Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

kuratenko11
14. máj 2009

odvtedy rastie normalne 🙂

danulik
14. máj 2009

kuratko - aj ja som jedla vela melonov 😀 😀 😀 skoro kazdy den 🙂 ale nezda sa mi, ze by mala lili velku hlavu 😉

kuratenko11
14. máj 2009

my to mame asi geneticky,lebo aj manzel ma vacsiu,hlavu myslim 🙂
baby a do kedy ste rozhodnute kojit?Ja asi tak do roka a potom sa uvidi

danulik
14. máj 2009

kuratko - neboj nic, simi aj hlavicka bude ok 😉

ja by som chcela kojit do roka urcite a potom sa uvidi..

jankamanikova
14. máj 2009

Ahojte!

Kuratenko - neries to, to su take "hluposti". Ved maly je normalny, pekne Ti rastie, stvornozkuje, papa ... Si stastna mamina. Je jasne, ze dr. robia vselijake opatrenia, ale hlavne zachoval pokoj. Ja neviem, aku ma Jakubko velku hlavicku. A nevedela som to ani pri Janikovi a ani pri Matuskovi. To som ale zodpovedna, co? 😎 😎 😎 😎

A dojcit chcem co najdlhsie. Dokedy bude chciet Jakubko, dovtedy budeme dojcit. Matuska som dojcila rok a pol a dojcila by som aj dalej, ale som isla rodit Jakubka a Matusko prirodzene pochopil, ze mliecko je Jakubkove 😀 .

kuratenko11
14. máj 2009

baby dik,moc mi to pomaha to vase povzbudenie,lebo ja uz mam take haluze z toho ☹ meriam mu hlavu,no katastrofa ☹ a to vzdy pred kontrolou,esteze chodime raz za 3 mesiace.
Janka a ked si dojcila do roku a pol,potom sa lahko odnaucil?Lebo ja mam kamosku,tiez ma 18mesacneho syna a chce prestat,ale nevie ako na to,maly si pyta aj 20krat za den,len na ukludnenie,ani nic nechce jest,ma o 10 mesiacov viac ako nas a su rovnaky vahovo,len on je trosku vyssi.Uz je z toho nestastna,nevie ako na to,ale zase jej je aj luto prestat 😉

kape
14. máj 2009

Kuratenko - nasa dr. nam este ani raz nemerala obvod hlavy. Takze ja tiez neviem.

Dnes Samko objavil, ze uz ma horne zubky a zacal skripat zubkami a to ma horne jednotky ledva vylezene 😅

katinka0000
14. máj 2009

ahojte!

katuska: dik. cakam na recept.

veru ani ja neviem, kolko ma nico obvod hlavicky. ale asi to zalezi aj od toho, ake je dietatko velke. nam dr. nepovedala nic, tak je to asi v poho.

kuratenko11
14. máj 2009

tak to ste ma inak prekvapili,ze neviete?Ved myslim,ze to maju merat,je to velmi dolezite.Alebo mozno aj meraju,len vam nepovedali,nie?Ale zase kazdy lekar je iny,tak sa ani necudujem 😒

katinka0000
14. máj 2009

pozeráte eurovíziu?

kuratenko11
14. máj 2009

jeej ja som zabudla,uz boli nasi?

kape
14. máj 2009

Este som chcela, ze aj ja si prosim recept na marlenku Katuska.

Kuratenko 11 urcite nemeria, lebo som stale pri tom . Ja som tiez z toho trosku prekvapena, ale uz sa mi toho zbiera viacej co na dalsej poradni sa chcem spytat lekarky. A spytam sa aj na toto, uvidim co mi na to povedia so sestrickou.

madi
14. máj 2009

ahojte augustovky
kuratenko - aj my mame velku hlavu....najnovsie som mu letnu ciapocku kupila cislo 50 - je mu sice velka este trosku, ale LTT - a pri kupe sme dostali aj taky meter na meranie obvodu hlavicky, kde je pri cm napisany aj vek babatka....a ked som simonovi merala minule, tak sme sa tiez dostali az skoro k 12 mesiacom podla toho metra 😅
ale aj nas tatik ma(l) velku hlavu, cize simono je po nom....

hihi - ma napadlo,ze mozno simonovia narodeni 25.8. maju velke hlavy 😀 😀 😀 😀 😀
svitori mi kustik...nevadi ze?

nam meraju hlavku kazdu poradnu - aj u toho "nedobreho" doktora aj u tejto novej...ale nikto sa nepozastavoval zatial a ani nas nikam neposielali na dalsie vysetrenia, tak snad to bude okej a vas doktor(ka) je iba "prehnane" starostliva?

ide eurovizia? kurnik sopa... ja som serialy kukala...

co sa kojenia tyka - tiez chcem co najdlhsie....a hlavne teda dokial si maly bude pytat a bude mat na to chut
a teraz sa kojime tak, ze rano (okolo piatej-siestej ked sa budi), potom 2 hodky po vstavani zvykne ist hajat - to cucame, potom poobede zas ked ide hajat a obcas aj po vyspinkani sa poobednajsom...ked je nespokojny tak castejsie, niekedy sa zadari iba rano a poobede...ako kedy..no a vecer sme vylucne na mliecku...ziadne kase ani nic nefunguje u nas

jankamanik - ked si "odstavila" Matuska, presla si s nim na normalne kravske / krabicove mlieko? alebo ste nabehli na nejake umele detske? ja mam z toho dilemu, lebo som take strasne veci citala na kravske mlieko ze uf....

a musim este takto verejne pochvalit Katuskinu marlenku....je bozska...mnaaaaam 😵

no..idem vyvesat plienky nase a potom hajde na kute...pekny piatok vam zelam

katinka0000
14. máj 2009

tak ani do tej sprostej eurovizie sme sa nedostali. ☹

joy
14. máj 2009

ahojte kocky - tak nam sa kojenie dost zmenilo odkedy sme prisli na SK. Tiez sme kojili tak kazde 2-3 hodinky a zrazu sa to zmenilo na 3 max 4 krat denne a potom 1-2 krat v noci. Doteraz vzdy ked som ho prilozila, tak papal aspon nieco, teraz ked nechce tak ani neotvori pusinku. tak ho nechavam nech si to koriguje sam, snad si vytiahne kolko potrebuje. 😅 pocas dna mu ponukam vodicku, ale tiez moc tomu neda. 😒
Lalu - ty ponukas aj ine tekutiny?

danulik - drzim palce aby to boli "len" zubky. 😉 Nas maly ma zatial dva - prvy zaciatkom marca a druhy zaciatkom aprila, tak cakame kedy vykukne treti. 😉

kuratenko, my patrime tiez medzi "velkohlavych" 😉 chuda maly to ma po mne. zatial nam doktorka nic nehovorila. Uvidim na 9 mesacnej kontrole. drzim palce aby vsetko bolo ok.

katinka0000
14. máj 2009

inak ta katuskina marlenka bude asi fakt super. ked som citala ten recept, sa mi normalne sliny zbiehali.

katinka0000
14. máj 2009

joy: ved tak to ma byt. dietatko same vie, kedy a kolko potrebuje papat. netreba ho do nicoho nutit. moj nico tiez nechcel vobec pit vodu. teraz som skusila jeden bylinkovy caj na dobru noc od humany a ten mu neskutocne chuti. niekedy na jedenkrat vypije aj 150 ml. predtym vypil tak max 10 ml.

katinka0000
14. máj 2009

idem hajusky. dobru noc!

katuska.
15. máj 2009

dobre ranko,
kuratenko, neviem, ci som marelovi dobre odmerala hlavicku, ale namerala som 47.. ciapocku som mu vsak kupovala 46 a je mu este trochu velka. tak neviem... nam v pondelok pediatricka merala hlavicku a nic nepovedala.. 😕

anape
15. máj 2009

ahojte babenky 🙂 ,
neukazala som sa tu veeeelmi dlho, ale priznavam, ze som sem chodila spionit, aby som bola v obraze ako sa mate vy a vase babatka 🙂
to ze som tu nechodila nebolo tym, zeby som si nenasla cas, ale v jednom obdobi som chytila trosku take pochybnosti a strach, lebo stale som tu citala ako vase deticky lezu, stvornozkuju po byte, stavaju sa na nozky a dokonca takmer robia prve krociky a Viki bola polenivsia a takmer jedine co vtedy vedela bolo pretacanie sa z bruska na chrbatik a naopak, tak ma zacal nahlodavat cervicek pochybnosti, ci je fakt vsetko v poriadku 😒 , hoci aj Petko patril k tym lenivsim babatkam... no uz to preslo, Viktoria sa za posledny mesiac aktivitami prekonava takmer zo dna na den 🙂 ... lozi, vie sa dat na styri, ale nebavi ju to, tak to moc nepraktizuje /ani petko nestvornozkoval/, stavia sa na nozky a takmer stale chce stat a chodit za rucky 🙂

neviem co ma to pochytilo, lebo nie som panikar... no ale ked clovek pocuva tie vsetky hrozy a choroby deticiek, ktore sa deju naokolo, tak sa ani necudujem, ze ma to zmohlo ☹ , ale uz je fajn a slubujem, ze sa tu uz budem objavovat pravidelne 🙂

nase miery su takmer 10 kg a dlzku dnes zmeriam, lebo nasa lekarka to nemeria... co sa tyka merania hlavicky, tak to meria a zakresluje do nejakej tabulky, ze to je povinne sledovat a je to velmi dolezite... no nehovori mi centimetre, lebo to by mi aj tak vela nehovorilo, no stale mi ukaze ako to zakresli a ze to je v norme 🙂

Petusko od maja chodi do novej skolky, lebo v jasliach nam trojnasobne zvysili poplatok 😒 a zatial sa mu tam velmi paci, lebo je tam najmladsi, takze sa uci od starsich a stale tam nieco robia, tak sa tesi... aj dvakrat do dna idu vonku... no proste sa to s jaslickami neda porovnat... je tam dva tyzdne, ale uz vie kopec novych basniciek a pesniciek... na den matiek mi priniesol krasne srdiecko s odtlackami svojich ruciciek 🙂

ja sa pocas dna venujem viktorii, chodime vonku, hrame sa, uz mame aj rezim, papame pekne a radi 🙂 , no a potom ked pride petko zo skolky, tak sa snazim venovat najma jemu, aby sa necitil odstrceny... je to fakt krasne byt mamou 🙂

na dovolenku sa chystame aj my... tiez to bude len autom, kedze krajiny ako egypt, turecko nam lekarka este neodporucala... najprv sme chceli ist do talianska, no manzela najnovsie viac oslovilo chorvatsko a dal jednej znamej aj zabezpecit nejake dobre ubytko na peknom a vhodnom mieste v chorvatsku, takze okolo 26.juna by sme mali cestovat 🙂 ... ked budu deticky pozitivne reagovat na zmenu prostredia, tak sa mozno vyberieme potom este na nejaky tyzden aj do talianska

neviem uz na co vsetko som chcela reagovat, kedze som si to nepoznacila, ale ked ma nieco napadne, tak dopisem

som rada, ze sa mate dobre a babatka krasne rastu 🙂

prajem vam pekny den 🙂

katuska.
15. máj 2009

anape.. ten pocit poznam. marek sa len plazi po styroch nelozi ani sa nestavia, len ked sedi pri mne, tak sa po mne liapa tak, ze sa postavi. ani sadnut si nevie sam, len ked mu trochu pomozem. niekedy ma napadne, ze preco este nevie stat alebo lozit, ale potom si poviem, ze poznam kopu deti, ktore zacali aj neskor chodit a su ok. manzel zacal chodit ako 13mes a svagrina ako 9mes.. takze kazde dietatko je ine.. nestresujem zatial 😉 a je to smiesne, ale marek sa vie preplazit cez cely byt.. 😀

mizulienka
15. máj 2009

ahojte dievcata, stale vas citavam, ale zatial som nepisala, vidim, ze ste tu uz taka zohrata partia, tak sa nechcem vtierat 😨
my sme tiez augustovi a cerpam z vasich rad a napadov 🙂
chcela by somsa iba spytat jankamanik, nevies nahodou, ci sa cez www.drobcekovia.sk daju tie cyklisticke voziky aj pozicat?
dakujem pekne za tip 😵

elly111
15. máj 2009

mizulienka ahoj prečo by si sa vtierala veď sem s Miškom patríte 🙂
inak nestíham ale sem tam som tu niečo prečítala, nie všetko 🤐
kuratenko s tou hlavičkou to nechápem, náš ma obrovskú hlavičku, my sme ani tie prve a novorodenecke čiapky nedali na hlavičku, to má po mne, manžel sa na tom baví 🙂, nikto mu ju nemeria, ale odmeriam keď sa zobudí, čiapky mu nekupujem podľa veku ale skúšame mu ich rovno v obchode. Viem že klobúčik na leto máme 54 a je nám skoro ok...tak nechápem o čo ide u vás keď je inak všetko ok kašli na to zbytočne ťa stresujú...
bibianna ja som mala neuveriteľné bolesti ktoré opisuješ pomohli kliky a činky ako písali ostané mamuľky 😉
a kde nájdem receptík na marlenku??? katuska pls. teda ja som lenivá na pečenie ale na sladké som viac 😀
a...............máme vykľutý prvý špic zúbka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
idem variť domácu výživku do zásoby, do mrazáku, nejako nám dochádzajú

kuratenko11
15. máj 2009

Madi,takze Simonovia narodeni 25.8.su hlavaty?No parada 😀 Baby ste fakt zlate
Elly my mame klobuciky na leto zatial 49 a su mu dobre,ale to zalezi od strihu,siltovky platene mame 50-tky.
Katuska,Anap aj mne maly prelozil cely byt a z jedneho dna na druhy sa dal na 4 a uz len tak chodi.Kazde dieta je ine,ze to hovorim prave ja co ma zaujima obvod hlavy 😀 😀 😀

sanik
15. máj 2009

ahojte,

neviete nahodou poradit, co by pomohlo na pobolievajuce brusko? maly aj dost casto kaka. neviem ci to bude zo zubkov, ktore zatial nie je vidno. ci to moze byt zo zeleniny, ktora moze byt viac dusicnanova. predtym som mu davala aj zeleninku aj ovocie a nikdy nebol ziaden problem. chvilu je to v pohode a potom z nicoho nic zacne byt mrzuty a ma akoby nafuknute brusko. nedavam mu zatial ani ziadne pecivo z coho by mohol byt nafuknuty, proste len jablko, banan a zeleninku typu - mrkva, petrzlen, kalerab, brokolica, spenat. no a dostava aj mliecko nutrilon. nikdy sme nemali problem az po prekonani chripky, ktoru mal cca pred 3 tyzdnami nastal problem, odvtedy mu nechuti velmi jest a ked aj zje mam pocit, ze ho boli brusko.

kuratenko11
15. máj 2009

sanik skus mu dat kvapky espumisan,mne ked sa zda ze ho boli brusko,alebo by ho mohlo kedze kojim tak si preventivne dam ja nech sa mu to dostane do mliecka.Inak nas maly kaka tak 1 az 2 krat za den a to do nocnika,ale take slehy tam dava,ze cisto velky chlap 😀 musim aj tri krat nocnik vyplachovat 😀 😀 😀

sanik
15. máj 2009

no my sme davali sab simplex 3 dni - bolo super, potom som mu vynechala, chvilu bolo dobre a teraz je to take striedave, raz ho boli, raz nie, sem-tam mu este preventivne dam sab simplex do mliecka. neviem vsak ako dlho sa mozu davat tie kvapky, pretoze sme stratili letak od tych kvapiek

lalunna
15. máj 2009

kuratenko, to s tou hlavickou - myslim si to co jankamanikova...
doktorka merala hlavku patrikovi len v prvych mesiacoch, teraz uz nie, asi je to ok... a fontanela sa mu vyvija dobre? myslim ze aj to ma suvis s tym ako rastie hlavka

ja budem kojit tak dlho, ako bude chciet moj syn, ked sa rozhodne prestat zajtra, prestanem, ked bude chciet cucunut v dvoch rokoch, tak mu dam, nechcem to riesit nasilu a proti jeho voli, kojenie je pre deticky velmi dolezity kontakt s matkou... ... ...
myslim hlavne pre chlapcov
samozrejme nepojdeme do extremov 😀
minule mi moj muz povedal, ze co moze byt krajsie ako zaspavat pri teplom prsniku... niet co dodat 😀 😎

kuratenko11
15. máj 2009

a co tak probiotika?my sme davali kvoli brusku,ale to len zo zaciatku ked bol maly,myslim ze to boli Infants dophilus,podporuje to na travenie,tak skus.

kuratenko11
15. máj 2009

lalu,fontanelu ma v pohode,este stale ju vidno,ale on nema skoro vlasky tak asi preto 😉 ale ked sa narodil mal ju velmi velku.Stale uzivame vigantol dve kvapky denne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre