taka kosa. u nas to bolo katastrofalne. boli sme na dome vymeriavat elektriku a skoro som tam zamrzla. mamina bola vtedy s malym a akurat ho chytili bolesti bruska. tak musela asistovat rektalna rurka.

bibianna
15. sep 2008

Tu dnes prší od rána.

adrina
15. sep 2008

aj u nás leje ako z krhli..a zima...ani nehovorím...my sme boli len v Maxe....dali sme si kávičku a kolču...a pobehali po obchodoch trošinka..lebo matúšovi treba nejakú vetrovku,ale nič sme neobjavili...akurát Damčo prišiel k novým bodynkam..bude kočkoš 😀 😀 😀 ..nie žeby ináč nebol..v stredu ideme do poradne...som zvedavá,kolko váži..lebo je fakt tučko...celý taký buclatý, samé zárezy...a líčka ako škrečok...už reaguje na naše hlasy a usmieva sa na želanie... 😵 😵 😵 musím pridať nové foto..ako sme sa pekne zagulatili...celý predlžený víkend spinkal ukážkovo, až som bola v šoku..lebo posledný dni mal celé dni záujem sa len rozprávať...až mi mangel nechcel veriť..že vie aj plakať.... 😉 😉 😉

bibianna
15. sep 2008

Ahoj Adri, my ideme zajtra na poradňu. Čo dávaš papať malému? My nutrlon.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre