Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

iwuskaaa
30. mar 2009

Ahojte 😉 ,
tak my sa stále trápime s chorobou ☹ . Malý má hrozný kašeľ, soplíky, no na šťastie vymysleli super odsávačku na vysávač, tak aspoň takto mu viem pomôcť 😵.
No a na nožičkách sa mu objavili dosť veľké fľaky, také suché...tak som skúšala zmenu plienok a zistila som, že Pampers mu nerobili dobre 😠 ...ako som dala inú značku, všetko je ok 🙂 . A vraj sa neodporúčajú ani vlhčené obrúsky, vraj je to veľká skaza 😕 ...tak zatiaľ som aj tie vylúčila a umývame iba čistou vodou 🙂 ...
A mám pocit, že zúbky máme už na spadnutie 😵 ...
A už štyri dni mi aj doma spal viac ako hodinku, takže možno tiež zmena k lepšiemu 😵 .
No ale som sa vykecala 😀 .
A vidím, že riešite športové kočíky 😉 ...Teutonie sú super 😉 .
My máme X lander, takže zatiaľ nešpekulujeme nad iným kočíkom, ešte musíme vyskúšať tento šporťák, už ho chceme nasadiť, keď vyzdravieme 🙂

angelina22
30. mar 2009

ahoj ivi, ked ta čítam tak mi napadlo, že som vam ešte nepoedala, že moja mala ma atopický ekzém, ked som videla tie tvoje !suche flaky! moja ich mala tiež, najprv na laktoch, potom na nožičkach a na chrbte, vela,,a po kupani sa jej to stále zčervenalo, ale hrozne,,a tak som skušala kadečo možne aj nemožne, kupala len v čistej vode a nakoniec sme šli ku kožnej a ta povedala že sa s tym danielka už aj narodila a že to bude mat asi celý život,,tak sa natierame dva krát denne, peknej jej to zbledlo,,,je to lepšie ale ešte to nieje ono,,,,tak len ..tak 😔

angelina22
30. mar 2009

inak, IvI SKORé uzdravenie... 🙂

iwuskaaa
30. mar 2009

Ange, ďakujeme 😉
Ináč, ja som si tiež myslela, že má ekzém najprv keď som to videla. No išli sme k lekárke a tá nám predpísala Excipial a Oilatum a nevravela, že by to mal byt ekzém, tak dúfam, že ani nebude 😒 . Takže ani ja som nie na istom 😒 ...
A tiež striedam modrú indulonu a tá sa mi zatiaľ osvedčila najviac 🙂 ...
A Vy máte ekzém? Buď Ty alebo manžel?

angelina22
30. mar 2009

ani ja ani manžel,,a tiež použivame to do vaničky aj Elidel ,,indulonu som neskušala,,al e mam od kožnej ešte aj taký robený krém tak takto sa liečime

iwuskaaa
30. mar 2009

Podľa mňa je nám indulona najlepšia 😵 ...tak teda nech sa to krásne zalieči, aj keď sa to vyliečiť úplne asi nedá 😔 ...ach jaj trampoty...

katinka0000
30. mar 2009

vsetkym detickam zelame skore uzdravenie.

aj nam kozna doktorka povedala, ze mame ekzem. ale po navsteve ineho lekara sme zistili, ze to ziaden ekzem nie je a pupaciky nam zmizli za par dni. netreba sa unahlit a hlavne nezacat deti natierat ziadnymi hormonalnymi mastami.

slaviq81
30. mar 2009

My sme tiez mali suche miesta na nozkach aj rukach, dostali sme excipial a doktor sa aj opytal ci nemame ekzem v rodine. Nemame. Excipial neurobil ziadne zazraky 🙄

kuratenko11
30. mar 2009

Jee baby,ach ta teutonia 😀 ja uz som sa snazila zabudnut a vy takto 😀 😀 😀 Ale dakujem kape,velmo o tom rozmyslam,este mi kamarat pozrie v Rakusku co vide tam a potom sa rozhodnem.Len najskor musim predat ten co mam teraz 😒 som zvedava ci sa mi to podari 😒
Stanka aj my davame maso zmixovane zo zeleninkou,ale tiez mu to moc nechuti,musim ho klamat este zvlast z mrkvickou od hipp ☹ no co uz,ale aspon zje.Zato vyzivy a kase mu idu vo velkom.
Baby ked sa prereze dasienko,za kolko vide zub? My uz mame prerezane,uz ho citim ,sme aj riadne nervozny tak cakame.

slaviq81
30. mar 2009

Kuratenko, ja som si vsimla uz ked bol zub vonku 😀 Az teraz sa mi zda byt nervoznejsia, do vsetkeho hryzie 😝

danulik
30. mar 2009

lilienocka ma dnes 7 mesiacov, uvarila som jej polievocku z cervenej sosovice, zemiaku a mrkvy, trochu spapala, ale stale nic moc.. zvysok polievky som dosolila, pridala sl. smotanu a bola polievka aj pre nas 🙂
zubky zatial nevidno 😒
konecne nam prisla kamera, uz bola objednana hadam mesiac.. takze mame prve video 🙂 chceli sme ju kupit uz ked som bola tehotna, ale kym sa moj drahy pre niektoru rozhodol, tak to trvalo 😖

iwuskaaa
30. mar 2009

Dani, gratulujeme Lilienočke k 7. mesiačikom 😵
U nás zuby tiež ešte nevidieť, ale asi čo chvíľa už budú von, lebo horšie spávame 😒 , po hodine sa zobudí a musíme si k nemu ľahnúť...a spí v našej posteli, pokiaľ sa nezobudí na prvé papanie 😒 . Takže ak sa zobudí o štvrtej, ja som ako zbitý pes 😖 .

danulik
30. mar 2009

dakujeme, iwus 🙂
lili zaspava v nasej posteli, potom ju prelozime do jej postielky a vacsinou spi az do nejakej siestej, ale obcas sa zobudi aj v noci.. zatial je nocne spinkanie ok, horsie je to cez den..
ked ju niekedy po nocnom kojeni necham spat v nasej posteli, tak ja sa vobec nevyspim, takze ti verim..

stankaji
30. mar 2009

katinka, kuratenko - vďaka za odpoveď s tým mäskom

danulik -aj my gratulujeme lilienočke k 7. mesiačikom 🙂

Martinka má stále len jeden zúbok, ale nervózna je akoby jej išlo desať, všetko hryzie, aj mňa, a pritom slintááááá 😝 😝 😝

katinka0000
31. mar 2009

ahojte!

no nas nico mal dneska noc plnu papania. jedol o pol deviatej pred spinkanim, potom o pol jedenastej, o jednej, o tretej a potom rano o pol osmej. neviem, co bol taky dohladovany. takymto tempom bude mat zachvilu 15 kg. 😀

dani: vsetko naj lilinke k 7. mesiacikom.

slaviq81
31. mar 2009

Katinka, my sme mali podobnu noc 🙄 , keby sa to aspon odrazilo na vahe, ale nic 😖

elly111
31. mar 2009

danulik som na vás myslela včera že máte 7. mesiačikov, si pamätám že ste týždeň po nás 😵 , takže všetko najlepšie
u nás sa za ten týždeň veeeľa zmenilo: malý sa začal oveľa viac otáčať a odvšadiaľ mi uteká. Z puzzle na zemi, nájem ho zalezeného pod kreslom, minule pod postieľkou. On cúva kým sa dá a keď sa nedá otočí sa na brušku a skúša kam sa dá plaziť zasa spiatočkou 😀 . Strašne ho to baví a hlavne v postieľke tam sa krúti, ťahá a snaží vyliezť. V spálni sme mali postieľku bez jednej strany mreží prirazenú k manželskej posteli, ale posledné dni odtiaľ utekal, tak som mrežu pred chvíľou domontovala. Doteraz som ho dve hodiny uspávala a to inokedy zaspí do aj popoludní hneď sám, ale teraz ho baví lezenie tak nechce spať, aj večer lozil do 21.30 😅. No a teraz som ho bola kuknúť a zaspal na opačnom konci postieľky a prvýkrát historicky na brušku, asi len odkväcol od únavy 😀
Katinka aj my sme boli v noci ako obyčajne 3-4x hore, ale cez deň už papá skoro iba ovocie a zeleninu len pred spánkami mlieko a i keď v noci vypije veľa mlieka, už nepriberá. A keď bude takto loziť tak o chvíľu sa budem báť že pochudne 😀 😀 😀

lalunna
31. mar 2009

danulik, a preco nie su teutonie vhodne do nasich podmienok? to by ma zaujimalo co ti povedali v babysvete

iwus, jasne ze vlhcene obrusky nie su az take dobre ako by sa mohlo zdat, vtieras nimi vsetko hlbsie do pokozky, naj je tepla cista vodicka, a sem tam mydielko detske, ale ani s tym to netreba prehanat, aby sa nezlikvidovali dobre bakterie

ked isiiel patrikovi 5. zub tak mal take suche lisaje tiez, pred zubkami je aj pokozka citlivejsia, ja som natierala bambuckym maslom a velmi mu to robilo dobre

teraz mu ide 6. zub a noci su strasne ☹ 😢

lalunna
31. mar 2009

kuratenko, trva to par dni, tusim 4 som citala...

patrik ma obdobie ze nechce nic ine len grahamove rozky, vyzivy zelenina a ovocie nehrozia teraz 😒

iwus, ja to pozanm, patrik spava s nami od 5,5 mesiaca, uz som si zvykla spat v jame medzi matracmi, ale poctivo cvicim a chodim na masaze, aspon takto si to kompenzujem, lebo to vidim este na dlhu dobu co bude maly spat s nami, postielka sluzi ako skladisko veci 😖

iwuskaaa
31. mar 2009

No kočky, ešte večer som písala, že zúbok je v nedohľadne a dnes ráno čo nevidím? 😵 😵 😵 ...je vonku a druhý je tiež na spadnutie 😵 ...
Takže choroba a suché lišaje boli zrejme zo zubov 😒 .
Lalu, už som si povedala, že vlhčené nebudem používať a idem kúpiť obyčajné detské mydlo...vraj je najlepšie 🙂 ..
No a spinkali sme celkom fajn, do pol jednej s nami, napapal sa a potom už v postielke do ôsmej 🙂 ...

jancia
31. mar 2009

Iwus tak super ze su to len zubky, gratulujem 🙂

lalunna
31. mar 2009

iwus 😵 tesime sa

som pridala nove foto zo sadu JK, bolo uzasne, vsetko v rozpuku 😀 juj jar nema chybu 😎

iwuskaaa
31. mar 2009

Ďakujeme 😵 😉
Krásne fotky a ja sa tiež teškám z jari 😵 😵 😵 ...ešte doliečime kašeľ a vyrazíme vonku 🙂

danulik
31. mar 2009

vdaka kocky za gratulacie 🙂

lalu - neviem, uz som sa potom radsej nepytala, lebo ma to dost zaskocilo 😀

my tiez pouzivame bambucke maslo, teda skor ja, lili nenatieram nicim ked netreba, ale ked ma suche licka, tak ju natriem..

iwus - gratulujeme k zubku, aj my uz chceme 🙂 🙂 🙂

chcem sa spytat - vam deticky papaju aj kupovane prikrmy? ja som nejake kupila v dm-ku (alnatura), ale mne to strasne smrdi a nezjedla by som to, lili sice par lyzic spapala, ale netvarila sa velmi nadsene..

elly111
31. mar 2009

kuk na skok
náš papá všetky príkrmy, aj kupované, ale hami sme skúsili iba raz napínalo ho z toho, nevábne voňalo, skôr smrdelo, ale jedol 😅 , som sa na to nemohla pozerať, vyhodila som to.
Papáme iba bio hipp a od nestle zeleninové a ovocné, kupujeme v Rakúsku, sú voňavé a najviac mu chutia. Inak varíme domáce a mrazíme.

katinka0000
31. mar 2009

elly: jasne, ved aj nico urcite schudne, ked zacne chodit. ja som to napisala len zo srandy.

lalu: o tom spani v manzelskej postely. pocula si nieco take ako vztahova vychova? ak nie, mozem ti poslat nejake clanky.

ozaj a dneska ma manzel rano nahovoril, aby som skusila dat nicovi prsnik, ze ako sa bude tvarit. no to ste mali vidiet. normalne sa odtahoval a potom ked som mu ho strcila trosinku do ust, tak ho davilo. to je co? sme sa museli normalne na nom smiat. vidiet, ze skoro od narodenia je zvyknuty na flasticku.

elly111
31. mar 2009

katinka, veď ja viem že zo srandy 😀
ja tiež keď som malému skúšala dávať prsník keď som stratila mlieko, tak ho dávilo a napínalo a to predtým sa nechcel ani pustiť keď sa prisal 😅
pa a pekný večer 🙂

kuratenko11
31. mar 2009

Ahojte,my sme mali tiez tazku noc ☹ malemu idu zubky tak ma odpustene 😀 od dnes sme nasadili homeopatika tak uvidime,Lalu davate homeopatika?
K prikrmom,nasmu chutia 😒 hlavne skora mrkvicka od hipp 😀 ale kupujeme v Rakusku masove a tie basti o sto sest.Za to vyzivy a kase miluje.Baby a uz davate rozky detom?Ja sa este bojim,lebo nevie dobre prehltat a napina ho z toho.Ale uz skusame davat piskoty od nestle,prve razy sa s tym drhol,ale uz si zvyka 🙂

iwuskaaa
31. mar 2009

Danulik, ja dávam malému aj príkrmy a hnevá ma, že mu chutia viac ako moja domáca strava ☹ . My si dávame kupovať príkrmy v Nemecku a sú chutné, aj ja by som sa z nich najedla 😀 .
Kaše mu kupujem Hipp a tie priam zbožňuje 😝 😵 ...a dnes sme mu skúsili dať aj chlebík, po kúsočkoch a tiež chutilo 😀 ...
A čo dávate napr. na desiatu a olovrant? Ja som dávala zatiaľ iba obed (zeleninový, mäsový..) ostatné "chody" pil mliečko, ale dnes som dala na desiatu jabĺčko s piškótou a na olovrant ryžovú kašu...

Ako zaspávajú Vaši drobci? Sami alebo musíte si ľahnúť s nimi? Náš doteraz zaspával sám, no ako je chorý, tak musím si ľahnúť k nemu 😖

slaviq81
31. mar 2009

Kocky, ja tiez zatial davam iba obedik, a kasu na veceru. Posledne dva dni som jej dala aj jablcko s bananom ale zda sa mi ze ju zapieklo, bola nervna co sa nemohla vykadit 😢
Iwuska, Lara mi zaspava pri kojeni, sama by urcite nezaspala ani nahodou. A spinka pekne v postielke, do nasej postele ju nedavam 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre