Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

iwuskaaa
18. máj 2009

Pekný dník 😉 ,
Stanka, tak bezohľadnosť niektorých ľudí nemá hraníc 😠 . Ja by som si na nich poriadne zgustla, keby niečo také urobili mne 😠 😠 😠 ...nad takými ľuďmi treba mávnuť iba rukou a myslieť si svoje!
Tinka, tak romantický víkend ste mali, juuuj 😵 ...
Adri ahoj 😉 🙂 ...veru imunitu treba vyskúšať 😀

danulik
18. máj 2009

tami - ale nie, len sme pozerali prison break (serial), posledne dve casti poslednej serie a to sa nedalo nedopozerat 😉

skvrny od mrkvicky (a niektorych inych potravin) sa vyprat nedaju - aspon mne nie a to som uz skusala asi vsetko!! vanish, perex oxi ci ako sa to vola, sol na skvrny, potom taky cistic na skvrny z DM-ka, prala som to aj na vyssej teplote na programe "skvrny" a stale su tam!!
tami - ako to myslis s tou uvarenou mrkvou? vam nefarbi na oblecenie?? lebo nam ano 😀

tinka66
18. máj 2009

danulik - tie skvrny asi fakt nejdu, ja som tiez skusala vselico a nakoniec aj dnes som vyhodila jedno body na ktore sa nedalo pozerat a aj par podbradnikov....dufam, ze uz sa mas lepsie...a co lilinka? uz jej vykukli nejake zubky????

adrina - tam malicky riadne podrastol, motivovala si ma s pieskoviskom, asi to dnes vyskusame....

babenky chcela som sa opytat, ako casto vam deticky v noci vstavaju a cim davate zakazdym mliecko....mne doki povedala, ze nemam davat, lebo si na to zvykne....larinka sa nam budi aj 4 x za noc a mlieko jej dam 1x, lebo by bol riadny rev...a ako ju mam od toho odnaucit???nechapem...poradte, ja uz nekojim....inac konecne nam zacala lepsie spat, potiahne aj 11-12 hodin, mozno je to tym lozenim, chodenim, a ze sa poriadne unavi.....

inac dnes tu mame poriadne horuco, ja az take velke horucavy nemusim...

a este mam jednu otazocku?? ako obuvate deticky, dievcatka - ked im obleciete satocky, date k tomu tie cele topanocky na chodenie, alebo nejake sandalky na boso? ja mam zatial jedny topanky na chodenie take cele, tak neviem...po travicke ju necham aj bosu....

slavig - vital domenko..a uz ste sa aklimatizovali??

elly111
18. máj 2009

tinka v noci papáme priemerne 2-3x, niekedy si dá iba pár hltov, odnaučiť sme sa snažili, boli z toho iba neskutočné plače, ...už neodnaučujeme. Nočný spánok máme asi 8hodín. Denný spolu 3hod.
Zisťovala som o tom veľa info, ako obmedziť papanie v noci... teraz som si istá že budeme aspoň raz v noci piť mlieko minimálne do 2rokov 😅 , tak pili chlapci všetkých známych, i keď inak boli slabí papakáči, čo my nie sme 😀, ale aj tu na mk mnohým maminám deťúrence, že to prestalo až po 2 rokoch, takže v skorší celonočný spánok neverím.......
škvrny od mrkvičky sa nám vypierajú iba postupne keď sa viackrát vecičky vyperú 😅

tinka66
18. máj 2009

elly dik za nazor- suhlasim, tak aj ja tak budem....nechcem zbytocne malicku trapit......

aktak
autor
18. máj 2009

u nas nocne kojenie samo prestalo v roku 😉

mame nausnicky 😵 dufam ze sa usko v pohode zahoji

ja davam zatial topanocky po Adamkovi, vysoke s pevnu petou snurovacie, cim skor chcem ist do obchodu kupit Adelke dievcenske ale nebol cas, ale hlavne ze ma dobru topanocku, lebo chodi cely den 😀

danulik
18. máj 2009

lili nastastie spava celu noc bez budenia a papania, samozrejme, su vynimky, obcas sa zobudi, cucne a spi dalej.. vacsinou sa budi okolo siestej rano, napapa sa a potom este zaspi.. niekedy vstane az o siedmej a potom uz nespi, ako kedy ;)
zubky stale nevysli 😒

katinka0000
18. máj 2009

ahojte!

jeeej tami, vitaj! s tym mlieckom ma to mrzi, ale nic si z toho nerob. ved 8 mesiacov je SUPER!!!!
ja este odsavam tak max. 3-krat denne, ale veru bohvieco toho uz tiez nie je. takze s MM davame uz aj UM. jedna znama mi hovorila, ze ona odsavala 3 mesiace a po 3 mesiacoch si povedala, ze uz nikdy v zivote. tak nevesaj hlavu. si uuuuzasna maminka.

katinka0000
18. máj 2009

stanka: tak to ti verim. ste museli byt riadne napaleni. mne sa to uz tiez velmi vela krat stalo, ze ked som nicolaska konecne po dlhom uspavani uspala, tak niekto bud k nam prisiel, alebo ked som ho kocikovala, tak sa niekto pri nas pristavil a zacal nakukat do kocika a zobudil mi ho. hroooza! som vzdy penila.

lalunna
18. máj 2009

pozdravujeme!

vikend bez ocka bol docela fasa 😀 ale narocny pre mna
ale v nedelu som si uzila, mamina strazila pri vode a ja po dlhociznej dobe v plavkach na drazdiaku aaaaaaaa bez prsnych vloziek 😀 juj parada

v sobotu sme boli teda na tej konferencii od 9,00 a prisli sme domov o 19 😀
jani a bambi, vy ste sa pytali ako bolo, neda sa to vsetko popisat, ale bolo velmi dobre, prednasky som absolvovala, vsetko zahranicni hostia, velmi vela som sa dozvedela o inych kulturach a ako to tam chodi s vychovou, su znacne rozdiely musim povedat...
co ma zaujala naj bolo:
ako ovplyvnuje vyvin babatka (lozenie atd.) v jednotlivych mesiacoch spanok babatka, co sa deje v mozgu - prednasala irka co vychovala 7 deti, krasna a poucna prednaska, dala mi vela
potom nieco o znakovani (uz by som mala zacat) a strave (pani doktorka bola a priori proti kravskemu mlieku a vyrobkom z neho do 3 rokov - zaujimave bolo co odporucala dat do jedalnicka, napr. orechove mlieko, atd.)
potom o beznatlakovej komunikacii, detskom vzdore atd. prednasala anglicanka, zdoraznovala dolezitost uvedomenia potrieb dietata, empatiu, atd.
a nakoniec najzaujmavejsia prednaska spanielskej novinarky o rodicovstve v africkom kmeni, v japonsku, amerike a u nas v strednej europe - poucne vzhladom k tomu, ze mame tendenciu si mysliet, ze to co robime tu, je to najlepsie a najspravnejsie, vela krat sa mylime 😅

kupila som tam patrikovi krasne topanocky: http://www.liliputi.sk/index.php?page=shop.prod...

najedli sme sa tam zdravej stravy a pokvakali so zuzkou a jej jakubkom
doma zaspali obaja o 20,00 😀

fuh aky dlhy prispevok 😀 😀 😀

katinka0000
18. máj 2009

tinka: aj nas nico sa budi tak 3 krat za noc. a ja mu mliecko dam. ved preco nie? ved je este malicky. vzdy vypije takych 130 ml a zaspinka.

lalunna
18. máj 2009

jaj bambi este k tvojej otazke o dojceni chlapcov, v literature to odovodnuju napr. rozdielnym pristupom matky, rodica k dcere a synovi, muzskym a zenskym rodovym rozdielom...

napr:

"Možno sa domnievať, že rozdielne správanie matiek v oblasti taktilnej stimulácie nie je reakciou, ale akciou. Vychovávajúce osoby už v novorodeneckom období pristupujú inak k dievčatám ako k chlapcom, a tým spôsobujú rozdielne správanie rodov. Už v tomto štádiu reagujú s predsudkami na správanie dieťaťa a ovplyvňujú ho tým, že určité spôsoby správania posilňujú a iným bránia. Aj napríklad pri dojčení sa pristupuje k d dievčatám a chlapcom rozdielnym spôsobom. Dievčatá sa nielenže dojčia zriedkavejšie, ako je aj pozoruhodné, že ich dojčenie trvá kratšie než u chlapcov."

lalunna
18. máj 2009

a k tomu nocnemu budeniu - patrik sa budi akokedy, su noci kedy kojim kazdu hodinu a su noci s jednym kojenim
ako som sa dozvedela teraz od tej irky - budenie je normalne v urcitom veku dietata, dietatu s v noci uklada to mnozstvo podnetov z dna, v mozgu sa deju neskutocne chemicke reakcie, miznu vrodene reflexy a to vsetko sposobuje uzkost, dieta chce byt prisate alebo laskane mamkou, MM ma ine zlozenie v noci co deti ukludnuje atd.
deti nekojene by mali byt hladene, dotyk matky dokaze v dietati vyvolat vyssiu hladinu toho hormonu co je zodpovedny za kludny spanok

katinka0000
18. máj 2009

lalu: ja nica hladim, spava s nami, zaspava so mnou,... a aj tak sa v noci budi. podla mna je to vsetko individualne. kazde dietatko je ine.

elly111
18. máj 2009

lalu dík za zaujímavé infošky 🙂
tie topánočky sú super, veľmi sa mi páčia,... mám otázočku akú majú podrážku, tenkú, hrubšiu, nešmykľavú, nejako to z toho obrázka neviem posúdiť a akú veľkosť si objednala?

elly111
18. máj 2009

aha už som všetky info o podrážkach vyčítala 😀
môžem hladkať, túliť,......koľko chcem nič ho neupokojí iba mlieko 😅
baby aké sú vaše deti, tie čo už lozia, skoro chodia... prídu za vami túliť sa?... náš poklad sa vie dlho zahrať sám keď má na to náladu, niekedy zasa iba keď som pri ňom, alebo keď nájde niečo zaujímavé, alebo sa snaží štverať na schody čo mu ide veľmi dobre, už vie po nich vyliezť, takže tam má zákaz 😅, na mňa si spomenie keď ho prestanú baviť hračky, to príde chytí ma za nohu a chce sa potúliť 🙂 alebo keď počuje že niečím buchocem v kuchyni, to pomáha upratuje v skrinkách a zásuvkách 😀 alebo že mu nalievam vodu do fľaše 😀 je to nádherné keď prilezie a pozerá že čo ideme robiť?

bammbi
18. máj 2009

jancia, tinka, dakujeme 😉

lalu, tie topanocky resp. capacky su super, my mame take 3 pary (ine znacky), su lahucke, makkucke, priedusne a ako jedine na trhu garantuju, ze babatka si ich nedokazu same vyzut, my ich pouzivame uz od 6 mesiacov a skutocne ich vsetkym vrelo odporucam...

tami, ani my este surovu mrkvicku nepapame, tie skvrny mame od varenej mrkvy... a nejako sa mi nedaju vyprat... takze babulky, cakam na dalsie typy.... 😉

mizulienka
18. máj 2009

ahoj bammbi, tie topanocky su krasne 🙂 chcem sa spytat, pouzivate ich aj na chodenie? to asi nie, ze?
my sme malemu kupili tiez prve topanocky, take uz na chodenie, sandaliky, ale na hranie v piesku, alebo kamienkoch tie topanocky nie su najvhodnejsie ☹ stale mu do nich vchadzaju kamienky a zle sa mu potom chodi.
Budete v lete obuvat deticky aj do celych kozenych topanociek? mam v tom nejaky chaos 😒

bammbi
18. máj 2009

mizulienka,
my zatial nechodime, ani nerobime krociky, len stojime a hopkame. Topanocky pouzivame, ked ideme vonku, do kocika, do parku, niekedy aj doma - ked bolo chladnejsie, tak sa v nich hrala. Kedze moja bambula sa rada zbavuje svojich ponoziek, super sa mi osvedcili, lebo ostali na nozkach aj po jej pocetnych pokusoch o ich stiahnutie. V Irsku v nich babatka aj chodia, my ich budeme tiez neskor pouzivat na chodzu po makkych povrchoch. Doma na parketach jej urcite budem davat nieco pevnejsie.

jancia
18. máj 2009

Caute
no lalu muselo byt fajnovo 🙂 a si bola sama s Patrikom? Tak to ste super zvladli, kde ti tam spinkal?

bammbi
18. máj 2009

lalu, vdaka za info z tej konferencie 🙂

jancia
18. máj 2009

inak velmi nechapem tej teorii "rodoveho dojcenia", akoze matky nejako podvedome inak dojcia v zavislosti od pohlavia? su tam aj nejake konkr. priklady ze ako sa dojcia dievcata a ako chlapci?

jaaaj a musime sa pochvalit, dnes rano som objavila 2 horne zubky, budeme mat maleho upirika 😵

katinka0000
18. máj 2009

janci: super! gratulujeme k zubkom. my mame tiez dva ale dole. 😀

jancia
18. máj 2009

Kati diky, my uz mame dlho dolne a teraz tie horne som mu nahmatala a uz aj kustik vidno, bude vyzerat ako upir ak mu chytro nevylezu aj horne 1ky 😀

tamita
18. máj 2009

Čaute,
Lalu-to muselo byt super,v dobrom závidím zaujímavé informácie-čo si tam nimi nasiakla 😵 Ak by sa dalo niekde dostat k tým materialom z konferencie,daj vediet-dík. A topane fajné si kúpila. My zatial chodíme najradšej na boso,teda v ponožkách a asi z trojo capačiek sme pomaly vyrástli a ani sme ich neotestovali.Teraz už budeme musiet do riadnych topánok a klasika-po členky,šaty-nešaty,nech je nôžka pevná.

nika.r
19. máj 2009

ahojte 🙂

prosím Vás o radu, asi hlavne cestovateľky

chystáme sa cez víkend autom do Prahy..manžel tam musí ísť tak či tak, tak som chcela ísť s nim aj Tominom, že si spravíme výlet...veľmi som sa tešila, ale mamina ma začala odhovárať, že je to veľký risk s takým dieťaťom a pod.

absolvovali ste už niekto takú dlhú cestu s dieťaťom? pamätám si jankumanikovu..ešte niekto? máte nejaké tipy, postrehy, na čo si dať pozor, čoho sa vyvarovať? auto nemáme klimatizované, najviac sa bojím horúčavy, ale snáď dostatok tekutín a clony na aute by mali pomôcť to zvládnuť. Tiež sa bojím toho dlhého dialničného úseku v Čechách - že Tomino bude hladný alebo zaplačkaný a nebude sa dať zastať s autom. Inak na výletoch sme už boli, aj sme už spali na inom mieste a zvládal to v pohode, dokonca by som povedala, že bol úplne happy.

Ďakujem!

mizulienka
19. máj 2009

ahoj nika, ak mozem poradit, nemusis sa cestovania obavat...my sme sa celkom rozcestovali s malym, co ma tesi...chodime na vychod k starkym, k sestre do ciech... snazime sa vyrazit z domu v case, ked ma maly ist spat, povacsine vyrazame rano, vtedy ma misko najdlhsi spanok...takze taku hodinku a pol az dve vieme, ze bude spinkat, ked sa zobudi este aspon pol hodinku ideme a potom si dame prestavku, trosku sa poprechadzame, poblaznime a ideme znova taku hodinku, hodinku a pol a potom znova prestavku.
Na tom dialnicnom useku v cechach stale su nejake benzinky alebo odpocivadla, kde mozte zastavit, alebo ked uz vidis, ze bude hladny, tak radsej zastavte skor a daj mu papat, alebo napit sa a malo by to byt fajn.
Mam stale po ruke aj nejaky ten keksik na najhorsie, ked uz sa neda nicim zaujat a potrebujem, aby este chvilku vydrzal 😉
My sme boli teraz na dovolenke v Slovinsku a maly to zvladol vyborne.
Neboj sa, uvidis, ze maly to zvladne v pohode a cim viac budete cestovat, tym viac si babo zvykne.
Budem drzat palce, majte pekny vylet 😵

nika.r
19. máj 2009

mizulienka, dakujem veľmi krásne!

chceme vyraziť skoro ráno, aby sme nemali časový stres, chceme sa po ceste zastaviť v Bojniciach a tam si dať aj také 3 - 4 hodky pauzu a potom pokračovať. Dik za info ohľadom tých odpočívadiel a benziniek, hneď som spokojnejšia. A tie kratšie častejšie prestávky sú fakt rozumné.

pre nás je to cca 10 hod. cesty, keďže sme východu. Zatiaľ sme šli najdlhšie necelé 3 hodiny.

ešte sa chcem opýtať ako so stravou - mali ste nejaký ohrievač na fľaše?

mizulienka
19. máj 2009

nika ohrievac sme nemali, lebo ja este stale dojcim, takze u nas to bolo pohodlnejsie, iba som vytiahla a uz ficali 😵 ale teraz su take hocijake termosky, kde ti vydrzi mliecko a ked sa budete zastavovat niekde na odpocivadle, tak tam ti urcite daju vriacu vodu a mozes si narobit dalsie mliecko a na dalsej benzinke dalsie a tak 🙂 urcite to zvladnete a potom budete radi, ze ste sa vybrali...a este nieco, aj ked bude malicky troska plackat, aj ked sa bude troska jedovat, nakoniec to zvladne 😉
Moj maly bo zo zaciatku v aute velmi zly...a to pouzivam mierny vyraz 🙂 a teraz uz vydrzi ovela viac a uz sa aj pozera vonku z okna, potom na tatu ako soferuje a tak mu rychlejsie ubehne cas 🙂
a odkial z vychodu ste, ak sa smiem spytat? 🙂

vejinka
19. máj 2009

ahojte dievcata ja som chcela kupit topanocky vcera ale segra mi dala take celokozenne po jej dcere a mala ich na nozickach asi raz alebo dva krat absolutne nove tak reku vyskusam a ked budu male kupim..bola som rozhodnuta minut aj 20€ len aby sme v trojkolke sa neopierali nozickami -capackami o zem a vyskusala som jej tie ..su certifikovane a vyraba to RAK a sadli mu ako uliate nozicku ma 11 cm a topanocka je 13cm ale maju pevnu podrazku..a aj fotky mam ako v nich stoji..a veru nedaju sa porovnat s tymi capackami..lebo v capacke nema nozku celu strcenu az po patu ale kusocek chyba...takze som sa velmi potesila ze mu mozem dat tieto po jeho sesternici inak v lete urcite kupim sandalky ..a videla som aj v tescu take sandale ale podla mna absolutne sa nehodia babu ktore sa uci chodit ved posudte same 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre