Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

anula
19. sep 2008

Ahojte,
jani, ja sa nemam co stazovat, ked ma uz chytaju nervy, spomeniem si na vas, niekolkonasobne maminky, a hned sa zahanbim.
Vcera som si precitala na tehotenstvo.akademy myty o kojeni, to keby som si precitala, kym sme boli s Klarou na JIS, vyhla by som sa vsetkym stresom. Musim si precitat este tu stranku, co hodila Janka. Ale uz je dobre, kojime nadalej, zvysok ukladam do mraznicky na horsie casy.

Katinka, nerobila by som nic s tymi zadermi. Mali sme ich aj my par tyzdnov po porode, len som noznickami odstrihla pruzok koze co sa oddral dole popri nechte aby sa to netrhalo dalej.

anula
19. sep 2008

No Glia, to bol skutocne "pernej den".
Probiotika su vraj dobre aj na travenie babatiek, hlavne, ked su redsie stolice, hnacky atd. Neviem, ci tu existuju, ale kupim si ich na SK.

lalunna
19. sep 2008

oraia, parada, veru aj ja to tak vidim ze vasa bude fitneska buduca 🙂

jani, ked nebudes brat kocik mozeme ist s nasim autom, dve autosedacky sa tam zmestia, ja mam male auto, dva kociky uz nie 😉

kati, basky, dik za nazor na espumisan, este som ho ale nekupila

anula, ano sedi sam v tom kybliku, nemusime ho ani drzat, len tak hlavku podopret sem tam ked mu kymaca

lalunna
19. sep 2008

ja beriem probiotika a cez mliecko sa snad dostanu aj malemu...

idem sa objednat ku gynekologovi po sestonedeli, rozmyslam o zavedeni mireny, nemate niektora skusenost?

baby a este raz sa opytam, ake mate termoobaly na flasky, odporucte nejaky dobry, dikes

aktak
autor
19. sep 2008

malicka sa mi vyhadzala na tvaricke, ale nechcem hned ist ku doktorke, rozmyslam ci to nemoze byt preto ze som mala MS, uvidim ci to zmizne same, dufam ze ano

ja rozmyslam nad pharmatexom, neskusali ste? spytam sa na prehliadke po sestonedeli

jancia
19. sep 2008

caute baby akurat testujeme satku a maly v nej hned zachrapal... zlatko moje... asi mu je na mne dobre 😉

jancia
19. sep 2008

aktak, lalu - to sa bavite o antikoncepcii? aka to je? mne to nic nevravi, ja som zatim mala len HA

aktak
autor
19. sep 2008

mirena sa zavadza dovnutra a je tam dlhsiu dobu, pharmatx je gel ktory sa aplikuje pred a ucinkuje tusim 6 hodin ci ako

bibianna
19. sep 2008

lalu, ja mám len termoobal ten polystyrénový, no my nechodíme von nadlho, takže nám stačí aj ten.

jamaica77
19. sep 2008

dievcata uz ste zacali brat HA? ja uz mam vybratu svoju z lekarne ale nezacala som brat este, akosi sa mi nechce to do seba zase zacat pchat 😅 ale stale ma pobolieva brucho ako keby som mala dostat MS 😅 aj vas? samo ze kojim tak by som to nemala dostat ale vsetko je mozne, nie? pri zacati bratia HA nepotrebujem cakat na prvu MS ale mozem hned zacat brat hociktory den chcem - su to zevraj jedine HA ktora sa moze brat pocas kojenia, tak dufam ze mi bude vyhovovat 😅

Inac Alexa je poriadne chorucka, mam neprespatu celu noc, chuda je cela zahlienena plny nos a plne ustocka hlienu a teplotu troska nad 38C, celu noc som odsavala aj ustocka aj nostek, chuda tak sa dusila kazdych par minut, revala kazdu chvilu, dnes prespala cely den ale len na rukach, ako nahle ju polozime dole z ruk reve, hlavicku musi mat vyssie aby ju to stekanie hlienov nedusilo, papinkala len 2krat zatial a je poobede 3.30h 😅 - ten virus chytila odo mna, ale ja som mala troska iny priebeh, ja som mala zapalaene hrdlo 2 dni ale poriadne skrabalo, plus taky tlak v hlave a trvalo to len 2 dni, tak dufam ze aj ona uz zajtra bude lepsie na tom

oraia
19. sep 2008

Cafte baby ...tak dnes sme boli na poradni a pekne rastieme a priberame ...mame 59cm a 5300g 😀 ....

lalunna
20. sep 2008

my sme dnes kupili frajersku teplucku vestu na teraz, konecne ma nieco co mu je velkostne dobre... 🙂 a nemusi mat tri mikiny 😕

jamai, a ako sa meria babatkam teplota?
ja rozmyslam o mirene, len to stoji cca 5-6 tis na 5 rkov sice ale nemusi sadnut a potom ked si nahodou dam vybrat, peniaze vyhodene von oknom... inak je to nehormonalna antikoncepcia, mne hormonalna nerobi dobre, brala som 6 rokov 😒 😠

inak dobra akcoska sa chysta kuk link, my ideme cela rodina 🙂 http://www.zivica.sk/dychzeme/

aktak, ja som skusili asi 3x pharmatex cipok pocas ovulacie, bolo to divne, vlhke, mierne stiplave a okrem toho ja tomu nejako extra neverim... 😒 teda tejto forme, ale je to asi indi-vindi

basky
20. sep 2008

Lalu, nam merala dokina teplotu v ritke minutovou rychlobezkou, normalnu ma Simi 37,1, vraj je dobre vediet, aku ma babo svoju teplotu, lebo ak vyskoci horucka, nevies, aku mal prirodzenu a o kolko mu stupla.
Pri detoch treba odratat 0,5, cize ma normal teplotu 36,6.

Jani, aj my sme dali cervenu maslicku 😉 , nie som velmi na povery, ale tato ma nejak vzala.

Jamaica, prajem skore uzdravenie, aj ste boli u lekara?

anula
20. sep 2008

Basky, odobera sa 0.5 ak meras v konecniku. Ci dospely, ci dieta, vsetko jedno. Ak meras v uchu, treba odobrat 0.3. 😉

basky
20. sep 2008

To som nevedela, dik Anulka. Ale sebe by som asi v ritke nemerala 😉
Inak mame ten do uska, ale lekarka nam povedala, ze nemeria presne a nie je este pre take babatka.
Aj sme ho skusali a fakt sa mu to tam ani nezmesti a kazde usko inak, rozdiel velky, este ma male uska, ze az od polroka najskor. Tvoj nazor na usny teplomer?

aktak
autor
20. sep 2008

my sme Adamkovi vzdy merali pod pazuskou ako dospelakovi, dufam ze sa to moze 😕 🙂

danulik
20. sep 2008

ahojte,
dnes sme testovali odsavacky soplikov - skusali sme balonikovu, ale nevytiahla nic, tak sme kupili tu na vysavac.. najskor sme sa to bali aj zapnut, lebo lilly sa minule strasne zlakla vysavaca, ale nakoniec sme sa odhodlali a ona ani nezaplakala, statocne sa drzala a spoliky sme vytiahli 😉

kocky, kolko ml odsajete z jedneho prsa?

a inac, nenudite sa pri kojeni? 🙂 ja uz niekedy neviem, co mam robit (ked dlho cuca), tak citam knihu, zapnem si telku alebo pocitam liluske mihalnice 😀

aktak
autor
20. sep 2008

my teraz vysavame obidvom sopliky 😖

danulik ja sa nenudim, lebo si vtedy mozem odychnut a venovat sa len malickej, ale skus si len tak zavriet oci a odychovat, pripadne sa malickej prihovarat, aj ked to asi robis aj inokedy ale pri kojeni si myslim vnima tvoj hlas intenzivnejsie 😉

katinka0000
20. sep 2008

ahojte!
ako sa mate? co drobcekovie? posluchaju?

chcela som sa spytat, ze ake ockovania v najblizsej dobe podstupime, ak niekto viete.

katinka0000
20. sep 2008

danulik: ja si len odsavam a vcera sa mi podarilo odsat z oboch prsnikov naraz 260 ml.

bibianna
20. sep 2008

kati, to ja odsajem len 20.ml

danulik
20. sep 2008

aktak - ved sa jej prihovaram, ale ona, kym papa, aj 10 krat zaspi, tak ju nechcem rusit 🙂
no a co sa este tyka nasho papania - vyzera to asi tak, ze sa napapa, potom ju prebalim, lebo sa medzitym pokaka, potom chce este jest, tak zase papame, potom ju ulozim, ale este nezaspi, tak zacne revat, musime dat zase papat a potom konecne zaspi, ale zase sa pokaka alebo pocika, tak ju prebalim, to ju preberie, tak zase place a ukludni sa iba pri cicke, takze mam pocit, ze dookola iba papame a prebalujeme, uspavame atd. 😖

kati - kolko??? ja z jedneho odsajem tak max. 40 ml 😒

jamaica77
20. sep 2008

ja som teplotu merala v zadocku - digitalnym - ten ortutovy trva strasne dlho kym sa ukaze teplota to by ma mala rozkopala, ona kope pri tom ako dzivota az sa bojim ze sa teplomer jej v ritke zlomi 😅 Vcera sme teplotovali cely den, nekleslo cely den pod 38C a vecer ako keby keby utalo zrazu ziadna teplota, sople a hlieny ustali, uz netrebalo odsavat nic, krasne cisto dychala, uz nechrcala, takze bolo po viruse, celu noc krasne nerusene spinkala okrem kojenia 😵 ale zobudila sa len 2kras o 2h a o 5.30h takze uz sa to aspon ukludnuje na 2 kojenia za noc miesto 4roch 😠
Ja som nevedela ze sa ma nieco odratat ked sa teplota meria v ritke, no nic to, aj tak mala teplotku ale nie hroznu, ku doktorovi sme nesli tu sa s takymito akoze malichernostami (pre amickov) nechodi, len som zavolala ku doktorke ta ma vypocula ake mame problemy, povedala ze babetko sa ma stym vysporiadat samo, ze je dost male na to aby mohlo nejaku medicinku uzit, takze len kojit a kojit ju, a odsavat sopliky a mohla som jej dat len kvapky do nosteka co je ako slana voda, povedali mi ze len v tedy prist ak teplota vystupi na 41C dovtedy jej nic nedavat, nic na znizenie teploty a kontrolovat ci ma mokru plienku,t akze sme to zvladli a Alexa uz je von z toho 😵 nastsatie ten virus trval len 24 hodin a dnes sa morduje moj manzel - zlapal to on teraz 😒 ja som bola prva, potom Alexa a teraz aj on 😅
Ja odsajem niekedy len 20ml z jedneho prsnika, dnes doobedu som z jedneho trebars odsala 100ml, ale nikdy nie viac , skor stale je toho menej, vecsinou je to tak okolo 50ml z jedneho 😉 mala s jednym prsnikom vydrzi 2-3hodinky, skoro nikdy nechce papat z obydvoch a kojime len 8-12minut, takze ja sa velmi pri tom kojeni nenudim, lebo to mame rychlo za sebou 😉 Alexa strasne rychlo saje a preglga tak sa nabasti raz-dva a ma dost

katinka0000
20. sep 2008

danulik: ten vas kolobeh papania, kakania, prebalovania a uspavania mi pripomina niekedy aj nas kolobeh. dneska bol drobcek dost nervozny. nemohol vobec zaspat. len pozeral, nechal sa nosit na rukach. teraz konecne zalomil. som zvedava do kolkej bude spinkat.
ale ja si len odsavam, ja nekojim. nicolaskovi davam papat z flase. vcera som si odsavala az po 5,5 hod. a odsala som si 260 ml. bola som z toho dost prekvapena. inak si odsavam kazde 3-3,5 hod.

anulka: my mame teplomer do uska. stal hrozne moc, ale nezda sa mi bohvieaky. tak teda mam vzdy odratat 0,3?

jankamanikova
20. sep 2008

Ahojte!

Boli sme v Ikea, bola to spontanna akcia nasej rodiny a v BA kopec aut a tie kolony. Ale bolo dobreeeee ...

Lalu - tak sa v Samorine uvidime, ok? Dame si vediet, co oblecieme, aby sme sa spoznali 😀 😀 😀 😀 😀 .

Zajtra ma Matusko meniny a v piatok narodeniny, tak ideme zajtra do Budapesti do Aquaparku pozriet zralokov. Je to aky darcek pre neho, tak sa tesiiiii ...

anula
21. sep 2008

Ahojte,
v spitali mame len usne teplomery, ale tam su len dospelaci, na detskom meraju pod pazuskou. Cize Kati, mozes Adamkovi tak merat teplotu.
Merate teplotu kazdy den? My len ked sa mi zda Klara teplejsia.
Danulik, hihi, ja sa tiez strasne nudim. Navyse musime byt v miestnosti v kute, kde nic nevyrusuje Klaru. Na telku z tohto dovodu mozem zabudnut, tak tiez potajomky citam knihu. 😀
Skusala som sa jej aj prihovarat, hladkat ju, ale mam pocit, ze ju to vyrusuje, vzdy zavrci a zazenie sa rucickou 😀
Odsavam po kojeni, ked mam naladu. Niekedy ani nie.

glia
21. sep 2008

ahojte...tak my sme stale vsetci nachcipani...mame sopel, kasleme a bolia nas hrdla...cela rodinka berieme probiotika, vitaminy, tak sa nam to hadam zlepsi...ja uz som hovorila, ze od porodu som este nemala ani jeden den, kedy by som bola ok... 😖
inac, lubosko zacal v skolke vystrajat pri spinkani, tak ho musim vyberat o pol dvanastej, pred spinkanim...no to uz teda nestihnem vobec nic...ale hadam ho doma vycvicim na spinkanie, bude spavat doma...tento tyzden ma svoj prvy vylet zo skolky...idu autobusom na zamok...tak som strasne zvedava...a bude oslavovat svoje meniny prvy krat v skolke...to bude ale tyzden, len nech je zdravy...

tema teplomery...my mame ten hrozne drahy do uska a na celo, no na cele je rozdiel 0,4 oproti ortutovemu...a v usku zatial nemerame...a sme na tom tak, ako anula...merame, len ked ma matko teplejsiu hlavicku...

odsavat uz neodsavam dlhsiu dobu, lebo mne sa po odsavani prestava tvorit mliecko...tak davam papat jeden prsnim do dna a druhy pokial sa da...potom zacinam od toho, kde sa nespapalo vsetko...ked som si odsavala, tak na jedno odsavanie to bolo okolo 100ml po kojeni...vcera mal matko po papani svoje vahove maximum 6030g... 😀 ale obleceny v bodinku a pancuskach...

danulik, ja pri kojeni bud sedim v spalni a kocham sa matkom, hladim ho po vlaskoch, on si huci do klobucika medzi glgmi a ja sa mu prihovaram, alebo ked ide v telke nieco fajn, tak kojime pri telke...tam mu to trva vzdy dlhsie, lebo telka ho uspava, ale vzdy spapa viac... 😉

sopliky odsavame aj my...vysavacova odsavacka je uzasna vec, ked porovnam s tymi mordami, co som prezivala pri odsavani balonikovou odsavackou pri lubkovi...

prajem vam krasnu nedelu... 😉

lalunna
21. sep 2008

ahojte,
dik baby, odmerala som teda aj ja 😀 a ma 37,3 bez odratania

danulik ja bezne odsajem plnu flasticku z jedneho 120ml 😀 a ked papal tak je to rozne, zalezi od jeho apetitu... inak v noci sa vzdy o 1 zobudim ze mi treba odsat a odsajem z oboch aj 2x120ml 😀 a nemam s tym co robit tak vylejem do umyvadla a vzdy je mi z toho smutno, ze taku drahocennost vylievam ☹

jankamanikova, ok, dame si vediet cez IP potom, ja chodim kazdy rok 😉 len si musim pozicat od niekoho satku na nosenie patrika tam, lebo s kocikom sa tam trepat... 😒

ja pri kojeni pisem sms 😀 niekedy citam, niekedy spim, niekedy hladkam po licku patrika, masirujem mu nozku a tak...

danulik
21. sep 2008

kati - pytala si sa na tie ockovania - tak ja som nasla v jednej knizke toto:
4. den - 6. tyzden: tuberkuloza
6 tyzdnov: vakcina proti rotavirusom, opakuje sa o mesiac
8 tyzdnov: vakcina proti pneumokokom, opakuje sa podla veku dietata, kedy dostalo 1. davku
12 tyzdnov: sestvakcina proti zaskrtu, tetanu, ciernemu kaslu, hemofilom, zltacke typu B, detskej obrne, opakuje sa v 1. roku zivota trikrat
15. mesiac: vakcina proti osypkam, ruzienke a mumpsu
po dovrseni 2. roku s dovrseni 5. roku zivota: vakcina proti zaskrtu, tetanu a ciernemu kaslu
po 10. roku: tuberkuloza
11 rokov: osypky, mumps, ruzienka, zltacka typu B
v 13. roku: zaskrt, tetanus, destka obrna

anula - a na malicku hovorite dvojjazycne?

glia, lalu, jamaica - tak to pekne odsajete, mam co dobiehat 🙂

adiku
21. sep 2008

ahojte kocky ja nestiham sem pisat ale obcas Vas precitam, tiez patrim k Vam dcerka sa mi narodila 5.8. a zatial pekne prospieva

Lalunna to stym mlieckom neroooooooooooooob nikdy nevies kedy sa zide, kazde odsate mozes kludne zamrazit a vydrzi v mrazaku aj 3 mesiace, cize ak by ta nahodou postretla laktacna kriza alebo nieco preco by sa ti nedalo kojit budes mat zasobu pre tvojho maleho, skladovat mozes bud vo flastickach od vyzivy alebo su take pohariky od Avent, hlavne je si napisat datum kedy to tam davas aby si vedela ako dlho ho uz mas

tak sa kocky drzte a Vase pokladiky nech pekne papaju a rastu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre