Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

elly111
30. jún 2009

mizulienka my sme to mali už dvakrát a to sme veľkí papkáči. Odmietal úplne všetko okrem mlieka, vždy to trvalo asi týždeň a vždy to súviselo s tlačením sa ďalšieho zúbka, už to neriešim keď prestane všetko jesť viem že ide ďalší, veď v mlieku má všetky základné živiny

tamita
30. jún 2009

Ahojte 🙂 ,
Mizulienka,len ho nenút nasilu papať.Pite mliečko a ono to fakt prejde a potom si to dobehne aj s úrokami.
Hríbikovci - supééééér-paráda-veľká gratulácia k šťastnej správe 😅 😵 🙂 A kto bude další baby???? to asi zistíme po letných dovolenkách...
Krásne všetci rastiete,nám s Leuškou sa najviac páčia bratislavskí junáci 😉 ...
Konečne nám vyskočili zúbky.Dolné dva doslova,chcela som jej utriet pusinu a niečo ma uhryzlo 😀 A teraz sa začal tlačiť horný upírčací zúbok,vlastne už aj trčí a vedla neho nič,ale na preskáčku ide další,tak to bude fakt pekné,zúbky ako kukurica...
inak sa mi zdá,že robí nejaké pokroky-až sa mi to nezdá..na Jamajcu s Alexou ešte nemáme-blahoželám k prvým krokom ,šikulka. No ale sme zase o mesiac mladší. Naša Lea julianna lozí ako lúčny koník kombinovaný s bleskom-3 kroky a skok,to aby bola rýchlejšia.Stojíme,dokonca aj bez držania-chvílu,potom ju zväčša plesne na prdelku a robí krôčky pri ohradke a ked stojí a ja si čupnem ku nej,tak už urobí 2-3kroky a hodi sa na mńa.No skôr ma prekvapuje ako rozumie a snaží sa hovoriť mama-tato-aho/ahoj/,hav,Mata,koko/kocka/...
Tancuje pri každej druhej pesničke z rádia,máme už vymakané niekolko štýlov-na pomalú,rýchlu,brušné tance a ruky...No a rastie nám talent na loptové hry-skoro som padla na zadok,ked jej nedávno len tak hovorím: Leuš,kde máš loptu? A ona sa poobzerala, odštvornožkovala do kúta,chytila loptu a hodila ju do mna.Normálne som nechápala.Odvtedy máme denné niekolkofázové tréningy s loptou,hádže jednou rukou,dvoma,kotúla...A ešte ju velmi baví triafat malé plastové loptičky do Chicco chodítka,čo má aj otvory a vhodení zahrá melodiu. Tak tam šikovne 2-mi prštekmi vkladá všetko,čo sa zmestí .
No pochválili sme sa 🙂 ,nesmrdí tu niečo? jáááj leuš sa pokakala,idem 😉

lalunna
30. jún 2009

sevaste
kape, bola to ta 6 choroba, len to mal zmiesane s tymi soplami a kaslom 😒
s tym kaslom je pravda co pise janka, patrik kasle uz asi druhy tyzden, inak pohoda, vyrazky mu uz zmizli...
tak buduci tyzden dufam aj bazen navstivime 😵

my ideme kupovat toto odrazadlo nakoniec:
http://www.biga.sk/index.php?page=6&itm=55220&a...

lalunna
30. jún 2009

veru veru, aj nas v zlych chvilach zachranuje kojenie, patrik sa pri tom ukludni a pekne "nacapuje" vsetko potrebne, lebo papat teraz vobec nechce, len rozky 😒

lalunna
30. jún 2009

jej ahoj tami 😉

aj my mavame loptove treningy, to patrika strasne bavi
je to teraz na prvom mieste v zabave

mizulienka, nic si z toho nerob, nenut ho a hlavne nevyvaraj v tomto obdobi, je to zbytocne 😉
ako prislo tak aj odide 😉

lalunna
30. jún 2009

mali ste vcera vidiet patrika
v mekdonalde bolo promo na ladovu dobu 3 a bol tam obrovsky prezleceny ten medved ci co to je (ta hlavna postava) a podaval patrikovi ruku a tancoval pred nim,patrik nechapal, take velke cudo este nevidel, 😀
a kedze bol strasny hic, tak po chvilke isiel tento medved dozadu sa vyzliect a baby mu zacali davat dolu hlavu, ruky atd. no a patrik ked to videl tak sa uz uplne cudoval, lebo z medveda sa stal zrazu chlapec a to este k tomu straaaaaaaasne spoteny 😀

mizulienka
30. jún 2009

dakujem dievcata, ukludnili ste ma 😀
mate velmi sikovne deticky 🙂 ze loptovy trening, tancovanie 🙂
mojho maleho najviac zaujimaju kabliky a pera :0) neda sa pri tom vyrusovat, a s loptou sa hral asi tak 10 sekund 🙂

elly111
30. jún 2009

mizulienka ani z toho si nič nerob 😀
u nás je najzaujímavejšie to čím sa dá trieskať a trúbiť, lopty potrebujeme aspoň dve a búcha ich spolu jednu o druhú, má obrovskú silu, on aj veľký balón, loptu chytí do jednej ruky ako to robia volejbalisti 😀

belasa
30. jún 2009

kape, aj my sme v sobotu kupili Chicco liteway, podlhych a neprijemnych peripetiach s kocikom ktory sme kupili predtym a neboli sme vobec spokojni....konecne sme kupili to prave orechove-aspon moj nazor na chicco liteway...kupovali sme v Pre deti na Kosickej-mali akciu a este sme pouzili 10 %zlavu z tych DM kuponikov...takze bol za uplne super cenu ...farby sa mi moc nepozdavali a tak sme nakoniec vybrali tu fuego cervenosedu....dufam ze sa nas nebude kazdy pytat ci je risko dievcatko 😀 nooo aspon sa nam bude hodit k trojkolke cervenociernej 😀
Aku farbu si objednala ty kape??
Tusim ho kupovala aj angelina.....a ma ho aj katinka,tusim dobre??
Mne sa velmi pozdava aj ten fusacik na zimu. Risko v nom aj zoparkrat spal a podla dlzky spanku sa mu v nom asi dobre haja 🙂 .

A este ohladom manduci: baby, ja som riska v nej nosila (v predu)asi hodinku, mozno hodinku a pol tuto sobotu a mala som neuveritelnu svalovicu na chrbte....stretli ste sa niektora uz s takym niecim???Nooo mozno budem za chvilku fotit pre ten casopis pre kulturistov 😀

A este jeden tip: kupila som knizku: Kolo kolo mlynske ....su to recnovanky pre deticky a ma to u riska velky uspech citame kazdy den niekolko krat a pri niektorych pocuva s otvorenymi ustami...len skoda ze strany su makke...takze mozem citat a ukazovat ja ale risko nie...teda ak by som mu ju dala tak by z nej urobil jednorazovku...ale vrelo odporucam pre drobcov.. 🙂

katinka0000
30. jún 2009

ahojte!

mizulienka: aj nas nico jedava ovela menej ako predtym. podla mna si deti sami rozumeju, kolko stravy potrebuju. skus mu dat nieco nove, ci mu to nezachuti. nejake ovocie napr. melon. ked nico nechce nic jest, tak mu dam nejaku takuto dobrotku a to mas vidiet. pri kazdom suste prejavi nekonecnu radost a smiech.

belasa: my mame chicco ale CT 0.4. to je nieco podobne ako liteway.
my mame oblubenu knizku "zatulane zvieratka". tiez ju citame niekolko krat za den.

tessie
30. jún 2009

Ahojte mamauľky, tak my sme konečne späť z predlženého víkendu na Južnej Morave. Mali sme sa skvele, vôbec nám nepršalo, dokonca včera bolo tak horúco, že som si musela striekať chrbát Panthenolom 🙂

Dnes nám prišli topánočky od hribikany 🙂 sú úžasnééééé. Malej sa v nich bude dobre cupitať. Dnes sme boli na pieskovisku, pekne bosé, malá sa plazila úplne všade 🙂 bola rozkošná. Tiež už musím mať oči všade, lebo už sa postaví k nábytku, ku gauču, všetko sa snaží chytať do ruky, no je jej plný byt... je to makačka, ale je rozkošná 🙂 Neviem si bez nej predstaviť už svoj život...

ešte mám otázku, tie čo stále kojíte, dávate už aj nejaké iné mliečne výrobky? Ja stále kojím ráno, poobede, večer a vnoci podľa potreby 2-3x. A neviem, či už môžem dať nejaký jogurt alebo niečo. Mám pocit, že má stále to isté...

Tak dobrú nôcku 🙂 a všetkým chorým augustovčiatkam prajeme skoré uzdravenie. Inak my sme dnes volali doktorke na výsledky a konečne sú o.k. Takže ten hnusný stafylokok od nás už asi odišiel 😉 😉 😉

nesca
1. júl 2009

To co, sa dnes pokazil kon, alebo tu dnes nik nebol 😕 😕 😕

jancia
1. júl 2009

Ahojte

dnes bolo pekne tak ste asi vsetky vonku co?

My sme boli u doktora, Tomi od vcera teplotuje tak asi sme aj my niekde schytali tu 6-tu chorobu ci co... sice nas doki o tom nevravel ale neviem co ine... este mozno zubky? 😕

tessie super ze bacil je uz fuc, dufam ze sa Vam uz bude oblukom vyhybat 😉
co sa tyka jogurtov a tak, uz to tu bolo pisane, ze kojenym detom od roka, ono stereotypne sa to zda nam ale deti to podla mna beru v pohode, vsak nevedia ze co vsetko sa da este jest... pockaj ked to zistia!

basky dufam ze Vam je uz tiez lepsie, vsetkym detickam prajem skore uzdravenie a nech ich chorobky vela netrapia, ale oni su statocne, to my mamy to berieme horsie ☹

jancia
1. júl 2009

A inak dnes sa narodila Tomiho kamoska Ela - 3320g a 52cm 😵

stvura
1. júl 2009

Tessie, ano...davam biely Zvolensky jogurt a malemu velmi chuti. Skusala som i bio jogurty, no nejako mu nezabrali. Tiez davam zerve syr a lucinu syrcek.
S tym chodenim......ked len okolo nabytku je to v pohode, nas si len zmysli a ide...mam ho na "opratoch" ked som vonku, lebo by uz letel na druhy koniec, hlava nehlava...

mizulienka
1. júl 2009

ahojte,
chcela by som sa ako to je s priberanim u vasich deticiek....moj maly za posledny mesiac a nieco (20.5. sme boli v poradni) pribral cca 700g...malo to asi nie je, ale je to vela? teraz vazi okolo 12,4 kg.
on je od zaciatku z tych vacsich deticiek a stal viac priberal, ale myslela som, ze teraz sa to priberanie troska pozastavi 😀

a este som sa chcela spytat, robite detickam kazdy vecer kasu? ci uz krupicnu, pohankovu alebo tie instatne kase...

dakujem za odpovede 🙂

katinka0000
1. júl 2009

ahojte!

jancia: a kolko mal tomi horucku, ked si s nim isli k dr.? aj moj nico mal predvcerom horucku, vcera nemal, dneska cely den nic a az navecer mu vyskocila. ja myslim, ze to je isto zo zubkov. co ti pov.doktor?

mizulienka: my sme boli na poradni pred 2 - mi tyzdnami a nicolasko vazil vtedy vyse 12,5 kg. takze ziadne obavy. 🙂
nie, ja nicovi nerobim kazdy vecer kasu. vobec mi to nechcel jedavat. do vecerneho mliecka mu pridam trochu detskej krupice od nestle, tak to ma za tu kasu.

jancia
1. júl 2009

kati - mal tak od 38,4 cez den - 38,8 v noci, dnes mal aj cez den dost - aj 38,9 mu vyskocila, potom trochu menej ale stale ma zvysenu.
doki povedal ze mozno zuby, zajtra este nesieme moc a v pia nas chce vidiet, dychanie ma ciste aj hrdielko.

ja tiez nedavam vzdy kasu, tie detske instantne s mliekom vobec. kupila som kukuricno-pohankovu alebo mu uvarim ryzove vlocky a najnovsie som kupila spaldovu - vsetko zalejem prevarenou vodou, dam k tomu nejake ovocie a mnam mnam, to mu chuti. ale nema to kazdy vecer, zalezi aj kolko toho spapa cez den.

s tymi kilami neviem, my mame len 8kg 😅 ale doki povedal ze v tomto obdobi maju priberat 200-300g mesacne takze my sme boli v norme.

mizulienka
1. júl 2009

tak ja neviem, co ten moj valibucek tak pribera 😵
obcas mu davam aj piskotik, mam uplne vynechat sladke? 😒 davate detickom aj sladke veci, napr. vyzivky...

jancia
1. júl 2009

mizu vsak ked mu chuti... a doki ti co povedal?
ja kupovanu vyzivu davam sem-tam ale tie su bez cukru, ci nie? piskotky nedavame...

minule v obchode jedna pani ze ci jej poradim ktore piskoty su bezvajecne lebo ze jej nevesta je velmi vyberava co sa papania pre malu tyka (mala rocnu vnucku) a ja ze ani neviem lebo take nekupujem ani ja a tak som jej poradila kukuricne chrumky ale hovorim jej ze nech vezme nesolene tak kukala na mna ze aj tam je rozdiel ze ake? a nakoniec vyzerala spokojna ako som jej dobre poradila 😝

katinka0000
1. júl 2009

jancia: moj nico mal max 37,5, tak preto predpokladam, ze to je zo zubkov. sice ma trosilinku kaslik, ale to ma fakt len taky slaby. zakasle mozno 3-krat za den.
a kde si kupila tie kase?

mizulienka: jasne, ze nicovi davam aj vyzivky. podla mna sa mu to urcite zastavi. nas nico sa mi zda teraz pochudnuty, lebo on chce stale len chodit. uz ani sediet nechce. za jednu rucicku chodi uz ako "dabel".

katinka0000
1. júl 2009

no ved vies ako to je. nase maminy a babky neboli zvyknute davat detom taketo "zdrave" potraviny. co im prislo pod ruku, to dali detom spapat.

a tu kupovanu vyzivku davam nicovi tak raz za 3-4 dni. teraz je vela ovocia, tak sa snazim mu davat cerstve.

mizulienka
1. júl 2009

jancia davas malemu okrem chrumiek aj nejake tie detske keksiky?

kupila som mu aj pohankove chrumky, ale nie su jeho najoblubenejsie 🙂

dr tvrdi, ze on je jednoducho velke babo, stale bol vacsi, on uz teraz vyzera ako rocne a pol deticky :0)
ale aj tak nechapem, ze tolko pribral, ved on je vkuse v pohybe, nepohybuje sa iba, ked spi...aj to iba niekedy, lebo este aj v spanku sa posadi, otaca, cestuje po celej posteli 🙂

jancia
1. júl 2009

mizu - keksiky este nemal ale teraz uz ani tie chrumky kolkokrat nechce, u nas fici momentalne rozok obycajny vodovy 😝

kati - v Slnecnici, to su biopotraviny tu v Ba

mizulienka
1. júl 2009

dik katinka 🙂

skusam mu aj ja cerstve ovocie, ale ani to velmi nejde...neviem, ci mu to davam zle, alebo co...napr. melon mu nakrajas na male kusocky? alebo marhulku, broskynu? a hrozno?

jancia
1. júl 2009

mizu tak skus napr. nastruhat jablcko a do toho mu rozmrvit taky ten keksik, mozno mu to take bude chutit...
ja mu do jablka davam amarantove perlicky ale tie nie su sladke, on je ale zvyknuty takze to spapa 😉

mizulienka
1. júl 2009

dakujem za tipy jancia :0) vyskume 🙂

jancia
1. júl 2009

mizu ty si odkial vlastne? v pase nemas...

katinka0000
1. júl 2009

mizulienka: niekedy ked nico nechce papat ovocie, tak mu normalne jablcko naskriabkam malou lyzickou a tak mu to davam. alebo melon mu tiez davam lyzickou. tak mu to obcas chuti viac.

jancia: skoda,ze byvam tak daleko od BA. u nas taky obchod nie je, ale skusim sa po takom niecom poobzerat.

jancia
1. júl 2009

kati ale ty si tusim tiez pisala ze chodis do nejakeho obchodu so zdravou vyzivou a tak... skus aj tak pokukat alebo vela veci sa dnes uz da aj cez net objednat 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre