Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

lalunna
27. máj 2009

a pridala som 2 aktualne fotky 🙂

katinka0000
27. máj 2009

lalu: patrik je na spapanie.
aj ja som pridala nejake fotky.

nicolasko od 12:00 spinka, tak sme s maminou robili buchty s jahodami. mnaaaaam! nechce niekto prist?

aktak
autor
27. máj 2009

do pecienky sa ukladaju odpadove latky z tela, takze dost dobre nechapem preco ju vobec nekto je, detom by som ju urcite nedala

katinka0000
27. máj 2009

ja chvalabohu pecienku vobec nelubim. to je jedno jedlo, ktore nezjem. 🙂

slaviq81
27. máj 2009

Lalu, mne sa tvoj synátor vééééééľmi ľúbi 😵

Madi, to si si dala pekný darček k narodeninám 😉

elly111
27. máj 2009

baby super fotky 🙂
nestíham, máme 5 šteniatok, tak sa nenudím, ale aspoň máme čo pozorovať 🙂
ja som januárová

tinka66
27. máj 2009

katinka a lalu - peknych fesacikov mate...a tak mudro sa tvaria, normalne ako dospelaci....

lalu - ty ma vzdy tak motivujes....si super ukazkova mamina.....

pecen - urcite nie, ved to sa uz ani neje...

dnes som mala pocit, ako keby som bola znova teho, ale bude z toho M...uz som si aj termin pocitala 🙂 ale este chvilu by som pockala

mhviezdicka - prave som dovarila obedoveceru podla tvojho receptu co si mi dnes dala na plavoske...cmuk lucinke a napis aj sem nieco, teba tak rada citam 🙂

kape
27. máj 2009

Ahojte.

Som slubila , ze dam vediet ako sme dopadli s tym nasim potenim. Vcera sme boli na odbere krvi, dnes sme mali vysledky, Samko je chudokrvny a to suvisi aj s nasim potenim. Normalne hodnoty su 7 az 30, Samko mal 3. Takze podavania maska v ich veku je dost dolezite, pretoze v zivocisnej forme ho vedia lepsie do seba dostat ako v rastlinnej. Sa tu minule riesilo maso na kazdy den a jeden krat zltok.
A pecienku a vnutornosti urcite takymto malym detickam nie, ale aj to dost bohate na zelezo. Takze ja by som mala a ja sa hlasim k ludom co pecienku maju radi.

Samko este tiez nelozi po styroch ani sa sam nestavia a to uz ani nehovorim o chodeni, ale na poradni doktorka vcera zhodnotila, ze pozicia na stvornozkovanie je dobra, tak snad sa k nemu dopracujeme.

Taktiez povedala, ze v Samkovom veku by sa uz deticky mali kojit tak asi 3 x za den, my sa tak 4-5x. A mali by vypit v ich veku cca 750 ml mlieka.A povedala, ze uz mozme davat activiu. Tak sme dnes uz skusili, kedze sa s kojeniami trosku trapime a hned prva lyzicka isla von. 😀

Basky - idem objednavat takuto podlozku do kociara a je aj na autosedacku tu vacsiu , si vravela ze sa ches pridat http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

Lalu - dik za tip na tu sedacku, sa ma akurat vcera Peto pytal, ze co si nakoniec vybrfala, ze dame na Teba 🙂 A co ste robili z bazy? Kam chodite zbierat tu v BA? A Samko narastol, si vravela, ze sa Ti zda stale rovnaky, ale len 3 cm a pribral necelych 200 g, ale vraj v norme, ze nemusi dosiahnut ten trojnasobok porodnej vahy, co nam urcite ani nehrozi 🙂

A nam buduci tyzden este Partizanska luka nehrozi, kedze sme stale chori obaja, ale snad ten dalsi, tak sa pokusim s Vami maminami z BA dohodnut termin cez IP.

basky
27. máj 2009

Ahojte,
nebola som tu dlhsie, ta idem Vas citat. Dnes sme mali poradnu, mame 1O kg /1O O1Og/, vsetko ok. Snad stihnem po precitani este reagovat na Vase prispevky.

iwuskaaa
27. máj 2009

Ahojte mamičky, ja som tu tiež dlhšie nebola, tak si Vás idem prečítať 😉 .
My práve s manželom popíjame šampus na Dávidkove výmesačie 😵 😀 ...ešteže je príležitosť a nepijeme len tak 😀

basky
27. máj 2009

My spinkame len v pyzamku, ak to spravne volam - ako body s dlhym rukamov a ma to aj cele nozky, niekto vola tenke dupacky s dlhym rukavom 😉
Byval prykrity davnejsie aj paplonom, potom lahkou dekou, ale odkopal sa a velmi potil, tak uz prikrity nie je. V noci pochoduje obcas medzi nami, spi v roznym zaujimavych polohach, niekedy da aj hlavicku na mna alebo manzela, je to krasny pocit, ked sa k mne pritulka 🙂
Doma v tychto teplach bol len v tielku, obcas tenke ponozky, Simi je stale v pohybe, krpcek nas akcny 😉

Topanocky mame uz 6 tyzdnov, nasa lekarka nam uz odporucila, nakolko sa vsade staval a sam pochodoval, presiel celu miestnost, vyliezal nam na gauc, v kupelke, kuchyni, sam sa o rovnu plochu vytiahol atd. A ked sme topanocky kupovali, teta uz povedala, ze nam zacal spickovat, co nie je nic moc. Nastastie topanocky pomohli a uz ked je doma na boso nespickuje. Za ruky chodime ked uz nevie vydrzat v kociku, ani na rukach, len chodit a chodit. Nozicky sa mu netriasli nikdy, mozno este davno, ale to sme za ruky vtedy nechodili.

Kape, tak super, ze viete, kde je problem. My sme si dali robit tiez komplet rozbor a vysledky mame ukazkove, kvoli tomu, ze bol bleducky, cize nase potenie je dedicne, manzel aj jeho brat sa velmi potili. MAsko sme avali kazdy den od ukonceneho 7. mesiaca, ale len kuracie, morku a zajka, a teraz po ukoncenom 10 mesiaci som pridala 1-2 dni namiesto maska zltko. Ryby do roka nedam, netreba a ani vela lekarov neodporuca.Niet sa kam ponahlat.
S Partizanskou suhlasim, daj Kape vediet, ked uz budete ok. Je tam super, uz sme boli asi 8 x tento rok 😉
A diky za ten typ na potah, ale manzel ho zrusil, na inych strankach o nom pisu len´ako o ochrannom potahu, nic nespominaju ohladom potenia, tak je nam vraj nanic.

basky
27. máj 2009

Iwuska, gratulujeme k 9.tim mesiacikom 😉 Bublinky su dobra vec ....Aj my si davame obcas 😉

iwuskaaa
27. máj 2009

Basky ďakujeme 😉

katinka0000
27. máj 2009

iwuskaaa: aj my gratulujeme. davidko je uz velky chlap. 🙂

katuska.
28. máj 2009

dobre ranko!

marekovi tento tyzden vysli horne dvojky.. tak ako tomaskovi janciinmu 😀 nema hore jednotky a dvojky uz ma.. vyzera ako upirik maly..

chodime na plavanie.. konecne pravidelne. marek sa uz potapa uuplne v pohode akurat sa mu velmi nechce plavat samemu v rukavnikoch.. vcera bol s nami aj ocko a ho pofotil, tak idem hodit par fotiek..

a v piatok sa marek prvykrat postavil v postielke.. inak sa stale plazime, aj ked uz riadnou rychlostou.. pripisujeme to trochu aj tomu, ze mame v byte drevenu podlahu a smyka sa mu. vcera som mu kupila nakolenacky a dnes rano som ich pomalovala takou 3d gumenou farbou na textil, tak snad pomoze proti smykaniu..

lalu, patrik vyzera na starsie babatko.. pardon, na starsieho chlapca 😉

ada11
28. máj 2009

kape, tak Samko si môže podať ruky s Anet, podľa toho čo píše, tak motoricky sú na tom rovnako 😉 ale veď sa všetko naučia, skôr či neskôr, takto o rok to budú vedieť už určite všetky augustovčatká 😀 tá chudokrvnosť sa vyrieši, veľa deti ju mám 😉 aj moja Maťka mala a teraz OK 😉

lalunna, Patrik je teda riadny chlap, na fotkách by som mu povedala, že má rok 😉

iwuskaaa
28. máj 2009

Katinka, ďakujeme 😵 ...
Ináč, včera sme dali Dávidka aj ostrihať 🙂 . Taký je krásny, normálne opeknel 😀 ...musím zmenšiť fotky a pridám do albumu, ale teraz skôr fičím na FB 😀 ...

katinka0000
28. máj 2009

iwuskaaa: aj ty si na fb? tam chodi fakt strasne vela ludi. ja tam tiez tak raz za den nakuknem, ze kto ma co nove.

jankamanikova
28. máj 2009

Ahojte!
Nebola som tu, lebo som vecer zaspala s detmi 😎 . Jednoducho sa to podarilio a aspon Jany vedel, ake to je, ked on zaspi s detmi a ja som sama po veceroch 😉 .

Ryby sa neodporucaju davat detom do dvoch rokov. Najlepsie davat po troch rokoch. Je o tom aktualny clanok v majovom casopise "Dieta" (ak chcete, tak Vam ho tu odpisem 😉 ). Nasmu Janikovi som zacala davat od tretieho roka a o nic neprisiel. Matusko ich tiez bude jest az od tretieho roka. Pecienku by som nedala ani najväcsiemu nepriatelovi, nietoze este vlastnemu dietatu a sebe.

Inac sa mame dobre, sme zdravi a stastni. Na noc spinkame len v pyzamku. Prikryvku nemusi a ani nase deti. Odkopavaju sa, tak aspon v zime dbam na to, aby mali ponozky. V lete maju len kratke pyzamka a naboso.

jankamanikova
28. máj 2009

A este so zabudla. Chodenie za rucicky sa neodporuca. Dieta sa ma naucit chodit same, bez pomoci. Nas Janik a Matusko sa naucili bez pomoci, a Jakubko to zvladne tiez. Pekne sa stavia k nabytku, postoji uz aj sam a uz spekuluje, co robit, aby mohol ist dopredu. Pokial by som ho zobrala za ruku, tak by urcite chodil. Ale to nechcem, nech sa to nauci pekne sam ...

nika.r
28. máj 2009

kape, možno Ti to lekárka vravela a možnos i si to aj niekde našla, ale ak náhodou nie, tak pridám pár info k chudokrvnosti. (ja som bola chudokrvná dosť dlho, takže som si s tým užila)

- vstrebávanie železa zhoršujú mliečne výrobky - treba dbať na to, aby aspoň hodinu pred a hodinu po "železitej" strave nejedol ani nepil Samko nič mliečne

- vstrebávanie železa zlepšuje vitamín C - treba dbať nielen na stravu, ktorá obsahuje železo, ale aj na dostatočný prísun kvalitného vitamínu C - teda v čerstvom ovocí a zelenine - ja to robím napr. tak, že Tomimu k mäsku so zemiakmi nastrúham jablko, akože kompot ...alebo mu sprav z ovocia šťavu, ktorú nech vypije po obede alebo pred ním. Samozrejme, aj počas dňa najlepšie keď bude papať čerstvé ovocie, prípadne k obedu mu daj surovú mrkvičku, nie varenú.

- veľa železa obsahujú aj všetky zelenú druhy zeleniny (je nejaký súvis medzi kysleinou listovou a žlezom, ale za ten svet si neviem spomenúť aký). Náš Tomino mäso veľmi nemusí, ale napr. naša lekárka vravela, že ak dáme dostatok zelenj zeleniny, že by to malo byť OK - brokolica, špenát hlavne. My máme raz týždenne aj špenát aj brokolicu. 🙂

k vitamínu C ma ešte napadá - dá sa v lekárni kúpiť Cebion - je to vit. C pre malé deti, ja to teraz dávam Tomimu do čaju, lebo nás o chvíľu čaká tretia hexa.

super, že viete, v čom je problém. Prajem, nech ste čo najskôr OK.

nika.r
28. máj 2009

a ešte sa pochválim, dnes som spravila ďalšiu štátnicu, čakajú ma už len tri 🙂

nika.r
28. máj 2009

sanik, v PO som študovala na Filozofickej fakulte. Teraz študujem na ďalšej škole a už to veľmi chcem mať za sebou, lebo popri dieťatku je to čosi úúúúplne iné. Mňa veľmi baví študovať, ale momentálne mám výčitky, že kvôli tomu sa menej venujem Tomáškovi. Tretia škola bude, až keď budú deti veľké 😀

katinka0000
28. máj 2009

nika.r: super! gratulujeme! si neskutocne sikovna. 🙂 a co to vlastne studujes? a prvu skolu si vystudovala aky odbor?

mhviezdicka
28. máj 2009

ahojte kocky,
tinka,
beriem si k srdcu, ze by som uz daco mala aj napisat 😀

tak ja som tu uz nebola ani nepamatam, teda aby som bola presna, obcas vas precitam, ale s pismenkovanim je to coraz tazsie 😀

kedze je teraz vonku prijemne a teplucko cele poobedia travime na prechadzkach. Lucka uz spinka iba doobedu, vacsinou od tej 10-tej do dvanastej, ale obcas su dni, ze nespi vobec a vtedy mam problem dostat sa aj wc 😅
ak spi, tak sa snazim bud navarit, alebo co-to uoratat, ak treba oprat, ozehlit, stale je co robit. ked je uz hore, treba sa jej venovat, lebo zatial sa nevie sama ani posadit, ani nestvornozkuje ale na jednom mieste sme nervozni ze az 🙄

zatial sme stale bez zubkov, aj ked posledny mesiac som uz cakala ze nejaky konecne vyjde, lebo niekedy je uz taka placliva, ze si uz pripadam uplne bezradna ☹

mhviezdicka
28. máj 2009

nika,
gratulujem k statnici - inak klobuk dole pred maminami ktore stihaju este aj skolu, ste sikulky 😉

kape,
tak Samko by si s nasou Lulu mohli podat rucky 🙂 aj ked vy mate aspon zubky 😀
ja sa snazim Lucke davat maso cca 5x do tyzdna, 1 den davam zltko a ten posledny vacsinou cervenu sosovicu, lebo Lucke veeelmi chuti 😀 no a mamine tiez ...

lalu,
ta sedacka na bike vyzera suprovo - my sa s muzom chystame najprv kupit bicykle, aj ked momentalne to vyzera tak ze tento rok z toho asi nic nebude, lebo sme kupili pred dvomi tyzdnami auto a totalne sme sa "vyhadzal" z penazi a to by sme radi isli este na dovcu 😝 tak som zvedava ako nam to vyjde
ozaj a do toho Chorvatska teda nejdete?

mhviezdicka
28. máj 2009

boooze, ja ani neviem na co skor reagovat 😝
to je tak, ked sem chodim raz za "uhorsky rok" 😝

idem pridat este nejake foto a zaskypovat so starymi rodicmi, nech si aspon takto vidia vnucku 🙂

kikinela
28. máj 2009

Zdravim mamičky ,tak ja som sa len pytala na vaš nazor a nie nato že ako to niekto može jest a dokonca že sa to vobec neje 😕
kape snme asi 2 čo pečienku maju radi ,inak mojej švagrine ked bola mala zachranila pečienka život nemala ,bola totalne už zubatej pod kosou a svokre naordinovala detska lekarka aby jej davala pečienku a moja svokra jej davala surovu pečienkou je to hnus ale ma 38 rokova 2 zdrave deti takže asi tak,,ani ja ju nedam malemu len som sa pytala na vaš nazor 😉
a inak malinky mi už spinka od 17:30 hod.a to už bude do rana do 5:30 - 6:00 hod a ptom sa napapa a ešte do 8:00 spinka 😎

eminkaa113
28. máj 2009

nik.r: ja sa tiež pridávam ku gratulácii a obdivujem ťa. moja sestra taktiež študuje pri malom a aj mňa nahovorila, aby som si dokončila školu pokiaľ som na materskej, že potom to bude ťažšie keď k domácnosti, rodine a práci pribudne aj škola. chýbajú mi 2 roky, zatiaľ som bc., tak som sa prihlásila, no neviem, či ešte urobím skúšky.

mhviezdicka: ako som ťa čítala, tak si mi pripomenula moju emku, tiež sme bez zúbkov a ja ich už očakávam od 3 mesiaca, lebo strááááášne slintá, nelozíme, ale zato stojí na nožkách úplne pevne a keď ju idem zdvihnúť, tak ich hneď vzpriami, čo sa chce postaviť. tak uvidím, či budeme skôr chodiť ako loziť. 🙂

katinka0000
28. máj 2009

kikinela: ja tiez nemam nic proti pecienke. u nas v rodine ju vsetci okrem mna oblubuju. fakt okrem pecienky zjem asi vsetko. mozno mi ale niekedy na nu pride chut.
to myslis vazne, ze ti maly spi uz od 17:30? to je bomba. nas dneska zaspal az o deviatej. chcel sa este blaznit, ale uz bolo fakt vela hodin.

eminkaa: ani nas nico nelozi a tiez uz krasne stoji na nozicky. a presne ako tvoja emka, ze ked ho idem zdvihnut, tak sa hned vzpriami a uz aj je na na nozickach a stoji. 🙂

iwus: mas IP.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre