Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

tunylyk
1. jún 2009

kiki - držíme palce,určite všetko dobre dopadne

anula- Kubko ma necelých 9kg,nie je až taký veľký,len tak vyzerá,tučné papuľky a tie bucľaté ručky 😀 😀 😀 ,ja sa smejem,že Kubi je taký nabitý,ako húska keď ju naštopkajú 😀 😀 😀 ale nosiť je ho už dosť ťažké,hlavne tým,že je stále v pohybe.

kati - rybu určite ešte nie,minule som to kdesi čítala,hlavne tie morské nie.Inak ja mám pocit,že Kubko šrotuje celý deň vkuse a všetko výdatne zapije mliečkom,mamina sa dnes divila,že odkial ho ešte beriem 😀

katinka0000
1. jún 2009

tunylyk: ja som myslela klasicku mrazenu rybu. tak to teda nie?

belasa
1. jún 2009

rybky su alergen ...radsej nie. Katinka skus radsej masko :zajka, telacie.... Aj mne uz dochadza inspiracia...mam dojem ze mu varim stale dokola tie iste jedla... Katinka, kludne daj aj biely jogurt popri UM...napr. na ranajky.

tunylyk
1. jún 2009

kati rozbehla som sa,že idem pozrieť do špecialu ovareni Mamaaja a došlo mi,že som u mamy 😀 😝 jaaaj ja trubka,ale kukla som na ich stránku,tam sú nejaké recepty,viem,že morská ryba sa môže až neskôr,kvôli alergii na morské potvorky,ale naše sladkovodne ako pstruh atd asi už áno

belasa
1. jún 2009

sladkovodne az po roku....co je cochvila 😵

katinka0000
1. jún 2009

belasa: ved aj ja. sa bojim, ze mu to uz zachvilu nebude chutit. a aky biely jogurt? activiu?

tak ak budete mat nejake napady, tak mi ich sem hodte, aby som vedela, co mu mam dat. fakt sa mi zda, ze mu davam stale to iste dokola.

tunylyk
1. jún 2009

raz som bola nútená kúpiť Kubkovi hotove papanie,tak to ste mali vidieť,môj inak mlynček na jedlo,krútil hlavou a neotvoril pusu,domáca strava je domáca strava 😀 u nás jednoznačne vedie džabka -zeleninka-brokolica,karfiol,mrkva,kalerabik,zemiačik a k k tomu mäsko - kuracie,morčacie, to mu pekne mixnem,tak na husto,že to nie je uplne hladke a vidieť tam aj kúsky jaaaj ta to miluje 😉 domáce vyživky od babky,ovocie - taký banán mňam,výživku aj s bielym jogurtom miešam,doma mávame len tmavé pečivo a chlebík,dnes dostal od deda svetlý,tak mu lepilo a nechcel 😉

belasa
1. jún 2009

katinka, ano napr. activiu bielu mu davam a chuti mu..mozno preto ze je to novinka pre neho... 😀

tunylyk
1. jún 2009

jogurt kupujem taký,ktorý nemá zbytočne dlho predlženú trvanlivosť,tie sú plne zbytočných konzervantov 😝

kikinela
1. jún 2009

dakujem baby ,za ukludnenie, povzbudenie ked ja som myslela že nas to obide a ono sa to na nas ešte viac nalepilo,hadam asi nezaspim,belasa maš pravdu musim byt silna ale je to velmi tažke ,nejako to hadam pežijem ,maly ma potrebuje 😢 😢 😢
katinka a ja mu postruham jablčko s mrkvičkou a hodim piškotku,velmi to lubi,ešte že je fakt zlatučky ten moj maly 😉 taky pohodačik kkludnučky 😉

tunylyk
1. jún 2009

len tak mimo ma napadlo,cigánočka,čo býva neďaleko nás,má v 20-tich tretie dieťa,nekojené ani chvíľu,od 4-mesiacov krmila parkami a sunkami,tie dve staršie sa ako 9-mesačné už gúľali po vlastných na dvore s holými zadkami aj v zime...

katinka0000
1. jún 2009

tunylyk: nas nico este kupovanu vyzivu zje, ale nejaku zeleninu alebo zeleninu s masou tak to vobec nie. som kupila raz 3 bio papanice a pekne som to aj vsetko vyhodila.
tvoj kubko ma rad presne to iste co nas nico. on miluje zeleninku s kuracim masom. dneska zjedol neskutocne vela. este som mu do toho dala aj rezance. som si myslela, ze to nema sancu zjest a prosim ta, zmastil to do poslednej lyzicky.

kiki: nico spapa len kupovanu vyzivu s piskotkou. samotne ovocie mu chuti len same. napr. jablko-banan, hruska-banan,...

katinka0000
1. jún 2009

tunylyk: oni ako keby boli z ineho sveta. takymto detom sa fakt nic nestane. my to chovame ako v bavlnke a pozri napr. na oliverka - kikinela, taky krasny chlapcek a cim si uz musi prejst. aj u nas jedna je taka. ma 15 rokov a dr. sa stazovala, ze jej uz stokrat hovorila, co ma davat malej papat a ona si neda ani za svet poradit. od tretieho mesiaca jej vari puding.

katinka0000
1. jún 2009

no idem si ja lahnut. pa a krasne snicky!

tunylyk
1. jún 2009

kati tu džabku,čo mu robím,robí aj kamoška svojmu,ale od ju musí mať prisladenú inak eee 😝 Kubkovi chutí presne taká na prírodno 😉 už sa teším,na mrkvu zo záhrady,predsa len bio je lepšia,hm keď vyrastie,zima je nejaká brr,jablka sme pred rokom rozdávali,teraz z troch jabloní kvitlo 1 apol,ale na vyživky bude 😀

tunylyk
1. jún 2009

dobrúúú 😉

eminkaa113
1. jún 2009

ahojte, aj ja sa pripájam ku gratulácii našich najdrahších detúreniec 🙂
joj, dievčatá, ako vám v dobrom závidím tých papkáčov zeleninky. to sa o mojej emke nedá povedať. a ani mäsko nechce 😒 už som skúšala hociaké varianty... dala som jej hračky, aby sa zabavila a len otvárala ústočká, nechala som jej to na stole, aby sa v tom trochu porýpala a dúfala som, že si to dá do pusinky ako všetky ostatné predmety, kt. chytí atď, no neúspešne. snáď sa to časom zlepší.
aktiviu dávam aj ja, chutí jej a výživa s keksami u nás nejde, to mi odmieta.

kikinela
2. jún 2009

Dobre ranko baby,no spala som ako tak,oči mam ako keby som nespala tyžden hlavu mi ide roztrelit,ja ked si spomeniem že ho budu cievkovat 😢 ved to ako to male udržia to si ani nechcem predstavit ved to bude plakat o dušu,alebo by som nebola prekvapena a maly bude na to pozerat a chytat lebo to bude kábel a on je zataženy na kable a šnurky atd...😉 teraz to bude so mnou tažko 2 tyždne do vyšetrenia a a potom neviem čo bude 😒 heh k tym ciganikom našim spolubyvajucim ,tiež ma napadlo ked som bola s olikom na rtg klbov ako 2 mesačny a prišla tam romka(spisovne 😅 )a mala 3 mesiace no ked ju prebalila tak ešte aj chodba ,bola cela nadychana ,tak to ju určite kojila a alebo davala UM,podla mna ako hovori tunylyk všetko jedia už od 2-3 mesiacov sakra a nič im nieje 😠

jankamanikova
2. jún 2009

Dobre rano!
Kiki - neboj sa. Deti to zvladaju lepsie ako my maminy a hlavne bud v pokoji. Drzte sa ...

Ryby az od dvoch rokov, ale to som uz pisala. Je to na kazdom z nas ...

katuska.
2. jún 2009

dobre rano
kiki, neboj.. my mame operaciu za sebou a nebolo to take strasne. marek bol operovany v januari na hydrokelu a fimozu. vy budete mat asi narocnejsi zakrok, ale nemusis sa bat. ja som sa tiez bala, ze ako to bude, ked bude v celkovej narkoze, ale prezili sme to v pohode.. ked som bola na zobudzacej miestnosti, tak mi bolo trochu doplacu, ale to asi aj od radosti, ze to vsetko dobre dopadlo... na oddeleni sme mali celkom dobre sestricky a aj jedneho zdravotneho brata 😀 ... a tam som si uvedomila, ze to, co mal marek je este nic.. boli tam vseliake pripady a vela onkologickych pacientikov 😢

a nam pediatricka uz pred vyse mesiacom kazala davat marekovi jogurty, ale este nedavame 😝 pockame do roka. a s mliekom, hm.. neviem. uz som z toho jelen.. kolko doktorov, tolko roznych pohladov na vec.. jedine, cim sa riadim je, ze sa nemame kam ponahlat. a zas sa krcovito nebranim... prosto, pomalicky postupne budeme skusat a uvidime... ked sa marek z niecoho vyhadze, tak odlozime..

idem vas docitat..

katuska.
2. jún 2009

vejinka, ak dr. povedala, ze v pohode, tak potom netreba asi stresovat.. kazde dietatko je ine. marek sa tiez nikam neponahla a uz som si na to zvykla.. zo zaciatku som aj ja stresovala, lebo aj dr. nas trochu postrasila, ale uz v pohode..

jankamanikova - vy ste taka mila rodinka 🙂

katinka - hm, to ma mrzi, ze uz nekojis a fakt klobuk dole vsetkym maminkam, ktore odsavali..

inak, mna v poslednej dobe otravuje myslienka, ze mam menej mlieka. musim mareka pred a po kojeni odvazit, lebo uz som fakt na pochybach a o to viac, ked mi ine tekutiny nechce pit 😒

zajtra planujeme ist do ziliny vlakom bez ocka, tak som zvedava ako nam vyjde vylet 😎 a v nedelu sme boli v tatrach, marekovi sa pacilo. obzeral zajacikov, kozicky (take ozajstne, nie mamine 😀 ) a zbadal aj vevericku na strome, ked sme mu ukazovali. a vevericka pekne spolupracovala, furt sa motala na jednom konari dost nizko.. ja som sa vytesovala ako male decko 🤐 😀

bibianna
2. jún 2009

Ahojte. Dlšie som tu nebola. Máme sa dobre. Ja už mám chrbticu napravenú, takže môžem Maťka už dvíhať v pohode. Momentálne som zamestnaná tvorbou mojej webovej stránky, kde dávam aj maťkove fotky, tak ak by sa chcel niekto pozrieť, môže aj tu. Maťko ešte nechodí, no už dokáže na pár sekúnd stáť. Má 6 zubov. Nechce po nás opakovať ťapi, ťapi ani nič iné, vie akurát urobiť moja maminka, pekne ma objíme oboma rúčkami a celú ma vyoblizuje, je to milé. No tatikovi to neurobí, len mne, lebo som ho to ja naučila. 🙂 🙂
http://eva0911121254.cz.tl/5-.-2009.htm

katuska.
2. jún 2009

kiki, este to, ze my sme nemohli byt s malymi na izbach, co bolo na tom najhorsie.. po dvoch nociach som sa citila ako den po porode. uuplne znicena, co som presedela celu noc v marekovom "boxe" (oni to tam tak volaju, neviem ako sa to normalne vola).. a este bol v izbe s 1,5 rocnym chlapcekom, co stale plakal za mamickou, co chodila spat do mamickovskej izby.. takze sa marek vzdy na to s placom budil. ak budes na izbe s oliverkom, tak to budete mat fajn.. da sa to zvladnut..

bibianna
2. jún 2009

katuška, nie som v obraze, čo bolo Marekovi?

jankamanikova
2. jún 2009

Katuska - dakujeme.

katuska.
2. jún 2009

bib - marek mal hydrokelu a fimozu.. sa mi to nechce rozpisovat 🤐 skus vyguglit 😉

vejinka
2. jún 2009

bibi super webstranka 😉

katuska ja viem ze tu mate vsetky pravdu no ten materinsky cit je aky je a ja sa bojim ...asi by sa kazda bala ci je ok...ale uz je dobre uz sa nebudem bat...kazde babo je indi-vindi 😉

katinka0000
2. jún 2009

ahojte!

bibi: super stranka. si fakt sikovna.
kiki: straaasne moc drzime palce a budeme isto vsetky na vas mysliet. 😉

slaviq81
2. jún 2009

Ahojte,

Kiki, držím silno palec 😉

Ďakujeme za pochvaly, Anula - Lara má tmavohnedé oči, ale niekedy sa mi javia ako tmavomodré (čo je blbosť 😀 )

Mne Lara rožok ani chlieb nezje. Z ruky nevezme nič, musím jej to vždy položiť a ona si to vezme sama. Zelenina jej chutí, hlavne cuketa. A mám otázočku - čím môžem nahradiť mäsko? 😕

A ešte jedna vec, Lara vstáva v noci každú hodinu. Som už totálne vyšťavená, niekedy spinkala viac cez deň, tak som si aj ja mohla oddýchnuť. Ale teraz sa to už nedá 😝 Neviem čo mám robiť 😢

bibianna
2. jún 2009

Slavik, mne aťko prespí celú noc. Keď si večer nedopije mliečko, tak mu fľašku dám do postieľky pod pazuchu a on Kweď sa v noci prebudí, tak sa sám napapá bez toho aby nás budil. No dnes ma zobudil alarm na monitore, neviem čo sa stalo, asi sa posunul mimo, no zľakla som sa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre