Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

kuratenko11
6. júl 2009

Aj my uz chodime bud len za jednu rucku,alebo sa pusta aj sam.Minule som umyvala riad v kuchyni a pekne si docupkal za mnou,skoro som onemela 😉 a uz neposedi ani chvilku.
Vsetko naj mamickam co maju sviatok a aj Patuchom 😀

katinka0000
6. júl 2009

patrikom vsetko naj k meninkam.

madi
6. júl 2009

ahojte
tiez som prisla poblahozelat patuchom... a aj oliverkom zajtrajsim 😉
a simon dnes prvykrat spravil sam asi 3 kroky....supeeer to jeeee 😎

kuratenko11
6. júl 2009

Madi super,gratulujem simonkovi a aj ostatnym detickam vsetky urcite robia pokroky,je to krasne obdobie.

danulik
6. júl 2009

dakujeme, kocky 🙂 🙂 🙂

kuratko - isli sme poobede okolo piatej, lili spala az do BA, potom sme si dali prestavku a isli dalej.. zaspala za viednou a spala do polnoci - to sme boli pred klagenfurtom a zastavili sme v dialnicnom hoteli, tam sme prespali a rano o deviatej sme vyrazili, zaspala a na obed sme boli v lignane 🙂 takze super 😉
naspat to uz bolo trosku horsie - odisli sme okolo 10:30 a domov prisli o 21:00 - spala asi 2x po 2 hod., inac bola hore, esteze sme mali so sebou "animatorku" - moju mamu 😀

aj ja blahozelam patrikom 😵 a gratulujem simonkom ku krocikom 🙂 😉

basky
6. júl 2009

Ahojte,
ved nemam co citat, kde sa tulate?

Patkom vsetko najlpesie k meninkam 😉

Jankamanikova, velmi pekne dakujem za zoznam liekov, vsetko tak ako pises mame, alebo podobne nahrady, ale velmi som sa ukludnila, ze mame vsetko, co ma skusema maminka s troma detmi 🙂 Pre nas sme dobalili akurat Ibalgin a Paralen, a Nasivin a Evercil do oci. Inak skoro presne ako pises.

Danulik, krasne fotky, muselo by straaaaaaaasne dobre, my sa nevieme dockat, kvoli dazdu co ma byt cez vikend ideme az v nedelu na noc, ja by som sla hned, no pre nas je pocko este viac doleuite, kedze idem pod stan.

Madi, gratulujem k prvym krocikom, Simi je sikulko 😉 .
Nas Simi je bojko, za jednu rucicku nadherne ide, dokonca bezka, a to ju ma dolu, len tak sa nasho prsty drzi a jeho ruka je volne spustena, no ked ho pustim - teda vytiahnem prst, zastane, postoji dost dlho a sadka si, este sa sam boji. Tusim nas este aj predbiehate 🙂 A to sam stoji a pochoduje uz 3 mesiace popri nabytku, za ruku atd.

Mizu, ako Manduca? Paci sa Miskovi? Nas Simi ju miluje, uz asi aj kocik predame 😉 .
A mame novinku, mame uz jeden spanok za den, po siestej chorobe sa nam to akosi pomenilo, spinka 2 h cez obed doma a potom az okolo 21h vecera a spat. Rano sa okolo 7h preberie, da vodicku a spinka do 9h, no uvidime, ak obue dalej.

mizulienka
6. júl 2009

jeeej basky, ty ma stale tak prekvapis ako Simi krasne spinka 🙂 ze da si vodicku a spi do 9 😀 u nas mozme o takomto asi len snivat 🙂
maly vstava o 6.30 v tom lepsom pripade, este ze ja rano nevydrzim dlho v posteli 🙂 maly to asi vie alebo co 🙂

Manduca super, malemu sa tiez velmi paci, mali sme ju hned cez vikend na chate, muz ho nosil na chrbte, velmi sa mu to pacilo, vkuse sa smial a po hodke nosenia zaspal jak dudek 🙂
dik Jani za to cislo na manducu...

ty nosis maleho vpredu, alebo vzadu? chcem vyskusat aj nosenie na boku, ale musim si najprv nastudovat manual 🙂

tak nech vam vyjde pocasie hlavne...pre maleho to bude riadne dobrodruzstvo spat pod stanom 🙂

basky
6. júl 2009

Mizulienka, tie dobre noci coskoro pridu aj Vam, uvidis 🙂
U nas tiez nie su stale, len teraz par dni, pol roka boli horsie, stale sa Simi budil na prdiky, potom isli zubky, az teraz je fajn 😉 No caka nas este 12 zubkov, tak bude este veselo 😉
Ale ved to dospime, no nie? Hlavne nech su drobci zdravucky, ostatne je druhorade.

Manducu zatial nosim len ja. Siimi je vpredu, ine polohy sme neskusali, a nie je mi vobec tazky - oproti tomu, ked nechcel byt v kociku co som sa ho nanosila 😉 , a straaasne si ho vychiutnavam, ci uz je hore alebo spinka, je stale pri mne 🙂 . Velmi mi je luto, ze ju nemame uz od narodenia.

stankaji
6. júl 2009

Nasa Martinka najradsej tlaci choditko, dnes na chate tlacila velku tatrovku (bratovu), ktoru sme objavili v pivnicke pod chatou 😅 😅 😅 Inac sa zacina aj ona osmelovat a zajtra ma 11 mesiacov, tak ja ratam s tym, ze za tyzden az dva bude chodit sama 😵
A spime dvakrat za den, kojime trikrat za den, v noci sem-tam, ked ma"spatne" sny a sa prebudi...jogurty este nechce, chutia jej taky smotanove kremiky a kasicky 😝 😝 😝 .

mizulienka
7. júl 2009

ja Miska nosim iba ked niekam ideme...v kociku je celkom rad a my teraz aj tak chodime kazdy den do parku na ihrisko...zboznuje to tam, hlavne, ze su tam deticky, tie ma velmi rad 🙂 zo zaciatku si stale daval do pusy kamienky, ale nejako sa ucime, ze kamienky nono do pusy a pomalicky tomu zacina rozumiet 😀
pomalicky uz sa pusta chodit sam, ale je velmi opatrny 😅 ale zlaty, smejo 🙂

katuska.
7. júl 2009

dobre ranko!

vobec nestiham citat, mrzi ma to velmi.. dufam, ze vas raz docitam. akurat som pozrela fotky danulik z dovolenky a potisku zavidim 🤐 my akurat planujeme prerabku bytu, kam by sme sa mali stahovat, ak vsetko dobre dopadne.. takze koncom augusta vas docitam 😀 to uz budeme v novom a potom snad aj nejaky ten oddych na dovolenke 😎 len to musim este prehovorit manzelika 😒

danulik, pekne fotky.. a cesta tam fakt super, fajne vam to vyslo. aky mate kocik? dobre vyzera..

madi, pisala som ti vcera a ty nist.. kde si?? a simimu verejne gratulacie aj od nas.. aj ostatnym, co sa rozbehli. marek zatial len stvornozkuje a stavia sa o vsetko. aj o fitloptu 😀 a ide mu to 😀

katinka0000
7. júl 2009

ahojte!

madi: simonko je teda sikovny.

basky: to iste aj nas nico. za jednu rucicku ide ako "dabel", ale sam sa este boji. stale hlada nieciu ruku.

my sedime vonku na terase. este sa neda ist do bazenika, tak dufam, ze poobede sa pojdeme trochu vyplahocit.

danulik
7. júl 2009

basky - dakujem 🙂 budeme na vas mysliet, nech mate pekne pocasie 🙂 😉 na kolko dni idete?

katus - dik 😉 ten golfac sa vola cosatto diablo..

to je super, ze vam deticky tak pekne chodia, lili zatial chodi len okolo nabytku 🙂 a este ked si pred sebou tlaci to chicco "choditko", ale tam nema este taku stabilitu a podlamuju sa jej nozky 😅

nesca
7. júl 2009

Ahojte,

dakujeme za priania pre Patrikov 🙂 . My spíme 2x denne, v noci sa budí hlavne na cumeľ a strášne cestuje po postieľke, nachádzame ho v najrôznejších pozíciách a jesť chce raz alebo iba skoro ráno, tak o chvíľku mu asi vymením mliečko za čaj, tak to bolo aj u staršieho, že v noci sme sa už iba čajíkovali a ráno bolo mliečko.

Dani koľko stojí taký motel, prišlo mi to ako úžasný nápad, my odchádzame 29.7. do Chorvátska, tak okolo ôsmej, vtedy chodí Paťo spať, ale veľmi sa tiež bojím cesty, lebo on ak nespí, tak je nerv=ozny a nechce sedieť a animátorka nemôže 😀 , lebo majú doma starú babku a nechce ju nechať samu. Ked bol Miško malý, tak bola tiež s nami mama a bolo to super, aj večer sme mohli sa dlhšie potúlať aj na jeden celodenný výlet sme šli, čo sme s ním ešte nechceli. A manžel vždy ked ideme do Chorvátska, alebo do Svajčiarska chce odo mna aby som 3 hodiny šoférovala, vždy mi vyberie taký jasný, ľahký úsek a on si podrieme zatiaľ, ale aj tak neznášam šoférovanie v noci a naposledy hrozne lialo, taká som bola nervozna, že som vycmúľaľa skoro celý balík bomparov za tie tri hodky 😀 😝 .

danulik
7. júl 2009

nesca - 😀 😀 😀
ja tiez soferovanie velmi nemusim, ale ked treba, tak idem.. kolko hod. to mate do chor.?
inac, my sme vecer chodili von aj s lili, ked prisiel jej cas, tak zaspala, vsade okolo bolo plno ludi, hudba a ona si pekne spinkala 🙂 vsetci nam nazerli do kocika, ze ako spi (s plienkou na ockach), lebo tie male taliancata boli do polnoci hore a kukali z kocikov 😀
ten hotel (motel) stal asi 89 eur dvojka.. nabuduce tiez tak pojdeme 😉

nesca
7. júl 2009

Dik Dani,
skúsim presvedčiť mangela, ale asi neuspejem, lebo on vlastne mal taký zámer, že v noci bude Paťo spať a basta, no ale keby nie tak by sme mohli takto niekde zakotviť a potom sa nejako mordovať cez den, predsa je to asi bezpečnejšie. Ideme k Zadaru, tak myslím že nejakých 1O hodín, ak všetko dobre pôjde, ale tam už máme all in, len sa tam dostať 😝 .
No a spanie v kočíku nášmu juniorovi nehrozí, lebo maminka ho naučila, že spinká sa v postieľke, lebo maminka chcela mať chvíľu kľud doma a nie na ceste niekam . . . no ale všetko sa nám raz vypomstí 😒 . Takže úplne výnimočne zalomí aj v kočíku ale predchádza tomu boj a vresk a tomu sa radšej vždy vyhnem ked sa dá, ale potom vôbec nemôžem s ním chodíť na nejaké dlhšie výjazdy, lebo bežíme domov spať, ked tak len s ockom lebo potom sme na neho aspon dvaja 😉 .

danulik
7. júl 2009

nesca - mne lili zaspavala iba na cicke, ale odkedy akceptuje cumel, je to jednoduchsie 🙂 tie "boje" poznam 😉
teraz ked sme doma, tak lili spinka v postielke, ked sme von, tak v kociku..
na dovolenke sa jej najlepsie spinkalo v kociku na prechadzke po plazi.. mozno aj patrikovi sa to zapaci 😉

iwuskaaa
7. júl 2009

Dnešným Oliverkom a včerajším Patrikom všetko naj, naj, naj k meninám, veľa radosti, zdravia a lásky 😵 ...
Danulik, aj Dávidko zaspával na cici, no včera sme začali metódu podľa knihy "každé dieťa sa vie naučiť spať"...už som nevládala, budil sa mi po polhodine, kontroloval, či som doma...tak sme začali. Včera to bol boj, aj mne bolo do plaču, ale zaspal...sám... 🙂 ...a dnes na obed boli protesty minimálne 🙂 ...tak som happy 😀

katinka0000
7. júl 2009

no nas nico spinkava s nami v posteli. ale od roka by sme chceli skusit ho dat do postielky, ci sa mu nebude chciet hajat samemu. uvidime. on my skoro vzdy zaspi, ked vypije mliecko. vytiahnem mu flasku z ust, strcim dudlik a spinka.

lalunna
7. júl 2009

patuch dakuje za blahozelania k meninam 😵 ste zlate 😉

my sme po wellness predlzenom vikende stravenom v piestanoch
a bolo mi uuuuuzasne, ako za mladi 😀 parada
patrik mal cely cas vynikajucu naladu, bolo vidiet ze mu je tam velmi dobre
vyslo nam aj pocasie, dali sme aj vylez na zrucaninu tematin, patrik prvy krat zaspal dokonca v tom turistickom nosici na chrbte, takze niekto sa tu pytal ci tam dieta dokaze spat, takze mame to overene, dokaze uplne v pohode
procedury som mala 2 dni, nemohla som vsetky koli dojceniu, ale aj tak to bolo strasne fasa, citim sa velmi oddychnuto a tak sviezo

lalunna
7. júl 2009

danulik, joj, muselo vam byt paradne 😉
k tym talianskym detickam: mam kamosku z talianska a ked pocuvam ako oni vychovavaju deti... polavujem z mojej vychovy 😀 mne sa docela paci taka volnost ako to oni praktizuju, je i to sympaticke, aj ked urcite medze treba
alebo v takom spanielsku...

danulik
7. júl 2009

lalu - citala som nieco o "vychove" spanielskych deti (tie talianske budu asi podobne) a tiez som trochu polavila 😀 ale jasne, treba mat hranice - ziadny extrem nie je dobry.. ja sa riadim hlavne intuiciou, vychova podla knizky sa mi nepaci..

dnes mame vyrocie svadby, tak som nam rezervovala taky mini wellness, ideme do tatier, ale az v nedelu, lebo manzel skor nemoze, ideme na 3 dni (2 noci) a uz sa strasne tesim 🙂

iwus - lili uz vie zaspat aj sama v postielke, ale musi to byt dobre nacasovane, lebo ked ju dam trosku skor, tak smola..

angelina22
7. júl 2009

čaute baby,,,moja mala si odvčera spi už len raz denne,,,a taktiž mam pocit že ju kojim v kuse,,ja som nachladena a mala je uplne zdrava, boli sme u lekarky,,,tak verim že vyzdravieme,,,,
wááw danulik zavidim ten wellnes,,,povedz ako to a kde to a za kolko, moj Palko dojde až v novemri domov, na dovolenke sme zatial neboli nikde, ani nam tak skoro nehrozi ani na svadobnej sme neboli,,,taký mini wellnes by som brala,,,,,

aktak
autor
7. júl 2009

ako vychovavaju deti v taliansku, spanielsku? nemam tusenia 😀

basky
7. júl 2009

Ahojte,
Lalu no parada, tak ste riadne oddychnuta rodinka 😉 Nech vam to vyrzi co najdlhsie.

Angeli, tak sme uz dve s jednym dennym spankom 🙂 . Je to super, za tie 2h sa da toho tolko stihnut 🙂

Danulik, gratulujem k vyrociu, my mame vo stvrtok, stvrte, vy mate kolke? Inak sme spolu uz straaaaaaaaaaasne dlho, no so svadbou sme sa neponahlali 😉

basky
7. júl 2009

Aktak dobra otazka, ako ???

katinka0000
7. júl 2009

basky: nas nico spava jedenkrat za den uz vyse mesiaca. 🙂 🙂

aj ja som s mojim manzelom uz hrozne dlho. tento rok sme mali 13. vyrocie, co sme spolu a 1. vyrocie nasej svadby.

danulik
7. júl 2009

ak najdem ten clanok, tak vam poslem 😉 ale to bolo kratke, lalu vam asi napise viac..
proste pohodicka, mamicky predsa nebudu menit zivotny styl kvoli dietatu 😀 vela veci nechavaju na nich, nech si poradia, "hod sa o zem, aj tak ti to nepomoze" a pod.
..ale tie taliancata vyzerali byt spokojne 🙂 😉

basky - dakujem 😉 my len druhe 🙂 brali sme sa 07.07.07, ten datum sa nedal nevyuzit 😀

angeli - info v IP
liec sa, nech si zdrava ked pojdete za tatinom 😉

danulik
7. júl 2009

lili spinka cez den 2x, doobeda cca hodinku - hodinku a pol a poobede ako kedy, vacsinou hodinu..

dnes vecer nechcela zaspat, isiel k nej manzel, najskor v pohode a potom som pocula uz len mamaaaaa, mamaaaaa, plac a tak som musela ist zase len ja uspavat 🙂

mizulienka
8. júl 2009

ahojte,
moj maly tiez zaspava iba so mnou, vcera som skusila poslat s nim manzela, ale neuspesne...plakal na zive raty a presne mama mama 😒

chcela som sa vas este spytat...kde vam spia deticky? moj maly zaspava na posteli, potom ho prelozim do postielky a tam spi do prveho zobudenia sa, potom si ho berieme k sebe do postele...ale co on vykazuje v tej posteli 🙄 cestovatel a prieskumnik v jednom...sekundu nohy pri mne, potom nohy pri tatovi a my s mujzom spime uz iba po bokoch postele 😀
mne to az tak velmi nevadi, ale manzel sa stazuje 😅 ze spat na jednom boku nie je nic moc 🙂
ako to riesite vy? dik za kazdu radu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre