Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

barborka08
15. apr 2009

bammbi, tak to bolo aj pri mojej starsej dcere, nelozila po styroch, a ani ju to netrapilo, taka pohodacka 😎 a ked uz ako tak sama chvilu posedela, zacala sa dvihat na nozky 🙂
klub bezzubacikov holohlavych sa mi paci 🙂 Bammbi, aku ma hmotnost tvoja malicka? Ten nas drobcek ma 7800 g (dnes ma 8 mesiacov) 🙂

slaviq81
15. apr 2009

Bammbi, dik. 🙂 Moja sestra povedala, ze Lara bez vlasov vyzera ako po chemoterapii 😠

Odvtedy co Lara zvracala, tak odmieta prikrmy, pevne zavrie pusu. Musim na nu ist kadejakymi trikmi. Kym do nej dostanem prvu lyzicku, tak uz je jedlo totalne studene 😖

Barborka, blahozelame k osemmesacninam 😵

bammbi
15. apr 2009

aktak 😀 😀
...ze filmarik a filmuska 😀 no pekne si si deti premenovala 😀 😵

slaviq, babatka bez vlaskov su krasne, mam jedno doma 🤐

bammbi
15. apr 2009

Barborka, momentalnu vahu neviem, tipujem okolo 8kg. V nedelu mame 8 mesiacov a v utorok ideme na kontrolu, tak potom napisem, ako sme dopadli a kolko vazime...

barborka08
15. apr 2009

slaviq, dakujeme k blahozelaniu 😀 Pojdem to s drobcekom oslavit, ja si dam zmrzlinu a malicka zeleninovy prikrm 😝

bammbi, dakujem, som zvedava kolko vazia aj ine deticky v tomto veku. Malicka je taky papkacik, aj ked nema nejaku vysoku hmotnost 🙂

A k tym vlaskam, mna sa jedna znama pytala ci je to chlapec, ze ani vlasy a ani nausnicky
😀 tak sme sa doma smiali ze mame chlapca 😀

slaviq81
15. apr 2009

Barborka, pozeram do pasu, dost velky vekovy rozdiel medzi dievcatami. Pomaha ti starsia s malou?

barborka08
15. apr 2009

slaviq, najskor som si myslela ze starsia dcera buda stale pri malej sestricke, tak sa na nu tesila. Ale je to uz velka slecna a ma teraz svoj svet kamaratok, hudby a internetu, takze je to trosku ine. Vacsinou ked pride zo skoly sa venuje svojim zalubam alebo ide s kamaratkami von. Niekedy ju musim poprosit nech da na malu pozor aspon chvilu, ked nieco varim alebo robim. Zrejme je medzi nimi az moc velky rozdiel.

slaviq81
15. apr 2009

Som si aj myslela 😀 😀

barborka08
15. apr 2009

Najlepsie je, ked nejaka znama povie: "To ti je hej, starsia pomoze, malu zabavi, takym na materskej je dobre". Vzdy len prikyvnem ze samozrejme 😀 😀 😀

Ja som rada, ze starsia zvlada pubertu v pohode a nerobi ziadne vylomeniny 🙂

elly111
15. apr 2009

ahojte, ahoj barborka 🙂
sme doma od zubárky, malý bol super kočíkom bol oproti kreslu, takže na mňa videl a smial sa keď som vykúkala
baby fakt krásne fotočky, nádherné deťúrence 🙂
kašlem na negatívne zmýšľajúcich, závistivých a zákerných ľudí, pridala som aspoň aktuálne foto

danka2612
15. apr 2009

chcem sa opýtať.kojila som mesiac a pol.teraz mi neako otažely prsniky a sem tam ma popychávaju a tehotná niesom aspon mi to test neukazal.nestretol sa niekto s tým?dakujem

barborka08
15. apr 2009

ahoj elly, malicky je perfektny, take slniecko 🙂 Vobec si nerob tazku hlavu z toho co si myslia iní, kasli na nich 😝

Prave sme sa vratili s drobcekom z prechadzky, vonku je fakt krasne 🙂

danulik
15. apr 2009

aj my sme sa pred chvilkou vratili z prechadzky, bol s nami aj ocko, tak nam bolo dobre 🙂
boli sme v meste, ja som pobehala par obchodov, kupila som lili nejake veci a sebe som potrebovala podprsenky, lebo vsetky su mi male.. kym som si ich skusala, tak manzel isiel na zmrzku a lili dal do ruky kornutok a ona ho cely spraskala 😅 ked som sa vratila, nasla som ju uz len s koncekom a veeelkym usmevom na tvari 😀

bibianna
15. apr 2009

Aj my sme boli dnes von dve hodiny. Danulik, už sa môže dať kornútok?

danulik
15. apr 2009

bibi - podla mna nie 😅

slaviq81
15. apr 2009

Aj my sme boli von 😀 😀 😀 Ale Lara uz neobsedi v kociari dlhsie ako pol hodku 😝

jankamanikova
15. apr 2009

Ahojte!

Danulik - drobci maju zakazane dopravne prostriedky z dvoch dovodov: Matusko mi vliezol na cervenu na prechod pre chodcov a nevedeli sa potom obaja "spratat" dokoze. Ja sa vtedy nerozculujem, dam im trest a je to. A pre nich je najväcsi trest, ked nemozu svoje "tryskace".

Nika - nas Jakubko velmi malo papa. Aj Janik a aj Matusko boli slabi jedaci a teraz mi Janik zje vsetko. Matusko spapa, co sa da. Kazde dieta je ine. Ja radsej Jakubka nakojim, ako by som do neho mala nieco pchat, co nechce. Zje mi jablko, banan, ryzu, zeleninu pomenej (co sa cudujem, lebo Janik a Matusko uprednostnovali prave zeleninu) a kase neje vobec. Ja pockam tak do roka, dovtedy nebudem ani experimentovat a ani nic davat na silu. To s tym jedenim sa bude dlho upravovat, kym dieta normalne prejde na tuhu stravu.

mizulienka
15. apr 2009

ahojte, my sme tiez augustovi, aj ked povodne sme mali byt septembrovi :0) maly ma 8 mesiacov ale zatial sa vobec nestavia ani nestvornozkuje...lozit vie, ale je strasny lenoch :0) on je totizto nas maly sumik :0) ma cez 11 kg a meria okolo 75 cm
😵
chcem sa opytat, nejako ste specialne viedli deticky k tomu, aby zacali stvornozkovat alebo to nechavate na nich, kedy sa ony rozhodnu? 😉)) dakujem

jankamanikova
15. apr 2009

A este som citala na www.sme.sk clanok prave o prisladzovani. Ze je dobre, ak dieta do dvoch rokov pije len prevarenu a cistu vodu a ziadne cukry a tak. Tam je to aj oddovodnene, preco. Pohladam a dam link. Moje deti piju cistu vodu. Samozrejme, ze kupime aj dzus a v zime dame caj. Ale uprednostnujeme len cistu vodu, je ju vsade dostat a vypiju ju bez problemov. A detom do jedneho roka necukrujem a nesolim. Netreba. Tieto male deti maju ciste chute, tak naco im nicit chutove pohariky, ak netreba.

danulik
15. apr 2009

jankamanikova - mas toho asi dost - ustriehnut troch chalanov 😉 a ako dlho trva taky trest?

ja tiez radsej lili nakojim, ako nasilu do nej pchat nieco, co jej nechuti.. ale uz sa to trochu zlepsuje, ked ju krmi moja mama, tak sa aj celkom napapa, ale odo mna akceptuje iba mliecko 😀

slaviq - a po pol hodine co? idete domov, ci ju nosis na rukach? 🙂

casy30
15. apr 2009

ahojte dievčatá...zablúdila som k vám, lebo mám synčeka, 8 mesačného a neviem, čo sa deje...doteraz krásne papal všetko, čo som mu na obed uvarila a od včera mi obed nedal do úst...teda dal. jednu lyžičku, strašne ho striaslo a viac som do neho nedostala... aj včera aj dnes...včera som mu uvarila špenátik so žĺtkom a zemiačikom, čo doteraz miloval a dnes klasika, mrkvička, zemiak, porko, tiež to doteraz miloval...a to striasanie pozorujem na ňom celý deň...mliečko vypije, ovocné výživy tiež spapá, ale s obedom ani pohnúť....a to striasanie....nemáte niektorá skúsenosť s niečim podobným? ☹

jankamanikova
15. apr 2009

casy - jednoducho mu nechuti 😉 .

Danulik - nemam problem ustriehnut svojich drobcov, len oni maju problem respektovat urcite pravidla 😀 . A oni jednoducho vedia, ze kto porusi pravidlo ma trest. Janik nema problem, uz je vo veku, ked presne vie, o co ide. Ale Matusko prechadza obdobim vzdoru a tak sa tie pravidla uci. U neho je to jednoduchsie, lebo ma Janika a tak to vidi na nom. Pri Janikovi to bolo tahzie.
A dlzka trestu? Zavisi od okolnosti. Su tresty 5 minutove a su tresty tyzdnove (ako je tento); ziadne fyzicke tresty detom nedavam (nemaju vyznam a su pod moju uroven). Aj ked vychovna na zadok niekedy pomoze 😉 .

bibianna
15. apr 2009

casy, nášho Maťka striasa vždy keď papá, ale len pri prvej lyžičke, kým si zvykne na tú chuť.

nika.r
15. apr 2009

ahojte

bammbi, už som kúpila hnedý cukor, dik za tip. Aktak, o javorovom sirupe som ešte nepočula, skúsim pozrieť a vyskúšať.

k tomu papaniu - Tomáško nám schudol, má 9mesiacov a váhu ako v siedmych, dieťa môže málo priberať, ale nesmie schudnúť - takže to, že ho celý deň niečim ponúkam je viac než nutné. Tu už nejde o to, že ja chcem, aby jedol...šla som naňho pomaličky, až kým sme nezistli, že chudne. Veľmi veľa sa teraz hýbe, potrebuje živiny, moje mliečko mu už nestačí. Navyše nie všetku stravu toleruje, takže sú dni, keď mu varím aj tri druhy jedla..nie preto, že vymýšľa, jednoducho ho z niečoho napína

stravovanie - riadim sa súčasnými odporúčaniami, ale zase nechcem to preháňať..výskumy sa stále nejaké robia..niečo sa istý čas presadzuje a až po rokoch sa príde na to, či to malo naozaj ten efekt, aký sa očakával...v dobe nášho detstva sa odporúčalo veľa vitamínu C deťom..samozrejme, najzdravší je v čistej podobe v ovocí a zelenine..preto sa tak skoro odporúčali v surovom stave..potom sa zistilo, že to spôsobuje alergie...

teraz sú tiež nejaké odporúčania, ale ktovie, či sa nepríde o 20 rokov na to, že dnešnej generácii chýba niečo iné, resp. má problém s niečim úplne iným...čo ak sa príde na to, že pšeničné výrobky sa deťom nedávali kvôli riziku alergie, ale nedostatok v prvom roku života spôsobil niečo iné..to len samozrejme vymýšľam..ale aj v tom článku, čo dala janka link..krvný tlak a obezita sa zistili až u starších, nie hneď u detí...to len tak uvažujem...

ale ďakujem za upokojenie, že nie sme jediní nepapkáči..janka, dúfam, že aj u nás to tak bude, že postupne nabehneme na to papanie..ja Tomáška stále kojím, koľko si pýta, ale nestačí mu to...

nika.r
15. apr 2009

mizulienka a vlastne aj ostané mamičky neštvornožkujúcich a neloziacich detičiek:
kúpila som si skvelú knihu "Buď fit od narození po školu"...je tam množstvo cvikov pre detičky od narodenia..chronologicky usporiadaných a zameraných stále na niečo...sú tam presne aj tie cviky, čo nám odporúčala neurologička na podporu pretáčania...s Tomáškom teraz cvičíme tie na podporu lozenia a štvornožkovania a úžasne sa pritom zabavíme...spievam mu pri tom, vymýšľam rôzne veršíky a cvičíme a on sa pritom nahlas rehoce...sú to úžasné chvíľky...a aj pre mňa je to super inšpirácia na trávenie času doma, nemusím vymýšľať žiadne hry a Tomáškove lozenie sa fakt odvtedy zlepšilo.

Napríklad treba dávať dieťatko na kolienka...ke´d Vy sedíte, dajte ho tvárou k sebe na Vaše kolená, yaveste si na krk nejaký super zaujímavý náhrdelník, nech sa s nim v polohe na kolienkach hrá...Tomáškovi sa toto veľmi páči a už sa sám do tejto polohy pýta, pekne už má na kolienkach stabilitu

stankaji
15. apr 2009

Ahojte baby 🙂 🙂 🙂
tak aj my sme v zdraví prežili Veľkú noc, boli sme obe s Martinkou dobre vykúpané 😅 😅 😅

Stravovanie - ja som nabehla na také celkom dobre zvyky, a zatiaľ to ide. klop-klop...Martinka papá výživku moju domácu jablčkovú bez cukru, do nej jej dám trochu ryžovej kaše od Hami, al Nutrilon a spapá celú misku, na obed začnem polievočkou, v ktorej sú kúsky zeleninky - nie vidličkou popučené, lebo ju také napína na zvracanieale, ale také väčšie kúsky a ona si to v pusinke pekne požužle......ale nezje toho takto veľa, tak jej to potom zmixujem, pridám nejaké "zahusťovadlo" ako obilnino mliečnu kašu...a tak spapká celú misku 😝 😲 😅 .
....medzitým jej dávam moje mliečko

... a veľmi jej chutí akýkoľvek chlebík 😝 😝 😝

V noci sem-tam buntoší, budí sa na prdkanie, piškanie a hlad, takže ju asi 1 až 2 - krát kojím aj v noci

No a je veľmi živá, nič poriadne nestíham, lozí po celom byte, podlieza stoličky, minule sa skoro napchala pod postieľku 😀

a v týchto dňoch sa jej fantasticky spí vonka - aj dve a pol hodiny

mizulienka
16. apr 2009

ahoj nika, dakujem za tip 🙂 uz sme to rano skusali, vyfintila som sa, dala som si najnovsie korale, ake doma mam, mozno si maly aj pamata, ze to su moje svadobne 😉 tak sa s nimi pekne hrajkal 🙂
nika, chcem sa este spytat, maleho mas opreteho o hrud alebo on klaci tak dalej od teba a ty ho iba podopieras pod pazuskami?
dik

elly111
16. apr 2009

ahojte mamuľky, aj k nám prišlo nepapanie a to je už čo povedať 😀 , kôli prerezávajúcemu sa zúbku momentálne odmieta takmer všetko, chutí mu iba mlieko, ach tie zuby, ešte nemáme žiaden, ale trápia nás už teraz 😖
keď sa zobudí frčíme von aby nebol čas myslieť na zub a plakať a nervačiť...
utekám ešte poumývať zeme, lebo inak ich povytiera náš poklad 😀
ahojte, krásny slnečný deň, ak je tu nejaká meninová oslávenkyňa, tak všetko najlepšie želám🙂

angelina22
16. apr 2009

caute baby prila som vás len púozrdavit!!!!
asi pred 4ma dnami sa nam mala sama postavila v postielke,,,,,!!! zatial nellozí, sedí,,,papká poslušne, jablčko a banán nelubi, neotvorí mi pusu,,,
dufam, že ste všetci o.k a zdraví...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre