Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

jankamanikova
5. jún 2009

Anula - aj nas Jakubko berie vsetko do ust. Denno-denne mame doma rodinne porady, co odstranit a co schovat. Chalani su uz vycviceni, ked vidia, ze Jakubko nieco strka do ust, uz mu to beru a on sa zlosti a ide za mnou. Ale on je fakt schopny zjest hocico, uz aj kamienky vykakal, travu a piesok. Pravidelne sa vysava, co ja moc nemusim, ale kvoli nemu musime, lebo papa ako divy ... A minule chcel zjest vonku chrobaka a sa hneval, ze mu stale uteka a nevie ho chytit 😀 .

Mame za sebou pekny den a dufam, ze bude pekny vikend. Chalani sa ukladaju k spanku, ale dnes to vidim na dlhsie, lebo este stale spievaju "My sme smeli vojaci" 😀 😀 😀 😀 😀 .

vejinka
5. jún 2009

no baby ...ste vtipne..sak ked prestanem kojit bud budem v druhom stave alebo Erik uz bude moc velky na kojenie 😀 😀 ale tak casu dost ...tiez mi chyba brucho ale ako take mam...vyzeram ako v piatom mesiaci ...furt je nafuknute a minule sa mi zdalo ze ma aj koplo..heh haluz 😀

ninaa
5. jún 2009

Ahojte maminky,
konecne som Vas docitala, pozravujeme Vas vsetky a v prvom rade prajeme vsetkym babatkam a maminkam hlavne zdravicko 😉 Citam, ze ste si prezili toho dost, tak nech uz je vsetko ok a uzivate si svojich drobcekov.

Blahozelam vsetkym mamikam, co ste dostudovali, klobuk dolu, ste supeeeer, ze ste to pri tych nasich drobcoch zvladli 🙂 Ste gakt sikulky 🙂

My sa mame fajn, stale sme vonku, mame nejaky program, zdravucky nastastie - klop. klop ....a mame 8 zubok na ceste. Simi uz stoji dost dlho aj sam a chodi len za jednu rucicku, ak mu ju nedame, chyti sa nasich noh a chodit a chodit 😉 Zubky vychadzaju bez teplot, hnaciek a soplikov, akurat robi veeeeelky krik pri prebalovani, obliekani atd, uz niekedy cakam, ze niekto zazvoni pred dverami, ze co ho tolko mucime, je to fakt nenormalny krik, ale co uz, ked treba aj obliect von, aj prebalit ....
A tiez ide do pusinky vsetko, co len najde na zemi 🙂 No davame pozor, kamienky, piesok ani travu sa mu este nepodarilo spapat, no mozno aj to pride, staci fakt chvilka nepozornosti.

tunylyk
5. jún 2009

ahojte,prave som čo to spätne prečítala,normálne nemám čas,stále musím striehnuť na to moje hyperaktívne šidlo 😉 tiež všetko zberá a strká si do pusy,už som mu z nej vyberala ulomený volant z auta 😝 pred tým ako mu nejakú hračku dám,stále kontrolujem,či tam nemôže niečo ulomiť,lebo na to je Kubko expert a taktiež aj na lotroviny ako vylej Gine vodu skôr,ako ma chytí mama 😀 ukradni Gine misku počas jedenia a to sa mu darí úspešne,na oplátku mu Gi kradne z ruky piškoty a to rýchlosťou blesku,ked spi tak ju ťahá za nohu alebo za kučery a aby nebolo málo ešte ju aj štvornožky naháňa po byte... teraz sme u babky,tak ďalšie zábavisko,ťahá všetky káble,rozhadzuje sestrine cd,no proste všetko,čo ho napadne,kvety a rozbitne veci vykladáme vysoko,babka polovicu veci ani nenájde 😀 😀 😀 a zástrčky ajajaj ten bude asi po tatovi,elektrina bude kamoška 😀
takže ďalšie,aj by som veľmi chcela,ale neviem ako by som to stíhala,asi až tak o 2rôčky... ak sa zadarí

tunylyk
5. jún 2009

a ozaj k štátniciam blahoželám,sestra sa ešte učí a občas aj po nás dudre,ale my jej veríme 🙂

basky
5. jún 2009

Ninaa je tentokrat BASKY ..... zasa sme mali votrelca na PC a zabuol sa odhlasit !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

basky
5. jún 2009

Tunylyk aj my najskor o 2 roky dalsie 😉 ak sa zadari, nas vymyslenik tiez ide na kable, zasuvky, ovlaace, ak nahodou zbada telefony, zhadzuje vsetko z gauca, uz si aj sam prisunie co treba, vylezie na gauc a driape sa na opierku ... stale musim davat pozor, a ak je chvilku ticho, nieco nasiel co mu nepatri a naplno si to vychutnava 🙂 Uz si sam aj macka priniesol do spalne, aby vedel vyliezt na nasu postel, nahodou som zabudla zatvorit dvere a uz aj bol hore, len seknuda k tomu ,aby capol na zem hlavou dolu, lebo si siel po maca 😉

basky
5. jún 2009

Buduci tyzden ma byt uz pekne pocko, co tak dohodnut tu Zeleznu studnicku?

tunylyk
5. jún 2009

basky,veru ak sa zadarí,veď keď si pomyslím na to,kým sa Kubko zadaril... ale hlavne,že sa vydaril 😀

katinka0000
5. jún 2009

tinka: jasne, viem. trpezlivost, trpezlivost, trpezlivost.

katinka0000
5. jún 2009

pozeram, ze tie augustovcatka su fakt zive deturence. nasho nicolaska tiez nemozeme spustit z dohladu. minule sa na chvilu priblizil ku kvetine a uz mal plne usta listov. ked zacne chodit, tak sa pri nom nezastavim. ale uz sa nato hrozne tesim. a ked ma radost, tak vrieska na cely dom. minule sme boli v obyvacke a mamina bola vonku v zahrade a pocula ho tam, ako vykrikuje. alebo ked ideme na bicykli, tak jaci o stosest. ostatni ucastnici premavky sa nevedomky na nas pozeraju, ze co sa deje. 😀 😀 😀

hribikana
5. jún 2009

ahojte, prave som si precitala asi 15 zameskanych stran, zacina ma z toho boliet hlava ... tolko info naraz 😵
drzim palce vsetkym chorym babatkam, nech su cim skor zdrave a zdravym, nech len pekne zdravucke ostanu. Tess, som rada, ze uz je to s Vami ok, muselo to byt hrozne ... prave som bola za malou, zobudila sa a vystiskala som ju, tak luto mi prislo
blahozelam vsetkym konciacim mamickam
ozaj a februarove mamicky tu nie su ziadne???
my uz mam 2 dolne zubale ... a papame celkom pekne, masko, zeleninka, aj ovocie je mnam, okrem kupovanych papaniciek, tie velmi nemusi, pretoze su velmi pomixovane.
Ozaj ako to mamicky cestovatelky riesite s papanim na dlhsich cestach? Kedze ideme na dovolenku do Talianska, ideme 3 dni skor, aby sme 2 noci prespali niekde na severe a urobili si peknu turu v Alpach. Neviem si predtsvait, co budeme obedikovat, kedze kupovane nexce papkat.
no idem spat, prajem bru noc

zlatulienka
5. jún 2009

nika.r : dakujem a srrrrdečne gratulujem
ja mám promocie az 22.7., saty este nemam, rada by som dovtedy cosi schudla, tak sa motivujem 😉

hribikana: pri starsej dcere som to riesila tak, ze som normalne doma navarila co jej chuti a dala do poharov od presnidaviek a zavarila (ako kompot) tak 15 min.

na cestovanie pouzivame kocik Chicco lite way a sme velmi spokojny

zlatulienka
5. jún 2009

spokojni som chcela napisat s makkym i - taka hrubka a to si vravim inzinierka 😝

dobru nocku prajem

adrina
5. jún 2009

ahoj babenky..my sme mali dnes popradské stretko
kuk foto
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

madi
5. jún 2009

ahojte,
idem postupne ako vas docitavam

aktak - klobukom dole....waw....blahozelam
nika - klobukom dole.....waw...blahozelam... dievcata ste obdivuhodne ...
aktak - som kukla nove fotky - uuuzasneee...chrumky trcia odvsadial (ako u nas 😀 ) obaja su zlatucki... 😵
a adamko je velky ochranca 😎

cize, ked sa rozhodneme konecne stavat nas vysnivany domcek, nemam problem s architektkou? hmmmm? 😅 juuupiiii.....dufam, ze bude aj konikovska zlava 😝

a neeee, ja este nejdem snazilkovat...to len doki povedal ze mozeme uz, lebo ja som si myslela ze az po 2 rokoch mozme...no..cize klud... aj ked teda..nejako specialne sa nebranim 😀 😅 🤐 ale vravela som ze musim schudnut...

nika - tie tehu testy su gool 🙂
anula - sla by som hned a zaraz...
mhviezdi - blahozelame lucinke k pokrokom

.... no..idem citat dalej a budem ptoom dalej komentovat .....

madi
5. jún 2009

aj simon ked si cosi uchmatne do pusy, co by nemal, tak stichne a tvari sa stastne prestastne a ani za svet neotvori pusu...

jankam. - parada ti "vojaci" 😀 musite mat veeelmi veselo....snad aj u nas raz tak podobne bude... 😵

veji - aj ja som minule citila pohyby... nevadi... 😀 😀 😀

tun. - Kubko a Gina musia byt skvela dvojka

adrina - ved ty vyzeras mladsie ako ja! kurnik sopa... 😉 a Damino je normalne chlapisko frajerske... kedy idete do optimy ? 😉

no..tak uz aj k sebe by som sa mohla dostat ze? muza mam fuc (ma akciu u svojich rodicov), tak som sama 2 dni...teda so simonom samozrejme...dnes sme boli u babky (simonovej prababky) - tu v KE ale v centre...tak som si spravila vybeh do mesta, kupila 2 podprsenky a jedny topky a som spokojna....a stastna ...ako malo staci k stastiu 😀
a vcera som si narazila malicek na nohe, tak krivkam a malicek je spuchnuty a taky do fialova...to neni zlomene ze? 😕

no..ale asi idem spat aj ja, lebo dieta zachvilu bude chciet cucat..predpokladam teda...

no...cize som si tu fajne pokecala 😀
vsetkym zelam sladke snicky a na tie prispevky co som nereagovala - nech mi pani prepacia, ale uz ani ja nevidim 😉 bruuuu a krasny vikend...snad aj pocasie bude lepsie a lepsie

jancia
5. jún 2009

ahojte

madi nestrasis tu sama este som tu ja

sa tu chechcem na tom co vsetko ti nasi lotrici stvaraju, mna dnes Tomi pekne ocikal do vystrihu, ako som bola nad nim zohnuta 😝 .

inak gratulujem vsetkym maminkam dostudovanym - zlatu, nika.r, aktak - velke sikulky ste!!!

madi, veji - tie pohyby boli asi vetry 😀 😀 😀

jancia
5. jún 2009

adri fajne stretko vyzeralo byt, Dami je uz velkacisko 😉

madi
5. jún 2009

jancia 😉
mna simon este nikdy neocikal.... ale vcera sme mu robili BabyArt odtlacky a pred kupanim to bolo... a cosi sme tam majstrovali s tou hmotou a postavila som ho ku kosu na pradlo - uz bol povyzliekany... a on sa tam vycikal...na dlazku...a stupal do toho potom a skackal v tom..ach jaj 😀

a minule sme sa salili na posteli, on lezal a ja som nad nim bola stvornozky...a zasros si vytiahol tricko a mliekarne sa nanho "vyvalili" - keby ste videli ten blazeny pohlad ked ich zbadal...tak sa s nimi trosku pohral a potom sa pritiahol a zacal si spokojne cucat....to bola sou 😀 som sa chechtala ako sisi 😅 zlaty bol.....otcov syn no... 🤐

anula
6. jún 2009

Dobre rano,
dnes zacinam ja?

Hi,hi, Madi aj Klara to robi. Ked je velmi horuco, beham po byte len v gatkach a jej az zaziaria oci, ked medzi hrou zbada mliekarne, tiez pride, prituli sa k nim a cucne si. 😀 😀 😀 .

Adri, dobre vyzeras.

Lalu, tie ceresne davas aj so supkou?

Normalne ste ma vystrasili s tymi kupovanymi jedlami, my tiez ideme o 10 dni do Talianska a kupila som hotove, ale radsej vyskusam vopred, ci jej to bude chutit a ked nie tak zavarim ako radi Zlatulienka. Ovocne mam zavarene, este od nasich. Nakoniec to bude zrejme len rezerva, lebo ideme do hotela, co je vraj specialne pre rodiny s malymi detmi a davaju aj detsku stravu. Aj ked sa mi to moc nevidi, nemoct kontrolovat, co kto dava do hrnca. Ale ked moze jest kamienky, kvety a mravce.... 😀 😀

Hribikana, vy kam idete? Mozno sa stretneme 😉

danulik
6. jún 2009

aktak, nika, zlatulienka - aj ja vam gratulujem 😵

dobre ranko prajem 😉 dnes je u nas skaredo, fuj, hmla a asi bude aj prsat, takze nic moc, ale aspon sme si dlhsie pospali 😀 lili nas nechala spat do 8:45, ale od pol uz stala v postielke a pozerala na nas, ze kedy vstaneme a ked som otvorila oci, tak cela stastna sa zacala usmievat a skakat v postielke 🙂 🙂 🙂

co sa tyka jedla na dovolenke - mne lili tie kupovane nezje, takze netusim, ako to budeme riesit.. zoberiem jej frutapury, tie ma rada a zvysok budeme asi na chlebe, ovoci a mliecku 🙂 prip. jej zoberiem este nejaku obilnu kasu..
dalsia vec - netusim, ako nas troch zbalim do 2 kufrov 😒 to sme mali problem aj ked sme chodili len dvaja a teraz ma lili najviac veci, takze to bude sranda.. asi budeme doplacat za batozinu alebo ja neviem..

niekto sa pytal, ako varim ovsene vlocky - normalne umyjem a dam varit 😉

ked pisete o tych ceresniach, vcera som kupila, skusim dat lili.. skusali sme melon a ten jej velmi chutil 🙂

lili tiez vsetko pcha do ust a potom si to nenecha vybrat 😒

danulik
6. jún 2009

tami s leuskou su uz doma, dakuju za pozdravy 😉

lili si prave zapla reciever, zacala jej hrat pesnicka, tak hned zacala tancovat 😀 zlata je 🙂 a vzdy z neho odtrhne jedno koliesko a potom sa ocko hneva 😀

no, musim ist, lebo sa jej nieco nepaci.. pekny vikend prajem 🙂

jancia
6. jún 2009

caute baby davate niektora cucoriedky? asi sa este nemozu,ze? 😕

inak prajeme s Tomim pekny vikend!!! 😵

joy
6. jún 2009

Ahojte kocky, nestiham vas docitat, mam ale otazku.
Min. mesiac som dostala prvy krat MS a mam pocit, ze odvtedy sa mi zacina znizovat produkcia mliecka. Maleho kojim 3-4 krat pocas dna a 2 krat v noci. Uz som to tu pisala, proste mam stale pocit, ze nepije dostatocne mnozstvo tekutin. Aj sa mi mliecko ovela pomalsie spusta ako kedysi a maly sa hneva a vcera v noci bol uplne frustrovany. 😒 Pocas dna mu davam vodicku, ale tej vypije straaasne malicko, urcite ani nie pol deci.

Prosim napiste ako je to s vasim kojenim a prisunom tekutin pre vasich drobcekov.
A este kolkokrat za den papate normalnu stravu? U nas sa stravujeme takto. Casy sa odvijaju od toho kedy vstane.
medzi 4-5:30 mliecko
medzi 7:00 - 8:30 vymixovane ovocie s troskou ovsenych vlociek
medzi 11:30 - 1:00 obed - vymixovana zelenina
okolo 16:00 ovocie, vacsinou bananik este s niecim, potom mu dam do rucicky detsky bio keksik, nech sam papa
okolo 19:30 kasa s troskou ovocia
okolo 20:30 mliecko

joy
6. jún 2009

Danulik, nas maly tiez nepapal velmi vyzivy, ked sme boli doma, ale ked sme prileteli na SK tak z dovodu nedostatku bio potravin som mu zacala kupovat Hipp bio vyzivy a normalne mi ich papa.
Co sa tyka batoziny, tak my sme leteli a maly tiez nemal letenku, len sme za neho platili 10 percent z ceny jednej letenky. Mal vsak narok na svoju vlastnu batozinu..... tebe povedali, ze nema? 😕

Jancia - ja som prave vcera dala prvykrat cucuriedky. Niekto hovori, ze nedavat cucoriedky az od troch rokov, ale to myslia cele, lebo je tam hazard, ze sa nimi zadusia. Vymixovane su ok od 9 teho mesiaca - neviem ale ci tuna na SK to tiez doporucuju. Ja to mam zo zahranicnej literatury aj od pediatriciek v USA. Takze asi sa budu musiet vyjadrit domace kocky. 😉

angelina22
6. jún 2009

nooo
aj u nas je škaredo, chcela som pozrdavit tu maminku, ktorej manžel robi v sabi,,ja kupujem všetko len sbi, jogurty a predtým som kupovala aj mlieko len a len sabi, terez beriem z tej farmy,,,,no a takisto tvaroh a sabináčiky a všetko,,,,su vynikajúce.....
my sme doma,,mala m lozi po zemi a hrá sa...neprišli ste niektora na to ako sa volalo to krasne video o počatí na youtube,,,?? a neviete nahodou ako je to s tým druhým menom? ak chcem malej pridat??

joy
6. jún 2009

Este k tomu mojmu prvemu prispevku. Ste tu niektora co dojcite a davate aj UM? Pytam sa preto, lebo nechcem maleho naucit na cajíky. Vlastne proti tym cisto bylinkovym nic nemam, len je problem ich v USA zohnat, tak preto nechcem zacinat.

elly111
6. jún 2009

čučoriedky a jahody dávame v rámci kupovaných výživ
tekutiny dopĺňame tak že na jemnúčko rozmixované ovocie, najčastejšie prevarené jabĺčko alebo hotovú výživu vylejem do fľaše, prilejem vodu a má džúsik lebo samotnú vodu ani čaje nechce a takto vypije aj 130ml niekoľkokrát denne a má aj ovocie, aj vodičku 🙂

angelina22
6. jún 2009

baby musi mat mala aj pas? dnes v noci mi napadlo, či nahodou nieje potrebný,,,ja j mam zatial len zapisanu v pase,,,,???!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre