Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

nika.r
19. máj 2009

no, poštudovala som už aj kopu článkov, všade radia to, čo Ty - častejšie a kratšie prestávky a ešte som našla dobrý tip, že kúpiť nejaké nové hračky a postupne vyťahovať 🙂

ja tiež kojím, ale myslela som na čajik alebo prírkm. Hoci v nejakej lepšej reštike by mi moli obed pre malého ohriať, nie?

dakujem za povzbudenie, potom dám vedieť ako sme dopadli 🙂

tinka66
19. máj 2009

nika.r. - my to tiez najnovsie riesime tak, ze s malou cestujeme vecer, ked ma ist spat....alebo v case jej denneho spanku, taka kombinacia....vobec sa neobavaj, urcite sa to malemu bude pacit a este planujete prestavocku v bojniciach, kde ho unavite a potom vam opat zaspinka....co sa tyka jedla, tak nosim termosku s teplou vodou a potom uz len zamiesam mlieko, ktore mam vopred nadavkovane..., ale cez den davam takto na cestach vacsinou vyzivu, aby som nemusela prihrievat, ale kupovany prikrm ti mozu kdekolvek na benzinke zohriat v mikrovlnke.....este existuju kake mliecka s kasou, ktore sa mozu podavat aj studene...

lalu - perfektne infosky ste sa dozvedeli, supeeeer, ak sa naozaj bude dat posunut viac info, tak budeme asi vsekty rady...takze jogurty z kravskeho mlieka radsej nedavat???

mizulienka
19. máj 2009

urcite aj v restike ti ohreju jedlo pre maleho, alebo si vypytaj do vacsej misky vriacu vodu a tam uz iba das pohar s papu 😉 my sme to robili takto a ani raz sa nam nestalo, zeby niekto odmietol 🙂
s hrackami presne to ako vravis...ja mam stale nabalenu tasku s hrackami a ked ho prestane bavit jedna, dam mu druhu, zasa ho to na chvilku zamestna...a velmi ho tesi, ked mu tato z predneho sedadla mava rukou...to ho dokaze zaujat na dlhsie 🙂
tak vam prajem stastnu cestu a vela peknych zazitkov 🙂

nika.r
19. máj 2009

holky, ďakujem, ste poklady 🙂

danulik
19. máj 2009

mizulienka - uz ste v tej vacsej autosedacke? lebo ja mam dilemu - o mesiac ideme na dovolenku a neviem, ci mam zobrat vajicko alebo romerku..

nika - nas tiez caka dlha cesta a uz teraz mam z toho nervy 😅

danulik
19. máj 2009

inac, vcera sme zase zmenili taliansko na chorvatsko - na 95% ideme sem: http://www.zaton.hr/en/index.php
neprida sa niekto? 🙂 chceme ist 20. juna 😉

danulik
19. máj 2009

to s tymi hrackami je dobry napad 🙂 musim nakupit nejake nove 🙂

mizulienka
19. máj 2009

ahoj danulik, ano uz sme vo vacsej sedacke, my mame takeho maleho sumika 🙂 takze uz asi pred 2 mesiacmi sme presedlali do vacsej, mame romerku 9-18 kg a v tej sa mu uz paci viac, je v smere jazdy, takze sa mi zda, ze sa citi, ze je v centre diania aj on 🙂)
maly ma uz skoro 12 kg 🙄 tak preto sme sa museli poponahlat s vymenou sedacky a vela cestujeme, tak nech ma drobec pohodlie 🙂

katinka0000
19. máj 2009

ahojte!

nika.r: my sme s malym tiez cestovali skoro cely den. boli sme zaviest moju maminu v tatrach a hned za hodinku sme cestovali domov. takze to mohlo byt tolko km ako od nas do prahy. a bolo to uplne v pohode. ja som sa toho vobec nebala. mamina aj manzel mali najskor obavu, ze ako to zvladne, ale super. cestovali sme od osmej rana do pol piatej.

danulik
19. máj 2009

mizulienka - aj my mame tu 9 - 18 kg, ale lili este nema 9 kg, mozno takych 8 😅 tak hadam za mesiac priberie 😀 alebo zoberiem aj romerku aj vajicko a budeme striedat 🙂

katinka0000
19. máj 2009

danulik: my sme sa prave vcera bavili, ze by sme isli s malym do talianska. a to idete do hotela? kolko km je to vzdialene od slovenska? plaz je kamenista?

danulik
19. máj 2009

mizulienka - co misko papal na tej poslednej fotke? 😀 zlaty je 😵

katinka0000
19. máj 2009

danulik: ved uvidis o mesiac. mozno nakoniec uz budete chodit v tej novej a v pohode ju vezmete aj na dovcu.

katinka0000
19. máj 2009

alebo sme rozmyslali, ze by sme isli na vadas. to je na juznom slovensku. ale neviem, ci s takym malym je dobre chodit do verejneho bazena.

mizulienka
19. máj 2009

pravdu povediac, mne sa ta romerka zda ovela pohodlnejsia ako vajicko...asi zavisi od toho, ake vajicko mate, my sme mali peg perego, ona bola vcelku ok, ale mala opierku na hlavicku, co bolo fajn, ked bol maly malicky, ale potom to uz vadilo, preto on sa teraz citi ako kral v romerke 🙂 a dobre je, ze aj romerka sa da polohovat do takeho mierneho pololahu.
vyskusajte romerku najprv tu na kratsiu vzdialenost, ako sa malej bude sediet a uvidite 🙂

danulik
19. máj 2009

kati - plaz je pieskova, z BA je to 675 km tusim.. a su to apartmany, ale celkom pekne 😉 cely den su tam animacie pre deticky, aj ked neviem, ci lili to bude teraz zaujimat 🙂

danulik
19. máj 2009

mame concord ion.. asi pojdeme vyskusat romerku a uvidime 😉

kati - ja by som este do verejneho bazena s drobcom nesla..

vejinka
19. máj 2009

danulik noo super to vyzera...tak vyhralo chorvatsko? 😉 ja som sice este nikdy nebola pri mori ale vyzera to lakavo 😉 a na tvojom mieste by som zobrala romerku a vajicko nechala doma..urcite jej bude pohodlnejsie vo velkej autosedacke 😉

danulik
19. máj 2009

veji - ano, lebo je tam cistejsie more 🙂 aj ked osobne mam radsej taliansko..
a ty si ako nakoniec vyriesila autosedacku? nasla si nieco?

vejinka
19. máj 2009

danulik ano vybrala som si..a mam ju aj v albume..nieje to sice romerka ale som spokojna a aj maly 😉

danulik
19. máj 2009

veji - tak to je fajn 😉
ten tvoj erik riadne vyrastol, kolko uz vazi? vladzes ho nosit v tej satke..alebo ako sa to vola? 😅

vejinka
19. máj 2009

vola sa to ring sling..a vladzem este ..ale ako dlho to je vo hviezdach
a moj poklad ma uz 10 a pol kila..a vcera som mala pocit ze ma uz 11 ale vaha nepusti 😀

vejinka
19. máj 2009

ono to xce len troska trening ..ale do mesta by som si este netrufla s nim ..no po dome vydrzim aj hodinu ho vlacit 😀

danulik
19. máj 2009

tak to si dobra 🙂 moj chrbat by to asi nezvladol..

iwuskaaa
19. máj 2009

Ahojte 😉 ,
Danulik už si ok? 😉 ...Jáj ani nehovorte o dovolenke, ja by som tiež išla 😒 . Asi idem popozerať aj ja nejaké dobré miesta. Danulik a to idete cez cestovku? 🙂

danulik
19. máj 2009

iwuss - este nie uplne, ale uz mi je ovela lepsie 😉
nejdeme cez cestovku, apt. si rezervujeme priamo cez tu stranku, co som dala link..
a vy chcete ist kam?

bammbi
19. máj 2009

Nika,
nam sa na cestovanie velmi osvedcilo zobrat par hudobnych CD-ciek pre deti, ked bolo najhorsie, zacali sme spievat a mala sa hned pridala. A tiez tie hracky, zobrat viac a davat po jednom. Jedlo riesime presne tak ako mizulienka, cize ovocne vyzivy, ktore nemusime prihrievat a termoska s horucou vodou na zarobenie kasicky + maminkina mliekaren. Zeleninove prikrmy sa nam neosvedcili. Este odporucam zobrat nahradne oblecenie a nejake bavlnene pokryvky do autosedacky, lebo da maly moze v autosedacke dost potit.

Danulik,
co sa tyka autosedacky, urcite zober vajicko, videla som videa o bezpecnostnych testoch autosedaciek, pri naraze je bezpecnost sedaciek oproti smeru jazdy- vajiciek omnoho vyssia ako v smere jazdy. Rodicia by mali nechat babo vo vajicku co najdlhsie, nozicky mozu trcat, hlavne, aby nevytrcala hlavicka. Ak ti zalezi na bezpecnosti, zober vajicko, aj ked si myslis, ze vacsia autosedacka by bola pohodlnejsia ( a aj najma kvoli tomu, ze Lili este nema 9 kg )

slaviq81
19. máj 2009

Ahojte,
včera som sa rozpísala, no ale prišla moja malá slečna a vypla mi počítač 😀 😝
Ja Lare ešte topánočky neobúvam. Začnem až keď bude pekne sama stáť bez opory. Do kočiara jej dávam na nôžky capačky. Minule som len čumela, keď moja mamka kdesi zo skrine vytiahla asi 4 páry kožených topánočiek ešte odomňa 😀 Najviac som sa pobavila na cene - 18 Kčs 😀
Tinka, už sme sa celkom aklimatizovali, ale začína mi byť smutno 😢
O dovolenkách ani nepíšte, ja by som hneď išla niekam. Vylihovanie na pláži nemusím, ale teraz by mi to bodlo. 😎
Veji, ja som tiež rozmýšľala nad slingom, lebo Lara nevydržala sedieť v kočiari viac ako pol hodinu. Tak reku ju budem nosiť. Ale polepšila sa, teraz akonáhle vyjdeme von, tak do 15 minút zaspí 🙂
Dani, vezmi vajíčko 😉

bammbi
19. máj 2009

danulik, len pre predstavu, co sa deje s telickom dietatka v autosedacke pri naraze:

video testu atosedacky oproti smeru jazdy versus v smere jazdy

https://www.youtube.com/watch?v=fKIeExpDLDA

v tomto videu je test krasne ukazany ku koncu videa (trpezlivost nutna - 3min)

https://www.youtube.com/watch?v=Y2DVfqFhseo
kape
19. máj 2009

Ahojte.

Tak my sme spat z vyletu od segry o trosku skor. Samkovi sa opta vratili sople a mne sa zas vratila chripka ale uz mam chytene aj priedusky, takze uz som na antibiotikach.

Co sa tyka skvrn od jedla - mne sa osvedcil Vanish Dual Power, to sa musi na to miesto nastriekat a zaprat v rukach a potom to supnem take nevyplachane do pracky a periem na vyvarku a krasne nam takto vsetko zislo. Takze raz za cas to takto spravim, nepriem tak za kazdym, lebo to by sme museli na vyvarku prat kazdu pracku.

Dlhsie cesty u nas tiez funguje taska s hrackami, spievanie, prestavky a kojenie. Samko ma cesty kedy prespi celu cestu alebo svoju klasicku pol hodku a uz je potom skoro celu cestu hore a zaspi tesne pred cielom 😉 Ale zatial sme to zvladli a podla mna je dobre, ked si deti zvykaju od malicka, lebo potom maju problemy ak sa im narusi ich zauzity rytmus. A tiez sa snazime ist v case Samkovho spanku. A este co sa prezliekania tyka, tak ja Samka niekedy musim prezliekat aj dvakrat pokym prideme k babke do BB. Ale snad sa to uz zlepsi s novym autom, kde bude aj klima.

Danulik- ak ste este Romerku netestovali dlhsie, tak urcite berte vajicko.

Mizulienka - nepostrehla som ci Ti odpovedala Jancia, Manduca je od narodenia a je to dost podobne s Ergom, rozdiel je prave v tom ze Manduca je od narodenia, lepsie povedane od 3,5 kg, pri Ergu je potrebne si potom nejake doplnky dokupit ak by si ho chcela takto vyuzivat a teraz som si nie ista ,a le myslim, ze su urcene pre deti do 25 kg (alebo do 35 kg), ale tych 25 kg urcite uplne staci 🙂 a mozes ju nosit tak ze bao je nachrbte alebo na boku, my dve s Janciou sme zatial tieto polohy neskusali, ale ak pozries do albumu Madi, Simonko sa uz tak nosi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre