Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

slaviq81
8. apr 2009

Kuratenko, ja ti neviem, moze to byt aj kvoli zubkom. Skus teda zacat od zaciatku - mrkva, ... 😝

Bibi, ja necham aj pomrncat, ale nie dlho. Niekedy totiz mrnci len tak a ked hned pribehnem, tak nahodi americky usmev 😀

jankamanikova
8. apr 2009

Ahojte!
Babule, idem balit. Pechota mi spi, zajtra ideme do PO. Velmi sa tesim na cestovanie, nase deti to miluju a my tiez. Budeme tam celeeeee sviatky. Tak sa opatrujte.
My sa mame dobre, zdravo. Chodime okolo nabytku, smejeme sa a zaujima nas uplne vsetkoooooooooooooo - halvne kable 😉 , hrnce, varesky, hudobne nastroje, voda, branie pradla z vanicky, bubny, stipce, okno, lego (to sa potom chalani zlostia, ked im Jakubko rozobera ich dielka) ...; no nenudime sa.

tessie
8. apr 2009

aj my máme Daylong Kids 30 faktor. Som s ním zatiaľ spokojná... vždy ked malú natriem a cítim vôňu Daylongu, tak mám pocit, že som na dovolenke. Mamina sa smiala, že nech si kúpim krém aj pre seba ešte, občas si ho mám natrieť okolo úst, nech cítim chuť dovolenky a že ušetríme 🙂

pridala som pár fotiek, ak máte chuť, tak kuknite. Tie naše deťúrence sa stále menia, keď kukám albumy... Už sú to veľké deti

A Sophinka tiež zbožňuje káble, zásuvky, ovládače, mobil, časopisy... asi sú tie deti ako cez kopirák 🙂

tamita
8. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

stankaji
9. apr 2009

Jamaica, Tamita - jeeeej, že ste sa ukázali, pekne od vás, to som rada, že sa detičky držia, že ste zdravé, len tak ďalej 🙂 🙂 🙂

K papaniu - naša Martinka papá ráno kúsky chlebíka a nesmierne jej chutia, potom na desiatu misku ovocnej kaše, trošku do nej pridávam hami obilninovu kašu, a straaaaaaašne jej chutí, mňam...potom za pol hodinku cecík a spinká aspoň hodinku, niekedy až dve....na obed spapá zeleninovo-mäsový príkrm (kašu), cecík a ideme na prechádzku a pospinká tiež asi hodinku až dve, poobede (kedy ako) zje takú malú dávku mliečnej kaše alebo len cecík a na večeru tiež kašičku a cecík a spinkáva od pol deviatej do siedmej (s 1 - 2 kojeniami)

...hej a ktym hračkám ešte - aj mobil a obládač to vedú, popri kábloch a časopisoch a kartónikoch, tých sa už najedla (doslova) 😝 😅 😵

tamita
9. apr 2009

No a hračky už musia byť komplikovanejšie,aby zaujali,momentálne je v kurze taký domček,čo sa do neho cez správny výrez zasúva kocka,koliesko,hviezdička....a čítame obrázkové knižky,to sa čudujem,že pri tom vydrží dosť dlho,ale musia tam byť zvieratká a ja ich samozrejme napodobnujem 😀 Dobré je aj zrkadlo,veľmi sa sama sebe páči a už aj hovorí že bába a nie je to už len také ba-ba-ba,ako predtým,ale mimoriadne dôležito si našteluje pusinku ako taká rybička,tak trochu pri tom polovyplazuje jazýček a so správnym dôrazom povie báába 😨A ked vidí,že to má úspech,tak to ešte pár krát zopakuje.Klavír je tiež dobrá hračka,len musí mať obecenstvo,čo tlieska. Káble nás zatiaľ nebavia,ale ako správna baba,letí na krémy-hocijaké-v kelímku,tube,telové mlieka....obzerá,otvára,špekuluje. Občas mi akože pomáha,sedí v tom retro kočíku a posúvame sa po dome a ja upratujem,nakladám pračku,vyberám sušičku,polievame kvety...vykladám jej čo robíme a ona to pozoruje.Našťastie je u nás celkom rušno a ked už je veľká nuda s maminou,tak ju vezme sestra,potom brat,potom príde ocino a už je večer..Spinkať chodíme okolo 19,30 a v noci raz papáme.
Zuba nikde a vlásky sme už raz museli ostrihať,mala ich síce riedke,ale po plecia.
Tak sa držte mamičky aj detičky,nestresujte s upratovaním,špina neujde,radšej si užite pekné počasie.Cmuk.

tamita
9. apr 2009

Stani čauko-tak vy ste šikulky 😅 A ten chlebík-to ako papáte??Normálny,biely? A samotný,či s niečim?

tamita
9. apr 2009

inak Martinka je krásna okatá smejka 😵

jankamanikova
9. apr 2009

Dobre rano!
Jakubko miluje vsetky hudobne hracky. Akurat ze baterky musime vymienat 😀 . Ale mame kopec hudobnych hraciek, a to ho nesmierne zaujima; aj klavir, aj gitara. Tiez ma rad, ked so mnou vari, perie, vesia pradlo. A ma rad svojich bratov a ti ho vedia nesmierne zabavit a zaujat. To ma velmi tesi, ked vidim, ze sa maju radi a vedia sa hrat (Janik s Matuskom aj pobit 😉 , ale to sme uz davno prestali riesit). Citame knizky vsetci spolu, to je jediny sposob ako ich udrzat uplne v klude a vtedy je aj ticho v dome 😉 😉 😉 😉 .

Dnes balim, poobede ideme na obrady a potom na vychod. Tesime ...

iwuskaaa
9. apr 2009

Janka, užite si to 😉 ...

Včera ste toho veľa popísali, takže asi Vás poriadne dočítam iba večer 🙂 . Stihla som si aspoň tak z rýchlika prejsť opaľovacie prípravky pre detičky 🙂 . Ja som tiež rozhodnutá kúpiť Daylong Kids, vidím, že máte dobré skúsenosti s ním, tak som rada 🙂 .

Danulik, tak včera som bola u zubárky, mám to konečne za sebou a dokonca bez infekcie 😀 ...vraj kojaca matka a ja chcem injekciu, srandu si robila zo mňa 😀 ...ale v pohode bolo, dokonca ani nebolelo 😵 . A stihla som aj Veľkonočné trhy vo ZV, tak sme si to s Dávidkom užili 😵 😵 😵 ...kúpili sme balón na kočík, tak Dávidkovi nebolo nič iné ani treba 🙂 😀

Prajem krásny deň, ideme vonku, je tak krááásne 😵

hribikana
9. apr 2009

Ahoj, tak my spime na 100% iba dopoludnia a to cele 2 hodinky ... prave mala mrnci v postielke, tak uz je asi hore ... zas to boli presne 2 hodky.
Kable miluje, a zboznuje sa hrabat v kabelkach a taskach, potom rada sa na seba pozera v zrkadle ale aj s hrackami sa vie pekne pohrat, sama, bez nejakej pozornosti dospeleho.
Snazi sa v postielke sama postavit na nozky, ale je to este take srandovne, ale snazi sa 🙂
Opalovaci krem sme kupili biodermu kids 50, ked sa dostane do ociek, tak nestipe a tiez vonia za letnou dovolenkou 🙂
Kuratenko - my sme tiez mali 2 tyzdne take, ze sme nexceli papat prikrmy, ale zas sa mala rozbehla a papa jedna radost. Horsie je, ze v noci sa xce kojit kazde 2 hodiny a to jej na 1. veceru davam ryzovukasicku z mojho mliecka.
no nic, ideme papat a nna prechadzku. prajeme vam krasne sviatky.

hribikana
9. apr 2009

pridavame aj pozdrav v albumiku

jankamanikova
9. apr 2009

Tak a mame zbalene, uz len cakame tatina. Majte sa krasne a opatrujte sa!

slaviq81
9. apr 2009

😵 Vsetkym maminkam, tatinkom a detickam prajem prijemne prezitie Velkonocnych sviatkov 😵

kape
9. apr 2009

Vsetkym mamickam a ich deturencom a ostatnym clenom family zelame krasne a prijemne prezitie velkonocnych sviatkov.

My nakoniec zajtra cestujeme na nasu prvu skutocnu mini dovolenku, pred dvoma hodinami nam volali z jedneho hotela na Morave, ze sa im uvolnila izba, tak ci to este chceme, takze ma rano caka balenie a vyraza sa . Ale sa velmi tesim, lebo som bola uz dost vycerpana zo Samka sama doma, tak trosku vypadneme z toho nasho stereotypu a nebude treba varit a ani nic upratovat , je tam aj bazen tak uz sa tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim. Balim aj kupne prikrmy uvidime ako nam pojdu, kedze sme ich velmi netestovali.

Majte sa krasne.

tamita
9. apr 2009

Tak teda naši malí šibáčikovia vyrazia v pondelok prvý krát na svoje veľkonočné turné-ved spolu s tatíkmi vyšibú a pofrkajú minimálne maminy 😀 a naše malé fešandy budú mať tiež zážitok a dúfam,že neutrpia traumu ako ja za mala,ked som videla,ako na moju maminu vychrstli plné vedro ... 😢
Tak vám spolu s Leuškou prajeme krásne pokojné sviatky a viac slniečka ako vody 😉 😵

danulik
9. apr 2009

aj my s lulu sa pripajame a prajeme krasne sviatky, uzite si to 🙂 😉

stankaji
9. apr 2009

tamita - ďakujeme za pochvalu 😉
Leuška bude mať určite vlasy po maminke, však???
...a ten chlebík jej nakrájam na kúsočky a dávam do pusinky, zatiaľ ja, a už sa snaží aj ona si brať, ale väčšinou to ešte rozpučí v rúčke...
...vraj domček s rôznymi tvarmi 😒 , ja som ho pekne odložila pred Martinkou, lebo ešte pred tromi mesiacmi s nim nebola zábava, len to tam rozhadzovala kade-tade, tak jej ho skúsim vyloviť zo zásob (ešte po synovi) a uvidíme? potom napíšem... 😲 😲 😲

Joooj boli sme dnes zase u kamošky, čo sme spolu rodili a som tam doniesla Martinkin nočník, lebo kamoška ešte nemala, a posadila som jej malého naň a čo neurobil??????? raz sa pekne vypiškal, a po prechádzke a po ovocnej výživke sa pekne vykakal, kamoška nechápala 😲 😲 😲 😲 😲 , tak idú kúpiť nočník

Baby, prajem krásne veľkonočné sviatky, užite si ich hlavne v pohode a užívajte s drobcami hlavne slniečko a jarnú prírodu, papa

danulik
10. apr 2009

dnes som tu prva? 😅 teda ak neratam stanku, ta bola v noci 😉
ako sviatkujete? my sme u nasich, sedime vonku na teraske, teraz sice trosku prsi, ale nevadi, mame slnecnik 😀 lili nechce spinkat (ocko ju uspava), vykrikuje z kocika ma-ma, ba-ba, hem, ham, ar-ra, ab-ba 🙂 zlata je 🙂

tamita
11. apr 2009

Ale danulik 😉 ,to kedy pršalo?,lebo u nás na kopci nič....My dnes cestujeme k rodičom,tak sa majte pekno-jarne 😅
Stani,ty si pozitívno-cikací element na bábetká 😵,nechceš si dať výučbový kurz po Slovensku? Inak aj nám sa už vic krát podarilo ciknúť do šerblíka,ked vystihneme priaznivý moment.

lalunna
11. apr 2009

my sviatkujeme o 106, nerobime nic ine len oddychujeme doma alebo chodime po vonku 😎
upratovanie sa tento rok posuva na neurcito aj varenie a pecenie, nic sa mi nechce
som z maleho unavena, vyzaduje si stale vela energie, strazenia, aktivit atd. takze vecer padam do postele vycucnuta, esteze cez obed spava aj 3 hodiny v kuse, noci uz su o inom 😠 😒
ma este k tomu total mojkacie mamickovske obdobie, furt nalepeny namne, vonku by sa najradsej nosil len na rukach, ked lezim alebo sedim na zemi uz trieli kumne a stvera sa na mna atd. 😀
kojim na 80%, ten malicky ostatok je prikrm, najradsej ma pecivo a jablko ale musim mu ho davat mnou rozzute a rukou 😅

dnes idme na krasny vylet vyskusame turisticky nosic na chrbat prvy krat, som zvedava

ja davam patuchovi sebamed 30 von

paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a uzivajte si pocasia krasneho a blizkost rodiny

katinka0000
11. apr 2009

ahojte!

baby natierate deticky vzdy ked idete s nimi von? inak nestiham poriadne citat a uz vobec nie prispievat. sme stale vonku.

lalu: aj ja som z nica vycerpana.

nico zatial mamickovske obdobie nema. vydrzi na rukach hocikomu, kto mu je sympaticky. to je aspon ulava, lebo by mi pri tych jeho 11 kg asi odpadli ruky.

krasne sviatky vsetkym!!!

lalunna
12. apr 2009

katinka ja natieram zakazdym ked ideme von

pridala som fotky zo vcerajsieho krasneho vyletu, patrikovi sa v tom nosici naramne pacilo, uplne bol z toho paf 😵
a musim sa podelit o zazitok, videli sme na chodniku uplny des prirody 😲 😲 😲 had zral prave zabu, velku ropuchu 🙄 ktora bola uz umrtvena, ten had usta otvorene dokoran a polka zaby este vonku, ty kokso!!! a prave na chodniku, ako atrakcia pre turistov 😅

dnes ideme k svokrovi ked sa maly zobudi, na ranajky som mu rozmix kasu so zltkom, nechcel, ale ked sme jedli my chlieb s volskym okom, tak to mu chutilo, takze zjedol takto 1/4 krajca so zltkom, aspon takto 😅 ked nie mix a z lyzicky 😒

iwuskaaa
12. apr 2009

Ahojte 😉 ,
maličký zatiaľ spinká, tak som sem nazrela. Chystáme sa na obed k našim, potom sa ideme túlať po návštevách 😀 ...a zajtra vypadnú chlapi po kúpaní, šibaní 😵 😀 , tak budem mať veget 🙂 .
Lalu, pekný výletík ste si urobili 😉 ...Patrik je krásny 😵
Katinka, ja zatiaľ nenatieram, teda iba obyčajným pleťovým krémom, čo vždy používame, ale určite chcem kúpiť niečo s vysokým faktorom, asi Daylong...
Na tváričke sa mu vyhodili totiž také drobnučké vyrážky, vidím to síce len ja, mm má už nervy zo mňa, čo všetko neobjavím 😖 , ale sú tam, tak uvidím, či mu to zmizne, alebo zbehnem k Dr..

Krásne sviatky všetkým 😉 🙂 😵

bibianna
12. apr 2009

Lalu, kati, aj ja som posledný týždeň veľmi vyčerpaná z malého, alebo jarná únava.............

danulik
12. apr 2009

stanka - martinka uz tak pekne papa chlebik?

tami - to bolo len take mini sprchnutie, ku vam asi nedoslo 🙂

lalu - super fotky, patrik je zlaty 😉

kati - urcite treba natierat, ja natieram kazdy den..

iwus - dobry plan na zajtra 🙂

my sa chystame k nasim, bratov som podplatila, aby na mna zase nevyliali nejaku 2-litrovku studenej vody, tak hadam bude pokoj 😀

katinka0000
12. apr 2009

ahojte!

vidism, ze sa naplno sviatkuje. prisla som nakuknut, co noveho. my sme boli dneska pozriet na jednom ranci zvieratka. mali ste vidiet nicolaska. bol uplne hotovy. aj konika hladkal. cely cas bol vyskereny. jednym slovom miluje zvierata. doma mame psikov a tych sa nevie nabazit. ked mu odsavam sopliky, tak mu donesieme jedno steniatko a bez placu vsetko odsajeme. ale uz sa choroba pomaly trati. vsetko maju asi na svedomi tie zubky. este stale nic. 😖 ☹

iwuskaaa
12. apr 2009

Danulik 😉 ...aaa neboj sa, voda Ti neuškodí 😀
Katinka, ahoj 🙂 ...neboj sa, určite čochvíľa vykuknú 😉 ...na akom ranči ste boli? Zbieram aj ja tipy na výlety 😝 🙂

slaviq81
13. apr 2009

Ahojte, tak ako sviatkujete?

My sme boli vcera u lekara, mala zvracala. Ale doktor ma totalne vytocil 😠 Sestricka Laru odvazila, s plienkou a v body mala 7886 g, dlzka 70 cm. Doktor vytiahol tabulku a pravitko a zacal mudrovat. Dlzka by vraj v jej veku mala byt 68 cm a vazit vzhladom na jej dlzku by mala 8 a pol kila 😕 Tak podla neho je moje dieta chude. A dorazil ma tym, ze preco som cakala s prikrmamy do ukonceneho 6. mesiaca. Vraj som mala zacat uz davno v 4. mesiaci 🙄 Taka som ostala vytocena, len som cakala na recept do lekarne aby som mohla cim skor vypadnut 😝

anape
13. apr 2009

ahojte babenky 🙂 ,
dlho-predlho som sa tu neukazala, ale mali sme v poslednom case dost perne obdobie, najprv som mala zdravotne problemy ja, ked som sa z toho akotak dostala, tak mi ochoreli deticky a tahalo sa to s nami dva tyzdne, takze sme boli takmer cely cas zavreti doma, tak som sa im musela naplno venovat a vymyslat rozne aktivity aby nam ten cas nejako ubiehal... uz sme zdravi, tak hadam to tak bude co najdlhsie 🙂

nestiham vas docitat, tak som len zbezne pozrela nejaku tu stranku dozadu... som rada, ze sa vam dari, deticky su zdravucky a rastu ako z vody 🙂

nasa Viki je trosku polenivsia ako bol Petko... sice sa v poslednom case snazi stavat na nozky, no lozit po styroch ju absolutne nelaka 😕 .... zubky zatial tiez nemame, hoci spodne jednicky a vrchne dvojky su uz totalne na spadnutie, tak budeme mat taku malu "drakulku" 😀

prajem vam este krasny zvysok sviatocneho dna, idem pozriet do temy o stretku, nech som v obraze ako sa to nakoniec poriesilo

slavi viem si predstavit, ze ta ten lekar nahneval, ale hod to za hlavu, Lara ma peknu aj dlzku aj vahu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre