Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

nesca
9. júl 2009

Jaj a ešte šok, predvčerom sme ešte boli s obidvomi deťmi na kožnej ambulancii, Paťko mal také dačo ako ekzém okolo krku aj vpredu aj vzadu, inak aj ja to mávam začiatkom leta, nejako kým si tá pokožka zvykne či čo. No a dr, povedala, že je to aj so slnka a potenia dokopy a že s ním nemám chodiť vôbec von o 11 - 15 hod a ked tak obliecť tak, aby mu nič netrčalo. A potom sme sa pýtali, že čo a ako pri mori a ona že vy s ním idete k moru???????? A potom spustila prednášku, že akí sú dnešní rodičia nezodpovední, že im ide hlavne o seba a svoje pohodlie, že čo má také malé dieťa z dovolenky, že tam skôr trpí a že do 3 rokov nemá čo dieťa chodiť k moru. A tá kožiarka je špeciálne detská a je hrozne obľúbená a uznávaná vo Zvolene vždy mala stráááášne veľa pacientov, to viem isto lebo som jej rok robila sestričku, ale s týmto ma šokovala, tak načo sú tie krémy s OF 50 a viac?

mizulienka
9. júl 2009

nesca...no vidis, co lekar to nazor...nam kozna odporucala na ekzemik, ze je dobre ist k moru, ze kombinacia slana voda a slnko, ze pomoze 🙂 tak co si ma clovek vybrat...
ale je fakt, ze ked sme boli v Slovinsku v maji, tak maly sa dost cvachtal vo vode, v bazenoch mali slanu morsku vodu, a jemu ten ekzemik zmizol...ale ked sme prisli spat, aj ekzem prisiel s nami ☹

a co ti povedala kozna, ako mu to mas osetrovat? lebo aj misko ma okolo krku aj spredu aj zozadu a strasne ho to svrbi 😠 chuda je cely doskribany az do krvi ☹

nika.r
9. júl 2009

ahojte 🙂

aj my si užívame leto. V rámci našich možností. Keďže dokončujeme domček, nejdeme tento rok na žiadnu veľkú dovolenkuvonku kvôli finančným aj časovým možnostiam. Za to v nedele nám tonáš tatik vynahrádza a chodíme na výletiky do kókolia, bolis me sa aj kúpať v Maďarsku a bolo super.

Túto nedeľu oslavujeme 1. rôčik. V sobotu to bude presne rok, čo náš Tomino vykukol na tento svet. Ani sa mi veriť nechce.

Inak aj Tomino mal cca pred týždňom takú červenú drsnú mapu okolo krku a na pleciach. Nejako som to neriešila, myslela som si, že je to z horúčavy a potu, teraz mu to zmizlo. Môže to byť ekzém? To ma ani nenapadlo.

nesca
9. júl 2009

Nie Nika nie je to ekzém, to som len ja tak nechtiac nazvala, ked som ešte nevedela, že čo to je a je to presne zo slnka a potu a tiež som to najprv neriešila, ale mal to už hádam aj mesiac.

Mizu, dala nám na to kombináciu Lokoid a Pitiol, v dlani zmiešať a každý večer na čistú pleť natrieť, zaberá to a dávam si to aj ja, ked sa mi to spraví, ale ten Lokoid je asi len na predpis.
Caute ideme von, prídem večer.

mizulienka
9. júl 2009

locoid lipocream tak nejak sa to vola?
to je ten kortikoidny krem, ze?

nechcela som ho velmi pouzivat, ale maly to ma uz vyse mesiaca a chudacik tak ho to svrbi 😠
dik za radu nesca, kupim pitiol a vyskusame, dufam, ze zaberie aj nam 🙂

nesca
9. júl 2009

Je tam že Locoid 0,1 % a áno je hydrokortizonový, ale nie je tam že lipocream, tak neviem, ale hádam to bude ono. A už sme doma, museli sme príssť spať do postielky.

jankamanikova
9. júl 2009

Mhviezdicka - som rada, ze pomohlo. A snad nic z toho nebudete potrebovat, lebo Vam nebude treba (ako nam) 😉 . Prajem peknu a spokojnu dovolenku ...

katinka0000
9. júl 2009

ahojte!

mhviezdicka: vitaj! dlllho si tu nebola. uz si nam aj chybala.

nesca: ja by som maleho locoidom urcite nenatierala. je to kortikoid a je to vlastne hormonalna mast a nerozumiem, ze niekto moze malym detom taketo maste predpisovat. aj nam ju raz kozna predpisala a hned putovala do kosa.

katinka0000
9. júl 2009

danulik ma tiez s touto mastou skusenosti. 😒

tinka66
9. júl 2009

katinka0000- ako maly nico???su to kiahne???cely den som nedockava, co napises...

mhviezdicka - tesim sa velmi z lucinky, gratulujeme k pokrokom....a uzite si dovcu, urcite vam bude superne...a dobre, ze lucinka bude mat kamosku...

dnes som bola s malou v dunajskej strede v hoteli therma...hned pri vchode jazierko s rybickami, tak larinka hned hikala, potom v klietke zajacik a rovno z bazena akvarko...tak to bolo radosti a teraz je na hradzi s tatom, uz dosli...idem robit veceru...

katinka0000
9. júl 2009

tinka ahoj.

pupacikov ma tak isto ako vcera. ani o jeden navyse. tak neviem. zajtra asi pre istotu zavolam aj tak dr., nech sa u nas zastavi a pozrie ho. ved ide vikend.
mozno nakoniec aj ma kiahne, ale fakt nejake slabe. aj ja som mala na ZS a tiez som nemala ani horucku, ani ma to nesvrbelo.

nico je teraz na prechadzke s babkou, ale zacalo prsat, tak sa asi schovali u sestry. u nas uz dnes 2-krat prsi. super leto! 😠 😠

jankamanikova
9. júl 2009

Kati - ake leto? Ved je uz po lete 😉 ...

A s tou mastou suhlasim ako napisala katinka. Tak malym detom je to zbytocne davat, moze to mat sekundarne ucinky, ktore sa prejavia po niekolkych rokoch (a nie velmi pozitovne ☹ ).

katinka0000
9. júl 2009

janka: ved to. skoda, ze tento rok nejdem nikam k moru. tam by sme si slniecka uzili aspon troska.

katinka0000
9. júl 2009

dobru noc vsetkym!

mizulienka
9. júl 2009

jani, ake sekundarne ucinky? Mne povedala kozna, ze to je velmi slabucka mast, ze to kludne mozme aj takemu malemu babu ☹

tinka66
9. júl 2009

baby buduci tyzden, ze maju byt riadne horucavy....tvrdi manzel, on furt sleduje pocasie, tak dufam....

jankamanikova
9. júl 2009

... no mne sa nechce spat, ale asi si pojdem lahnut k svojim musketierom. Oni pekne odfukuju a ja zase budem na nich len pozerat 😉 . Dobru nocku a pekne dni ...

Ze horucavy? Tu u nas mame sparno, aj ked prsi-neprsi. A uz mam toho pocasia aj dost 😠 . Uz len more mi tu chyba 😉 .

stankaji
9. júl 2009

jankamanikova - ze sparno je u vas," hybaj k nam na Ruzin na vychod" 😀 😀 😀
...ja som sa tesila, ze ujdem pred mestskym sparnom do lesa na chatu a tu normalne musim vecer este aj prikurit, aby sme neprechladli. Zda sa, ze Martinke sopliky tu ustupuju, na cerstvom vzduchu sa z toho lepsie dostava. A buduci tyzden, ked budu horucavy, tak budeme opat v meste, 😎 lebo synator ma primestky tabor a ja idem s Martinkou na ockovanie a same tu predsa nebudeme. 😵

nesca
10. júl 2009

No , tak ja neviem s tou masťou . . . ale tá dr má fakt dlhoročné skúsenosti s detskými kožnými chorobami, má asi tak 50 rokov. A nie je dôležité to, že je len0,1 percentný, možno silnejší je škodlivý a ked to zmiešaš s tým pitiolom, tak je to fakt len kúštik tej maste, a už to mal naozaj nepekné, tie fľaky, tak by ste to nechali tak?

hribikana
10. júl 2009

ahojte
nesca, my sme sa smalou vratili od mora a neskutocne sa jej tam vycistila plet, ona ju ani predtym nemala nejaku skaredu, ale pri mori nemala ani bodku, takze zo svojej skusenosti si myslim, ze by to dietatku malo pomoct, pravdaze okolo 11 sme od vody odisli a vratili sme sa okolo 3-4, takze prajem peknu dovolenku, nech vam len a len prospeje

jankamanikova
10. júl 2009

Ahojte ...
Stankaji - ze prikurit? A to je co? U nas tu dole je horuco este aj v zime 😎 a dnes konecne sprchlo, tak sa vytesujem, ze sa prevetra vzduch. Deti sa zase tesia, ze pojdu von s dazdnikmi 😀 .

Nesca - ja by som hladala nazory aj inych lekarov; riesila by som mozno aj stravu; obliekala na telo cistu bielu bavlnu; skusila more a mozno aj ine maste.

nesca
10. júl 2009

Nič v zlom, ale ja by som to nedramatizovala, ako som písala ked sa to zmieša s tým Pitiolom tak je to zanedbateľné množstvo ktoré sa mu dostane cez kožu a dali sme mu to v stredu, vo štvrtok a už tam má len jemný fliačik z toho, tak myslím, že ešte dnes a je to . . . a zo stravy to určite nie je, je to zo slnka, mávam to pravidelne každý rok na začiatku leta a zväčša mi to samé aj zmizne, len na dieťati ma to viac mrzí, preto som už zašla za dr. Ale zaujímali by ma tiež tie vedľajšie účinky, ak máte k tomu niečo, opýtam sa rovno jej nabudúce. pa a Hribi dik.

katinka0000
10. júl 2009

ahojte!

mizulienka: skusim si o tom kreme precitat niekde na nete, alebo sa skus spytat bab, co maju ekzem, aky maju nazor na locoid. nikto ti nepovie nic pozitivne.

nesca: drzime palce, aby to patrikovi co najskor zmizlo. len aby ste sa nedostali do zacarovaneho kruhu. budes mastit par dni, fliacky a pupaciky zmiznu, ale o par dni su naspat. ☹ ☹

katinka0000
10. júl 2009

mizulienka: chcela som napisat, "skus si o tom kreme ..."

katinka0000
10. júl 2009

inak som si uz ista, ze nicolasko ziadne ovcie kiahne nema. dnes sa uz polovica pupacikov stratila a ostatne su ovela mensie.

zajtra sme prec, tak prajem vsetkym krasny vikend. paaa

jankamanikova
10. júl 2009

Nesca - nikto nedramatizuje, len hovorime svoj nazor. U hormonalnych masti plati to, co uz napisala kati. Maju okamzity ucinok, ale len kratkodoby. Dany kozny problem neriesia ...

aktak
autor
10. júl 2009

nesca chapem ze ked vidis maleho ze mu chces pomoct, ale tiez je pravda ze hormonalna mast mu nepomaha, len to utlmuje a ty si nachvilu vydychnes ze je dobre, ale ta mast ho "nelieci" takze maly ma len pauzu od toho a budete to musiet riesit dalej, drzim palce, snad z toho vyrastie alebo zistite pricinu a dlhodobe riesenie

mizulienka
10. júl 2009

Nesca, ja som malemu vyskuala dat iba Pityol...neviem, ci to je iba nahoda, ale dnes a uz tak neskrabkal a nema to uz take zacervenane...rano som mu to natrela takou hrubsou vrstvou a potom po niekolkych hodkach som mu to umyla cistou vodou, nechala prevetrat a znova natrela...tak uvidime, dufam, ze to pomoze.
Dakujem za tip s Pityolom 😉

jankamanikova
11. júl 2009

Prajem vsetkym pekny vikend. My sme boli vonku jest, lebo sme doobeda pratali cela rodina. Joj, dobre to padlo, trochu preriedit vzduch 😎 . Teraz vegetime a poobede niekam von.

Sme zdravi, Jakubko konecne nema sopliky. Ale z toho pocasia, co tu lieta okolo, tak sa ani necudujem, ze nejake mal. Ale pohoda.

katinka0000
12. júl 2009

ahojte baby!

to tu este dnes nikto nebol? nicolasko vedla mna haja, tak mam trochu oddych.

ako prezivate vikendik?

ked sa nico zobudi, tak ideme na jeden futbalovy turnaj. u nas je nadherne pocasie. zajtra by som chcela ist rano na hriby, ale neviem, pretoze o pol jedenastej plavame. otec doniesol vcera aj dnes plny velky kos. 🙂

a vsetko naj ninkam k meninam, ak tu nejake mame. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre