Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

danulik
14. júl 2009

ahojte, uz sme doma 🙂
neviem, kedy vas docitam, teraz som len rychlo preletela poslednu stranu a dozvedela som sa, ze tomi spapal hovienko 😅 a uz mal aj narodeniny 😕 taaakze - nika - tomimu prajeme vsetko NAJ!!!!!!!!!!!!! 😵

adri - uzite si dovolenku a damimu prajeme krasne narodeniny!!!

bammbi - my mame tuto: http://www.pampyshop.com/detail.php?zbozi=1172880 lili ju dostala predcasne na narodky 😉

prave dnes som cestou domov rozmyslala o oslave, ale vobec neviem, ako to urobime..
musim ist, lili tu rozhadzuje chrumky 😀 potom pridem docitat..

slaviq81
14. júl 2009

Tak ešte raz ten link a poriadne 😀 😀 😀

http://videoalbumy.azet.sk/lara-13-7-2009/nZyNt...

bibianna
14. júl 2009

Ahojte, prišli sme od doktorky. Postrašila nás, že má M ☹ aťko vpadnutý hrudník. Vôbec neviem čo z toho môže byť, ak máte skúsennosti, napíšte mi, som smutná, vyšla som z plačom.

elly111
14. júl 2009

bibi neplač to bude ok, mojej kolegyne syn to má a nič sa s tým nerobí, proste je to tenký chlapec a ak mu to netlačí na nič dôležité tak sa nič nedeje, chodí na flautu to mu doporučili a ešte plávanie...
a čo vám povedala doktorka?
baby prosím vás ak pôjdete do nejakého obchodíku pre deti kuk tieto cumlíky, kúpim ich, už sa prestali vyrábať a dajú sa zohnať iba ružové na nete a možno ešte niekde v obchodíkoch majú, no a náš pokladík akékoľvek iné odmieta, teda cumlík použijeme málokedy ale keď ide nový zúbok alebo nechcem aby vonku hocičo strkal do úst tak ich využívame
http://www.biga.sk/silikonove-cumliky/tommee-ti...
ďakujem

jankamanikova
14. júl 2009

Bibi - neplac, cosi. S tym sa da normalne zit. Ja mam lavu stranu hrudnika vpacenu a pravu vonku. A som tu a zijem a nikomu to nevadilo a ani nevadi. Je pravda, ze podprsenky sa tazko kupuju, ale da sa :o).
Ide o to, ako sa k tomu postavis Ty, ako matka. Ak to budes povazovat za vadu, aj dieta to tak bude brat. U nas doma z toho nik tragediu nerobil. Mamina mi povedala, ze som vynimocna 😉 a nadherna a urobilo sa par vysetreni este v puberte a vsetko je ok. Aj teraz by som mala ist na nejaku prehliadku, ale sa mi nechce a nemam cas 😉 . Takze hlavu hore, maleho pusinkovat a mojkat a bude to najkrajsie dieta na svete 😉 .

bammbi
14. júl 2009

Slaviq - to video je super !!! 🙂 Lara je sikulka, zlata je, ako zo zaciatku vahala a potom to riskla a oplatilo sa 😉 😅

elly111
14. júl 2009

slaviq perfektná je, som sa zasmiala ako naberala odvahu, šikuľka 😵
bibi vidíš janka mi to ppripomenula aj ja mám ľavú stranu hrudníka vpáčenú som aj zabudla 😀, mám tam takú priehlbinu a pravá strana podprsenky ma vždy tlačí 😖

jankamanikova
14. júl 2009

Bammbi - pises, ze malej by si taky caj s mliekom nedavala. Zaujimave, nie? Na jednej strane vychvalujes tento napoj a potom napises, ze malej by si ho nedala. A mimochodom, ak nie je o com pisat, tak potom tu ani ja prispievat nebudem 😉 .

Oslava bude paradna u nas. Najprv len my rodinka, deticky, tatino a ja. A potom rodinna, alebo len pozveme deticky s rodinkami. Naposledy u nas bolo 16 deti a bolo to fantasticke. Balony, stuzky, bublifuk, hudobne nastroje ... Jedlo, kolace. Parada, vsetci sa citili vyborne a nalada bola skvela.

Ak robim oslavu, vzdy ma organizovanu cast a volnu. Organizovana je hned na zaciatku - malovanie, plastelinovanie, divadielko. Potom sa papa, pije a jedia dobroty a potom je cast volna - deti sa hraju same. A potom mam este par lahodok na program 😉 . Dolezite je, ze ak sa mamina a tatino citia dobre, aj dieta sa citi dobre. Nas Jakubko, ak budeme chystat oslavu, tak bude cely cas urcite pri mne vo vaku 😉 a urcite sa bude vytesovat z tolkych ludi. Uvidime, neriesime. Hlavne je, ze sa dozil jedneho roka. Ze je zdravy, stastny a naplneny zivotom. Je velmi krasny, zivy a nesmierne sme vdacni, ze ho mame.

A inac oslavy su prirodzenou sucastou zivota a mame ich radi, len priprava je narocna. Ale stoji to za to ... Takze vsetko najkrajsie, pekne oslavy, pripravy, darceky a hlavne vela radosti ....

zuzana1710
14. júl 2009

ahojte.

uz tu chodi nejake babo same bez pomoci???

hribikana
14. júl 2009

slavi - lara je sikulka 😉

bibianna
14. júl 2009

zuzi, náš Maťko už behá bez pomoci dlhé trate. Ďakujem za povzbudenie, dobrú noc. 😉

bammbi
14. júl 2009

jankamanikova, malej by som cierny caj nedala kvoli kofeinu, nie kvoli tomu, ze je v nom mlieko, to su dve odlisne veci...
Feniklovy caj s mliekom by som dietatu nemala ziaden problem dat, to vlastne navrhovala Slaviq uplne na zaciatku... ja som len podporila jej nazor, ze mlieko a caj je normalna kombinacia, a urcite nie nezdrava, ako si naopak tvrdila ty sama... Ale nechajme to, neviem preco tu z komara robime somara. Nech si kazdy pije, co chce....

tamita
14. júl 2009

Ahojtéé,
čo to? čaj s mliekom? mňam 😝 ,to milujem.Taký silný Earl Grey+smotana do kávy...ale super je aj Rooibos+mlieko+med,jáj idem si rovno zaliať.
Inak-ked sme boli v nemocnici,tak leuške dávali ruský čaj a strááášne sladký,mlieko vtedy nemohla.Musela som jej ho riediť luckou pol na pol,lebo sa jej protivil.tak im hovorím-prečo to tak sladíte,dieťa mi to nechce piť a sestra že: aby to detičkám chutilo 😠

tamita
14. júl 2009

Som naštvaná sama na seba,že MK vôbec nestíham 🙄 a najhoršie,že nestíham ani len prečítať čo máte nové !!!
Zachytila som-že oslavy,tak sa nechám rada inšpirovať,lebo do konca augusta máme kopu času na prípravu 😉
No torta bude piškotová,aby si mohla zobnúť aj oslávenkyňa a určite domáca od babiny a v rodinnom kruhu.Oslavu s kamošmi a kamoškami necháme až na budúce narodeniny.
A dom nazdobíme,to je jasnééé,pre hostí asi ugrilujeme dáku fajnotu a Leuška bude mať svoje najobľúbenejšie jedlo,to vám musím napísať : "R e z a n c e s p e č e n ý m j a b ĺ č ko m"
Inak je to veľmi rýchle jedlo,polievkové bezvaječné rezance uvariť a zatiaľ v rúre upiecť celé umyté jablko.Iba ho tam strčím na 10-15min. Upečené zbavím šupky,roztlačím vidličkou a zmiešam s uvarenými a maslom omastenými rezancami 😝 😝 😝
Raz sme si to náhodou takto zinprovizovali a odvtedy je to jednotka.Najlepšie je,ako si tie rezance vtláča dlaňami do pusy,aby jej ani jeden nevypadol... 😀
a ešte to má jedno +,krásne to prevonia dom,tak vianočne...

tamita
14. júl 2009

P.S. A ešte máme novinku,boli sme tiež bezzubí a zrazu nám narástlo 6 zubov. Najprv 2 dolu a minulý týždeň 4 hore. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

stankaji
14. júl 2009

Ahojte kukucky 🙂 🙂 🙂

Nika - gratulujem k Tomaskovmu prvemu rociku, tu oslavu ste urobili perfektnu, aj ked by si to uz inac riesila, nelutuj...

Musime sa pochvalit - nas Martinka uz zacala sama chodit, sama sa postavi a sup a par krockov prejde sama, ale za rucku ide jak taka vaganica - joooj krasne odobie je to teraz , je na spapanie, len keby sem-tam moc nevymyslala...a idu jej zubky, tak je stale taka umrncana 😨

My spojime oslavu Martinkinych narodenin s krstinami, lebo sme minuly rok nestihali kvoli krstnej mame, ktorra bola dlho prec (v Azii) a potom bola dlho chora, tak sme si povedali, ze to takto spojime, tak ci tak by sme oslavovali a 18 ludi dvakrat organizovat a hostit je dost narocne na take vyznamne oslavy a budeme mat obed v restike a potom na tortu a zakusky, kavu atd. u nas doma...

Joj a caj s mliekom neznasam ani ja a malej by som ho vobec nedavala a s UM uz vobec, bo mne sa dviha zaludok aj ked len same UM ochutnam (Nutrilon, Beba, Sunar) - to som skusala davat malej, ze by si zvykala, co ak nahodou prestanem mat mliecko a budeme musiet prejst na UM, tak ani nehroziiiii, lebo minule spustila taky hystericky zachvat, ze co ju to "nutim" pit!!! tak som to skusila vypit ja a skoro ma naplo... 😖

tamita
14. júl 2009

P.S č. 2 :
nika - xi-xi-xi,že hovienko 😀 ,hádam neublížilo 😅 ,veď pred chvílou bolo v brušku,tak sa tam len vrátilo.. Aj my sme raz mali na mále pri vetraní prdélky,iba som sa otočila po plienku a už batikovala posteľ a schňapla som ju tisícinu sekundy predtým,ako strčila ruku do pusy! akurát som potom bola nabatikovaná aj ja a rovno sme šli spolu do sprchy 😉
A mlieko v noci pijeme,síce už nepravidelne,ale ked sa začne mechriť po polnoci,tak ju prebalím a stiahne flašu. Ked nie,tak nie 🙂
tak dobrú 😔

tamita
14. júl 2009

Stani - a ty tu ešte so mnou strašíš?Gratulujem malej šikovnej "chodkyni" 😵
s tým mliekom je to asi o zvyku,lea pije Nutrilon HA-hnusný horký a kedže sa blížime k roku,tak som jej ho chcela zameniť za normálny,ale všetky pokusy zlyhali.Napije sa,zaksychtí 😖 a flaša letí na 2 metre.Ten HA jej neskonale chutí...

elly111
15. júl 2009

ahojte jej šikule babule ako sa rozchodili a ozubatili niektoré 🙂
my sme prišli z poradne a očkovaní, už teraz je horúci 😖
ďalšiu poradňu máme až v októbri aj s očkovaním dali sme objednať aj s kombinovanú aj proti ovčím kiahňam, už sa dopláca "iba" 20€, predtým to bolo 70€
máme 11,8kg a 79cm
krásny horúci deň želám

katinka0000
15. júl 2009

ahojte!

tami: leuska je uz riadny tigrik s tym zubkami. 😀 🙂 fuha behom 2 tydnov, no super! a ako to zvladala? nasmu nicovi tie horne dva stale nemozu vyliezt. spodne dva uz ma asi 2 mesiace.

v noci nico zase 2 hodiny vystrajal. debatoval, citali sme knizku,... dufam, ze sa to nestane pravidlom, lebo v poslednom case sa to stava dost casto. o dvanastej sme sa vratili z plavania. ku koncu bol uz uplne hotovy, lebo drzal otvorene ocka. teraz vedla mna haja. pojdem urobit leco z cerstvej zeleninky zo zahrada. to milujem! mnaaaam!!!

pekny den!

bibianna
15. júl 2009

Dievčatá, mám podozrenie Maťko spapal taký malý magnet. No cíti sa dobre, vôbec sa nedusil, nekašľal, nič som nespozorovala. Hral sa z magnetkami, no na jednej magnet nebol a nikde som ho nenašla. Bojím sa, že ho zjedol. Čo sa môže stať? Myslím že ho vykaká, no nie je magnet škodlivý? Nemôže mu ublížiť? No čo viem, magnet má liečivé účinky. Čo robiť?

katinka0000
15. júl 2009

bibi: podla mna ten magnet vykaka. ved mu sleduj stolicu a uvidis, mozno nakoniec bude aj niekde v byte, len si ho nenasla.

slaviq81
15. júl 2009

Bibi, aj ja si myslím, že ho vykaká. Ak nie tak potom choď k Dr. ale ešte predtým prekutraj celý byt.

nika.r
15. júl 2009

ahojte 🙂

Pridala som pár fotiek.

ďakujeme za gratulácie.

Tami, super si to nazvala, že "batikovanie" 😀

stanka, Martinka je veľmi šikovná....vo väčšine vecí je medzi augustovčiatkami prvá. Šikulka. Náš Tomi je asi najpomalší 😝 Pred týždňom začal štvornožkovať a na chodenie sa zatiaľ nechytá. Ale je to úžasné dieťatko a veľmi ho ľúbime. Isto raz Vašu Martinku dobehne. 😉 Ale nechcem detičky porovnávať, to len čisto k Martinke som chcela. Všetky augustovčiatka sú krásne a šikovné. A samozrejme, aj naše júlovčiatko.
😵

Napríklad nám krásne začína rozprávať. Napríklad už vie, že auto je brm-brm. Keď dačo hodí na zem, povie ba, akože bac a tak podobne.

bibi, prajem úspešné vykakanie magmetu. 😵 A možno ho ešte niekde nájdeš. Myslím, že keď už je magmet v tráviacom trakte, že nemôže ublížiť. Spapanie predmetov je ohrozujúce tým, že sa nimi detičky môžu zadusiť. Aspoň myslím.

Náš okrem hovienka zjedol už aj usadeninu z kávy. 😅 Manžel raz položil dopitú kávu pod gauč, lebo stolík mu bol ďaleko. 🙄 Samozrejme, že Tomi tú šálku našiel vtedy, keď sme to nečakali a pojedol takmer celú usadeninu, čo v nej bola.

nika.r
15. júl 2009

slaviq, zaltá je Lara. Tiež šikovnica. Mne sa páčilo, ako šťastne došla k stolu a postaťohovala z neho všetko, čo sa dalo. Joj, zlaté sú tie detičky. 🙂

katinka0000
15. júl 2009

nika.r: krasne fotky! tomasko je na spapanie. 🙂
ani nas nico nestvornozkuje. za jednu rucku chodi ako "dabel", ale na styri ani za svet.
nico zase vie povedat na psika, ze "vo" ako havo a ked niekoho krici, tak vola "aaaa". minule mama kricala na sestru cez zahradu a on s nou. sme sa isli popukat od smiechu.

eminkaa113
15. júl 2009

bibi, ja by som pre istotu zavolala k dr. (ak si ho náhodou nenašla) či to nemôže uškodiť. vieš, pre kľud duše.

bammbi
15. júl 2009

Tami, jeej, ze 6 zubov a tak rychlo??!! 😕 😅 My mame len 2 spodne ako Katinkin Nico, vyliezli par dni po sebe, ale odvtedy nic, s tymi dvoma zubacikmi je velmi zlata... Vdaka za recept na tie jablkove rezance 😉 vyskusame. Mohla by si, prosim, pripadne napisat aj recept na tu piskotovu tortu pre deti? ak si najdes cas...

Stankaji, gratulujeme k prvym krocikom, od teraz uz sa nezastavi 😉

Nika, pekne fotky, aky je Tomi spokojny a pysny pri tej torte 🙂 maly fesak 😉 a vdaka za foto tej torty, babke sa naozaj vydarila...

slaviq81
15. júl 2009

Baby, chcela som sa opýtať, čistíte nejak deckám ústočká?

Nika, ja som tiež ako malá papala hovienka, aj po stene som ich roztierala 😀 😀 Mám sa čím chváliť 😀 😀 😝

aktak
autor
15. júl 2009

ahojte, moc vas nestiham citat ale mam ako tak prehlad 😉
my mame 8 zubkov, a uz stojime bez pomoci, chodime za jednu ruku a vylezieme a zlezieme co stoji v ceste 😀
skoro ma slak trafil pred chvilou, Adelku som nasla v zachodovej mise hrat sa s tym obalom s Domestos tabletou, fuuuuj 😠 😅

o tyzden ideme na dovolenku, kde bude 35 deti 😀 tak s afakt tesim ake nasledky to na nas rodicoch a aj na detoch zanecha 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre