Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

hribikana
22. jún 2009

fiiiha, tak vy ste si so zubkami nejak pohli teraz 🙂

jancia
22. jún 2009

Caute baby

elly dakujeme ze na nas myslite 😵 my prajeme na oplatku Alexovi k jeho zajtrajsim 10 mesiacikom vsetko dobre 😉

k tomu dojceniu v tehu: nasla som v jednej diskusii - jedna kocka prelozila z angl. z tejto stranky - www.kellymom.com

Je bezpecne kojit pocas tehotenstva?
Ano, vo vacsine pripadov.V sucasnosti nebola urobena ziadna studia,ktora sa zaobera kojenim pocas tehotenstva, takze nie je mozne uviest definitivne kontraindikacie.
Ak mate komplikovane tehotenstvo, ako napr. ubytok vahy, krvacanie alebo znaky predcasneho porodu, mali by ste tento problem riesit podla svojej
individualnej situacie s vasim lekarom. Podla individualnej situacie a vlastnych pocitov sa mozte teda rozhodnut pre pokracovanie v kojeni,
zredukovanie kojenia alebo uplne odstavenie.

Kontrakcie pri kojeni
Aj ked sa pri kojeni vyskytuju maternicove stahy, je to normalna sucast
tehotenstva.podobne stavy sa objavuju pocas pohlavneho styku,ktoremu sa
pocas tehotenstva vela parov nevyhyba.

Potrat/Predcasny porod
Toto je bezna obava,ktora ale ako sa zda, nema vazne opodstatnenie. ide hlavne o obavu vplyvu oxytocinu,ktory sa vyplavuje pri kojeni.vsetky zeny
maju kontrakcie pocas kojenia,hoci vacsina zien si ich ani nevsimne,pretoze su velmi slabe.
maloznamy fakt je,ze pocas tehotenstva sa vyplavuje menej oxytocinu ako reakcia na drazdenie bradaviek. Maternica nie je pripravena "posluchat" oxytocin az do 38.tyzdna tehotenstva. tkanivo maternice obsahuje receptory oxytocinu,ktore su schopne zachytit oxytocin a sposobuju kontrakciu. tieto bunky sa vyskytuju v malom mnozstve az do 38.tyzdna tehotenstva, pricom ich vyskyt sa postupne zvysuje a dosahuje az 300nasobok pri zacati porodu. ich male mnozstvo je jednou z hlavnych obran ako udrzat maternicu v pokoji pocas tehotenstva.
dalsim faktorom je, ze na to, aby tieto receptory silne reagovali na oxytocin, potrebuju pomoc specialnych agentov "gap junction proteins".pri ich nedostatocnosti je maternica v podstate necitliva na oxytocin aj ked sa receptory oxytocinu vyskytuju v hojnom mnozstve.
prirodny "blokovac" oxytocinu je hlavne progesteron,ktory stoji medzi oxytocinom a jeho receptormi cele tehotenstvo. vdaka tymto prvkom samotny oxytocin nevyvolava porod.

Matkine zdravie
Nie je ziaden dokaz,zeby dobre zivena matka, ktora koji pocas tehotenstva
mala nejake problemy spojene s dostatocnou vyzivou. Kojenie nezvysuje riziko osteoropozy u zien, ktore koja pocas tehotenstva.

+
Mlieko sa produkuje v tehotenstve v mensom mnozstve (hladina progesteronu pocas tehotenstva stupa a prave progesteron sposobuje priepustnost alveol a tym padom sa mlieko neda dostatocne "skladovat",co sa meni pri porode,ked hladina progesteronu vyrazne klesa a
zvysuje sa prolaktin,ktory sposobuje nepriepustnost aleveol a tym dochadza znovu k normalnemu "skladovaniu" mlieka). Mlieko sa meni pocas tehotenstva na kolostrum medzi 4-8.mesiacom tehotenstva, ale niekedy aj skor.

basky
22. jún 2009

Ahojte,
Belasa, rozhola si sa urcite dobre 😉 Manduca je uzasnaaaaaa 😉 Mame ju druhy tyzden, najprv som si ju pozicala na 2 dni od kamosky, Simi bol naseny, tak sme si ju kupili. A teraz velmi lutujem, ze ju nemame od narodenia. Uz sme boli aj v lese, v meste, na prechadzkach ....atd, pekne si pospinka svoj hodinovy spanok v Manduce,je velmi spokojny on aj ja. Keby nebola zima, uz aj kocik predame 😉
My sme mali uz asi 2-3 mesiace problem so Simonkom, odkedy sa zacal vsade stavat a chodit, nechcel byt okrem spania v kociku.
My stale niekam chodime na pol dna alebo cely a tak sme ho vlacili na rukach, obaja s manzelom unaveny z nosenia .... Dokonca v Mancude zaspinka ovela rychlesie ako v kociku, a moze byt okolo kopec ludi a rusno, aj psy mozu behat okolo, psikov ma velmi rad, ked v kociku zbaal, bolo po spanku.

basky
22. jún 2009

Baby, mate nadherne dcerky, no nas Simi si ani nevyberie, Sophinka, Lili aj Ninka, strasne krasne su, na spapanie 🙂
Ked vidim tie Vase babiky, strasne si prajem mat druhe dieta dievcatko 😉 Ak nie, nic sa nedeje ...

belasa
22. jún 2009

basky a ako sa Simonko najradsej nosi?? teda ak ste uz skusali aj na chrbate a na boku??

jancia
22. jún 2009

juj baby presne ako basky pise, dievcatka su rozkosne 😵 ti nasi chalani si budu mat teda z coho vyberat 😉

basky a ktoru ste nakoniec objednali?

tessie
22. jún 2009

ja zasa keď pozerám tých našich augustových fešákov, tak som spokojná, že Sophinka si bude mať z čoho vyberať. Ja neviem, či sa mi to len zdá, ale podľa mňa tie naše augustové deti sú také vydarené... všetky sú krásne,že?

a ďakujeme za pochvaly 😉 teda hlavne Sophinka 🙂

basky
22. jún 2009

Jani, tu tvoju 😉 ved je nejlepsia....
A strasne sa z nej kazdy den tesim, ani si nevies predstavi ako velmi 🙂 Nechapem, ako som mohla rozmyslat aj nad ciernou,ved by na nho strasne pieklo.

danulik
22. jún 2009

aj lili dakuje 🙂
my, co mame dievcatka, zase obzerame vasich fesakov 😀 naozaj bude z coho vyberat 🙂

jancia
22. jún 2009

basky 😉 tak musime dat manducove stretko uz niekedy... len to pocko nam akosi nepraje 😖

tess, dani 😀 som zvedava ci sa tu volaktore nestaneme o par rokov svatkami 😉 😝

belasa
22. jún 2009

basky aku??
ja som objednala hnedu...

basky
22. jún 2009

Neskusala som ine polohy, len v predu, takto sa mu velmi paci 😉 ,A aj mne, ked zaspava, predlzim, chytim rukou hlavicku a ked uz ocka zavrie, vytiahnem na hlavicku tu cast, neviem ako to nazvat.

basky
22. jún 2009

Ja mam tu ako Jancia, prirodnu, hneda je tiez krasna, u kocky, co som si bola pre nu mi ju ukazovala.

basky
22. jún 2009

Jani, jasne, hned ako bude pekne, mozem aj za Vami na Drazdiak, uz som mobilna s Manducou, ziadne doprosovanie, kto mi pomoze s kocikom, strasne sa uz na Vas tesim 🙂

danulik
22. jún 2009

jani - no to dufam 😀 😀 😀

basky
22. jún 2009

Uz len to spolocne stretko treba dohodnut, nech sa tie nase pokladiky spoznaju 😉

katinka0000
22. jún 2009

tessie: rovnako ako danulik, krasne fotky!!!

danulik
22. jún 2009

basky - suhlasim 🙂

tess - ako sme na tom??

jancia
22. jún 2009

basky ja som este s kocikom v MHD nebola... bud v manduce alebo v satke, ani s golfacom by som nesla, ja by som sa urcite niekde na schodch vyrubala 😨

tu hnedu som pozerala ze kebyze si mam teraz objednat tak sa mi pacila alebo co je teraz ta limitka ta olive grove http://images.google.sk/imgres?imgurl=http://ww...

jancia
22. jún 2009

dokelu no to som hodila link 😖 sorry baby

basky
22. jún 2009

Ja som sla asi 3x busom, dopadlo to dobre, ale musela som prosikat chlapov na zastavke, ci pomozu. Jasne ze pomohli s usmevom, ale nik sa sam neponukol, no ja som sa bala, ze sa prekotim, smiknem, bus sa skor pohne ..... Stacilo veru. Jani, a v zime si Tomiho nosila po bundou?

No teraz mam po probleme, Manduca je fakt super vecicka, odporucam vsetkym, kto vaha ako ja 11 mesiacov.

basky
22. jún 2009

Uz ste tusim prec, tak dobru nocku 🙂

jancia
22. jún 2009

ja som este tu, no ked bola velka zima tak bol vo fusaku a v kociku vacsinou alebo potom riadne obleceny a v satke lebo ta ho este poprekryvala trosku viac, inak su na to vselijake "nasadky", sikovne maminy si to aj siju, no my sme sa az tak vela nenosili tak som to neriesila.

dobru noc a tesime sa na stretko 😵

kape
23. jún 2009

Dobre ranko.

Sa tu asi zaklada klub manducovych mamiciek ? 😀 Si pamatam ako som Vam pisala asi ked mal Samko tri tyzdne, ze super vecicka. My sme ju tak okolo 2-4 mesiacoch vyuzivali kazdy den, Samko v tom cca pol hodku alebo aj hodku spaval. Teraz zatial Samkovi kocik vonku velmi nevadi, tak manducujeme menej, ale mozno sa to zmeni s chodenim tak ako u Vas Basky. Inac Jancia ta v limitovanej je nadherna, kebyze kupujem teraz tak urcite tu. My mame bordovu.

Tak na stretko sa hlasime aj my , Samkovi sa stav zlepsuje, aj ked zmeny pocasia , ktore momentalne su no nic moc. 😖

A co sa spanku pocas dna tyka , Samko ked sa zobudi rano , tak po cca 2,5 hodinke ide spat . Niekedy spi pol hodinky, inokedy 1,5 az 2 a potom zas cca po 3 hodinkach si este schrupne a tiez dlzka spanku je rozna, ak su spanky pocas dna kratke tak ma este aj treti spanok.

Angeli - pockam si teda na Tvoj nazor, ked budete mat Chicco uz vyskusane, ale stale mam vo vnutri nejaky hlas, ze nas kociar je aj na dovolenku v pohode. Len manzel ho nechce trepat do lietadla. My mame Quinny Speedi. Ale u nas to ma este cas, tak uvidime co poriesime.

Chcem sa Vas opytat, ci mi neviete poradit ako sa vola obchod vo Viedni na Mariahilerstrasse, kde predavaju aj kociare. Ja si neviem spomenut.

katinka0000
23. jún 2009

ahojte!
kape: my mame chicco ct 0.4 v zltom prevedeni a som s nim velmi spokojna. my mame pre nicolaska este aj to auticko od dracika a teraz som mu objednala trojkolku, takze u nas sa nevyuziva len kocik. ked je pekne pocasie tak je v kurze hlavne to auticko. som zvedava, ako sa mu bude pacit trojkolka.

mizulienka
23. jún 2009

ahojte,
basky, jancia do kolkych kg je manduca? myslite, ze bude vhodna aj pre take vacsie babo? moj maly ma uz okolo 12 kg a meria nejakych 78 cm...my sme mali pozicany ergo nosic, ked sme boli na dovolenke, nosili sme ho povacsine na chrbte, lebo, ked som ho mala vpredu, bol mi strasne tazky, ledva som prekladala nohy 😠
da sa babo v manduce nosit aj na bok? mate to uz aj odskusane? 😉
a mozem sa spytat, kde ste manducu kupovali? cez net alebo niekde v kamennom obchode? dakujem 😵

kape
23. jún 2009

Mizulienka - mne sa zda ze je do 25 kg. A ak sa nemylim, da sa kupit len cez net, v kamennom obchode ju zatial nenajdes. A da sa aj na bok a aj na chrbat, su tu na MK maminy co maju vyskusane aj tieto polohy. My zatial tako ako Basky so Simonkom zatial len v predu sme sa nosili. Ale Madi ma v albume fotos, kde ma Simonka uz v zadu v Manduce. POdla mna sa nemusis byt ist do kupy Manduci, ak ste boli spokojni s Ergom. Je to dost podobne. Ak planujes aj druhe babo, tak Manducu mozes pri nom vyuzit uz skor.

tessie
23. jún 2009

dobré ránko, aj ja sa už teším na stretko v BA. Naša Sophie zbožňuje deti, tak som zvedavá ako bude reagovať na svojich vrstovníkov. Ja zatiaľ chodím busom do centra v pohode, lebo z Dlhých Dielov nám ide 133 k novému divadlu, stojí pod Novým mostom, takže tam pekne vystúpim. Ale to je super bus bez schodíkov, tak sa nemusím nikomu doprosovať. Tak sa môžme stretnúť niekde na T-Com pláži, my si dáme drink a deti sa môžu hrať v piesku 🙂 Už len nech vyjde slniečko 😉

dani - a veľké stretko - zatiaľ mi neodpísali, zhrnula som do jedného mailu všetky naše požiadavky a veci, na ktorých som bola dohodnutá s tými predchádzajúcimi majiteľmi. Tak to asi predýchavajú 😉 😉 😉

iwuskaaa
23. jún 2009

Ahojte maminky 😉 ,
Tessie, máte krásne fotky, včera som sa nimi kochala 😵 . Sophinka je nádherná 🙂
Jáj, či Vám závidím stretko v BA, ale v dobrom 🙂 😀 ...
Čo je tu nové?
Viem, že jedna maminka čaká druhé bábätko, čo som len tak zazrela. Gratulujem 😵 ...
My pomaličky rastieme, máme štyri zúbky, neštvorkujeme ale za pomoci krásne bežkáme, chutí nám všetko papať, no na váhe to nieje tak vidieť 🙂.
Tak pekný dník želám 😉

hribikana
23. jún 2009

ahojte, tak aj ja sa pridavam k obdivu nasich augustovych fesaciskov ... ale to by bola sranda, ked nase deti o 20 rokov pridu, ze mami chodim so Samkom od Kape alebo Tomaskom od Jancie ... to by bol svet aky maly, xixi no naspat do reality, mala mi uz spi 2,5 hodky, nechapem, uz mam aj popratane, som aj prifarbena, ked pojdeme vonku a ona stale spi, asi este pozehlim 🙂 najhorsie vsak je, ze mi odmieta akekolvek umele mliecko (s bananikom, s roztekom, ciste, zo slamky, z flase, z lyzicky... ) uz neviem, co mam na nu skusat a dnes v noci sa odo mna uplne odstavila, mi je to teraz aj kusok luto, ale tak som to xcela 🙂 ked som jej dala cicku normalne nexcela, tak som jej dala cajik, napila sa a spinkala si dalej. A aj mne sa prestalo z nicoho nic tvorit mliecko, no co uz, dnes ma presne 10 mesiacov a sa odo mna osamostatnila 🙂 pekny den prajem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre